NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
Akumulator, jaki polecacie??,
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2013r. 18:42  
Cytuj
Szukam akumulatora w granicach 45 Ah z prawym plusem ale standard japoński, tzn. akumulator wąski ale wysoki(szerokośc około 12-13 cm).
Czy polecacie jakiś konkretny sklep mogący się pochwalic atrakcyjnymi cenami?

Aha, odpadają akumulatory regenerowane typu 4max czy jakiś inny marketowy badziew.
Centra, Yuasa, FIAMM, MOLL, te marki mnie interesują ze wskazaniem na Centrę bo nigdy nie narzekałem a jest polska i tania.

Bosch i Varta - nie chcę

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2013r. 18:42  
Cytuj

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2229
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2013r. 18:49  
Cytuj
Polecam Yuasa, miałem dwa samochody w których wymieniałem akumulator po kupnie bo ten co był sie do niczego nie nadawał i w obydwa wpakowałem Yuasa ponad 60 ah (nie pamietam już dokładnie ile) moim zdaniem sa to bardzo dobre akumulatory firmy która słynie raczej z produkcji akumulatorów do motocykli i są one bardzo dobre więc dlaczego samochodowe miałyby być złe? cena też w porządku.
Centra dobra była kiedyś tyle w temacie..
Teraz mam w passacie varte 74ah i też złego słowa powiedzieć nie mogę kręci aż miło umiech

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
xyz
xyz
xyz
Posty: 68
Dołączył: 4 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2013r. 19:28  
Cytuj
Witam,
Ja nie polecam akumulatorów Centry i sklepu w ZBR na Okulickiego (BOS). Nowy akumulator od początku nie trzymał parametrów. Wytrzymywał maksymalnie 2 tygodnie w aucie (3 samochody). Non stop oddawany na gwarancje i non stop te same głupie argumenty przemądrzałego sprzedawcy, który nie ma pojęcia o tym co sprzedaje... W końcu za 3cim razem akumulator trafił do serwisu Centry i stwierdzono spadek masy i gwarancji nie uznano.
Skoro wydając 300zł na nowy akumulator, w przypadku uszkodzenia nie zostanie on wymienony to podejscie sklepu jak i serwisu jest conajmniej żenujące.

Kochany sprzedawco jeźeli to czytasz, to uważaj co mówisz ludziom bo nie wszyscy są tacy 'mądrzy' jak Ty - taka rada na przyszlość.

Pozdrawiamumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2229
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2013r. 19:47  
Cytuj
Hm.. tak czytając teraz o sklepie w ZBR
mam zamiar kupić tam na dniach dwa akumulatory po 6v 190ah do ciągnika i polecono mi akumulatory Mieleckie "autopart" kilku właścicieli ciągników pochwalili je i powiedziano mi że można kupić je właśnie w tym sklepie.
Tak na marginesie zapytam czy te Mieleckie akumulatory są dobre? i czy ten sprzedawca na prawde robi problemy?

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Lut 2013r. 19:55  
Cytuj
CYTAT
Hm.. tak czytając teraz o sklepie w ZBR
mam zamiar kupić tam na dniach dwa akumulatory po 6v 190ah do ciągnika i polecono mi akumulatory Mieleckie \"autopart\" kilku właścicieli ciągników pochwalili je i powiedziano mi że można kupić je właśnie w tym sklepie.
Tak na marginesie zapytam czy te Mieleckie akumulatory są dobre? i czy ten sprzedawca na prawde robi problemy?


Kup sobie 2x6V z CENTRY . Do tego jakbys zarzucil rozrusznik szybkoobrotowy to cignik by palil jak marzenie nawet w mrozy

Ja w swoim 360-3P zalozylem 2x 195ah Narazie chodza juz 7rok i nie narzekam.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2229
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2013r. 20:17  
Cytuj
Ja chcę do C330.
Byłem w kilku sklepach i odradzają mi centrę do ciągnika.
AutoPart,ZAP te dwie firmy ponoć są dobre (wg. sprzedawców) no i nie wiem co kupić w końcu.
Jest też opcja założenia jednego akumulatora 12v tylko jak to się sprawuje w praktyce nie wiem

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
xyz
xyz
xyz
Posty: 68
Dołączył: 4 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2013r. 20:17  
Cytuj
Stefan - z mojego punktu widzenia sprzedawca cały czas zrzucał wine na samochody przez dopiero po przeszło roku akumulator trafił do Centry. Ciekawe założenie ze 3 samochody (2 diesle, 1 benzyna) mają uszkodzone ładowanie - ciekawie jakie jest prawdopobienstwo zainstnienia takiego zdarzenia? - Po drugiej wizycie nawet nie oddał mi karty gwarancyjnej mówiąc żebym się po nią za tydzień zgłosił.. ciekawie czemu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Lut 2013r. 20:34  
Cytuj
CYTAT
Ja chcę do C330.
Byłem w kilku sklepach i odradzają mi centrę do ciągnika.
AutoPart,ZAP te dwie firmy ponoć są dobre (wg. sprzedawców) no i nie wiem co kupić w końcu.
Jest też opcja założenia jednego akumulatora 12v tylko jak to się sprawuje w praktyce nie wiem



Jakie aku najlepiej pasuja do ciagnika to rolnicy najlepiej wiedza bo oni uzytkuja ciagniki to wiedza jakie aku sa najlepsze.

Czytajac na forach rolniczych to polecali CENTRE.

Do 330 wystarczy tez 12v zelowy.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4953
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 12 Lut 2013r. 09:46  
Cytuj
Zakupy w internecie.
Wybierzesz co zechcesz i dostarczą do domu.
Masz możliwość zwrotu a jeśli się zdecydujesz na zakup,dodatkowo zostanie Ci stary który sprzedaż jako złom.
Szukaj np.

http://www.ceneo.pl/Akumulatory

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 289
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2013r. 10:25  
Cytuj
CYTAT
Witam,
Ja nie polecam akumulatorów Centry i sklepu w ZBR na Okulickiego (BOS). Nowy akumulator od początku nie trzymał parametrów. Wytrzymywał maksymalnie 2 tygodnie w aucie (3 samochody). Non stop oddawany na gwarancje i non stop te same głupie argumenty przemądrzałego sprzedawcy, który nie ma pojęcia o tym co sprzedaje... W końcu za 3cim razem akumulator trafił do serwisu Centry i stwierdzono spadek masy i gwarancji nie uznano.
Skoro wydając 300zł na nowy akumulator, w przypadku uszkodzenia nie zostanie on wymienony to podejscie sklepu jak i serwisu jest conajmniej żenujące.

Kochany sprzedawco jeźeli to czytasz, to uważaj co mówisz ludziom bo nie wszyscy są tacy \'mądrzy\' jak Ty - taka rada na przyszlość.

Pozdrawiamumiech


Sklep jak sklep ale co to znaczy "non stop oddawany na reklamacje" z tego co sie orietuje jest jedna reklamacja i odwolanie od reklamacji, "przemądrzaly sprzedawca, ktory nie ma pojęcia co sprzedaje" skoro sklep jest kilka lat na rynku wiec klieci sa raczej zadowoleni. "Skoro wydając 300zł na nowy akumulator, w przypadku uszkodzenia nie zostanie on wymienony to podejscie sklepu jak i serwisu jest conajmniej żenujące" hahahahahah wydaj 1000 zl na akumulator i jak tez nie zostanie wymieniony to wtedy co powiesz???? A i co to znaczy "glupie argumety"?? Gwarancje daje producent nie sprzedawca lecz rozmawijac z wiekszoscia sprzedawcow u ktorych kupuje towar przewaznie zawsze winny jest sprzedawca ale bron boze cokolwiek klient bo jak to wydalem kase i nie wymienia mi na nowy. Strasznie glupie myslenie. Chlopie ogarnij sie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 289
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2013r. 10:49  
Cytuj
StefanS51 i kosmal3006 podzwoncie popytajcie na stalowej jakie sa ceny i wtedy bedziecie wiedziec. A wracajac do opinii "xyz" jak jest taki madry to niech napisze co takiego wybrac zeby bylo dobre i trwale ??? Bo najlepiej jest zrzucic wine na kogos innego nie zawsze cena idzie w parze z jakoscia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2013r. 12:38  
Cytuj
Chyba będę szukał aku Yuasa bo ma jednak jedne z najlepszych opinii.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2013r. 13:02  
Cytuj
CYTAT
Chyba będę szukał aku Yuasa bo ma jednak jedne z najlepszych opinii.


Omijaj z daleka Centrę, w moim przypadku roczna Centra to już szrot ,sama się rozładowuje. Oczywiście dwa razy reklamacja nie uznana, stwierdzono że alternator ma za duże ładowanie. Po sprawdzeniu ładowania na oczach sprzedawcy , bez obciążenia 14.42 V a z obciążeniem 14.22 V powiedział On że dla niego jest wiarygodne to co mu serwis Centry napisał i dał mi do zrozumienia żebym spadał.potluczony

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 289
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2013r. 14:21  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Chyba będę szukał aku Yuasa bo ma jednak jedne z najlepszych opinii.


Omijaj z daleka Centrę, w moim przypadku roczna Centra to już szrot ,sama się rozładowuje. Oczywiście dwa razy reklamacja nie uznana, stwierdzono że alternator ma za duże ładowanie. Po sprawdzeniu ładowania na oczach sprzedawcy , bez obciążenia 14.42 V a z obciążeniem 14.22 V powiedział On że dla niego jest wiarygodne to co mu serwis Centry napisał i dał mi do zrozumienia żebym spadał.potluczony


Trzeba bylo zglosic sprawe do rzecznika od spraw konsumeta i moze by cos zdzialal i co taki sprzedawca w takim przypadku ma zrobic???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 21 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Lut 2013r. 18:44  
Cytuj
potwierdzam opinie ze centra to szajs mam ją drugi rok i ciągle jakieś problemy w zimie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Lut 2013r. 18:53  
Cytuj
Nie wiem jak centra teraz produkuje, ale ja kupilem dwie 6V z centry 7lat temu i do dzisiejszego dnia idealnie pala.


Kosmal w Mielcu jest CENTRUM AKUMULATOROW kolo hali targowaj. Jaki bys nie chcial taki maja.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2013r. 21:01  
Cytuj
w nowym auto świat poradnik jest test akumulatorów kwasowo-ołowiowych;
1 miejsce 77ah-exide premium
2 sonnenschein start line 74ah
3 varta silver dynamic 77ah
4.bosch silver s4 74ah
5.moll 574012068 74ah
6.banner starting bull 72ah

test zimowy rozruchów na zimno -20

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
xyz
xyz
xyz
Posty: 68
Dołączył: 4 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2013r. 21:37  
Cytuj
Monkey - przynajmniej szczery jestes wobec siebie (nick) za co szacunek. Po pierwszym oddaniu sprzedawca naładował akumulator wziął miernik uniwersalny i pokazał, że akumulator daje 12,42 (bez obciążenia) i z głupim usmiechem wmawia ze akumulator jest sprawny... ale wydaje mi sie, że dobrze wiesz o czym piszę więc oszczędze wywodu. Jako, że jestem upartym z natury człowiekiem akumulator bedę reklamował non stop - a niech jeździ kurierem w tą i z powrotem (dla mnie i tak nadaje się jedynie do wymiany na nowy). Oczywiście za każdym razem będę wymagał okazania dokumentów stwierdzających wizytę tego akumulatora w serwisie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 17 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2015r. 14:34  
Cytuj
Polecam sklep w Rzeszowie na ulicy Instalatorów 3. Prowadzą również sprzedaż na allegro. Co do konkretnego rodzaju nie wypowiem się, ja w swoim aucie mam Boscha Silver S4 i sprawuje się rewelacyjnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 148
Dołączył: 7 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2015r. 16:32  
Cytuj
Yuasa Rewelacja- Na Każde Warunki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2015r. 16:41  
Cytuj
poprzedni Varta - wytrzymal 8 lat
obecnie Varta ma juz 6 lat
oba do diesla

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 22 Lis 2015r. 18:11  
Cytuj
Bosch Silver umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Lis 2015r. 01:02  
Cytuj
bosch silver s4 010 740A 800Ah



250euro mondeo do diesla

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2229
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2015r. 09:33  
Cytuj
Również posiadam Varte w dwóch samochodach.
W jednym z nich jest jeszcze oryginalny aku z Varty ma 6 lat i śmiga elegancko w drugim ma dopiero 2 więc musi też śmigać smiech2

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 30 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2015r. 21:28  
Cytuj
Sklep? Ja polecam Auto-Expert w rozwadowie. ZERO problemów, zarówno z zamawianiem jak i z reklamacjami. Akumulatory też ma. I wydaje się mi, że jak coś doradza, to nie wciska najdroższych rzeczy, tylko wyważa cena/jakość...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »