NawigacjaStart » Forum » StaloweMiasto » StaloweMiasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
PW - raz jeszcze ;],
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 10:17  
Cytuj
teraz to zobaczylem i nie wiedzialem co jest grane :]

CYTAT
Może kolego, poczekasz łaskiawie, aż dojdzie ?


sm, ale jak ma zaczekac laskawie az dojdzie co Ty filtrujesz te wiadomosci ze nie ida od razu i musisz przeczytac?

btw. wiem ze zostala wyslana do mnie wiadomosc i caly czas na nia czekam, tak jak wiele rzeczy mialem kolo dupy, zabezpieczenia i wszystko inne, tak az takiej ingerencji nie zdzierze, napisz mi tu dlaczego prywatne wiadomosci ktore zostaly do mnie wyslane nie doszly, prosze jasno i sensownie, jezeli temat zostanie zamieciony bez wyjasnien, to z powodzeniem mozesz mi konto usunac

pozdrawiam

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 10:17  
Cytuj

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 435
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 10:29  
Cytuj
Podpinam się pod Ifeela, jeśli mogę...

Proszę i mi usunąć konto na tym portalu.

Wstrząśnięta, niezmieszana...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 10:34  
Cytuj
zeby nie bylo, jezeli odpowiedz bedzie dla mnie satysfakcjonujaca to nie ma problemu by konto zostalo :] tolerancji u mnie sporo ale wszystko do czasu
btw. na konta,
if3elg0od
ifg
nie moge sie dostac a bym chcial, nie wnikam z jakich powodow, prosze sm o restart hasel

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 10:44  
Cytuj
PW nie są i nie były filtrowane. Były i są zabezpieczenie m.in. antyfloodowe. Podobnie jak na forum.
Co w pewnych okresach oznacza brak przesyłania w czasie rzeczywistym.

Brak możliwości dostarczania PW, mógł również wynikać ze zmian w skryptach jakie były prowadzone, wprowadzone zostały usprawnia m.in. na forum (operacje na plikach profilu obsługujących również wiadomości PW).

ifeelgood - podaj @ to wyślę hasła.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 10:51  
Cytuj
SM: przecież możesz wysłać na PW umiech na pewno dojdą.
Przy okazji, świetnie, że zostały wprowadzone zmiany jak np. ostrzeżenia, warto by było teraz zadbać, aby PW wysłane pojawiały się w wysłanych, chyba, że to zostało naprawione, bo dawno nic nie słałem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 10:57  
Cytuj
ifel - poszly na PW hasla.

Szopen - poprawiamy i tą funkcjonalność. Dzisiaj jeszcze będzie działać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 11:07  
Cytuj
Dlaczego admin zna hasła dostępowe do kont użytkowników?Widzę,że Jacek miał racje w swoim temacie,który szybko został usunięty,nawet z kosza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 11:09  
Cytuj
Feniks ma rację. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, hasła powinny być kodowane.

ps. idąc za ciosem, wspominana nie raz, irytująca kwestia, że po zalogowaniu wywala nas na stronę główną forum, zamiast do tematu, w którym się znajdowaliśmy. Pogłówkujcie nad tym umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 11:14  
Cytuj
Hasła są obecnie kodowane.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 11:15  
Cytuj
Źle się tu dzieje nawet odsłony spadają na łeb na szyję.Stalowe miasto powoli zamienia się w miasto gruzów podobnie jak ResMiasto.
Tylko patrzeć jak moje posty znikną,bo nie podobają sie adminowi.Jacek też zrezygnował,a i elbanana dawno nie widziałem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 11:18  
Cytuj
CYTAT

Tylko patrzeć jak moje posty znikną,bo nie podobają sie adminowi.Jacek też zrezygnował,a i elbanana dawno nie widziałem.

A ja widziałem. W sumie nie znam ich i nie uważam, że wyznacznikiem jakości portalu jest ich tu obecność. Co do haseł, SM mógł w sumie wysłać nowowygenerowane, losowe hasło do zmiany. Wtedy opcja jest ok. Narazie lecę poczytać wątek na konkurencyjnym portalu ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 11:21  
Cytuj
SM teraz mozesz pisać co chcesz,że kodujesz itp.,tylko kto Ci teraz uwierzy w to co piszesz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 11:26  
Cytuj
sm co masz na mysli mowiac zabezpieczenia antyfloodowe? tzw filtry?

jakim prawem sa jakies zabezpieczenia antyflodoowe na prywatne wiadomosci w ktore nie masz prawa ingerowac?

gdzie jest prywatna wiadomosc na ktora czekam?

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 11:32  
Cytuj
ifel - wiadomość została wysłana.

Zaezpieczenia są m.in. dla ochrony innych użytkowników przed spamem konkurencji - czyli masowo wysylanych wiadomosci do uzytkownikow, tak samo działają poczty e-mail. Często się zdarza, że wiadomości lądują w np. spamie, a nawet nie dochodzą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 12:00  
Cytuj
CYTAT
ifel - wiadomość została wysłana.

Zaezpieczenia są m.in. dla ochrony innych użytkowników przed spamem konkurencji - czyli masowo wysylanych wiadomosci do uzytkownikow, tak samo działają poczty e-mail. Często się zdarza, że wiadomości lądują w np. spamie, a nawet nie dochodzą.

ja czekam na wiadomosc ktora zostala do mnie wyslana wczoraj, nie na pw z haslem bo to dostalem

no czekaj ale skad wiesz co mi wysylal dany uzytkownik jezeli tego nie czytasz? poza tym z tego co sie orientuje wiadomosc o tej samej tresci nie do mnie przeszla? jak to wytlumaczysz?

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 12:12  
Cytuj
Mówię, że wiadomość została wysłana odemnie - z hasłem.

Nie wiem kto i co inny Ci wysłał. Co doszło do Ciebie a co nie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 12:21  
Cytuj
CYTAT
Mówię, że wiadomość została wysłana odemnie - z hasłem.

Nie wiem kto i co inny Ci wysłał. Co doszło do Ciebie a co nie.


nie odpowiedziales na pytanie, skad wiesz ze dana wiadomosc jest spamem od konkurencji jezeli mowisz ze w nia nie ingerujesz?

edit: testowo przeslalem sobie wszystkie nazwy w pw z jednego konta na drugie

CYTAT
SpAm.SpAm.pl

SpAm.SpAm

SpAm.SpAm@SpAm


wiadomosc doszla, dostalem tylko "wyspamowane" elementy, jak to wytlumaczysz? co musi zawierac wiadomosc aby zostala uznana za flood i nie przepuszczona? jaki mechanizm tego pilnuje?
bo chyba bardziej konkurencyjnego/floodujacego pw z nazwami 3 portali z konkurencji byc nie moze

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 12:26  
Cytuj
Ingeruje skrypt, filtrując po treści, IP, Ilości wysłanych w danym czasie, tak samo jak działają serwery pocztowe e-mail, filtrują wiadomości automatycznie na podstawie zadanych kryteriów, co nie znaczy, że ktoś fizycznie te wiadomości filtruje.
Nie zdarzyło Ci się by e-mail nie doszedł ? Trafił do spamu ? Nad opracowaniem takich algorytmów pracują całe zespoły ludzi, a i tak nie są to systemy doskonałe, tym bardziej u nas ...

Poczta tradycyjna stosuje np. psy tropiące ...


"System" nie jest cały czas aktywny, zresztą okazało się, że nie jest on doskonały. Stąd niektóre wiadomości mogły nie dojść.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 12:29  
Cytuj
CYTAT

nie odpowiedziales na pytanie, skad wiesz ze dana wiadomosc jest spamem od konkurencji jezeli mowisz ze w nia nie ingerujesz?

Nie chcę się wtrącać, ale SM chyba nie napisał nigdzie, że ta wiadomość została uznana za spam. Wyjaśnił tylko, że skoro nie doszła, to mogła za taką być uznana. Chyba, że coś przeoczyłem.

Inna bajka, że w takim razie powinien być katalog SPAM i tam powinna się ona znaleźć. Tak jest w programach pocztowych, o których SM wspomniał. Nie może być tak, że automat (ew. inwigilator) uznaje, że coś jest spamem i sru - w kosz na amen. To odbiorca powinien decydować co chce przeczytać, a czego nie.

I pytanie: jaką metodą i od jak dawna kodowane są hasła? Czy treści wiadomości prywatnych są również w jakiś sposób zabezpieczane, czy można spokojnie wejść do bazy danych i czytać do woli?

Podejrzewam, że wgląd do tych danych jest możliwy. Jest to na pewno oburzające i niepokojące, warto tu jednak nakreślić, że w dzisiejszych czasach, każdy e-mail, każda wiadomość na GG czy każdy SMS jest analizowany i sprawdzany. Prywatność jest pojęciem teoretycznym. Nie każdy o tym wie, a warto mieć tę świadomość.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 12:36  
Cytuj
zdarzalo mi sie wysylac wiadomosci do kilku uzytkownikow - dochodzily, wiec z dupy tlumaczenie, ze akurat ten jeden raz nie doszly wg mnie

jaka tresc jest zakazana skoro przepuszcza 3 maila z nazwami konkurencji? btw to jest ingerencja i czytanie prywatnej wiadomosci czyz nie?

