NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Psycholog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę »
Nowy Temat Odpowiedz
Pożyczka, limit w rachunku czy karta kredytowa ?,
Posty: 6
Dołączył: 30 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2012r. 16:07  
Cytuj
Potrzebuję na kilka miesięcy pożyczyć ok 15 tys. zł.
mBank w którym mam konto (rachunek firmowy) oferuje mi:
- Pożyczkę
- Limit w rachunku
- Kartę kredytową

Która z tych tzrech opcji będzie najlepsza ? Myślę, że spłata nastąpi max do 5-6 miesięcy.

Nie znam się kompletnie na usługach bankowych. Poradźcie, drodzy forumowicze umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2012r. 16:07  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 29 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2012r. 16:34  
Cytuj
Karta kredytowa odpada, to produkt do bieżących, codziennych małych płatności, poza tym za wysokie oprocentowanie i dodatkowo zapewne prowizja za zwrot karty przed terminem, limit w rachunku też nie ma sensu, najlepsze będzie pożyczka, bierzesz ją np na 12 czy 24 mesiące a możesz spłacić kiedy chcesz bez prowizji. Chyba, że będzie to kredyt na firmę, to wtedy może być jakaś prowizja za spłatę wcześniejszą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 30 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2012r. 19:44  
Cytuj
A czy karta kredytowa to to samo co karta płatnicza plus możliwość płacenia do ustalonej kwoty debetu na koncie ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 16 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2012r. 21:14  
Cytuj
CYTAT
A czy karta kredytowa to to samo co karta płatnicza plus możliwość płacenia do ustalonej kwoty debetu na koncie ?


Nie, to nie to samo.
Karta płatnicza służy do operacji bezgotówkowych za Twoje "rzeczywiste" środki które posiadasz na koncie. Czyli jeśli Twoje saldo wynosi 500zł to możesz tyle wydać (jeśli masz ustalony limit nie mniejszy niż 500zł w płatnościach kartą).
Karta kredytowa to naprościej robienie płatności za pieniądze banku. Ta karta z reguły jest droższa w posiadaniu i trzeba ją spłacać podobnie do debetu na koncie.


Jeżeli chodzi o 15k pożyczki. To lepiej odrób dobrze zadanie domowe i przygotuj rozeznanie w każdym banku. Spacer do placówek, jeżeli nie ma tego banku u nas w mieście, skontaktuj sie z konsulatntem. Dokładnie wypytaj o konkretną pożyczkę na dany okres. Żeby Ci z 15k pożyczki nie zrobił lichwy na 20k. Im szybkszą pożyczkę dostajesz (chwilówkę) np. na dowód tym wyższy % do oddania.
Czasem lepiej jest założyć nowe darmowe konto w innym banku i zobligować się np. do przelewu 1000,- na miesiąc lub płacenia karta na minimum 400,- miesięcznie, ale w zamian za to otrzymasz pożyczke & lokatę na dogodniejszych warunkach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 30 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Paź 2012r. 00:24  
Cytuj
CYTAT
Żeby Ci z 15k pożyczki nie zrobił lichwy na 20k.


Oprocentowanie w mbanku przy 12 msc i 10 tys dają około 9% w skali roku. Czy to dobra oferta ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4944
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 31 Paź 2012r. 01:27  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Żeby Ci z 15k pożyczki nie zrobił lichwy na 20k.


Oprocentowanie w mbanku przy 12 msc i 10 tys dają około 9% w skali roku. Czy to dobra oferta ?

Powiedziałbym że Twoja reklama tego banku jest równie dobra.potluczony
Zapomniałeś dodać,że post zawiera lokowanie produktu.sciana

NAJSZYBSZE ZWIERZĘ ŚWIATA, TO KURA W PALESTYNIE .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 16 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Paź 2012r. 10:34  
Cytuj
CYTAT
Oprocentowanie w mbanku przy 12 msc i 10 tys dają około 9% w skali roku. Czy to dobra oferta ?


Każdą ofertę musisz traktować w ujęciu porównawczym.
Już wiesz co oferuje Ci mBank - dostajesz 10k , oddajesz około 10.900,- po 12msc.
Teraz możesz to samo zrobić w innych placówkach i konkretnie podejśc do sprawy pytając się w danym banku czy dadzą Ci na 8, 7..% ponieważ mBank daje Ci na 9%.
Ponadto napisałeś ,że byłbyś w stanie spłacić taki kapitał w o połowe krótszym terminie niż 12msc. Więc to tez jest ważne dla banku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 17 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2013r. 07:32  
Cytuj
Reklama czy nie ktoś to czyta. Jeśli ta sytuacja była prawdziwa to innym przyda się info:

Lepszy limit w koncie niż pożyczka bo płacimy oprocentowanie tylko od wykorzystanej kwoty a nie od całości przyznanej.

Druga sprawa to pożyczanie przy pomocy Karty Kredytowej, od ok 30 do ok 54 dni jest bez odsetek -to można na miesiąc sobie brać z karty i potem oddać spokojnie z 0zł kosztów. Dotyczy to tylko płatności kartą, wypłata gotówki to automatyczny start naliczania oprocentowania.

Wychodząc poza ramy mBanku i w ogóle banków są też pozabankowe firmy pożyczkowe. Na ogół to lichwa ale tak jak w kartach kredytowych można ich wykorzystać. Niektóre firmy dają dla nowego klienta na miesiąc pożyczkę za darmo. Można nawet 2.100 wziąć od ręki i oddać po 30 dniach też 2100 (źródło: https://bezpozyczka.pl/)

Sam mam konto w mbanku i korzystam z limitu.To dobry bank ale jak się już reklamuje to więcej info przydatnych trzeba podać...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 30 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2013r. 12:34  
Cytuj
Ostatecznie wziąłem pożyczkę 10 tys na 3 msc z karencją spłaty na 3 msc.

oprocentowanie 11.70%
Chciałem wcześniej spłacić, to od 5 tys jednorozowej wpłaty doliczyli ponad 100 zł sciana


Ale. Tamta pożyczka była w niejako "promocji". Teraz promocja się kończyła, chciałem wziąć jeszcze jedną. Oprocentowanie 17.20 w skali roku niezależnie od kwoty potluczony
To już lichwą zalatuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 17 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2013r. 12:41  
Cytuj
Lichwa zaczyna się od 23% (4x stopa kredytu lombardowego NBP). A pozabankowe pożyczki mogą nadal mieć po kilka tysięcy %.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 30 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2013r. 12:58  
Cytuj
Przy 17.20 do 23 niewiele brakuje już potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
oki
oki
oki
Posty: 31
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2013r. 13:51  
Cytuj
Polecałbym nie przykładać tak wielkiej wagi do oprocentowania. Może być ono niższe a prowizja większa lub może być wymagane dodatkowe konto z miesięcznymi opłatami za nie. Najbardziej istotne jest to ile dostajemy na rękę a ile musimy oddać oraz czy mamy możliwość wcześniejszej spłaty bez dodatkowych kosztów. Ja ostanio wziąłem pożyczkę 20 tys. na 24 m-ce, do spłaty mam 22900. Zostało mi otworzone równierz konto kredytowe, oczywiście pod pewnymi warunkami jest bezpłatne. Wystarczy, że przeleję na nie zaookrągloną do setki w górę ratę kredytu(którą bank sam sobie z tego konta pobierze) a za nadwyżkę zrobię dowolny zakup kartą i już mam to konto bezpłatnie.
Dodam, że jestem jedynie posiadaczem karty kredytowej z tego banku, który udzilił mi pożyczki a wypłata wpływa na inne konto w innym banku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 4 Marz 2010r.
Skąd: Mów mi Elwis
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2013r. 16:24  
Cytuj
A nie lepszy od pożyczki limit odnawialny w koncie?
Każdy wpływ na konto zmniejsza zadłużenie, a tym samym odsetki, Nie ma limitu czasowego spłaty (można wcześniej lub później jak się planowało) na dodatek nie ma terminu wpłacania rat. Po prostu kasa jest na koncie dług mniejszy, aż bilans wyjdzie na zero.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Psycholog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę »