NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
bezpieczeństwo na polskich drogach, bezpieczeństwo na polskich drogach
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 12:07  
Cytuj
CYTAT

Jeżdżę tą trasą, zdarzało mi się również omijać ją przez trzebinie i powiem tak na trasie A4 o której mówisz nikt nie jedzie 130 z reguły 150-160, przez trzebinie za to jadą ciężarówki które omijają bramki opłat. Opłaty za drogi są u nas zdecydowanie za drogie, a poza tym podobno są wliczone w paliwo więc dlaczego płacimy dodatkowo na drogach?



Przepraszam ja jeździłem 120km i zdarzało mi sie z tą prędkością wyprzedzać inne samochody osobowe.

Z doświadczenia wiem ze pospiech jest nie wskazany i w skali kilku godzin wiele nie nadrobisz.

Dopoki nie mamy odpowiednich dróg jestem za surowymi mandatami , być moze kiedy powstaną kierowcy już będą rozwazniejsi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 12:07  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 12:09  
Cytuj
Jeżeli pożyczyłeś komuś auto i jesteś jego właścicielem - a osoba pożyczająca prowadzi go pod wpływem to powinna byc traktowana jako właściciel tego samochodu i tak samo restrykcyjnie ukarana.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 12:09  
Cytuj
CYTAT
Ale jeśli użycza samochód (bo chyba o taką sytuację ci chodzi) osobie która jest pod wpływem ale wypiła mniej niż on, lub osobie która wie że lubi sobie wypić to robi to na własną odpowiedzialność.



Właścicielem auta jest małżeństwo mające dzieci w wieku szkolnym. Facet pijany zostaje zatrzymany i traci auto. Dzieci i żona są karani za ojca i męża idiotę. Żona np. zostaje z kredytem na auto i nie ma czym jeździć do pracy, zawozić dzieci do szkoły. Dzieci nie są wożone do szkoły i o wakacjach też mogą zapomnieć. Rodzina zaczyna odpowiadać za ojca i męża idiotę a ten idiota ma wszystko w dupie.
CYTAT
Andrzej dlatego napisałem żeby było to także uwarunkowane okresem posiadania prawa jazdy, liczba punktów które możliwe ,że juz ktos posiada i...moż ebym do tego dorzucił - wiekiem kierowcy - nie pozowliłbym na takie rpedkosci jak 200km dziadkom i babciom umiech


A kiedy dziadek jest dziadkiem a babcia jest babcią? Czy dziadkiem będzie 65 letni kierowca z praktyką w jeździe 45 lat i przebiegiem kilku milionów kilometrów?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 12:11  
Cytuj
Ktosik: ja teżke jestem za surowaymi mandatami wymierzanymi w kierunku kierowców którzy nadmiernie przekorczyli prędkość -ale równymi mandatami dla wszystkich - bez podziału na bogatych i biednych - bo moim zdaniem to można kwalifikowac jako niemą korupcje - bogaty da więcej w łapie żeby nie dostac mandatu chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 12:15  
Cytuj
CYTAT
Jeżeli pożyczyłeś komuś auto i jesteś jego właścicielem - a osoba pożyczająca prowadzi go pod wpływem to powinna byc traktowana jako właściciel tego samochodu i tak samo restrykcyjnie ukarana.

A właściciel jest karany przy okazji? To jest jakieś chore?
Powinien być mandat w wysokości wartości tego auta. Właściciel je sprzeda jeśli jest jedynym właścicielem a ten co nim nie jest będzie miał do czynienia z komornikiem. Jeśli ktoś ma kilka aut to wysokość kary mogła by być sumą wartości tych aut. Nic nie przekona do jazdy zgodnie z przepisami jak strach przed wysoką nieuchronną karą.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 12:17  
Cytuj
Andrzejek skoro wsiadł sam pijany to jaką masz pewność ,że kiedyś nie porpowadziłby w tym samym stanie auta z pasażerami - swoimi dziećmi i co wtedy ? o kredyt na samochód będziesz sie martwił czy życie dzieci ?chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 12:17  
Cytuj
CYTAT
Ktosik: ja teżke jestem za surowaymi mandatami wymierzanymi w kierunku kierowców którzy nadmiernie przekorczyli prędkość -ale równymi mandatami dla wszystkich - bez podziału na bogatych i biednych - bo moim zdaniem to można kwalifikowac jako niemą korupcje - bogaty da więcej w łapie żeby nie dostac mandatu chytry



Tematy korupcji to inna sytuacja. Jestem za tym co sprawdza się w Norwegii. Napisz mi jak skutecznie ukarać biednegi i bogatego karami pienieznymi. Biedny dostanie mandat taki jak przewiduje się obecnie, odczuje to a bogaty ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 12:19  
Cytuj
Andrzejek to po co wymierzać kare w wysokości wartości auta ? Nie lepiej jest go tego auta pozbawic i zerekwirować - sprzedac na aukcjach policyjnych i tak jak zubr napisal pieniadze rpzeznaczyc na ofiary wypadkow samochodowych czy inne organizacje.chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 12:35  
Cytuj
Widze ze wszystkie wypadki obarczacie prowadzenie auta pod wplywem alkoholu.

Ale nikt nie widzi jak mlodzi na trzezwo autami szaleja.

Nikt nie widzi ze po egzaminie w WORD taki kierowca nie potrafi jezdzic.

Nikt nie widzi ze wiekszosc kierowcow nie zna znakow,

ITP ITD


A w czasie wypadku tylko szuka sie ino grama %, zeby wine zwalic na KIEROWAL POD WPLYWEM ALKOHOLU

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 12:37  
Cytuj
Ktosik: Ale dlaczego tak sie uczepiłes tego zróżnicowania i podziału na biednych i bogatych ? Zrobisz jakies przedziały zarobkowe - 2-3 tys ...4-5 tys itd ?
Przeciez to nie ma najmniejszego sensu - ofiary wypadkow samochodowych i tak pozostana.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 12:41  
Cytuj
CYTAT
Ktosik: Ale dlaczego tak sie uczepiłes tego zróżnicowania i podziału na biednych i bogatych ? Zrobisz jakies przedziały zarobkowe - 2-3 tys ...4-5 tys itd ?
Przeciez to nie ma najmniejszego sensu - ofiary wypadkow samochodowych i tak pozostana.


To podaj mi przykład jak ukarać bogatszego kierowcy aby kara była odczuwalna ? bo obecne stawki dla niektórych mogą spowodować napady śmiechu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 12:42  
Cytuj
CYTAT
Widze ze wszystkie wypadki obarczacie prowadzenie auta pod wplywem alkoholu.

Ale nikt nie widzi jak mlodzi na trzezwo autami szaleja.

Nikt nie widzi ze po egzaminie w WORD taki kierowca nie potrafi jezdzic.

Nikt nie widzi ze wiekszosc kierowcow nie zna znakow,

ITP ITD


A w czasie wypadku tylko szuka sie ino grama %, zeby wine zwalic na KIEROWAL POD WPLYWEM ALKOHOLU

kolego mylisz się pisałem o tym wcześniej że egzamin po 30godzinach to kpina i ja się nie dziwię że tyle osob go oblewa bo poprostu nie umieją jeździć ! Dlatego moim zdaniem egzaminatorzy w tbg to nie dupki tylko ludzie myślący kogo wypuszczają na drogi (pomijając tych koperciarzy). Egzamin na prawko powinien być conajmniej po 60godzinach i jazda przez pierwszy rok tylko pod opieką doświadczonego kierowcy (min 5 lat prawko) wtedy może by było to rozsądne. Do tego przepisy że świeży kierowca może jechać max 70km/h za przekroczenie tego o 20km zabranie prawa jazdy i powtory egzamin.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 12:46  
Cytuj
Coś w tym jest ,że ludzi świeżo po zrobieniu prawa jazdy nie są w pełni przygotowani na warunki jakie panuja juz napewno na polskich drogach - dlatego to powinno leżec już w głowie takiego człowieka ,że swój 1 rok powinien jeździc maxymalnie 60-70km chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 12:49  
Cytuj
CYTAT
Coś w tym jest ,że ludzi świeżo po zrobieniu prawa jazdy nie są w pełni przygotowani na warunki jakie panuja juz napewno na polskich drogach - dlatego to powinno leżec już w głowie takiego człowieka ,że swój 1 rok powinien jeździc maxymalnie 60-70km chytry

ale dopóki nie ma takich przepisów nie będą ich przestrzegać mam znajomych którzy po prawku dostali od rodziców BMW czy jakieś pseudo sportowe auto i szaleją a jak przyjdzie zaparkować na hali w sobote to nie wiedzą co robić i stoją na środku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 12:57  
Cytuj
I tacy najgorzej kończą - lansowaniem sie świeżo po egzaminie - kolejna sprawa to podejscie rodzicow, ze nie powinno sie kupowac nowych, dobrych aut takiej osobie - tylko niewielkie, uzywane w dobrym stanie auto ktore nie rozwija nie widaomo jakich predkosci umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 13:01  
Cytuj
CYTAT
I tacy najgorzej kończą - lansowaniem sie świeżo po egzaminie - kolejna sprawa to podejscie rodzicow, ze nie powinno sie kupowac nowych, dobrych aut takiej osobie - tylko niewielkie, uzywane w dobrym stanie auto ktore nie rozwija nie widaomo jakich predkosci umiech


Używane, niewielkie może mieć kur..ski moment obrotowy i duże stado koni pod maską a nowy może być fiacik luba tata nano umiech

Jersey na cholere Ci ten dysk z konkursu ? umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 13:33  
Cytuj
CYTAT
Andrzejek to po co wymierzać kare w wysokości wartości auta ? Nie lepiej jest go tego auta pozbawic i zerekwirować - sprzedac na aukcjach policyjnych i tak jak zubr napisal pieniadze rpzeznaczyc na ofiary wypadkow samochodowych czy inne organizacje.chytry


Bo to auto może nie być jego, nie rozumiesz tego?
CYTAT
Ktosik: Ale dlaczego tak sie uczepiłes tego zróżnicowania i podziału na biednych i bogatych ? Zrobisz jakies przedziały zarobkowe - 2-3 tys ...4-5 tys itd ?
Przeciez to nie ma najmniejszego sensu - ofiary wypadkow samochodowych i tak pozostana.

Nie chodzi o ofiary bo te zawsze są takie same. Chodzi o dotkliwość kary, np 10% rocznego dochodu.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 14:02  
Cytuj
Z tą dotkliwością kary to coś w tym jest wystarczy oglądnąć uwaga pirat, i gość który jedzie BMW X6 to jego 500zł za przekroczenie prędkości o 60km/h nie przeraża bardziej boi się pkt. więc może faktycznie zrobić jak chyba w Austrii kara w zależności od zarobków, biedny jedzie powoli bo ma skromne autko i boi się dostać 500zł kary bo za co da dzieciom jeść? A taki co ma kupę kasy to te 500zł dla niego to nic. Więc coś w tym jest. Chyba zmienię swoje zdanie odnośnie równego traktowania "piratów" drogowych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 14:18  
Cytuj
bylem w IRL
tam jest 12 punktow
4 dostaje sie prawie za wszystko
pasy, fotelik ,
predkosc, czerwone, piesi (nie zatrzymanie sie przed pasami)

a u nas robia przydupasom przysluge w postaci kursu gdzie mozna "zbić" punkty
ponadto stary 24 a mlody 21pkt
poprostu idiotyzm totalny !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 14:39  
Cytuj
sami zezwalają sobie na takich "kierowców" a później dziwią się że tyle jest wypadków. Fakt jest faktem że stan techniczny naszych aut też ma wiele do życzenia, ja swoim jadę na normalny przegląd ale z tego co się orientuje to mało które auto przechodzi normalny przegląd jeśli jest starsze niż 10 lat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 15:02  
Cytuj
tu tez sie zgodze
ale stan techniczy to tylko ułamek %towy, od głupoty ludzkiej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 15:05  
Cytuj
Czy ja wiem, gdyby przysłowiowy "głupek" miał auto sprawnie techniczne to jeszcze wiele błędów można wyciągnąć, a tymczasem ludzie oszczędzają na tym co najważniejsze czyli oponach które stanowią jedyny kontakt auta z podłożem oraz hamulce które mają wyhamować rozpędzoną masę do 0 w jak najkrótszym czasie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 15:13  
Cytuj
"Głupek" za kierownicą to najgorsze niebezpieczeństwo i nieważne jest to w jakim stanie na samochód którym to się porusza po polskich drogach - trzeba na takich uważać bo oni nigdy nie będą uważać na Ciebie chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 15:15  
Cytuj
CYTAT
\"Głupek\" za kierownicą to najgorsze niebezpieczeństwo i nieważne jest to w jakim stanie na samochód którym to się porusza po polskich drogach - trzeba na takich uważać bo oni nigdy nie będą uważać na Ciebie chytry

Zgadza się ale jak już taki głupek popełni błąd i ma auto sprawne technicznie to jeszcze ma szansę go naprawić, w przeciwnym przypadku już nie ma takiej możliwośći. Oczywiście nie mówimy tu o przypadkach wyprzedzania na zakrętach czy pod stromą górkę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 15:18  
Cytuj
Każdy czasem robi głupie błędy i nie ma kierowców idealnych - każdy ma swoje przyzwyczajenia i zawsze w drodze może nastąpić chwila nieuwagi - i mamy wypadek gotowy - natomiast co innego jest wyprzedzanie na 3-go , przed zakretami i popisywanie sie w terenie zabudowanym nadmierna prędkością a juz npewno na osiedlówkach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »