NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Biznes »
Nowy Temat Odpowiedz
Strona Internetowa - Pomysł na Biznes, Co wy o tym sądzicie ?
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2011r. 16:44  
Cytuj
Witam
Co sądzicie o założeniu własnej strony internetowej - i rozwijaniu na nie róznego rodzaju biznesu - jaki tylko mógłby wam przyjść do głowy cool
Co byście wymyślili ? - może ukradne wasz patent chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2011r. 16:44  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2011r. 16:53  
Cytuj
E jak mi dasz 30% od obrotu to moge ci podac moj pomyslsmiech2 za friko nic nie ma w polsce hehe pomysly sa bardzo cenne a tym bardziej pomysly na biznes

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2011r. 16:56  
Cytuj
Ja się zastanawiam, ile czołowi Blogerzy - jak Kasia Tusk, Honey...itp tid wyciągaja miesięcznie na czysto z prowadzenia bloga - czyli strikte z samych odwiedzin i klikania w reklamy chytry
Z 5 tys ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2011r. 17:18  
Cytuj
Nie wiem ile zarabia Kasia Tusk ;] ale ja bym pomyślał o lokalnej blogosferze - taki portal dla mieszkańców Stalowej i okolic nastawiony na blogi i amatorskie dziennikarstwo.

Ciężko się wybić w internecie bo konkurencja duża, drugiego allegro już raczej nie wymyślisz.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2011r. 17:23  
Cytuj
fractal no allegro, nk, i tablica odpada, dlatego tak sie zastanwiam czy jest coś jeszce na czym dałoby sie zarobić na prowadzeniu własnej strony co

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2011r. 17:24  
Cytuj
Kiedyś to było łatwe - teraz o wiele trudniej znaleźć niszę. Musiałbyś znaleźć po prostu taką usługę, która zrobiłaby furorę.

Oglądałem ostatnio program o google - ich założenie było zgoła niekomercyjne - chcieli po prostu sprawdzać jakie strony cieszą się największą popularnością - obrali kryterium jakości strony. O zarabianiu zaczęli myśleć, gdy okazało się że muszą zainwestować w nowy sprzęt - bo stary nie dawał sobie rady z taką popularnością portalu.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2011r. 17:35  
Cytuj
mirek777: No właśnie, najlepsze pomysły rodzą się bez wysiłku - tez o tym słyszałem..i zapewne za jakiś czas ktos wyskoczy z nowym, przełomowym pomysłem związanym strikte z życiem na internecie...notabene to nie będę to ja chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 13 Sty 2011r.
Skąd: stw
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2011r. 21:26  
Cytuj
Jeżeli chcesz zarabiać w internecie a dokładniej na stronie internetowej a jeszcze dokładniej na reklamie. To jest to proste tylko w przypadku gdy zapewnisz odpowiednią widownie. Będziesz coś rozdawał, dzielił się swoją wiedzą, ludzie będą oglądać to regularnie.

Aby dało się z tego jakoś żyć musisz mieć oglądalność (ilość odsłon) na poziomie 50 CPM / miesiąc. W tym dużo UU

1 CPM (1000 odsłon) na szanującym się portalu kosztuje 90zł za baner. [cena cennikowa] a jak to w życiu cena sprzedazy to juz ok 25-30zł

Sieci reklamowe na dzien dobry dadzą ci 5-10zł za CPM (troche mało) ale przy 4-5 miejsach rekalmowych już coś jest.

Szkoda tylko że klawiatura tak łatwo to przyjmuje a rzeczywistosć...

Ps. też szukam żyły złota i kilka mam na oku (a 95% z nich leży za głęboko)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2011r. 21:30  
Cytuj
vicmyc: no to jest nas dwóch - jeżeli masz dobry pomysł i skrupulatnie wszytsko obliczyłeś - masz pewnosć ,że przyniesie to zyski , to zawsze przyda się wspólnik który Cię wesprze chytry
Czytałem włąsnie o tych odłonach i kliknieciach w banery i ludzie moga zarabiać 3-6 tysiecy na popularnych stronach które są systematycznie odwiedzane umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 13 Sty 2011r.
Skąd: stw
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2011r. 22:02  
Cytuj
To co napisałem to jest teoria + mikro doświadczenie(urealnienie cenników) a tyle CPM cieżko jest nabić


stalowe miasto: 1700CPM (z czego tylko baner top się pali na wszystkich) [ciekawe ile jest UU i RU] ale lepiej chyba żeby tego nie publikowali umiech

SpAm.SpAm@SpAm (statystyk nawet nie dali umiech

Powiem tak jak masz pomysl jak nabić 50 CPM to się pisze jeżeli miałą by być to nawet strona o wacikach umiech)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 13 Sty 2011r.
Skąd: stw
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2011r. 22:03  
Cytuj
tam gdzie mnie wycieli spamem chodziło mi o drugi portal regionalny w stw

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2011r. 22:27  
Cytuj
A ile trzeba włożyć kasy z własnego portfela w stworzenie własnej strony ? i jej roczne utrzymanie takiej strony ?
Jeżeli już ją masz to kolejnym krokiem jest pomysł na jej popularność - gdy juz ja masz - reklamodawcy sami się do Ciebie zgłaszają o pozwolenie zamieszczenia na niej reklamy czy szukasz tego sam ?chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2011r. 22:33  
Cytuj
ku... nie ten temat invx oddaj mozliwosc kasowania albo usun :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 09:07  
Cytuj
Założenie włąsnej strony, to jeszcze nawet nie początek sukcesu. Sam kiedyś miałem swoją stronę - jak jeszcze chciało mi się bawić html, php, czy bazą MySQL. Sztuką jest przyciągnąć zainteresowanie do takiej strony.

Największym zainteresowaniem, cieszą się chyba strony i fora o charakterze hobbystycznym. Turystyka, modelarstwo, informatyka, gry....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 09:11  
Cytuj
mirek777: największa popularnością cieszą się strony/blogi celebrytów - więc najrpostszym sposobem na zarobienie kasy z posiadania własnej strony jest bycie znanym - a później wystarczy pisać o czaymś na czym się znasz i co interesuje ludzi - ostatnio oglądałem własnie na ten temat program i najbardziej popularne są typowe "pamiętniki".chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 21:08  
Cytuj
Chętnie polecę osobę, która zajmuje się robieniem stron, jaką sobie zażyczysz, gdy już znajdziesz pomysł na biznes.cool girl
Polecam Pana Jackagood z www.TOPADMIN.pl
Przykładowa strona http://www.powerbalancepolska.pl/

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 21:16  
Cytuj
kawusia a ile on sobie liczy za taką stronkę ? orientujesz się może z miejsca ?
Ciekawi mnie także ile kosztuje mięsięczna opłata za domenę, jeżeli możesz uzyskac taka informacje to też poproszę chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 21:44  
Cytuj
Chłopaku zrobienie stronki to jedna bajka a wykupienie domeny i serwera inna. Wejdź sobie na home.pl czy ehost.pl i sprawdź - ceny nie są żadną tajemnicą. W sumie serwer na rok to nie jest taka wielka kasa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 22:07  
Cytuj
CYTAT
kawusia a ile on sobie liczy za taką stronkę ? orientujesz się może z miejsca ?
Ciekawi mnie także ile kosztuje mięsięczna opłata za domenę, jeżeli możesz uzyskac taka informacje to też poproszę chytry


Każda stronka to chyba indywidualna cena, zalezy co chcesz w niej mieć, mi zrobił w przystępnej cenie i tak jak chciałam i oczywiście przekonała mnie ta stronka, którą podałam wcześniej http://www.powerbalancepolska.pl/.

Za hosting na 12 m-cy zapłaciłam 123zł, a domena krajowa na 12 m-cy za darmo.

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 22:10  
Cytuj
Mój pomysł na internetowy biznes jest narazie w fazie twórzenia się, gdy juz wszystko pozbieram w jedna całość to chetnie sie do niego odezwe , ponieważ stronka którą podrzuciłeś robi wrażenie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 22:13  
Cytuj
To fajnie, ze pomogłam cool girl

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Biznes »