NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Sport »
Nowy Temat Odpowiedz
Lekarze wygrali w sądzie,
Posty: 245
Dołączył: 30 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 31 Maja 2012r. 13:14  
Cytuj
Lekarze wygrali w sądzie. Szpital w Stalowej Woli musi im wypłacić blisko 200 tysięcy złotych Siedmiu lekarzy ze szpitala w Stalowej Woli wygrało w Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu sprawę o wypłatę w sumie blisko dwustu tysięcy złotych, które szpital musi w części wypłacić natychmiast. Lekarze domagali się pieniędzy jako wyrównania za to, że kiedy schodzą po dyżurze, muszą korzystać z określonego wolnego czasu na wypoczynek i nie mogą przez to wyrobić limitu płatnych godzin.

Najwięcej, bo aż 56 tys. zł domagał się dr Witold Korczyński, przewodniczący szpitalnego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Inni lekarze występowali o różne kwoty, najmniejsza to było 7,2 tys. zł. W sumie szpital musi wypłacić 192 tys. zł. A być może ten przykład zachęci innych lekarzy do występowania na drogę sądową. ----- http://www.echod(...)20539827

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2012r. 13:14  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 29 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2012r. 13:49  
Cytuj
Wypłacic im te kase nastenie od razu dac wypowiedzenia i do wiedzenia.
A jak beda chcieli wrocic do pracy to dac im 1/3 obcenej stawki i tylei calkowicie nowe warunki zatrudnienia m.in bez jakis 13-tek itp itp..

Ta stalowowolska banda nieuków nie potrawi nawet zdiagnozowac zaawansowanego zapalenia pluc - i kilka dni temu przez to wyslali na tamten swiat ojca mojego kolegi (jak go przyjeli do innego szpitala to swierdzono zaawansowane zapalenie pluc, oraz wode w plucach i inne powiklania) - przed transportem go ze stalowowolskiego szpitala w karcie bylo napisane ze "pluca zdrowe", cos tam zdrowe itp.a lekarze dodatkow w tatmy szpitalu powiedzieli ze aby byl taki stan pluc to musial to zapelenie pluc miec juz kilka tygodni !
Ponadto te stalowoolskie nieuki zarabiaja wiecej kasy niz naprawde porzadni spejalisci z Warszawy, Krakowa itp.
Wiec pogonic ich i co najwyzej zparoponowac im na powrot "odpowiednie warunki pracy od nowa i odpowiednie wynagrodzenie" !
A jak to im nie bedzie pasowac bo bedzie "malo" to ....... niech ida na bezrobocie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 8 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2012r. 20:17  
Cytuj
Jeżeli to co piszesz jest prawdą(odzwierciedleniem stanu faktycznego), to moja rada taka żeby zaistniały fakt zgłośić Okręgowemu Rzecznikowi Dyscyplinarnemu działającemu przy Okręgowej Izbie Lekarskiej.
Można także o zaistniałej sytuacji zgłosić do prokuratury.
Naprawdę polecam podjęcie tego typu działania z uwagi na to iż takie osoby powinny ponosić odpowiedzialność za swoje błędy/zaniedbania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 29 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2012r. 22:50  
Cytuj
Prawda w 100%.
Wlasnie mowilem im ze z dokumentami ze Stalowej i tymi ze szpitala specjalistycznego z Warszawy aby poszli na prokurature.
Takie miernoty co w 21 wieku nie potrafia zdiagnozowac zapalenia pluc powinny dozywotnio szorowac kible a nie brac sie za "leczenie" ludzi.
Malo ze powinny ponosic odpowiedzialnosc za swoje bledy - to nie powinny juz miec mozliwosci usmiercenia kolejnej osoby !

Znam tez wiele innych przypadkow i dlatego jade po tych stalowowolskich tępakach nazywajacych sie lekarzami !
Zwolnic ich wszytkich i zatrudnic najlepiej nowych i juz calkowicie na innych warunkach - zeby tak dobrze nie mieli bo jak ktos ma za dobrze to ma wszystko w duu... w typ wypadku dobre leczenie ludzi i ich olewanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2012r. 22:58  
Cytuj
CYTAT
Takie miernoty co w 21 wieku nie potrafia zdiagnozowac zapalenia pluc powinny dozywotnio szorowac kible a nie brac sie za \"leczenie\" ludzi.
Malo ze powinny ponosic odpowiedzialnosc za swoje bledy - to nie powinny juz miec mozliwosci usmiercenia kolejnej osoby !

Znam tez wiele innych przypadkow i dlatego jade po tych stalowowolskich tępakach nazywajacych sie lekarzami !
Zwolnic ich wszytkich i zatrudnic najlepiej nowych i juz calkowicie na innych warunkach - zeby tak dobrze nie mieli bo jak ktos ma za dobrze to ma wszystko w duu... w typ wypadku dobre leczenie ludzi i ich olewanie.


Nie wrzucam wszystkich do jednego wora ale zgadzam się z Tobą. Niestety dobro pacjenta zeszło na dalszy plan.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 8 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Cze 2012r. 09:50  
Cytuj
CYTAT
Prawda w 100%.
Wlasnie mowilem im ze z dokumentami ze Stalowej i tymi ze szpitala specjalistycznego z Warszawy aby poszli na prokurature.
Takie miernoty co w 21 wieku nie potrafia zdiagnozowac zapalenia pluc powinny dozywotnio szorowac kible a nie brac sie za \"leczenie\" ludzi.
Malo ze powinny ponosic odpowiedzialnosc za swoje bledy - to nie powinny juz miec mozliwosci usmiercenia kolejnej osoby !

Znam tez wiele innych przypadkow i dlatego jade po tych stalowowolskich tępakach nazywajacych sie lekarzami !
Zwolnic ich wszytkich i zatrudnic najlepiej nowych i juz calkowicie na innych warunkach - zeby tak dobrze nie mieli bo jak ktos ma za dobrze to ma wszystko w duu... w typ wypadku dobre leczenie ludzi i ich olewanie.


Skoro tak, to jak najbardziej wskazane jest zawiadomienie o w/w fakcie Rzecznika Dyscyplinarnego. Tu masz adres:
Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej
ul. Reformacka 10, 35-026 Rzeszów
tel.: (17) 853 58 37

I uprzedzając wypowiedzi iż "swój swojemu krzywdy nie zrobi" napiszę iż mam pozytywne doświadczenie z tym organem. Postępowania są długotrwałe ale prowadzone są merytorycznie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 761
Dołączył: 15 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Cze 2012r. 20:43  
Cytuj
CYTAT ("Ktośik")
Niestety dobro pacjenta zeszło na dalszy plan.


Cieszy mnie to bardzo,że masz świadomość istnienia takięgo problemu jak dobro pacjenta(ów)...Jest niestety inny problem,ludzie nauczyli się wpychać/dawać tzw.dowody miłości i wdzięczności,miast dawać po łapach tym,którzy chcą brać => i tylko jeszcze nie umiemy ich wyleczyć z tej dziwnej choroby zwanej...:cwaniak:

CYTAT ("mieczysław")
I uprzedzając wypowiedzi iż "swój swojemu krzywdy nie zrobi" napiszę iż mam pozytywne doświadczenie z tym organem.Postępowania są długotrwałe ale prowadzone są merytorycznie.


Drogi Mieczysławie ile kosztowały,te twoje pozytywne doświadczenia z cyt:organem,bo za free/darmo,raczej nie wchodziło w rachubę...:cwaniak:
Mnie to nie dziwi,że długotrwałe/przewlekane,sformalizowane i jednocześnie bardzo skomplikowane postępowania sądowe,ciągną się latami bez żadnych rezultatów...:cwaniak:
Bo w końcu,kto lepiej zna się na prawie i przepisach - prawnik amator czy...:cwaniak:
Lekarze wygrali,bo udzieliłeś uprzedzającej wypowiedzi,niestety znam troszeczkę inną wersję...:cwaniak:

„Chcesz udowodnić głupotę feministki, pozwól jej mówić”.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2012r. 22:43  
Cytuj
Reiker mieczysław to ktoś taki co wie wszystko na tematy walki z Zakładami Energetycznymi o slupy i widzę,że i w temacie lekarzy też.Chyba jakiś prawnik z niego?

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 8 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2012r. 08:08  
Cytuj
CYTAT

Drogi Mieczysławie ile kosztowały,te twoje pozytywne doświadczenia z cyt:organem,bo za free/darmo,raczej nie wchodziło w rachubę...:cwaniak:
Mnie to nie dziwi,że długotrwałe/przewlekane,sformalizowane i jednocześnie bardzo skomplikowane postępowania sądowe,ciągną się latami bez żadnych rezultatów...:cwaniak:
Bo w końcu,kto lepiej zna się na prawie i przepisach - prawnik amator czy...:cwaniak:
Lekarze wygrali,bo udzieliłeś uprzedzającej wypowiedzi,niestety znam troszeczkę inną wersję...:cwaniak:


Postępowanie dyscyplinarne lekarza przed organami Izby lekarskiej dla pokrzywdzonego jest bezpłatne. Także żadnych kosztów się nie ponosi. Proszę odróżnić odpowiedzialność zawodową od cywilnej lub karnej.
Jeżeli lekarz naruszył reguły postępowania określone w Kodeksie Etyki Lekarskiej lub ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty to ponosi odpowiedzialność zawodową. Tak więc w sytuacji gdy uważamy lub mam uzasadnione podejrzenie iż lekarz leczy nas wbrew regułom sztuki lekarskiej, wysyłamy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przewinienia zawodowego. A w tym zawiadomieniu opisujemy cały stan faktyczny.



CYTAT
Reiker mieczysław to ktoś taki co wie wszystko na tematy walki z Zakładami Energetycznymi o slupy i widzę,że i w temacie lekarzy też.Chyba jakiś prawnik z niego?


Adam1 - Z Twojej wypowiedzi wieje sarkazmem. Jeżeli posiadam wiedzę na dany temat to się wypowiadam. Tak więc w tematach służebności przesyłu i szeroko rozumianego Prawa Medycznego posiadam więdze popartą praktyką. Nie jest ona na poziomie profesora uniwersytetu lub np. adwokata z 20 letnim stażem itp. Ale też nie jest na poziomie studenckim. Tak więc personalne wycieczki zachowaj dla siebie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2012r. 08:37  
Cytuj
[/cytat]Adam1 - Z Twojej wypowiedzi wieje sarkazmem. Jeżeli posiadam wiedzę na dany temat to się wypowiadam. Tak więc w tematach służebności przesyłu i szeroko rozumianego Prawa Medycznego posiadam więdze popartą praktyką. Nie jest ona na poziomie profesora uniwersytetu lub np. adwokata z 20 letnim stażem itp. Ale też nie jest na poziomie studenckim. Tak więc personalne wycieczki zachowaj dla siebie.[/cytat]

Mieczysław to co pisałeś o służebności to wiesz,że dzwonia ale nie wiesz,w którym kościele.Podejrzewam,że jesteś samołuk,a wiedze czerpiesz z opowieści znajomych co też coś słyszeli.Niestety prawo nasze jest tak skonstruowane,że jest kilka interpretacji do jednego przepisu i wszystko zależy jak kto zinterpretuje,dlatego walkę w sądach o służebność przesyłu czy odszkodowania komunikacyjne czy za błędy lekarzy należy zlecić firmie,która się tym zajmuje.Można sprawdzić jak do tej pory działała w podobnych sprawach.Niestety część odszkodowania trzeba oddać około 20-30% ale za darmo nic niema,a Ty nie wluczysz się po sądach tylko dostajesz powiadomienia o toczącej się sprawie i gotowe postanowienie końcowe sądu.Sam co najwyżej możesz w nosie sobie podłubać,a nie stawać przeciwko zawodowym prawnikom specjalizującym się w danej dziedzinie.

P.S.
Dalszą dyskusje uważam za bezcelową i nie w temacie.Pozdrawiam.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 8 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2012r. 08:55  
Cytuj
Przecież na forum nie będe opisywał szczegółowych aspektów, chcesz szczegułów i indywidualnego podejscia to idziesz do profesjonalisty i jak to wcześniej napisałeś płacisz za to. Kolejna rzecz to oceniasz mnie, nie mając omnie żadnej wiedzy. Stwierdzenie samouk, jest nie trafne. Z tego co pamiętam to jesteś policjantem, tak więc mam nadzieje że na służbie zachowujesz odrobine powściągliwości i obiektywnie podchodzisz do każdego obywatela.

Poza tym ja piszę o odpowiedzialności zawodowej lekarza a nie o odpowiedzialnośći cywilnej. To są dwa różne aspekty.
Proponuje czytać ze zrozumieniem.

Na koniec napisze, iż krytykujesz mnie bez wskazania konkretnych argumentów. Tak więc jeśli ci nie pasuje to nie czytaj moich wypowiedzi, a jeśli przeczytasz i znajdziesz merytoryczny błąd to reaguj i pokaż że się pomyliłem.

To by było na tyle.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 761
Dołączył: 15 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 8 Cze 2012r. 11:00  
Cytuj
Piszesz o odpowiedzialności zawodowej lekarzy Mieczysławie,więc napisz mi jak udowodnisz,błąd/diagnozę w sztuce lekarskiej,przed cytowanymi,przez ciebie organami/instytucjami...:cwaniak:
Środowisko lekarzy przypomina,a nawet posiada zamknięty krąg,a tak na marginesie,w kodeksie etyki lekarskiej nie istnieje takie słowo jak błąd taki znawca jak ty powinien to wiedzieć [i tylko proszę => nie odbieraj tego jako ironii albo nie daj Boże sarkazmu]...:cwaniak:
I bacz,że dyskusja/rozmowa schodzi na inny temat...mlotek

To by było na tyle.

„Chcesz udowodnić głupotę feministki, pozwól jej mówić”.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2012r. 12:06  
Cytuj
A GDZIE MODERATOR SM ----- > CHYBA NIE NA TEMAT W TYM TEMACIE CZYŻ NIE MAM RACJI ???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 8 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2012r. 15:22  
Cytuj
CYTAT
Piszesz o odpowiedzialności zawodowej lekarzy Mieczysławie,więc napisz mi jak udowodnisz,błąd/diagnozę w sztuce lekarskiej,przed cytowanymi,przez ciebie organami/instytucjami...:cwaniak:
Środowisko lekarzy przypomina,a nawet posiada zamknięty krąg,a tak na marginesie,w kodeksie etyki lekarskiej nie istnieje takie słowo jak błąd taki znawca jak ty powinien to wiedzieć [i tylko proszę => nie odbieraj tego jako ironii albo nie daj Boże sarkazmu]...:cwaniak:
I bacz,że dyskusja/rozmowa schodzi na inny temat...mlotek

To by było na tyle.


To nie zawiadamiający jest od prowadzenia postępowania które ma wyjaśnić czy doszło do popełnienia przewinienia zawodowego. Od tego jest Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności dyscyplinarnej. Ponadto w ustawie o izbach lekarskich, pokrzywdzony który złożył przedmiotowe zawiadomienie ma prawo złożenia zażaleniana postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania wyjaśniającego - pisze o tym w odniesieniu do Twojej wypowiedzi że środowisko lekarzy przypomina zamknięty krąg. Widziałeś może jakąś grupe zawodową która jest otwarta ????

Co do argumentu iż w KEL nie istnieje wyraz błąd, to oczywiście zgoda, ale przypomnę ci, że to nie jest forum prawnicze i nie używam terminologi prawniczej. Gdybym zaczął pisać używając niniejszej terminolgi to prawdopodobnie nic byś nie zrozumiał. W sumie używając potocznego słownictwa - nie rozumiesz moich wypowiedzi. Jakbyś przeczytał uważnie i ze zrozumieniem moja ostatnią wypowiedź to zauważyłbyś że pisałem o KEL i ustawie o zawodzie lekarza i lekarza dentysty.

A odnosząc się do tego że dyskusja schodzi na inny temat, to oczywiście racja dlatego jest to moja ostatnia wypowiedź w tym temacie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Sport »