NawigacjaStart » Forum » StaloweMiasto » StaloweMiasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
PW - raz jeszcze ;],
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 13:09  
Cytuj
Zdaje mi się, że jałowa to dyskusja. ifg nie znajdziesz dowodów na to, że sm zaglądał do pw, on nawet jeśli to robi/ł nie musi się przyznać. Jeśli wystarczy Ci oświadczenie "Nie, nigdy nie zaglądałem" - to ma Twoje pytanie sens. Cóż, tak samo jednak jak spodziewam się takiej właśnie odpowiedzi sm, tak samo sądzę, iż nie usatysfakcjonuje Cię ona. Zakładając tu konta i udzielając się, podjęliśmy ryzyko. Podejmujemy je za każdym razem zakłądając konta w jakimś portalu, ściągając na tablety i smartfony nieautoryzowane aplikacje np. do obsługi fb czy nk, w których podajemy swoje loginy hasła. Ja przynajmniej liczę się z tym i nigdy na SM nie używałem "nieodpowiednich" haseł czy nie wysyłałem prywatnych wiadomości, tych naprawdę prywatnych ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 13:09  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 13:11  
Cytuj
Nie mnie oceniać czy dużo zbiegów czy nie dużo.

Nie, nie grzebałem. Inne twierdzenia są oszczertwami i nieprawdą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 13:14  
Cytuj
To ja jeszcze jedno pytanko zadam. Co stało się niektórym użytkownikom forum takim jak Luk, Czekolada, Maniac? Jakie zabiegi zostały w stosunku do nich zastosowane? Czy jest to ban na forum, zablokowanie konta na SM, usunięcie konta na SM? Pewnie to nie moja sprawa, ale chciałbym znać metody działania stróżów tego serwisu. Funkcja ostrzeżeń się pojawiła, nie zauważyłem, by wspomniani nazbierali ich aż tyle, aby mieli stać się elementem zbanowanym. I dochodzą mnie słuchy, że nie jest to tylko ban na forum.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 13:18  
Cytuj
Wspomnianie odeszli na swoją prośbę, niektórzy zażyczli sobie usunięcia konta. Po zweryfikowaniu mailowym konta zostały usunięte.
Należy zaznaczyć, że czekolada, czy lucki byli już wcześniej banowani po kilka razy. Gdyby system ostzreżeń był wcześniej, już dawno by zabrali 100%.
Te doświadczenia zmusiły nas do wprowadzenia kilku zmian - m.in. systemu ostrzeżeń.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 15:28  
Cytuj
sm, widzisz sprowadzilo sie wszystko do tego ze nagle nic nie dziala :] wczesniej przy 10tkach zgloszen problemow nie bylo i chodzilo jak tralala, szkoda ze wczesniej sie za to nie zabrales, bo w tej chwili to co piszesz najzwyczajniej nie jest dla mnie wiarygodne, same zrzadzenia losu i robota sie w rekach pali :] przy kilku zbanowanych uzytkownikach ktorzy pisali cos o prywatnych wiadomosciach i jednym ktory wymienial luki w zabezpieczeniach :]

btw. maniac dostal chyba bana, a nie odszedl :] jezeli sie myle to sorry, a jezeli nie to pokaz mi w krorym miejscu jakis regulamin zlamal

kazdy ma swoj leb ja nigdy nikomu zle nie zyczylem i nie zycze, ode mnie powodzenia i temat wyczerpany,

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 16:33  
Cytuj
Podpinam się konto do usunięcia.Zgłoszone PW.

 
 
 
 
Posty: 81
Dołączył: 22 Gru 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 16:42  
Cytuj
Ja Feniks(piszę z konta kolegi) tez dostałem bana,że mam problem z zalogowaniem?Pytanie dlaczego bo napisałem dwa posty w tym temacie opisujące prawdę.Wstyd dla adminów,prawda w oczy kole!!!Mam pytanko dlaczego usuneliście wczoraj temat,który założył Jack tam bylo wszystko dokładnie opisane co się u Was dzieje i dlaczego odszeł.Nie tłumacz się głupio tylko jak jesteś w porządku to przywróć go i odeprzyj atak Jacka.
P.S
Mam nadzieje,że zanim usuniecie parę osób to przeczyta.Dziwne nie usuneliście postów,a mi daliście bana.
Ciekawe może kolega tez dostanie bana za to,że udostępnił mi swój profil?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 17:27  
Cytuj
CYTAT
że czekolada, czy lucki byli już wcześniej banowani po kilka razy

Po kilka razyzapytanie To kto ich potem przywracał, aby potem znów zbanowaćzapytanie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 17:32  
Cytuj
CYTAT
Po kilka razyzapytanie To kto ich potem przywracał, aby potem znów zbanowaćzapytanie


Bana się daje czasem np na 7 dni jezyk Zeby ktos zmądrzał

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 17:34  
Cytuj
CYTAT
Bana się daje czasem np na 7 dni jezyk Zeby ktos zmądrzał

Aha. Ciekawe na ile teraz dostalizaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 18:17  
Cytuj
stalowem
smm
panna_pina


mod:
zubr_stw
el_banan

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 18:31  
Cytuj
z tego co wiem to czekolada, lucky luk i maniac za duzo wiedzieli, m.in. o zabezpieczeniach i czytaniu korespondencji. czy bana dostali za to ze maja na to dowody i screeny? bo tak wlasnie slyszalam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 4 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 18:59  
Cytuj
To forum nazywa sie trolowiskiem.
Lucky i czekolada pod kilkoma nickami to bylo 2 najwiekszych trolow tego forum. Klepali postów duzo. Tylko nie na temat.
Adinistracja popelnila duzy blad w tymm ze tolerowali ich wpisy tak dlugo. Chceili nabic sobie odslony, obbilo sie to na ogolnym poziomie forum - slabym ! Kiedy ich pogonili tutaj, Ci się napinają na innym forum. Inni beda miec teraz problem.

A czekolada to Twoja kolezanka, ze "tak slyszalas" ?
Painta umiesz obsugiwac ? Jakiego screen Ci zrobic ?

Wystarczy spojrzec w ich historie postow, ile z nich ma jakokolwiek wartosc merytoryczna ? A ile wogole zostalo wycietych ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 19:05  
Cytuj
dejaka - invx nowe konto założył? smiech2
Jeśli ktoś jest zainteresowany polecam konkurencyjny portal (na r.), tam zbanowani się wypowiadają

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 19:12  
Cytuj
Co jak co, ale z tym skopiowaniem regulaminu Elektrody to było przegięcie....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 19:25  
Cytuj
CYTAT
To forum nazywa sie trolowiskiem.
Lucky i czekolada pod kilkoma nickami to bylo 2 najwiekszych trolow tego forum. Klepali postów duzo. Tylko nie na temat.
Adinistracja popelnila duzy blad w tymm ze tolerowali ich wpisy tak dlugo. Chceili nabic sobie odslony, obbilo sie to na ogolnym poziomie forum - slabym ! Kiedy ich pogonili tutaj, Ci się napinają na innym forum. Inni beda miec teraz problem.

A czekolada to Twoja kolezanka, ze \"tak slyszalas\" ?
Painta umiesz obsugiwac ? Jakiego screen Ci zrobic ?

Wystarczy spojrzec w ich historie postow, ile z nich ma jakokolwiek wartosc merytoryczna ? A ile wogole zostalo wycietych ?

kolego badz zanko :]

ten temat nie jest o Luku ani o czekoladzie :] to jest temat na temat bezpieczenstwa i go nie zmieniaj.

jezeli chcesz popisac o uzytkownikach ktorych tu nie ma, napisz za co w takim razie zostal zbanowany maniac? ciezko byc bardziej merytorycznym niz byl on

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 19:39  
Cytuj
moze to nie zarzad mahloje robi, tylko kosmici PW zaatakowali smiech2smiech2

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 276
Dołączył: 29 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 20:06  
Cytuj
CYTAT
ifg nie znajdziesz dowodów na to, że sm zaglądał do pw, on nawet jeśli to robi/ł nie musi się przyznać.


Dowodów pewnie nie, pozostają świadectwa szemranych typów takich jak ja:cwaniak: .

A szemrany typ na własne uszy słyszał, jak osoba z "zarządu" mówiła, że cytuję: "czasem z nudów czytamy sobie wasze wiadomości, więc wiecie".

Zresztą widząc profesjonalizm tego serwisu - spodziewaliście się czegoś innego?

A psychopath is better than no path
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 20:06  
Cytuj
Witam,

Korzystając z uprzejmości ifeelgood chciałem (maniac) wyjaśnić, że z mojego punktu widzenia bana dostałem ponieważ uparcie o te hasła i ich szyfrowanie dopytywałem (swoją drogą pierwszy ban w życiu - ciekawe doświadczenieumiech). Chciałem się też pożegnać ze wszystkimi z którymi się spierałem, z którymi dyskutowałem, tymi których czytałem i którzy czytali mnie. Trzymajcie się ciepło!

Na koniec w kwestii wiarygodności... odniosę się tylko do dwóch wypowiedzi SM:

"Można wyczytać w internecie, że nawet MD5 udało się rozkodować."

Nie udało się "rozkodować". MD5 jest uważany za przestarzały, bo jest podatny na "kolizje". Ale po pierwsze by wykorzystać kolizje to skrót hasła musiałby być jawny, po drugie trzeba na to poświęcić sporo mocy obliczeniowej, a i tak nie jest pewne że się uda. W wypadku "gołych" skrótów MD5 haseł są prostsze metody - np tablice tęczowe. W kryptografii haseł jeżeli używa się MD5 to raczej z tak zwaną "solą" (ang salt). Czyli MD5 jest poprzedzony 8-o znakowym ciągiem, który definiuje którą z milionów dróg ma iść algorytm - co czyni fakt podatności na kolizje i tęczowe tablice bezużytecznymi.

"Pisanie publicznie w jaki sposób hasła są kodowane nie jest najszczęśliwsym miejscem."

Kryptografia jest ogólnie jawna. Jej zaletą jest to, że znając algorytm nie da się dobrać do informacji. Od tego jest SHA, MD5, RSA i infrastruktura klucza publicznego (itp). Próby wynalezienia własnego algorytmu szyfrowania, a nawet próby "poprawy" już istniejących z reguły kończą się stworzeniem potworka, który nic nie zabezpiecza i jest równoznaczny z niezaszyfrowanym tekstem. (patrz sprawa openssl w debianie). Możliwe jest też że odpowiedź brzmiała by np "base64" co też by było równoznaczne z otwartym tekstem i też nie byłoby się czym chwalić.

Więc, albo SM to geniusz pokroju Panów Witfielda Diffiego, Martina Hellmana lub Rona Rivesta, a stworzony algorytm np planuje opatentować, albo... nie.

PS: Jak by co, to wiecie gdzie mnie szukać.

Out

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 20:26  
Cytuj
CYTAT
stalowem
smm
panna_pina


mod:
zubr_stw
el_banan


a anulka już w zarządzie nie jest?

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 20:38  
Cytuj
korzystajac z okazji ze ze jescze mam dostep do konta, nie wiem czy on zostanie odbrany czy nie :]

panna_pina resetowala mi haslo kilka razy, ustawiala mi swoje, nie zmienialem chyba ze mi sie przypomnialo, genralnie jezeli chciala, miala dostep do mojego konta za moim przyzwoleniem - nie mialem z tego powodu nigdy zadnych nieprzyjemnosci

zlego slowa na nia nie powiem - dla mnie byla i jest w porzadku :]

wszystko co tu kierowalem to bylo w jednym kierunku invxa, mam nadzieje ze w koncu zacznie szanowac userow, bo jak widac smietnik mozna zrobic bardzo szybko.

o tyle chcialem dodac

a portale stalowowolskie niech se zyja wszystkie i dobrze sie maja, gdyby nie konkurencja nie byloby takich pieknych historii ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4955
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 22:28  
Cytuj
CYTAT
Hasła są obecnie kodowane.

Obecnie?co
Polecam starą maksymę rzymską-Nikt nie wierzy temu ,kto raz skłamał, jeśli nawet teraz mówi prawdę.sciana


Albo obiektywizm ,albo komercja.
"Nemo potest duobus dominis servire!"-Mt.6,24 Słowa Chrystusa.

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 2 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 22:31  
Cytuj
Mlody pamietaj, ze szanowalem cie. Nie moge dluzej patrzec na to gówno. Mozesz mnie podac do sądu za ujawnienie korespondencji.

Moderowano przez: stalowem
Nędzny fotomontaż

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4955
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 22:39  
Cytuj
Znaczy morda w kubeł?potluczony
Zakulisowe zagrywki?
Ciemny lud to kupi...zaklopotany

Za chwilę zniknie cały temat,tak jak się to stało z wieloma innymi.mlotek

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 22:48  
Cytuj
Czcionki w wyglądają nieco inaczej w rzeczywistości. Nędzny fotomontaż w Paincie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » StaloweMiasto » StaloweMiasto »