NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 »
Akumulator, jaki polecacie??,
Posty: 56
Dołączył: 2 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2012r. 22:04  
Cytuj
Witam
zamierzam kupic akumulator,jakiej marki poecacie?? ostatnio mialem molla wytrzymal tylko 3 lata, co myslicie o bergenie??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2012r. 22:04  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2012r. 22:09  
Cytuj
Ja miałem ostatnio Energizer i był git

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2012r. 22:22  
Cytuj
Wg mnie Bosch, Centra, Varta

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2012r. 22:35  
Cytuj
Centra! używam jej siódmy rok.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2012r. 22:39  
Cytuj
Ktośk-u jaki model ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2012r. 22:54  
Cytuj
Miałem Boscha i szybko siadł i kupiłem po nim najtańszą Centrę, która wytrzymywała bez problemu ostatnie 2 zimy (parkowanie pod gołym niebem).

Ale polecam markę MOLL - dobre ale droższe.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 164
Dołączył: 23 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Sty 2012r. 23:04  
Cytuj
VARTA kiedyś była dobra.Wytrzymała u mnie w aucie z salonu 7 lat(choć kompletnie o niego niedbałem).Nie wiem jak jest teraz.Obecnie używan MOLL-a i nie narzekam.Chwalą też te czerwone Bannery?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2012r. 23:08  
Cytuj
Teraz mam Molla a przed nim miałem przez 3 lata 4Batteries (jakaś tania linia Varty) i padlina - nie polecam.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2012r. 23:39  
Cytuj
Bosch Silver.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2012r. 00:26  
Cytuj
Odradzam Centry. O ile sam mam w jednym aucie Centre 7 letnią o tyle już dwie centry kupione 2 zimy temu reklamowałem parokrotnie. Za każdym razem odmawiali naprawy zwalac winę na auto. Wkońcu wyrzuciłem ja z auta i założyłem najtańszy akumulator z marketu i odpala od strzała auto i problem minął. Dodam że akumulator Centry kosztował ponad 3 stówki i po tygodniu od naładowania sam się rozładowuje ale nie mam już sił do ich serwisu. Dlatego wg mnie lepiej kupic tani akumulator i zmienić co dwa lata, niż kupić 2 x droższy i modlic sie co zimę o bezawaryjna eksploatacje

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 173
Dołączył: 10 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Sty 2012r. 10:34  
Cytuj
Popieram przedpisców - kup akumulator za 200zł - ja tak zrobiłem i trzecią zimę nie mam żadnych problemów (parkowany pod blokiem, na mrozie). Akumulator AD 55Ah, 460A. Pali na dotyk. Wcześniej miałem Boscha - tragedia, po 1,5 roku siadł całkowicie, firma oczywiście reklamacji nie uznała, twierdząć że wina jest po stronie użytkownika. Kolega miał Vartę - odobna sytuacja jak z Boschem u mnie, z tym że samochód garażowany w ciepełku. Chociaż tyle że Varta reklamację uznała i dostał nowy, zobaczymy ile pociągnie. Kiedyś miałem Centrę - wytrzymała 8 lat, ale czy obecne Centry są równie porządne? Śmiem twierdzić że dzisiaj napis firmowy na akumulatorze ma niewielkie znaczenie, tak więc szkoda wywalać 300-400zł na akumulator Bardzo Firmowy, za te same pieniądze można kupić dwa akumulatory równie dobre. ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 12 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2012r. 11:11  
Cytuj
najlepsze VARTA, ale i najdroższe, twój wybór, jeśli nie stac cię dopłacac 50-100zł to poprostu się kupuje tańszy umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 289
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2012r. 11:14  
Cytuj
A ja napisze tyle ze wiekszosc uzytkownikow pojazdow gdy przychodza z reklamacja na akumulator na zadane pytanie czy byl sprawdzany prad w aucie, czy przynajmniej raz w roku byl sprawdzany (doladowywany) akumulaor itp zapala sie nad glowa myslnik, oczywiscie ze NIE bo po co po co wydac na przyslowiowe piwo i podjechac do elektryka aby sprawdzic ładowanie, czy nie ma czasem straty pradu tudziez sprawdzic stan akumulatora najlepiej psioczyc na akumulator ze ten zly tamten jeszcze gorszy. Czym auto starsze tym gorsza instalacja w samochodzie ale wiekszosc uzytkownikow tego nie rozumie bo twierdzi ze ma idealne auto.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 289
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2012r. 11:17  
Cytuj
Aha zapomnialem dopisac ze przy tych waszych najtanszych akumulatorach przy np 70Ah jest bardzo maly prad rozruchowy co przy bezynie moze byc ale juz przy dieslu odpada

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2012r. 11:29  
Cytuj
monkey oczywiście nie napisałem instalacja sprawdzona jako pierwsza, ale jeżeli w poniedzialek ładuje na full, a wpiatemk auto nie odpala a pomiedzy klemą plus a biegunem plus pobór w dolnej granicy normy czyli prawie zerowy to coś jest nie tak. pobór potrafię sobie zmierzyć sam, podobnie jak napięcie ładowania,

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 173
Dołączył: 10 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Sty 2012r. 11:31  
Cytuj
CYTAT
... najlepiej psioczyc na akumulator ze ten zly tamten jeszcze gorszy.


Nie przeczę, spora większość kierowców tak właśnie postępuje. Jeśli o mnie chodzi to jestem elektronikiem i obsługa amperomierza nie sprawia mi kłopotów - gwarantuję Ci że regularnie (raz na miesiąc) sprawdzam pobór prądu z akumulatora podczas postoju samochodu, jak również kontroluję prąd ładowania prostownikiem. I tak postępuje ze wszytkimi moimi akumulatorami. Centra, Bosch i AD były tak samo traktowane, widocznie Bosch był albo szajsowaty albo źle trafiłem.

CYTAT
Aha zapomnialem dopisac ze przy tych waszych najtanszych akumulatorach przy np 70Ah jest bardzo maly prad rozruchowy co przy bezynie moze byc ale juz przy dieslu odpada


Istotnie. Varta 70Ah - prąd rozruchowy 630A, Centra 70Ah - 640A, AD 70Ah - 640A. zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 289
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2012r. 11:42  
Cytuj
stalowiak prawdopodobnie zle trafiles bo na 100 szt wyprodukowanych musi byc powiedzmy ze 3 wadliwe ktore trafia do sprzedazy, znam gosci co uzywaja bannery i nie narzekaja na centre future tez malo kto narzeka chociaz sa wyjatki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 21 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2012r. 13:14  
Cytuj
Ja polecam Centre Future. Od kilku lat sprawuje sie bardzo dobrze. Znajomy rowniez posiada identyczny i nie narzeka umiech A cena przystępna w porównaniu np. z Boschem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Sty 2012r. 15:26  
Cytuj
Ja również mam teraz Centrę Futura - aut z dieslem 1.9 dCi, parkowane w garażu, użytkowane w ciągu tygodnia w mieście, w weekend kilkadziesiąt kilometrów na trasie, zaznaczam, że jeżdżę na światłach do jazdy dziennej LED co ma ogromne znaczenie dla auta użytkowanego na krótkich trasach, od 3 lat - bez zastrzeżeń. Wcześniej miałem w aucie z silnikem benzynowym 1.4, parkowanym pod chmurką, Boscha Silver i też było wszystko w porządku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 134
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2012r. 16:18  
Cytuj
Z własnego doświadczenia polecam banera. Kupiłem 6 lat temu do silnika 1.9 tdi i 5 lat temu do 1,8 D I działaja na tyk. Auta garażowane.
Kilka rad:
- przy zakupie trzeba patrzeć na datę ważności akumulatorka im odleglejsza tym lepiej...
- odpowiednio zabezpieczyc klemy przed zaśniedzeniem i odpowiedni stan klem.

Ja tak zrobiłem i nie mam problemu w największe mrozy. Jeśli te zajeżdzę zapewne kupie banera fakt że drogi ale jak dla mnie najlepsza firma bo przerabialem inne i ta najlepiej sie sprawdza.

Znajomy uzywa centre i tez nie narzeka tylko podobno jak sie trafi bo ja sie trafi na bubel to z reklamacja cos tam ciężko w centrze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 289
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2012r. 16:44  
Cytuj
Rangers jesli chodzi o bannera to az takie drogie nie sa w tej chwili porownywana cena co centra futura wiec niejest tak zle

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2012r. 16:47  
Cytuj
Wcale nie jest tak że jak akumulator drogi to ma być dobry.. wcale ale to wcale nie prawda!
Ja w yarisie mam jakieś francuskie "cos nie wiem co to za firma i elegancko kręci a podejrzewam że już parę lat on ma po tym jak wygląda a mimo to kręci dieselkiem ino dym smiech2

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2012r. 17:14  
Cytuj
W moim służbowym samochodzie (Fiat Doblo 1.9 diesel) jest akumulator od nowości - 2003r. Kręcił nawet w największe mrozy (2 ostatnie zimy) bez problemu. Problem jest taki, że nie wiem co to za marka (często na fabrycznych akumulatorach brak jakiś konkretnych, widocznych wyraźnie napisów) a wyciągać mi się go nie chce do pooglądania.

Brata Seicento 1.1 jeździł na fabrycznym akumulatorze FIAMM od nowości (2003r.) do lata 2011r - 9 LAT!!!

Gdzie się podziały te stare dobre akumulatory?

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2012r. 02:08  
Cytuj
CYTAT
Rangers jesli chodzi o bannera to az takie drogie nie sa w tej chwili porownywana cena co centra futura wiec niejest tak zle


Obecnie mam Bannera, miałem na niego 3 lata gwarancji.
Gwarancja mineła w grudniu 2011 i akumulator też traci swoje życie. W sklepie uzyskałem odpowiedz, wytrzymał 3lata wytrzymał, teraz tak jest ma wytrzymać okres gwarancji.good
Wychodzi na to jak się trafi.
Mam zamiar kupić ten akumulator http://akumu(...)-26.html wykonany w technologii Ca/Ca + SREBRO (wapniowo-wapniowej+ SREBRO) myślę że wytrzyma 3 latagood

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 17 Sty 2012r. 06:38  
Cytuj
co do aku to polecam tylko EXIDE

http://www.akumu(...)ide.html

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »