NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
Zakup skutera,
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2012r. 12:01  
Cytuj
Witam,

Noszę się z zamiarem kupna skutera, który miałby służyć dojazdom do pracy (ok. 6 km w jedną stronę) + ewentualnie jakieś krótkie wycieczki po Stalowej i okolicach.

W związku z tym jaki model moglibyście polecić? Nowy (pewnie chiński)czy używany (znacie może kogoś kto handluje skuterami w okolicy)?

Z góry dzięki za opinie!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2012r. 12:01  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2012r. 12:13  
Cytuj
Pytanie ile chcesz wydać ? Jaka pojemność ? Za 3-4 tyś. kupisz kilkuletniego japonczyka z pojemnością 125- 250ccm3. Jazda jak na motocyklu umiech Jak mniejsza pojemność to warto poszukać w produktach z dawnego DDR umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 1 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2012r. 12:19  
Cytuj
kazdy tylko nie taki jak te gówniarze co kupują 50 i piłują po ulicy ze echo sie rozchodzi po calym osiedlu mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2012r. 12:21  
Cytuj
Jeśli 50ccm to tylko Simson w dobrym stanie bo jest on mln razy lepiej dopracowany niż ten nowy badziew w cenie 2-3 tys.

Sam miałem kiedyś Simsona i żałuję, ze go sprzedałem.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2012r. 12:34  
Cytuj
Ktośik - w granicach 3 tys. Pojemność nie ma znaczenia (mam prawko kat. A), ale zależy mi na dość niskim spalaniu (ok. 3l/100km).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2012r. 12:43  
Cytuj
CYTAT
Ktośik - w granicach 3 tys. Pojemność nie ma znaczenia (mam prawko kat. A), ale zależy mi na dość niskim spalaniu (ok. 3l/100km).


Musi być koniecznie skuter ? Może yamaha SR 250 Niskie spalanie, prosta konstrukcja.

Skoro masz prawko,pomyśl o motocyklu z pojemnością do 500ccm3. Spalanie coś około 5l ale dużo więcej możliwości.

Skuter do 50 ccm3 polecany jest głównie na miasto, można nimi podróżować (bo można ! umiech) ale komfort i bezpieczeństwo jest niskie.

Nie polecam giełd, szukaj po ogłoszeniach. Rynek jest bogaty w prywatne oferty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2012r. 12:43  
Cytuj
odrazu odradzam wadliwe badziewie które stoi pod wiatą media expert ( i tym podobne marki )

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 24 Lip 2008r.
Skąd: z kątowni
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2012r. 15:05  
Cytuj
Następny fan skuterów, jak mozna kupowac takie g...o, głosniej to pierdzi niz jezdzi, pełno jest takich którzy jezdza takimi pierdziawkami po osiedlu i wkur....ą ucho. przy okazji budząc moje dziecko. Jeszcze go nie widac a juz słychac z kilometra, rowerem juz nie jednego wyprzedziłem. Za tą kase wolałbym juz kupic uzywanego seicento, prznajmniej na głowe by nie padało.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 27 Wrz 2012r. 15:19  
Cytuj
Jest skuter do sprzedania w ogłoszeniach zobacz sobie.

 
 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2012r. 15:32  
Cytuj
CYTAT
Następny fan skuterów, jak mozna kupowac takie g...o, głosniej to pierdzi niz jezdzi, pełno jest takich którzy jezdza takimi pierdziawkami po osiedlu i wkur....ą ucho. przy okazji budząc moje dziecko. Jeszcze go nie widac a juz słychac z kilometra, rowerem juz nie jednego wyprzedziłem. Za tą kase wolałbym juz kupic uzywanego seicento, prznajmniej na głowe by nie padało.


Mig, mag czy jak ci (z małej litery) tam... Jeżeli to ty (z małej litery) na zdjęciu, to nie spodziewałem się innej odpowiedzi. Wujek Staszek Mistrz Ciętej Riposty powiedziałby ci (z małej litery) po prostu: sp...j.
Ale ja, nie chcąc zaniżać pozomu, stwierdzę tylko, że nie jestem małolatem, którego interesuje jeżdżenie pierdziawką po parkingach, celem denerwowania ogółu ludności. Powód mojego zainteresowania został podany w treści 1. postu.

A teraz powiedz mi czy twój (z małej litery) Sei, w którym nie pada na głowę spali 2,5-3,0 l/100km?

Jesteś w stanie wyprzedzić swoim ROWERKIEM, np. skuter Kymco Aligity City 125, mogący jechać z prędkością ok. 100 km/h?

Skończ, (sobie) wstydu oszczędź i nie traktuj wszystkich jedną miarązaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2012r. 15:33  
Cytuj
CYTAT
Jest skuter do sprzedania w ogłoszeniach zobacz sobie.


Widziałem Alojzystw, ale nie do końca się na tym znam,więc trochę obawiam się zakupu używki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2012r. 12:51  
Cytuj
A znacie jakieś miejsce w okolicy, gdzie ktoś handluje używanymi skuterami (żeby można było coś popytać, obejrzeć, przymierzyć się)?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 1 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2012r. 13:01  
Cytuj
w sobote jedź na rynek do sandomierza, miedzy giełdą a rynkiem są motocykle, quady, skutery

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2012r. 13:16  
Cytuj
Szukaj markowego uzywanego.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2012r. 13:23  
Cytuj
Lepiej jak pisze Jacek kupić markową używkę w dobrym stanie.
Polecam przede wszystkim Hondy i trochę mniej Yamachy ze względu na wyższe ceny części i mniejszą ich w porównaiu z Hondą dostępnosć.
Ale nawet Peugeot czy Piaggio będzie o wiele lepsze niż nowy chiński Romet.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Lis 2012r. 13:51  
Cytuj
Ostatecznie kupiłem Piaggio X9 z silnikiem 250 ccm Hondy od prywatnej osoby. Ale wcześnie trochę rozeznałem temat i gdyby ktoś potrzebował to mam dwa namiary na handlarzy skuterów:

1. w Tarnobrzegu, koło nowego wiaduktu na wjeżdzie od Stalowej, tutaj ich strona: http://www.skutery.tarnobrzeg.pl/

Generalnie w piwnicy mają upchnięte ze 100 skuterów, w większości małych "50", ale jest też kilka większych 125. Oglądałem nawet taką samą X9 jak kupiłem i gdybym nie znalazł innej to kupiłbym u nich. Większość pojazdów jest porysowanych, albo ma coś urwane, do drobnych poprawek, itp. Można się przejechać i wszystko posprawdzać. generalnie podejści Pani, z którą rozmawiałem jest OK, możliwość negocjacji również.

2. w Rudniku, koło stacji benzynowej w prawo, do skrzyżowania "T" i w lewo, jakieś 300 m prosto i po prawej stronie jest sklep z częściami do skuterów, za tym sklepem jakieś 100 ma ma skład ten gość:

w 2 garażach gość ma upchnięte kilkadziesiąt skuterów, dużo większych modeli. Ceny konkurencyjne, tak jak w 1. przypadku wiele z pojazdów jest poobdzieranych, itp. itd. Głównym minusem jest jednak to, że gość ma podejście do klienta na zasadzie "po co tu przyszedłeś". Drugi problem jest taki, że motorki stoja utkane jeden przy drugim i cięzko cos żobaczyć, natomiast jeżeli chcemy cos obejrzeć i odpalić to trzeba się zdecydować na jeden konkretny egzemplarz i dopiero wtedy gość się ruszy, a tak to ręce w kieszenie i ... szkoda gadać.

Generalnie ja po zakupie jestem bardzo zadowolony i z każdym kilometrem bardziej mnie ta zabawka wciąga. Polecam!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 125
Dołączył: 12 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2012r. 14:24  
Cytuj
Na dniach będę miała do sprzedania skuter Yamaha

YAMAHA JOG skuter JogR CS50 NOWY biały.Wygrałam go w konkursie na Orlenie .Papiery już mam w domu na dniach powinien dojść oczywiście pełna gwarancja .Jak ktoś jest chętny zapraszam .GG 7708119good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 20 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2012r. 14:53  
Cytuj
ul. Harcerska na górce jest tam dobry mechanik i nie tak dawno miał do sprzedania z 2 skutery markowe umiech podjedz, zobacz : )

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 148
Dołączył: 7 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2012r. 18:18  
Cytuj
Mam kilka Skuterow markowych jak i chinskich Piaggio mc3 1600zl 2004 r.Yamha Aerox 2009 cena 3 tys.zl kymco agility 1700zl 2008 rok,peugeot trekker,speedfight,honda vfr 400,itd...chinole po 700zl wystawiam paragon lub fv.tel. 510 534 737 pozdro ale Najlepsze sa HONDY NIEZNISZCZALNE TO fakt. Malaguti PGO TGB to taiwan ale BAZA SUZUKI !! tez sa dobre PGO.Nad Oczkiem Jest dobry mechanik Maciek od skuterow i motorow moze cos ma Na sprzedaz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Lis 2012r. 20:42  
Cytuj
CYTAT
Mam kilka Skuterow markowych jak i chinskich Piaggio mc3 1600zl 2004 r.Yamha Aerox 2009 cena 3 tys.zl kymco agility 1700zl 2008 rok,peugeot trekker,speedfight,honda vfr 400,itd...chinole po 700zl wystawiam paragon lub fv.tel. 510 534 737 pozdro ale Najlepsze sa HONDY NIEZNISZCZALNE TO fakt. Malaguti PGO TGB to taiwan ale BAZA SUZUKI !! tez sa dobre PGO.Nad Oczkiem Jest dobry mechanik Maciek od skuterow i motorow moze cos ma Na sprzedaz.


Jakaś strona internetowa, zdjęcia, gdzie można je obejrzeć?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 20 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2012r. 20:49  
Cytuj
Jeszcze w Nisku na kilińskiego(tez mechanik), jeśli sie nie mylę. Tez ma dobre skutery tzn. nie tak dawno miał, sam u niego kupowałem swojego peugeota. umiechok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 9 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lis 2012r. 12:04  
Cytuj
Potwierdzam opinie o hondach, mam 3 sztuki, najmłodsza z roku 2000 umiech - leję paliwo i dopompowuję powietrze w oponach umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »