NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Sport »
Nowy Temat Odpowiedz
Czy usługa ta jest możliwa dla odbiorców DIANY, Mecze w telewizji z radiowym komentarzem
Posty: 25
Dołączył: 24 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2012r. 12:05  
Cytuj
http://euro.wp.pl/title,Mecze-w-telewizji-z-radiowym-komentarzem,wid,14572657,wiadomosc.html?ticaid=1ea0b&_ticrsn=5

Kibice, którzy marzyli o meczach piłkarskich z komentarzem Tomasza Zimocha, w końcu się doczekali. TVP doszła do porozumienia z Polskim Radiem, na mocy którego widzowie mogą oglądać telewizyjne transmisje z radiowym komentarzem.

Usługa, dostępna dla użytkowników naziemnej telewizji cyfrowej, jest aktywna już od wtorku w programach TVP1 HD i TVP2 HD.

Kibice mogą wybierać pomiędzy komentarzem telewizyjnym, bądź radiowym. Dzięki temu będą mogli obejrzeć część spotkań z komentarzem ulubieńca polskich fanów, Tomasza Zimocha.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2012r. 12:05  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 28 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2012r. 12:42  
Cytuj
Sprawdzone.
Podczas meczów Euro w Dianie na TVP 1 HD i TVP 2 HD
można też sobie oprócz normalnego komentarza wybrać
(opcje audio) komentarz radiowy Tomasza Zimocha.

Można też korzystać z usługi interaktywnej Telewizji Hybrydowej
Hbb TV, którą TVP uruchomiła na Euro.
Są tam na bieżąco dostępne statystyki meczu, składy (ze zdjęciami),
można oddać głos w sondzie kto wygra mecz.
Warunek - telewizor musi mieć opcję Hbb TV i być podłączony
dodatkowo do internetu.

Diana nie śpi uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Cze 2012r. 13:11  
Cytuj
CYTAT
Diana nie śpi

A co ma przepraszam do tego Diana? Oni tylko przekazują sygnał, darmowy, za który zresztą pobierają pieniądze. Przecież nie oni generują tego sygnału. To TVP wprowadziła te opcje (nadaje wiele ścieżek audio i HbbTV) i to tylko ich zasługa. Zasługą Diany jest póki co ciągłe mieszanie w kanałach, przez co co kilka dni/tygodni znika mi jeden, dwa czy więcej kanałów i zmuszony jestem na nowo przeszukiwać całą listę, ładować, usuwać, przestawiać i układać według swojej kolejnosci kanały, co zajmuje mi kilkadziesiąt minut.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 303
Dołączył: 17 Maja 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2012r. 13:16  
Cytuj
CYTAT
SzoPeN
...Zasługą Diany jest póki co ciągłe mieszanie w kanałach, przez co co kilka dni/tygodni znika mi jeden, dwa czy więcej kanałów i zmuszony jestem na nowo przeszukiwać całą listę, ładować, usuwać, przestawiać i układać według swojej kolejnosci kanały, co zajmuje mi kilkadziesiąt minut.


Też uważam, że to spora niedogodność ze strony TVK D.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 14 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2012r. 14:51  
Cytuj
Coś ostatnio się pojawiło nowego? Bo nie che mi się skanować na nowo. Przy okazji zapytam: jakie macie dekodery do kablówki?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Cze 2012r. 16:03  
Cytuj
CYTAT
Coś ostatnio się pojawiło nowego? Bo nie che mi się skanować na nowo. Przy okazji zapytam: jakie macie dekodery do kablówki?

No chociażby TVP1HD i TVP2HD, z tego co wiem, to wszystko. Dekodera nie mam, na karcie jadę. Pozdro.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 150
Dołączył: 29 Gru 2006r.
Skąd: Stalowa Wola/Gdańsk
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2012r. 08:02  
Cytuj
Nie bardzo wiem czym tu się podniecać. Chodzi o Zimocha, nie Dianę. Przecież jest to nawiedzony debil jakich mało. No, może jeszcze Cejrowski mu dorównuje. Pamiętam jak Stalówka była w ekstraklasie pierwszy raz i grała ze zmiennym, co prawda, szczęściem, ale solidnie, to Zimoch występujący w TV w roli, pożal się Boże, eksperta, omówienie meczu Stalówki zaczynał od "Nieporozumienie w I lidze - Stal Stalowa Wola". I były to notoryczne słowa po nieudanym jak i udanym meczu naszej drużyny. Nawiasem mówiąc, po aferze Fujarczyka, Fryzjera i innych, nowego znaczenia nabrały słowa Zimocha jak i piłkarzy, których sam słyszałem. Czas spuścić tę stalówkę z ligi, bo komu chce się przyjeżdżać na wiochę. To tyle w temacie Zimocha, a co do Diany. Miałem ten sam problem. Parę pism, groźba wypowiedzenia umowy, rozmowa w biurze i u mnie się uspokoiło. Może też da radę?

Maciej =========================================== Gdy nie mamy, co kochamy, to kochamy to, co mamy :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 27 Lip 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lip 2012r. 14:38  
Cytuj
CYTAT
Sprawdzone.
Podczas meczów Euro w Dianie na TVP 1 HD i TVP 2 HD
można też sobie oprócz normalnego komentarza wybrać
(opcje audio) komentarz radiowy Tomasza Zimocha.

Można też korzystać z usługi interaktywnej Telewizji Hybrydowej
Hbb TV, którą TVP uruchomiła na Euro.
Są tam na bieżąco dostępne statystyki meczu, składy (ze zdjęciami),
można oddać głos w sondzie kto wygra mecz.
Warunek - telewizor musi mieć opcję Hbb TV i być podłączony
dodatkowo do internetu.

Diana nie śpi uśmiech


rubikon237 pr.o sprawdzenie czy w dalszym ciągu na Dianie jest hbbtv.Jeżeli tak to na jakich programach.Ja posiadam tv do tego przystosowany i nie odbieram tego sygnału.
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 28 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lip 2012r. 17:03  
Cytuj
W tej chwili HbbTV działa na TVP 2 HD, choć TVP daje tylko wiadomości (mocno spóźnione) i pogodę (nie uzupełniają na bieżąco).

Prawdziwe HbbTV można natomiast zobaczyć przy SAT 1.

Wystarczy wcisnąć czerwony przycisk pilota aby zobaczyć portal.
(czerwony, obok żółtego, zielonego i niebieskiego, zwykle używany do szybkiej obsługi telegazety).

Sprawdzone przed chwilą na sygnale TVK Diana.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 27 Lip 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lip 2012r. 19:26  
Cytuj
No to nie wiem co sie dzieje.Z anteny naziemnej mam hbbtv na tvp1hd i tvp2hd oraz na niemieckich stacjach z satelity natomiast z kablowej Diany nie mam na żadnym kanale

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 28 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lip 2012r. 23:39  
Cytuj
Z tego co wiem, to Diana podaje strumień transportowy ze studia TVP
wprost na modulator Edge QAM, bez ingerencji w jego strukturę,
a więc z oryginalną sygnalizacją HbbTV i z oryginalnymi deskryptorami.

Zakładam, że odbierasz sygnał cyfrowy z TVK Diana,
nie przez zewnętrzny Set Top Box, a poprzez dekoder wbudowany
w odbiornik TV, z modułem CAM Conax umieszczonym w złączu
CI telewizora ?

Ja odbieram to poprzez plazmę Panasonic. Z tego co wiem to np. Samsung zaczyna dopiero uruchamiać HbbTV w telewizorach serii E.
W serii D to jeszcze nie działa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 27 Lip 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2012r. 08:27  
Cytuj
Dokładnie tak t.zn poprzez dekoder wbudowany
w odbiornik (TV LG z uaktywnioną funkcją hbbtv), z modułem CAM Conax umieszczonym w złączu CI telewizora.Dwukrtnie udalo mi się wychwycić ten strumień na TVP2HD ale ani wczoraj anie dziś,w ogóle. Kompletna cisza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Sport »