NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Sport »
Nowy Temat Odpowiedz
Nie ma kasy na stal - alternatywa,
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2012r. 23:04  
Cytuj
Tak właśnie czytam że potrzeba 350 tysięcy na drugoligowych kopaczy.
Klub nie potrafi pozyskac sponsorów a i idzie delikatnie mówiąc średnio. Byłem na kilku derbach żuzlowych i obsadzenie w drugiej lidze pełne. Utrzymanie wychodzi taniej 6 zawodników, utrzymanie toru tez mało kosztuje, szkoda że projektując boisko piłkarskie nikt o tym nie pomyślał.
Pzmot rzuca kłody pod nogi ale wypożyczenie dobrego zawodnika plus kilku uczących się i stadion mógłby byc rentowny.
Na mecz piłki kopanej przychodzi kilkaset osób, na żużel kilka tysiecy. i gdzie tu logika

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2012r. 23:04  
Cytuj

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 318
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2012r. 10:39  
Cytuj
Nie chcę negować twojego pomysłu, ale czy Stalowa Wola ma jakieś żużlowe tradycje ? Moim zdaniem na żużel w Stalowej nie uzbierałbyś kilku tysięcy kibiców.
Ja też byłem kilka razy na zawodach żużlowych w Tarnowie/Mościcach. I tu się zgadzam, stadion pękał w szwach. Różnica jest taka, że tam jest bogata żużlowa tradycja. Ludzie kochają ten sport i cały tydzień czekają na kolejne zawody.
Od znajomych wiem, że tak samo jest w Zielonej Górze, Gorzowie i Lesznie.
Uważam, że u nas nie należy wymyślać dyscypliny z kosmosu tylko reaktywować np. koszykówkę. Stalowiacy kochają tę dyscyplinę sportu a myślę, że jest mniej kosztowna od piłki nożnej.
Oczywiście nie mówię o Ekstraklasie ale choćby o I lidze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 17 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2012r. 13:51  
Cytuj
Na mecze Stalówki (o ile przyjedzie jakiś znany zespół) może z powodzeniem przyjść 4-6 tys. ludzi i wówczas stadion też pęka w szwach. Obecnie ceny biletów w stosunku do zarobków i przede wszystkim do tego, co prezentuje sobą zespół są zdecydowanie za wysokie, co skutkuje taką, a nie inną frekwencją. Na mecze przychodzą przede wszystkim ci, którzy na prawdę kochają ten klub i chcą poprzez kupienie biletu dołożyć swoją małą cegiełkę do tego, aby ten klub jakoś dalej funkcjonował. Jeśli przyjeżdża tutaj od święta klub pokroju Lecha Poznań, to stadion się wypełnia po brzegi, a na codzień kibice sukcesu wolą spożytkować w inny sposób te 12 zł, niż oglądać marną kopaninę.
A co do sportów, które są teoretycznie tańsze w utrzymaniu, bo mniejsza ilość zawodników itp. to popatrz co się stało z koszykówką w naszym mieście. Pomimo także bogatych koszykarskich tradycji mamy teraz w Stalowej Woli zaledwie ligę podkarpacką, a to tak, jak okręgówka w piłce nożnej. Żużel nie miałby najmniejszych szans rozwoju w tym mieście. Prędzej szerszą widownię mogłaby przyciągnąć odrodzona sekcja bokserska.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 234
Dołączył: 23 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2012r. 14:49  
Cytuj
Nikt nie kocha klubu.

WIERNI BARWOM, NIGDY KLUBOWI !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 318
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2012r. 11:27  
Cytuj
CYTAT
A co do sportów, które są teoretycznie tańsze w utrzymaniu, bo mniejsza ilość zawodników itp. to popatrz co się stało z koszykówką w naszym mieście. Pomimo także bogatych koszykarskich tradycji mamy teraz w Stalowej Woli zaledwie ligę podkarpacką, a to tak, jak okręgówka w piłce nożnej. Żużel nie miałby najmniejszych szans rozwoju w tym mieście. Prędzej szerszą widownię mogłaby przyciągnąć odrodzona sekcja bokserska.


Jeżeli chodzi o koszykówkę, to moim zdaniem paradoksalnie zaszkodził Stalówce awans do ekstraklasy. Klub awansował z nadzieją, że "jakoś to będzie" a w ekstraklasie potrzebny jest sponsor strategiczny (taki jak np. PGE, ENERGA, POLPHARMA itp) inaczej nie ma tam czego szukać. Gdyby koszykarze wtedy nie awansowali to bardzo prawdopodobne, że nadal mielibyśmy w Stalowej Woli koszykarską I ligę.
Co do sekcji bokserskiej to zgadzam się w pełni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 28 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2012r. 18:14  
Cytuj
Patrzac na Tarnobrzeg. Nie ma tam przemysłu nie ma nic a jakos maja pieniadze na koszykowke na najwyzszym poziomie, tenis stolowy, i pilke nozna jak widac, upadajace miasto ma na wszystko a co ze stalowa wola gdzie preznie dziala zaglebie aluminium na terenie huty jest multum dobrze prosperujacych firm i nie ma pieniedzy na sport.... Chcecie poznac odpowiedz dlaczego tak sie dzieje???!!! W Tarnobrzegu w zarzadzie siarki sa ludzie kochajacy sport a NIE JAK TO MA MIEJSCE W STALOWEJ WOLI LUDZIE ZE SPORTU SIE UTRZYMUJACY!!! NIGDY NIE ZNAJDZIEMY SPONSORA JAK BEDZIE to tak funkcjonowalo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 17 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2012r. 05:42  
Cytuj
CYTAT
Jeżeli chodzi o koszykówkę, to moim zdaniem paradoksalnie zaszkodził Stalówce awans do ekstraklasy. Klub awansował z nadzieją, że \"jakoś to będzie\" a w ekstraklasie potrzebny jest sponsor strategiczny (taki jak np. PGE, ENERGA, POLPHARMA itp) inaczej nie ma tam czego szukać. Gdyby koszykarze wtedy nie awansowali to bardzo prawdopodobne, że nadal mielibyśmy w Stalowej Woli koszykarską I ligę.
Co do sekcji bokserskiej to zgadzam się w pełni.

No niestety ten awans koszykarzy odbija się klubowi czkawką do dzisiaj. Sport zawodowy w naszym mieście jest obecnie w opłakanym stanie. Piłka nożna jest w prawdzie (jeszcze) drugoligowa, ale to myślę, że tylko do końca tego sezonu, bo z taką grą jak wczoraj to będzie spadek z hukiem. Czasami myślę sobie, że lepiej byłoby wycofać zespół z rozgrywek i rozpocząć wszystko od początku, z nowym zarządem i trenerem, w IV lidze, gdzie zespół byłby budowany w oparciu o wychowanków. Teraz mamy niby odmłodzony skład, ale co z tego, jak to są niemalże w 90% goście z zewnątrz, którzy w przypadku degradacji wracają do siebie, do domu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 219
Dołączył: 30 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2012r. 21:50  
Cytuj
Jacek - te 350 tys. pln na ile wystarczy?
Jeśli na cały sezon - to ja im wyłożę pieniądze, zażyczę sobie reklamę na Stalowej i w TV.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Sport »