NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Inwestycja fotograf,
Posty: 10
Dołączył: 16 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2012r. 20:07  
Cytuj
Czy w naszym miescie uwazacie ze jest zapotrzebowanie na nowego fotografa? Myslicie ze taki biznes u nas w miescie ma szanse wypalic?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2012r. 20:07  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2012r. 20:13  
Cytuj
Jak owy fotograf będzie robił takie piękne zdjęcia jak mój awatar to TAK.
A jakie usługi masz na myśli?
Większości masy ludzkiej fotograf kojarzy się z miniaturką listu gończego do dokumentu lub ślub/chrzciny...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 761
Dołączył: 15 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2012r. 20:15  
Cytuj
Fotograf/biznesmen dla majętnych klientów nawet dobrze brzmi...:cwaniak:
Życzę w przyszłości samych sukcesów...:cwaniak:

„Chcesz udowodnić głupotę feministki, pozwól jej mówić”.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 16 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2012r. 21:10  
Cytuj
Chodzi mi o to w zamysle by było tanio, dobrze i solidnie. Zdjecia do dokumentow po sesje slubne,okolicznosciowe i reportaze a także sport.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2012r. 22:20  
Cytuj
Miasto jest przyzwyczajone do fotografa na edukacji i koło kina ballady.
Także jak ja bym otwierał taki punkt to liczyłbym tylko na klientów z lokalnych blokowisk.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2012r. 22:31  
Cytuj
jak dla mnie to akurat w tej branży najważniejsza jest jakość

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2012r. 09:25  
Cytuj
Powiem ci że jak otworzysz salon z najtańszymi odnitkami w stw to masz szanse.
Zdjęcia sportowe zapomnij bo najlepsi biorą naprawdę mało za fotki bo popularyzacja cyfrowych lustrzanek zrobiła swoje.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 16 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2012r. 10:58  
Cytuj
A jak myslisz o sesjach slubnych, okolicznosciowych, dzieciecych, reportazach bylo by tym zainteresowaie? Robiłbym to tanio i solidnie. Ze sportem wiem i nasze miasto malo sportu jest nietak duzo jak innych wiekszych miastach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 128
Dołączył: 13 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 12:43  
Cytuj
Muszkin....ankiete przeprowadzasz?? co sie sprzeda a co nie??
Po pierwsze aby robic dobre zdjęcia trzeba mieć o tym pojęcie, po drugie aby robic ładne zdjęcia nie tylko w plenerze trzeba mieć studio!!!, po trzecie aby robić ładne zdjęcia trzeba mieć klientów - a w tym mieście każdy chce mieć dobrze, szybko i tanio....nie da się. Zrobisz wydruki na domowej drukarce??? Zdrobisz zdjcia studyjne??? kiedy sprzet odrobisz i zaczniesz ZUS-owi spłacać?? Niestety dobra usłuma MUSI kosztować, i mam nadzieję, że kiedyś ludzie to zrozumieją, że nie tylko "markjety" co walą masową ilość bez jakości ale też ci co mają pomysł i cos do powiedzenia i sprzedania chcą zarobić. Nie tylko można liczyć materiał, zacznijmy płacić za to co ludzie mają w głowie!!!! Za pomysł.
PS. Nie jestem fotografem, nie mam labu, nie mam studia. Co innego robie ale wiem ile trzeba zaplacić za jakość.
Aaaa...i mam stycznośc z pracami miejscowych fotografów!!! Więc wiem co piszę!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 13:47  
Cytuj
kotekx13 masz rację żeby zacząć trzeba wyłożyć sporo pieniędzy a i tak nie ma się gwarancji na zyski bo tych usług jest już dużo. Ale z drugiej strony jeśli Myszkin spełnia te trzy warunki o których napisałeś to może mu się uda. Nie on pierwszy i ostatni chce coś "rozkręcić". Jak każdy biznes i ten wymaga poświecenia, pieniędzy, czasu, odwagi i posiadania głowy na karku uśmiech.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 13:50  
Cytuj
dedek, Twoj avatar to najgorszy, jaki widzialam umiech PUSTO w nim umiech
W Stw największe zapotrzebowanie jest na fotografów z duszą artysty. Jak widzę wszystkie poprawnie wykonane zdjęcia, ale bez żadnej "nutki twórczej", to rzygać mi się chce. Zmarnowane pieniądze. Kalkulatorem zrobi takie same smiech2