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 12:37  
Cytuj
Powinien być katalog SPAM. Wprowadziliśmy ostatnio poprawki na forum. Poprawiamy PW. Wczoraj występował problem z dublowaniem się postów dodanych. Błąd, zdarza się. Nie raz nie można było dodać postów w danej chwili. Błędy się zdarzają wszędzie i każdemu.


Można wyczytać w internecie, że nawet MD5 udało się rozkodować.

Listów wysłanych pocztą się nie koduje. Wiadomości PW, również nie są w żadnym systemie (np. phpBB, IPB) kodowane. Rozmowy na GG są zapisywane na serwerach - o czym można się pzreknać chcąc odzyskać zgubione gasło do gg (pisząc do adminów gg) - zostaniemy poproszeni o ostatnią historię rozmów.
Pisanie publicznie w jaki sposób hasła są kodowane nie jest najszczęśliwsym miejscem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 12:40  
Cytuj
CYTAT
zdarzalo mi sie wysylac wiadomosci do kilku uzytkownikow - dochodzily, wiec z dupy tlumaczenie, ze akurat ten jeden raz nie doszly wg mnie

jaka tresc jest zakazana skoro przepuszcza 3 maila z nazwami konkurencji? btw to jest ingerencja i czytanie prywatnej wiadomosci czyz nie?



Nie wiem co doszło, co nie i kiedy. Może akurat trafiłeś, na błąd spowodowany ingerencją w skrypt, że nic nie dochodziło.

Jest to ingerencja i czytanie prywatnej wiadomosci takie samo jak robią to serwery pocztowe, czy systemu obsługujące SMS etc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 12:51  
Cytuj
odpisujesz na co chcesz :], napisales ze filtruje rowniez po tresci
jaka tresc jest zakazana skoro przepuszcza 3 maila z nazwami konkurencji?

malo tego wyslalem do siebie nastepujaca wiadomosc
CYTAT
temat skurwysynu
· chujowo pizga ,jebie deszczem i ogólnie śmierdzi chujem tam - na zewnątrz pada ,jest zimno i pogoda nie nastraja pozytywnie.

· wypierdalaj ty skurwielu jebany bo jak ci przypierdole to kurwa wyjebiesz w drzewo że ci chuj odpadnie! - lepiej odejdź.

· zapierdalaj po hajs, potem spierdalaj do monopola ,kup browarów od zajebania i przypierdol sie nazat to sie skurwimy jak chuj - idz po fundusze ,zakup złocisty napój i przynieś go do nas to się nim uraczymy.

· ja pierdole, czego kurwa do chuja wafla ty jebany skurwielu? - co chcesz?

· ja pierdole kurwa! ten jebany, zpierdolony chuj mi sie kurwa zjebał do chuja! - zepsuł mi się (komputer).

· kurwa ,jak żem wyjebał to myślałem że mi rozjebie czerep ,pizgało jak po chuju - było bardzo zimno gdy wyszedłem.

· Ty jebany pierdolcu pojebało cie kurwa czy jak? - masz jakieś problemy drogi kolego?

· Spierdalaj konusie zajebany bo jak ci przykurwie to sie zjebiesz z pierwszym śniegiem chuju - odejdź bo użyję siły fizycznej.

· Kto z was ciule zkurwiałe widział moja jebana w dupe hajsmonetka do chuja jego pierdolona mać? - czy któryś z was szanowni koledzy widział mój portfel?


wszystko przeszlo, jaka tresc filtrujecie?

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 12:57  
Cytuj
CYTAT
"System" nie jest cały czas aktywny, zresztą okazało się, że nie jest on doskonały. Stąd niektóre wiadomości mogły nie dojść.


Obecnie nie filtrujemy. Dlatego, że były problemy i niektóre wiadomości nie docierały do użytkowników co m.in. sam zgłaszałeś. Choć tego nie powinienem pisać ...

Czy usługodawcy serwerów pcztowych udostępniają zasady działania ich zabezpieczeń ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 13:04  
Cytuj
strasznie duzo zbiegow okolicznosci, nie uwazasz?

czyli nigdy nie grzebales w prywatnych wiadomosciach?

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » StaloweMiasto » StaloweMiasto »