NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Prawo Jazdy »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Ile trzeba czekac na prawko,
Posty: 11
Dołączył: 16 Sie 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lip 2012r. 22:26  
Cytuj
witam. orientujecie sie ok ile dni czeka sie na prawko po zdanym egzaminie ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lip 2012r. 22:26  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 27 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lip 2012r. 23:29  
Cytuj
Dwa tygodnie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 4 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 09:28  
Cytuj
a może ktos mi powie, czy za prawko płaci się przy odbiorze, czy najpierw trzeba zapłacić i dopiero wtedy wysyłają je do wyrobienia??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 4 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 09:42  
Cytuj
ok, dzieki. A powiedz mi jeszcze prosze. Bo chciałam zapłacic w wordzie, pani powiedziała, że u nich sie nie płaci, żebym za tydzień poszła do swojego starostwa. Czyli znaczy, że nie moge iść wcześniej zapłacić, tylko musze odczekać tydzień, by móc opłacić to wyrobienie prawka?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 3 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 16:11  
Cytuj
Idziesz do Wydziału Komunikacji po egzaminie płacić za prawko resztę powiedzą co i jak przemiłe Panie w Starostwie umiech

Dodam, że w internecie można też sprawdzić czy Wasze prawko jest już do odbioru w urzędzie po dokonaniu wszystkich koniecznych czynności - na stronie https://www.kierowca.pwpw.pl/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 27 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2013r. 18:37  
Cytuj
Czy można zapłacić przy odbiorze, czy trzeba to zrobić wcześniej i dopiero wtedy zlecą wyrobienie?
Hm... no i ile to kosztuje?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Sty 2013r. 18:51  
Cytuj
No mi sie wydaje ze wszystkie oplaty robi sie podczas odbioru prawka w starostwie, nigdy wczesniej

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 15 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2013r. 19:08  
Cytuj
teraz zmienili przepisy i najpierw trzeba pójść zapłacić, a po zapłaceniu czeka się jeszcze 10 dni

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2013r. 19:11  
Cytuj
https://www.kierowca.pwpw.pl/ sprawdź sobie status, z reguły 7 dni się czeka.

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 8 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2013r. 19:32  
Cytuj
Po zdanym egzaminie należy przyjść do Wydziału Komunikacji i zapłacić za wydanie prawa jazdy (na dzień dzisiejszy jest to kwota 84,50 zł). Dopóki nie będzie wpłaty, prawo jazdy nie będzie produkowane.
Na dokument czeka się około 2 tygodnie od zdania egzaminu.

umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 1 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2013r. 20:32  
Cytuj
Kto wam takich głupot nagadał, że trzeba najpierw zapłacić żeby zaczeli wyrabiać prawko??zaklopotanyzaklopotanyzaklopotany

Najpierw sprawdza się na stronie https://www.kierowca.pwpw.pl/ czy macie do odbioru prawko, jeśli tak idziecie do starostwa do pokuju wydziału komunikacyjnego, dajecie pani dowód, ona pyta się czy zapłaciliście, jeśli nie daje wam druczek do wpłaty, idziecie na dół zapłacić, wracacie i macie prawko w kieszeni.

Proste i logiczne...
a jeśli się myle (w co wątpie) to znajdzie mi i pokażcie jakiś regulamin lub przepis gdzie najpierw trzeba zapłacić żeby prawko w ogóle wyrobili..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 145
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2013r. 20:58  
Cytuj
Damian199 jestes w błedzie kolego bo zmieniły sie przepisy w starostwie i najpierw sie opłaca a pozniej czekasz na prawko. wiec jesli nie jestes w temacie to czas troszke doczytac a pozniej kogos uswiadamiac.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 99
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2013r. 21:06  
Cytuj
CYTAT
Damian199 jestes w błedzie kolego bo zmieniły sie przepisy w starostwie i najpierw sie opłaca a pozniej czekasz na prawko. wiec jesli nie jestes w temacie to czas troszke doczytac a pozniej kogos uswiadamiac.

Potwierdzam, dopiero po uiszczeniu oplaty dokument idzie do druku. Jezeli zaplaci sie zaraz po egzaminie to od zdania do odbioru dokumentu nie powinno minac dluzej niz dwa tygodnie,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 1 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2013r. 21:07  
Cytuj
to znajdź mi przepis o tym mówiący..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 145
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2013r. 21:12  
Cytuj
Damian199 idz do starostwa to poczytasz sobie na ten temat. ja ci tylko mowie ze jestes w błedzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 1 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2013r. 21:23  
Cytuj
Jeśli tak jest to to miasto schodzi na psy..
powinno być to gdzieś ogłoszone a nie coś takiego.
zresztą już się przyzwyczaiłem, że w tym państwie podejmuje się decyzję po cichaczu nikogo nie informując..

Chore państwo;/
Dobranoc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 3 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2013r. 21:55  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 185
Dołączył: 30 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2013r. 05:50  
Cytuj
Damian199 niestety ale poprzedniczki mają racje. Najpierw trzeba zapłacić za prawo jazdy a po okazaniu dowodu wpłaty zaczynają produkować prawko. W moim przypadku było tak. że zapłaciłam w dzień zdanego egzaminu i dowód wpłaty wzielam ze sobą. Pani w kasie w starostwie nie powiedziała mi że trzeba to dostarczyć do wydziału komunikacji i za jakiś tydzień dzwoniła do mnie Pani ze starostwa czy zapłaciłam za prawo jazdy bo oni nie mogą mi go wyrobić dopóki nie dostarczę kwita.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 30 Wrz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2013r. 08:13  
Cytuj
Ja odbierałam prawko w lipcu, zadzwoniła do mnie kobieta ze Starostwa, żebym podeszła zapłacić, po opłacie czekałam kolo tygodnia niecałego, więc najpierw się płaci potem odbieraumiech

Stalowianka
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2013r. 08:38  
Cytuj
brat niedawno czekał 8 dni od zapłacenia.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 586
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2013r. 10:19  
Cytuj
Damian199 nie dziw się że trzeba płacić za prawko przed wyrobieniem. Po zdaniu egzaminu zmieniłem adres zamieszkania, nie zdązyłem zgłosic tego w starostwie i wyrobili mi na stary adres wiec go nie odbierałem, złozylem wniosek o nowe, a za tamto koszty poniosło pewnie starostwo. Dla mnie logiczne jest to ze pobierają opłate wczesniej jak to robi UM za dowody osobiste, pewnie im sie nie opłacało iśc nam dalej na ręke.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 11 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2013r. 20:29  
Cytuj
Po zdanym egzaminie w wordzie puszczaja wszystkie papiery, nie trzeba nic z nimi rozmawiac nawet. Po zdanym egzaminie idzie sie do wydzialu komunikacji na 2 pietro, tam daja druk do wpaty, schodzi sie na dol placi w okienku kasy 84,50 zl, wraca na gore zostawia dowod wplaty i czeka sie 2 tygodnie na wyrobienie prawka. Po 2 tygodniach przychodzi sie po odbior i juz jest. Wiem bo jestem na swiezo umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2013r. 20:45  
Cytuj
Frajerzaki, jakie 2 tygodnie?! Sprawdzacie na stronie i nawet po 5 dniach możecie je odebrać mlotek

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 8 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2013r. 21:42  
Cytuj
nessie, chyba sobie żartujesz?
5 dni po egzaminie masz do odbioru prawo jazdy? chytry
około tygodnia czasu "idą" dokumenty z WORD do Starostwa. Jak zapłaci się po egzaminie za prawo jazdy, to po otrzymaniu dokumentów od razu produkują prawo jazdy, a trwa to również około tygodnia, więc nie wiem skąd Ci się 5 dni wzięło ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Sty 2013r. 22:03  
Cytuj
ciekawe ile jeszcze naklepiecie postow zeby wyjasnic ile sie czeka na prawka

Ja zawsze slyszalem ze do 2tydni i prawko jest

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Prawo Jazdy »