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 16 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 14:08  
Cytuj
Nessie w rzeczy samej o to mi chodzi zeby zdjecia byly artystyczne. Pojecie o fotografi mam. Zdjecie musi miec to cos w sobie, takiej "nutki twórczej"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 14:10  
Cytuj
Myszkin dobrze mówisz zdjęcie powinno "porywać swoim pięknem" żeby ciągle do niego wracać,podziwiać i oglądać

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 16 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 14:23  
Cytuj
No i włąsnie tak chce by one byly, i nie oznacza to ze niemoge byc stosunkowo tani. Bo chce robic to solidnie tanio by kazdy byłby zadowolony z efektu. I zebym cos troszku wyszedl na swoje po oplaceniu zusu umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 14:27  
Cytuj
Jeżeli nie uciekniesz ze Stw ze swoim zakładem to zamawiam Cię na swój ślub smiech2 Nienawidzę sztywnych zdjęć!

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 26 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 14:28  
Cytuj
Pomysl jest calkiem dobry tylko jesli bedziesz mial konkurencyjnie to wtedy przestanie sie oplacac za wszystko zaplacic i jeszcze zeby zostalo chyba ze bedziesz mial mase ludzi w co watpie gdyz fotografow jest duzo i kazdemu nie dogodzi. Ale probowac zawsze mozna umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 14:29  
Cytuj
Myszkin no właśnie trzeba dobrze przemyśleć czy koszty wykonywania zdjęć nie przewyższą potencjalnych dochodów. Wiadomo, że od razu się nie dorobisz willi z basenem smiech2 ale po woli ... kto wie smiech2

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1180
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 14:33  
Cytuj
Moim zdaniem, będzie bardzo ciężko - rynek jest za mały (StW i okolice powiedzmy) a fotografów sporo. Dodatkowo każdy kto szuka, pyta innych kto dobry i tani i tak wybiera. Takich ambitnych klientów co zaryzykują u "nowego" bo on może fajne foty robi to wielu u nas nie znajdziesz...
Nie można powiedzieć że nie warto próbować, ale trzeba to dokładnie przemyśleć, bo o wtopę nie trudno. Rynek coby nie gadać w tej sferze jest przepełniony jak na moje oko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 14:35  
Cytuj
Myszkin podstawa to dobra strona w necie, bo jak nie ma Cię w necie to nie istniejesz w dzisiejszych czasach plus dobra reklama.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 14:41  
Cytuj
A Mimoza sławna jest przez Internet?

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 16 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 14:41  
Cytuj
Reklama i strona z tym problemu niebedzie umiech Oczywiscie zdjecia moge wykonywac nawet w calej okolicy cale podkarpacie i nawet dalej umiech Koszt sprzetu bedzie znikomy bo sproboje sie postarac o dofinanoswanie jakies.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 14:45  
Cytuj
nessie Mimoza posiada stronę internetową http://www.fotomimoza.pl/ fakt zaczynali w czasach, kiedy internet nie był znany ale poszli z duchem postępu, na przeciw ludziom i oprócz fachowości poprzez reklamę utrzymują się na rynku

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 14:46  
Cytuj
Myszkin no to kolego skoro masz plan działania bierz się do roboty, wypełniaj papierki, zakładaj firmę i staraj się o dofinansowania (niestety z tym jak znam życie pewnie nie będzie tak kolorowo)

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 16 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 14:47  
Cytuj
Tak zamierzam zrobic sprawdzam rynek, zainteresowanie jakie by bylo umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 15:00  
Cytuj
Myszkin jakieś zainteresowanie na pewno by było. A jeśli faktycznie jesteś dobry tak jak piszesz to trzymam kciuki za interesik umiech

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »