NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Sport »
Nowy Temat Odpowiedz
Ćwiczenia na dolne mięśnie brzucha,
Posty: 29
Dołączył: 14 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2012r. 14:00  
Cytuj
Jakie skuteczne ćwiczenia na dolne partie brzucha polecacie? W sieci jest tego pełno ale większośc z nich działa na górne partie... Znacie jakieś dobre ćwiczenia które można robić w domu?;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2012r. 14:00  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 28 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2012r. 14:08  
Cytuj
Ćwiczenia które są podane w internecie na dolne partie brzucha na pewno na nie działają, może tylko Ci się zdawać inaczej ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2012r. 14:54  
Cytuj
A6W - ale to dla wytrwałych i systematycznych

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 7 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2012r. 15:27  
Cytuj
Również polecam 6 Widera. Jednak trzeba ćwiczyć systematycznie a na efekty poczekać kilka tygodni. Nie ma nic od razu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 124
Dołączył: 17 Maja 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2012r. 15:50  
Cytuj
jeśli chodzi o a6w to moje przedmówczynie mają rację. 6 Widera jest skuteczna, ale musi byc systematyczna i to dla wytrwałych
troszkę na ten temat było na forum:
http://stalo(...)d=682336 .
Mi niestety wysiadł kręgosłup po 26 dniach i musiałam odpuścić, ale już myślałam o powtórce w zimowe długie wieczory.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 14 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2012r. 15:54  
Cytuj
Taaak 6 próbowałam ale niestety nic z tego nie wyszło... po jakimś czasie przerwałam... Teraz w szczególnosci odpada bo nie zawsze moge cwiczyc. Czasami moze sie zdarzyc ze bede miala dzien lub dwa przerwyjezyk
Poza tym jak poprzedniczka też miałam problemy z kręgosupemzdegustowany

http://www.miesniebrzucha.pl/ trafiłam na takie ćwiczenia... ktoś próbował? dają efekty?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 7 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2012r. 10:20  
Cytuj
CYTAT
Taaak 6 próbowałam ale niestety nic z tego nie wyszło... po jakimś czasie przerwałam... Teraz w szczególnosci odpada bo nie zawsze moge cwiczyc. Czasami moze sie zdarzyc ze bede miala dzien lub dwa przerwyjezyk
Poza tym jak poprzedniczka też miałam problemy z kręgosupemzdegustowany

http://www.miesniebrzucha.pl/ trafiłam na takie ćwiczenia... ktoś próbował? dają efekty?



Co do kręgosłupa to może za bardzo przy brzuszkach podnosiłyście się do góry? A może jakieś skrzywienie lekkie macie skolioza albo coś innego.

Ja tylko troszeczkę odrywałam głowę od podłoża. Bolały tylko przez pierwsze kilka dni ale to raczej normalna reakcja.

A co do przerw to miałam taki patent, że jak zdarzyło mi się 1-2 przerwy to nie zaczynałam od nowa tylko robiłam tyle powtórzeń ile powinnam plus te opuszczone.

uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 1 Lis 2012r.
Skąd: Wioska Smerfów
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Lis 2012r. 10:26  
Cytuj
Tymi brzuszkami to tylko sobie kręgosłupy zniszczycie chytry
Najlepiej brzuch pracuje na aerobach (pozycja pionowa), biegając, podskakując. A jeżeli chodzi o ćwiczenia stacjonarne to preferuje wykonywać je w "zwisie" good ...właśnie tak dziefczynki chytry

Kto się boi Gargamela, niechaj zaraz idzie spać !!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 7 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2012r. 14:53  
Cytuj
CYTAT
Tymi brzuszkami to tylko sobie kręgosłupy zniszczycie chytry
Najlepiej brzuch pracuje na aerobach (pozycja pionowa), biegając, podskakując. A jeżeli chodzi o ćwiczenia stacjonarne to preferuje wykonywać je w \"zwisie\" good ...właśnie tak dziefczynki chytry


Nie mogę się zgodzić ...nie wiem ćwiczyłam nie tylko ja ale i moje koleżanki i żadna nie zniszczyła sobie kręgosłupa.
Oczywiście jak ktoś ma wadę to jest bardziej narażony na kontuzje placze

Nie namawiam do ćwiczeń jeśli coś boli(w trakcie, przed lub po ćwiczeniach), lepiej iść do lekarza i skonsultować smiech2

Mi te ćwiczenia pomogły, koleżankom także ale co dobre dla jednych niekoniecznie dla innych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 1 Lis 2012r.
Skąd: Wioska Smerfów
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Lis 2012r. 15:40  
Cytuj
Dziefczynka, to tylko kwestia czasu.
Ja kiedyś nie robiłem nic innego na mięsnie brzucha jak tylko brzuszki zdegustowany
Ale po czasie zmądrzałem, zacząłem brzuch łączyć z kardio, a ćwiczenia stacjonarne , jak wyżej już nadmieniłem tylko wisząc na drążku lub drabinkach - efekty są dużo szybsze.
To jak się czułem przy rozciąganiu po uprzednim dniu spędzonym na wyginaniu kręgosłupa przy mozolnych brzuszkach, było męczarnią w porównaniu do ćwiczeń, które wykonywałem wisząc chytry ...ale co kto lubi chytry

Kto się boi Gargamela, niechaj zaraz idzie spać !!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 7 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2012r. 16:47  
Cytuj
CYTAT
Dziefczynka, to tylko kwestia czasu.
Ja kiedyś nie robiłem nic innego na mięsnie brzucha jak tylko brzuszki zdegustowany
Ale po czasie zmądrzałem, zacząłem brzuch łączyć z kardio, a ćwiczenia stacjonarne , jak wyżej już nadmieniłem tylko wisząc na drążku lub drabinkach - efekty są dużo szybsze.
To jak się czułem przy rozciąganiu po uprzednim dniu spędzonym na wyginaniu kręgosłupa przy mozolnych brzuszkach, było męczarnią w porównaniu do ćwiczeń, które wykonywałem wisząc chytry ...ale co kto lubi chytry



Gargamelku, może mnie nic nie dopadnie.
W woli ścisłości mam nawet skrzywienie kręgosłupa, które cały czas jest sprawdzane pod kontrolą lekarza i zapewniam, że nic złego się nie dzieje a ćwiczyłam w zeszłym roku na wakacjach.

Może to kwestia indywidualna. Mi akurat nie zaszkodziło nie znaczy, że innym nie zaszkodzi.

Koleżanka zaś ćwiczyła od marca i też nie narzeka(ła) na żadne bóle.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Lis 2012r. 17:14  
Cytuj
Co do A6W jest sporo informacji w internecie, które mówią iż:
1. A6W jest szkodliwa, nadwyręża kręgosłup i jest niezdrowa.
2. A6W angażuje górne partie mięśni, w dużo mniejszym stopniu dolne.
3. A6W spala tłuszcz, nie buduje mięśni.

Oczywiście co do szkodliwości na kręgosłup, zawsze możemy polemizować, że "mnie nie zaszkodziła", ok. Mnie również nie. Każdy dojrzały człowiek doskonale wie, że to, że coś nie spotkało mnie, nie znaczy, że nie spotka kogoś innego. I dwa. To, że coś mnie nie spotkało, nie oznacza, że lada moment mnie nie spotka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 7 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2012r. 10:28  
Cytuj
To najlepiej nie ćwiczyć bo przecież w "drewnianym kościele cegła na głowę może spaść"...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 14 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2012r. 10:50  
Cytuj
ćwiczyć można nie nadwyrężając kręgosłupa, już kilka propozycji wcześniej się pojawiło... tj bieganie, skakanie itp;p

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Lis 2012r. 11:41  
Cytuj
CYTAT
To najlepiej nie ćwiczyć bo przecież w \"drewnianym kościele cegła na głowę może spaść\"...

Yhym, tłuste żarcie jest niezdrowe, więc najlepiej nie jeść. Jazda po pijaku jest niebezpieczna, więc najlepiej nie jeździć. Może zatem ćwicz, wzmacniaj plecy, polecam na wstępie martwy ciąg 120kg bez rozgrzewki. Przekonasz się, że ćwiczyć można zdrowo i niezdrowo i tylko nad wyborem któregoś z powyższych musisz się zastanowić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Sport »