NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
Liu Gonng w KRS,
Posty: 18
Dołączył: 23 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 11:26  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 11:26  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 11:30  
Cytuj
wprowadziłem drobną korektę umiech

To chyba dobrze że dopinają sprawy ??

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 255
Dołączył: 3 Lut 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 12:58  
Cytuj
Ale w KRS są już od bardzo dawna:

CYTAT

Wpisy archiwalne w KRS dla podmiotu Liugong Machinery ( Poland ) Sp Z O O, o numerze 0000380594:
Data
2011-04-29


a ostatnia zmiana w "Data aktualizacji: 2011-08-19"

Nie wiem czym się tak podniecasz.

Podpisanie umowy grudzień/styczeń a od 1 lutego w chińskie ręce.
Nie wiem na co niby mieliby czekać w Polsce wszystkie papierki ciężko załatwić przy "jednym okienku"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 14:02  
Cytuj
Jeżeli polskie ręce nie potrafią wygenerować zysku z HSW to będą to robić chińskie.

Mnie nie obchodzi jakiej narodowości jest właściciel zakładu przem. Taka np. HSW ma produkować to na co jest popyt, płacic podatki i generować zysk i tylko tyle.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 17:23  
Cytuj
No to będziemy mieli zupki chińskie z logiem hsw. Już lepiej, jakby to kupił Caterpillar, albo JCB. Jakość stalowowolskich maszyn pójdzie mocno w dół - o ile jeszcze coś tu będzie produkowane.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 17:44  
Cytuj
CYTAT
No to będziemy mieli zupki chińskie z logiem hsw. Już lepiej, jakby to kupił Caterpillar, albo JCB. Jakość stalowowolskich maszyn pójdzie mocno w dół - o ile jeszcze coś tu będzie produkowane.


No to dlaczego HSW nie kupił kto inny?, przecież nie było zakazu interesowania się zakupem HSW przez JCBka czy CATa.
Gdyby nie chiński inwestor to HSW nie robiłaby nawet zupek a załoga jadłaby zupki ale w Caritasie.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 17:58  
Cytuj
Wg. mnie pracownicy najbardziej się boją organizacji pracy. Bo jak chińczycy się wezmą za proces to efektywność pracy wzrośnie. Albo produkowane będzie więcej sztuk przy tej samej liczbie pracowników, albo zmniejszą liczbę pracowników przy niezmiennej liczbie produkowanych sztuk. Miałem styczność z pracodawcami z dalekiego wschodu i wiem że się da. Jak powiedzieli na początku że będzie się produkowało powiedzmy x sztuk jakiegoś produktu to Polacy mówili - "nigdy, nie możliwe". Po pół roku z fabryki faktycznie wychodziło tyle sztuk, tępo było bardzo wysokie ale i ludzie się z czasem do tego przyzwyczaili. Dziwi mnie bardzo jak to możliwe że pracownicy huty kończą pracę o godzinie 15:00 a o 15:05 miasto jest już zakorkowane... umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 18:00  
Cytuj
Wiesz, ja się zastanawiam, czy wogóle byłą potrzeba sprzedawać. Moim zdaniem wystarczyłowymienić zarząd na ludzi, czcących z tego zakladu zrobić nowoczesną firmę i światową markę.

Rozmawiałem niedawno z byłym handlowcem z hsw, opowiadał, że jak poszedł do swojego kierownika, żeby firma daął mu laptopa, samochód służbowy i komórkę, zmniejszyłą wynagrodzenie i wprowadziła prowizję od sprzedaży - ten stanowczo odmówił.....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 18:23  
Cytuj
Mirku siedziałem w firmach przy hsw pare lat. nie chcąc krzywdzic nazwiskami wielu osób napiszę tylko że szefów związków, kierowników, prezezesów nalezałoby pociągnąc do odpowiedzialności za niegospodarnosć.
To co się działo to głowa mała - tam nikomu nie zalezało na dobrej kondycji hsw

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 18:26  
Cytuj
CYTAT
Wiesz, ja się zastanawiam, czy wogóle byłą potrzeba sprzedawać. Moim zdaniem wystarczyłowymienić zarząd na ludzi, czcących z tego zakladu zrobić nowoczesną firmę i światową markę.


Jak zakład nie ma właściciela a do tego rządzą związki zawodowe to się dzieje to co miało miejsce z Ursusem, Łucznikiem, Stoczniami, kopalniami, FSO i wieloma innymi...

We Włoszech z powodu silnych związków zawodowych wszystkie tamtejsze 4 fabryki Fiata przynoszą straty (Tychy - zysk) Czerwone bandziory ze związków nie pozwalają na żadne zmiany powodujące wzrost wydajności i redukcję kosztów.

Efekt: Sergio Marchione - prezes fiata rozważa opuszczenie Włoch przez tą firmę co się znów nie podoba związkom, które chcą zawsze coraz mniej robić a więcej zarabiać.

Takie działania zawsze powodują 2 skutki - upadek przedsiębiorstwa lub pod jakąś groźbą jego dotację z budżetu państwa kosztem innych obywateli czyli jawna kradzież - to czekało HSW

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 18:57  
Cytuj
No włąśnie panowie - przecierz to ostatni polski zakłąd, produkujący polskie maszyny budowlane. HSW porzarło w ostatnim czasie miliony - czemu nie wydano ich na uczynienie tego zakłądu bardziej konkurencyjnym? Czemu ktoś wreszcie nie zrobił porządku z kadrą zarządzającą?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 19:20  
Cytuj
CYTAT
No włąśnie panowie - przecierz to ostatni polski zakłąd, produkujący polskie maszyny budowlane. HSW porzarło w ostatnim czasie miliony - czemu nie wydano ich na uczynienie tego zakłądu bardziej konkurencyjnym? Czemu ktoś wreszcie nie zrobił porządku z kadrą zarządzającą?


Bo nie ma właściciela. Kosmal ci to wyjaśnił przeczytaj jeszcze raz. Ten chińczyk to ostatnia szansa dla HSW.

Przecież związkowcy mogli wziąć kredyt i kupić HSW. Dalej było by kolorowo i dalej było by Polskie. Dlaczego tego nie zrobili? Oni wiedzą najlepiej jak się pracuje w HSW i jaka jest kondycja matki huty.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »