NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Prawo Jazdy »
Nowy Temat Odpowiedz
Motos C+E,
Posty: 17
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2011r. 08:18  
Cytuj
Witam
Mam kilka pytań.
Robił ktoś z was prawko w wyżej wymienionej szkole ?
Jak z instruktorem, potrafi wytłumaczyć (nauczyć) czy bardziej niemowa ? Ten zielony man to w miarę sprzęt czy ruina ?

Interesuje mnie też kwestia ADR; czy takie szkolenie oferuje którakolwiek ze szkół w STW czy pozostaje Rzeszów ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2011r. 08:18  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 5 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2011r. 11:40  
Cytuj
juz po samym wygladzie widac ze Man-ik nie ruinaumiech a tak powaznie to sprzęt naprawde pierwsza klasa
co do instruktora to juz pracuje dobrych pare lat w motosie i caly czas ma chetnych czyli jest chyba dobry, ja przynajmniej moge powiedziec o Nim same dobre rzeczy, zdalem za pierwszym razem (oczywiscie w Rzeszwonie bo TBG jak dla mnie odpada)
polecam w stalowej chyba nic lepszego nie znajdziesz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2011r. 14:50  
Cytuj
dzięki za odp;
fakt faktem wybór potencjalnych ośrodków ograniczony jest do minimum, skin orientujesz się odnośnie ADR, czy Stalowa oferuje takie szkolenie ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 5 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2011r. 12:22  
Cytuj
nie mam pojecia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 36
Dołączył: 31 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2012r. 07:38  
Cytuj
Chcę zrobić C+E tzn. najpierw C i zaraz po zdaniu E.

Interesują mnie takie parametry kursu/szkoły:
1. egzamin w Rzeszowie
2. samochody na kursie takie jak na egzaminie
3. blisko - STW i Nisko

Co polecacie?, MOTOS, ROTRANS, LOK czy może coś innego bo ceny raczej podobne z tym, ze na stronie LOKu prawie nie ma info na ten temat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 19 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2012r. 17:33  
Cytuj
CYTAT
Chcę zrobić C+E tzn. najpierw C i zaraz po zdaniu E.

Interesują mnie takie parametry kursu/szkoły:
1. egzamin w Rzeszowie
2. samochody na kursie takie jak na egzaminie
3. blisko - STW i Nisko

Co polecacie?, MOTOS, ROTRANS, LOK czy może coś innego bo ceny raczej podobne z tym, ze na stronie LOKu prawie nie ma info na ten temat.


Był kiedyś taki temat.
Polecam Mechanik- pana Gancarza.
Ewentualnie Rotrans.
I jedna i druga szkoła mają wady jak i zalety. Resztę szkoł słyszałam nieciekawą opinie od rodziny.
Mechanik- największa zaleta to fakt że dość sporo czasu to plac- a to ważne bo np w Motosie 3/4 to miasto.
Ale w Mechaniku samochód nie jest nóweczka.
Rotrans samochód jest w miare okej ale plac bynajmniej na C jest w Rudniku nad Sanem czyli dojazd pozatym instruktor daje klucze do samochodu i znika. Wraca pod koniec czasu jazdy. Tak jest na C na C+E nie wiem. Reszta tak sobie. Nie powiem dokładnie bo ja robiłam w Mechaniku C+E. Polecam jednak szczerze Mechanik. A jeśli chodzi o egzamin to Rzeszów i jeszcze jedna wskazówka jeśli ustalasz egzamin to w godzinach popołudniowych. Taka rada odemnie ktora się sprawdziła u mnie i wielu znajomychgood

Samochód nie jestem wstanie powiedzieć Ci że któryś jest podobny. Bo w Rzeszowie jest naczepa która nie jest zabudowana i fajnie widać w szybce. A no i w Rzeszowie jedna osoba spina druga rozpina nie wiem jak w TBG. Zwróć też uwagę na kable a raczej ich ilość tak jak już pisałam ale nie pamiętam w mechaniku było o jeden przewód mniej więc zwróć na to uwagęgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 36
Dołączył: 31 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lip 2012r. 07:31  
Cytuj
Milililka91, dzięki za kilka cennych uwag.
A nie wiesz co z LOKiem bo w ogóle mało słysze aby ktoś tam robił prawko a ich strona to też jakaś pokręcona i uboga w informacje co do np. cen.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 540
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2012r. 08:35  
Cytuj
LOK totalna porażka!! robiłem tam prawo jazdy kat C bez komentarza,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 36
Dołączył: 31 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2012r. 08:56  
Cytuj
CYTAT
LOK totalna porażka!! robiłem tam prawo jazdy kat C bez komentarza,


A czy można wiedzieć pod jakim względem LOK jest porażką?
Pewnie coś jest na rzeczy bo popularny to on za bardzo nie jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2012r. 11:56  
Cytuj
kolego bez wahania bierz MOTOS, robiłem tam C i kończę teraz C+E.
Plac masz w Stalowej Woli, pojazdy zgodne z egzaminem, cena raczej podobna jak wszędzie tj. 2tysia.
Instruktorzy w porządku, nie "olewają" sprawy co jest istotne dla osób którym praktyka nie przychodzi i wychodzi od zaraz.
Co do ilości plac/miasto; sam decydujesz co chcesz.
Możesz w ogóle nie opuszczać placu (C+E) aczkolwiek jest to ryzykowne, wystarczy 2 razy po godzinie reszta plac.

Mam pytania do osób które zdawały w Rzeszowie; jak wygląda trasa(y) egzaminacyjna ? Czy jest to kółeczko dookoła Jasionki czy coś bardziej wymagającego ? W którym miejscu wystepuje nawracanie (w TBG np. na wisłostradzie) na co trzeba uważać ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 36
Dołączył: 31 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2012r. 12:12  
Cytuj
Cały czas mam dylemat: Rotrans/Motos/Mechanik.
Mi zależy najbardziej aby trochę jazd odbyło się w Rzeszowie bo tam chciałbym zdawać egzamin z racji złych opinii o WODR w TBG.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2012r. 21:10  
Cytuj
Wiecie może jak cenowo wygląda C+E z tymi wszystkimi bzdetami aby pracować w zawodzie ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2012r. 04:16  
Cytuj
CYTAT
Wiecie może jak cenowo wygląda C+E z tymi wszystkimi bzdetami aby pracować w zawodzie ??


Myślę że aktualne
Ogólnie mówiąc to spory koszt.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 88
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lip 2012r. 06:31  
Cytuj
Jeśli chodzi o szkołę jazdy na kat. C+E to tylko MOTOS!
Egzamin na kat. C+E tylko i wyłącznie Rzeszów!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2012r. 08:19  
Cytuj
Przesadzacie, C+E za 2 razem zdane w TBG. Szkoła nauki jazdy też z TBG, nie z Jeziórka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 74
Dołączył: 28 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lip 2012r. 09:17  
Cytuj
CYTAT
Wiecie może jak cenowo wygląda C+E z tymi wszystkimi bzdetami aby pracować w zawodzie ??


C - 2000zł , E do C - 2000zł, świadectwo kwalifikacji - 3500zł (jak masz 21 lat skończone) + 600 zł - opłaty egzaminacyjne, lekarz, psycholog ect.
Suma: 8100 zł (koszty orientacyjne +/- 500zł w zależności jakie szkoły wybierzesz)

A co C+E moje spostrzeżenia:
naczepa: jeśli egzamin w Tarnobrzegu to tylko szkoła "U Piotra" w Tarnobrzegu
jeśli egzamin w Rzeszowie - można rozważyć Motos - tylko upewnić się czy dalej p. Składnik uczy, bo tu instruktor jest bardzo ważny

można też wybrać tandem w Rotransie - zdaje się w Tbgu też na tandemie - dużo łatwiej tylko potem do pracy trzeba się i tak samemu nauczyć na naczepie bo tandemów mało jeździ - tylko gabaryty

co do loku to tam komuna jeszcze panuje także odradzam

Odradzam też szkoły z samochodami ruinami - te które oferuję kat. E do C a nie widać ich wogóle na mieście bo się zwyczajnie boją albo dowód rejestracyjny stracić albo że się rozkraczą na środku ulicy i siara

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 19 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2012r. 09:24  
Cytuj
CYTAT
Wiecie może jak cenowo wygląda C+E z tymi wszystkimi bzdetami aby pracować w zawodzie ??


Więc tak musisz mieć C+E i kurs na przewóz rzeczy czyli kwalifikację. No i to nie koniec musisz wyrobić Kartę Kierowcy. Płaciłam za nią coś pond 300zł. Czekałam 2 tygodnie.

więc cały koszt to tak c+e od 1800 do 2000 tys musisz liczyć
kwalifikacja przyśpieszona to jakieś 3500 do 4000 tysięcy
karta kierowcy 300 z kawałkiem
umiechumiechumiech
a teraz ktoś pytał o LOK yyyy a widział kolega ich samochód na c+e albo autobus omg tragedia ten na c+e to porażka jak kiedyś widziałam jak on na placu stał i słyszałam jakie odgłosy wydaje to podziękowałabym za naukę takim samochodem nie mówie że Mechanik ma nowy ale to różnica jak dzień i noc stąd ten lok odstrasza chyba. Dlatego też polecam Mechanika no ewentualnie ten Rotrans ale te dojazdy do Rudnika. Tylko nie orientuje się czy na C+E też wiem że na C to miałam na stadionie w Rudniku. A Mechanik ma tam jak się na Alutec jedzie. Ale zdawanie Rzeszów kochani Rzeszów bardzooo Polecam.umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 154
Dołączył: 15 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2012r. 20:53  
Cytuj
kolego karta kierwocy 190 zl niecale robilem 3 tyg temu i srednio 14-17 dni czekasz od wyslania dokumentowumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2012r. 21:17  
Cytuj
Skoro już osoba wcześniej słusznie zasugerowała, że jeżeli robić kurs i zdawać w TBG, to faktycznie potwierdzę, że trzeba robić kurs "U Piotra" - tam robiłem kurs i C+E zdane za 2 razem, ale można było machnąć za pierwszym, ale wiadomo stres jak jasna cholera i 5 min było za mało żeby cofnąć. Kurs na C robiony w Rotransie i niestety 3 razy niezdane, jaki jest pan D w Rotransie każdy kursant, który u niego robił, to wie. "dokształt" na C też "U Piotra" w TBG. Za 4 razem szczęśliwie zdany.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 19 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lip 2012r. 09:35  
Cytuj
190? Czyżbym się aż tak pomyliła? Ale ja robiłam 2 lata temu. Wiem że dołączałam zdjęcie dowod wpłacy kopie prawka. Ale cena możliwe że niższa. Wiem że C+E to dość duży wydatek. No i te egzaminy jak się nie zda to szok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Prawo Jazdy »