NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Psycholog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Abonament telewizyjny,
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 15:34  
Cytuj
Witam. Właśnie odebrałam list polecony z informacją o niepłaconym przeze mnie abonamencie TV. W liście podane są należności, które powinnam uregulować, koszty upomnienia i wysokość odsetek podatkowych. Wyszła niemała kwota.

Jednocześnie podane jest ostrzeżenie, że jeśli tego nie ureguluję "zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne w celu przymusowego ściągnięcia należności w trybie egzekucji administracyjnej, co spowoduje obciążenie dodatkowymi kosztami prowadzonej egzekucji".

Co powinnam Waszym zdaniem zrobić: olać sprawę czy zapłacić, a potem wyrejestrować odbiornik?

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 15:34  
Cytuj

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ifg
ifg
Posty: 8
Dołączył: 4 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 15:48  
Cytuj
pobadaj :]
http://super(...)RTV.html

i zorientuj sie czy w tej kwestii cos ustawodawcy nie zmienili :] te listy rozsylaja juz dosyc dlugo, sporo tego na forach bylo swojego czasu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 1 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 16:00  
Cytuj
niepotrzebnie odebrałaś list polecony trzeba było go nie odbierać

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 16:17  
Cytuj
CYTAT
niepotrzebnie odebrałaś list polecony trzeba było go nie odbierać


No, niestety, dopiero kiedy pokwitowałam odbiór zorientowałam się, co to może być za list.

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 16:23  
Cytuj
nie ma znaczenia czy odbierzesz czy nie. Wystarczy kilka nieodebranych doręczeń i uznaje się za doręczony.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 17:37  
Cytuj
CYTAT
nie ma znaczenia czy odbierzesz czy nie. Wystarczy kilka nieodebranych doręczeń i uznaje się za doręczony.

Możesz mi to wyjaśnić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 17:42  
Cytuj
Dwukrotnie awizowany list polecony w postępowniu administracyjnym uważa się za doręczony, nawet jesli go nie odbierzesz z placówki pocztowej.

2x7dni awiza

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 17:51  
Cytuj
Mimo, że nie znam treści listu np. wezwania i nie podpisałem jego odbioru odpowiadam tak jakbym celowo nie odebrał listu i znał jego treść i nie stawił się na jakieś tam wezwanie np. świadka i może odpowiadam jeszcze za nie stawiennictwo, a ktoś w takiej sytuacji może leżeć za granicą w szpitalu, ale w postępowaniu administracyjnym odebrał list.

Po co w ogóle wysyłać listy skoro nieodebrane uznaje się, jako doręczone.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 18:09  
Cytuj
Po co wysyłać, skoro można ich by było nie odbierać ?
Pobyt czasowy w innym miejscu, np. za granica nalezy zglosić.

Np. na świadka jesli nie odbieresz to mogą cię pozniej doprowadzic.

Skoro mozna by nieodbierac, jak wezwac do sadu kogos ? Jak wezwac od US ? Bylo by to niemalze nierealne ...

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 18:19  
Cytuj
Z tymi listami to jest tak, że jak przychodzi nakaz zapłaty czegoś tam to obojętnie czy list odbierzesz czy nie to i tak wszystko potoczy się tak samo z postępowaniem.
CYTAT
Np. na świadka jesli nie odbieresz to mogą cię pozniej doprowadzic.

Tak. Ale zgodzisz się że inaczej wygląda jak ktos list odebrał i celowo nie chce byc świadkiem, a listu nie odebrał i nawet nie ma pojęcia o wezwaniu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 18:24  
Cytuj
Skutki nieodebrnia i niestawienia sie jako swiadek, czy odebrania i niestawienia sie sa chyba podobne. Czyli moga Cie doprowadzic, a w praktyce chyba trzeba 2x wysac i dopiero potem moze zostac wydany nakaz doprowadzenia.

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 18:25  
Cytuj
Proponuję wrócić do tematu zasadniczego, gdyż to bardziej mnie interesuje.

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 18:28  
Cytuj
A od kogo masz ten list Ziuta ? Operator TV ? Mowa o zwyklym abonamencie radiowo-telewizyjnym ?

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 18:31  
Cytuj
Na kopercie było logo Poczty Polskiej, a chodzi o zwykły abonament RTV.

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 18:31  
Cytuj
Zaplacic raczej bedziesz musiala - jesli masz z czego (czyt. jesli bede miec z czego sciagnac). Mozesz odwlekac w czasie, licyc ze moze sie rzedawni (3 lata).

Prawdopodobne po takich wezwaniach skieruja sprawe do post. nakazowego, zostanie wydany wyrok w trybie zaocznym. Przyjde list z sadu, 14 dni na odwoanie, np. napisanie ze chcesz obejrzec dowody w sprwie, normalna rozprawa ... potrwa

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 18:32  
Cytuj
Wyrejestruj TV - to tak na przyszłość.

a tak z ciekawosci ile dolicyli kostów dodatkowych i za co ?

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 18:34  
Cytuj
No, tak, ale raczej nie zrobię tego, nie zapłaciwszy za zaległości. A kwota jest dość spora i jeśli mogłabym tego uniknąć, to jednak tak wolałabym.

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 18:35  
Cytuj
Ziuta, wysłałem Ci pw

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 19:18  
Cytuj
Ciężko bedzie nie zaplacic, jak juz to opoznic.

Dowiadywalas sie ze nie mozna wyrejjestrowc majac zaleglosci ?

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 13 Gru 2011r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 20:32  
Cytuj
A co jeśli osoba jest zwolniona z płacenia abonamentu RTV ale tego nie zgłosiła na pocztę do tej pory?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4899
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 29 Cze 2019r. 10:27  
Cytuj
CYTAT
Witam. Właśnie odebrałam list polecony z informacją o niepłaconym przeze mnie abonamencie TV. W liście podane są należności, które powinnam uregulować, koszty upomnienia i wysokość odsetek podatkowych. Wyszła niemała kwota.

Jednocześnie podane jest ostrzeżenie, że jeśli tego nie ureguluję "zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne w celu przymusowego ściągnięcia należności w trybie egzekucji administracyjnej, co spowoduje obciążenie dodatkowymi kosztami prowadzonej egzekucji".

Co powinnam Waszym zdaniem zrobić: olać sprawę czy zapłacić, a potem wyrejestrować odbiornik?


Odpisz krótko-Nie mam odbiornika telewizyjnego lub radiowego,w związku z czym nie mam obowiązku wnoszenia opłat.nie wiem
List polecony i...tyle.
Skontrolować może Cię tylko pracownik Poczty Polskiej-w domyśle -listonosz.
Nie słyszałem ,aby którykolwiek"zakablował".
Dla takiego listonosza to byłby"wyrok" w rejonie który obsługuje,a służbowo nie ma żadnej korzyści finansowej.
A jak chcesz,to płać na "KurwizjęTVP". Jacek potrzebuje kasy na propagandę.potluczony

IM MNIEJ WIESZ, TYM LEPIEJ ŚPISZ. JEŚLI WIĘCEJ WIESZ, GORZEJ ZASYPIASZ, ALE TYM TRUDNIEJ BĘDZIE IM CIEBIE WYDYMAĆ W CZASIE SNU.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 29 Cze 2019r. 12:48  
Cytuj
wtedy peło u władzy była

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2019r. 13:59  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Witam. Właśnie odebrałam list polecony z informacją o niepłaconym przeze mnie abonamencie TV. W liście podane są należności, które powinnam uregulować, koszty upomnienia i wysokość odsetek podatkowych. Wyszła niemała kwota.

Jednocześnie podane jest ostrzeżenie, że jeśli tego nie ureguluję "zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne w celu przymusowego ściągnięcia należności w trybie egzekucji administracyjnej, co spowoduje obciążenie dodatkowymi kosztami prowadzonej egzekucji".

Co powinnam Waszym zdaniem zrobić: olać sprawę czy zapłacić, a potem wyrejestrować odbiornik?


Odpisz krótko-Nie mam odbiornika telewizyjnego lub radiowego,w związku z czym nie mam obowiązku wnoszenia opłat.nie wiem
List polecony i...tyle.
Skontrolować może Cię tylko pracownik Poczty Polskiej-w domyśle -listonosz.
Nie słyszałem ,aby którykolwiek"zakablował".
Dla takiego listonosza to byłby"wyrok" w rejonie który obsługuje,a służbowo nie ma żadnej korzyści finansowej.
A jak chcesz,to płać na "KurwizjęTVP". Jacek potrzebuje kasy na propagandę.potluczony



Cudownie otrzymać poradę po siedmiu latach mlotek
jezyk

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 29 Cze 2019r. 16:34  
Cytuj
Jak już kotlet odgrzany, to chociaż napisz jak się to zakończyło? Zapłaciłaś?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2019r. 16:40  
Cytuj
jusek się obudził i w dodatku się ośmieszył

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Psycholog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę »