NawigacjaStart » Forum » Okolice » Tarnobrzeg »
Nowy Temat Odpowiedz
przepis na tort, salatke, deser, przekaske, wyprobowane smaczne
Posty: 227
Dołączył: 16 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Paź 2011r. 17:46  
Cytuj
ktos ma wyprobowany przepis na torta smacznego i nie trudnego dla poczatkujacych- myslalam cos z serkiem mascarpone i orzechami i zwykly biszkopt. to sa rzeczy co lubiesmiech2,
salatke bardzo dobra jest z yunczyka i gyros ale juz nam sie znudzily
deser- tiramisu najlepszy ktos zna tez jakis dobry?
a przekaske to tylko kurczak panierowany w platkach z dipami
czekam na propozycje cos w tym stylu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Paź 2011r. 17:46  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 185
Dołączył: 30 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Paź 2011r. 18:00  
Cytuj
Placek w zasadzie bez nazwy ale moja własna nazwa to "Rami-tisu" bo mi przypomina tiramisu i tak na opak go nazwałam umiech

a o to przepis

Składniki:[
8 jajek
0,5szkl.cukru zwykłego
1 margaryna
1 szkl. mleka w proszku
0,5 kg sera białego (zmielić)
kakao
2 duże paczki herbatników

Składniki na kawę:
3 łyżeczki kawy rozpuszczalnej na pół szklanki wody + cukier waniliowy + łyżka mleka.

WYKONANIE:
Upiec jasny biszkopt z 6 jajek.
A następnie 2 jajka ubić na parze z cukrem. Margarynę utrzeć z mlekiem w proszku. dodać wystudzone jajka i ser.
Biszkopt przekroić na pół , posmarować cienko masą, posypać kakao, a następnie ułożyć warstwę herbatników namoczonych w kawie.

PRZEŁOŻENIE
0,5 biszkopta - masa-kakao-herbatniki-
masa-kakao-herbatniki-
masa-kakao-herbatniki-
0,5 biszkopta -masa -kakao.

Wstawić do lodówki.


PS. Ja robię 3 warstwy z herbatnikami.Ale tobie moze wyjść wiecej lub mniej w zależności jak sobie podzielisz masę i ile bedziesz mieć herbatników.
Placek jest pyszny. A najlepiej smakuje dopiero na drugi dzień.

zyczę smacznego umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 185
Dołączył: 30 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Paź 2011r. 18:02  
Cytuj
hm... trochę odbiegłam od tematu, bo przeczytałam że przepiś na tort, placki i sałatki a tu w zasadzie nie ma mowy o plackach no ale już napisałam to może ktoś skorzystaumiech

A przepis na torta w sumie to ja piekę 1 biszkopt jasny 1 ciemny albo z orzechami,a masę sama wymyślam jaka mi pasuje, owocowa albo kawowa, albo cappucino umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 124
Dołączył: 17 Maja 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2011r. 08:31  
Cytuj
przepis na sałatkę:

składniki:
-1 podwójna pierś z kurczaka
-1 kukurydza w puszcze
-1 nie za duża papryka czerwona
-4 zupki "chińskie" (od siebie dodam ze najlepsze do tego są Vifon kurczak złocisty i kurczak pieczony. Ja kupuje pół na pół)
-kilka ogórków kiszonych
-majonez
-przyprawy: bazylia , oregano, przyprawa do kurczaka, przyprawa do grilla (nie koniecznie ale ją też dodaje)

sposób przygotowania:
Zupki rozgnieść, wsypać do miski, dodać te sypkie przyprawy z zupki (do smaku 3 lub 4), (ten "olej" z zupek wyrzucić).
dodać kukurydzę, pokrojone w kostkę ogórki i paprykę.
dodać majonez (około 4łyżki). wymieszać. makaron z zupek będzie nasiąkał majonezem wiec jeśli sałatka zrobi się za such później można dodać majonezu.
kiedy sałatka "nasiąka" w międzyczasie wyczyścić piersi pokroić w kostkę (nie za dużą) włożyć na rozgrzaną patelnię i smażyć. jak woda z patelni wyparuje dodać troszkę bazylii, oregano, przyprawy do kurczaka i ewentualnie do grilla. podsmażyć jeszcze troszkę na "złoty" kolor i odstawić do wystudzenia.
Zimne piersi dodać do miski z resztą sałatki, wymieszać. pozostawić na ok. 1,5 - 2 godz, żeby makaron zmiękł i wszystko nabrało smaku.

i... gotowe do jedzenia
życzę smacznego

PS dodam od siebie że ja zawsze robię całą sałatkę z podwójnej porcji, bo znika baaardzo szybko (wtedy daję też cały słoik ogórków). czasami (ale to już na własny talerz) dodajemy z mężem magi w płynie.
polecam !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2011r. 08:49  
Cytuj
Przekąska do piwa umiechumiechumiechumiech

pieczarki, krążki cebuli i kawałki piersi z kurczaka w pikantnej panierce. umiech

Rewelka.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 227
Dołączył: 16 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Paź 2011r. 13:08  
Cytuj
super wyprobuje napewno ta salatke.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 124
Dołączył: 17 Maja 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2011r. 13:35  
Cytuj
CYTAT
super wyprobuje napewno ta salatke.


good daj znać czy smakowała Ci sałatka umiech.
później albo jutro dorzucę przepis na sos "chicken curry", szybki i dobry jak dla mnie (na razie nie mam czasu za wiele.

ale jak masz przepis na jakąś sałatkę, albo przekąskę to się podziel, też wypróbuję

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 17 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2011r. 13:47  
Cytuj
SAŁATKA OGNISTA
30 dkg żółtego sera, puszka ananasów, puszka kukurydzy, majonez, sól, pieprz, 3-4 ząbki czosnku - lub więcej jak kto woli umiech
ser i anansy kroimy w kostkę - dodajemy kukurydze majonez i czosnek - doprawiamy do smaku umiech - pyszności !


SAŁATKA DEKORACYJNA
2 duże pory, 30 dkg sera żółtego, 30 dkg wędliny, 2 papryki czerwone, puszka kukurydzy, majonez, sól, pieprz
Wykonanie:
Pory pokroić i sparzyć wrzątkiem, ser, wędlinę, paprykę pokroi w kostkę, dodać ostudzone pory, kukurydzę, majonez, doprawić.

SAŁATKA PIECZARKOWA
½ kg pieczarek (gotować 4-5 min), 3 jajka, 2 ogórki konserwowe, 2 łyżki soku z cytryny, 2 łyżki pietruszki, cebula (wrzątkiem), szczypiorek posypać na wierzch. Wszystko pokroić w kostkę, wymieszać z majonezem doprawić do smaku.

SAŁATKA Z AWOCADO I POMIDORÓW
2 awokado, 3 pomidory, 3 małe cebule, musztarda, sok z cytryny, pieprz i sól

Wykonanie:
Awokado obrać, przekroić na połówki i (po usunięciu pestki) skropić sokiem z cytryny, pokroić w plasterki. Pomidory obrać ze skórki, pokroić na ćwiartki. Obraną cebulę pokroić w kostkę. Wszystkie składniki połączyć, wymieszać, doprawić solą, pieprzem i musztardą. Przed podaniem sałatkę schłodzić w lodówce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 11 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2011r. 13:52  
Cytuj
Sałatka GYROS

Składniki:kapusta pekińska,cebula(moze być czerwona)papryka,1 filet z kurczaka,kukurydza,majonez,ketchup,przyprawa do gyrosa.

Mięso pokroić w kostke posypac przyprawą do gyrosa(dosyć dużo tej przyprawy ok.pół paczki,bo fajny smak i zapach daje)i smażyc.
Póżniej układac warstwami w salaterce:
-pokrojona kapusta
-cebula w kostke pokrojona
-papryka w kostke
-mięso
-kukurudza
-warstwa majonezu
-warstwa ketchupu

Dodam,że jest bardzo szybka do przygotowania

Sałatka naprawdę PYCHA:-)))
SMACZNEGO:-))))

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 185
Dołączył: 30 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2011r. 16:57  
Cytuj
ja do tej sałatki dodaję kapustę pekińską i zamiast 4 zupek daję 2 zupki i również jest pyszna umiech ale polecona sałatka jest super


CYTAT
przepis na sałatkę:

składniki:
-1 podwójna pierś z kurczaka
-1 kukurydza w puszcze
-1 nie za duża papryka czerwona
-4 zupki \"chińskie\" (od siebie dodam ze najlepsze do tego są Vifon kurczak złocisty i kurczak pieczony. Ja kupuje pół na pół)
-kilka ogórków kiszonych
-majonez
-przyprawy: bazylia , oregano, przyprawa do kurczaka, przyprawa do grilla (nie koniecznie ale ją też dodaje)

sposób przygotowania:
Zupki rozgnieść, wsypać do miski, dodać te sypkie przyprawy z zupki (do smaku 3 lub 4), (ten \"olej\" z zupek wyrzucić).
dodać kukurydzę, pokrojone w kostkę ogórki i paprykę.
dodać majonez (około 4łyżki). wymieszać. makaron z zupek będzie nasiąkał majonezem wiec jeśli sałatka zrobi się za such później można dodać majonezu.
kiedy sałatka \"nasiąka\" w międzyczasie wyczyścić piersi pokroić w kostkę (nie za dużą) włożyć na rozgrzaną patelnię i smażyć. jak woda z patelni wyparuje dodać troszkę bazylii, oregano, przyprawy do kurczaka i ewentualnie do grilla. podsmażyć jeszcze troszkę na \"złoty\" kolor i odstawić do wystudzenia.
Zimne piersi dodać do miski z resztą sałatki, wymieszać. pozostawić na ok. 1,5 - 2 godz, żeby makaron zmiękł i wszystko nabrało smaku.

i... gotowe do jedzenia
życzę smacznego

PS dodam od siebie że ja zawsze robię całą sałatkę z podwójnej porcji, bo znika baaardzo szybko (wtedy daję też cały słoik ogórków). czasami (ale to już na własny talerz) dodajemy z mężem magi w płynie.
polecam !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 227
Dołączył: 16 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Paź 2011r. 06:53  
Cytuj
wyprobowana gyrs; cebula, pekinska, 1 podwojna piers , przyprawa gyros, , ogorek korniszony lub kiszony, kukurydza, majonez, ketchup lagodny.
cebula pokroic w drobna kostke i zeszklic na patelni, pakinska pokroic w paski nie za duze kawalki, piers pokroic na kawalki i na patelni smazyc w przyprawie gyros - ja daje wieksze pol lub cale opakowanie przyprawy, ogorek w drobna kostke i warstwami ukladam pekinska polewam ketchupem i majonezem -piers-cebula-kukurydza-ogorek-pekinska-ketchup-majonez itd - najlepiej nam smakuje


z tunczyka:
ze 20 dag sera zoltego zetrzec na grubych oczkach, 1-2 jablka pokroic w kosteczke, kukurydza,1 cebula w kosteczke, 1-2 puszki tunczyka w oleju , pieprz , majonez -wszystko wymieszac- maz ja uwielbia.

przekaska :
kawalki piersi doprawiam do smaku albo sola i piperzem albo jakas przyprawa moze byc gyros i optaczam w jajku a pozniej w pokruszonych platkach kukurydzianych i smazy w glebokim oleju az sie ladnie zarumieni do tego mozna zrobic sos np ketchup -majonez -czosnek -wymieszacumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 24 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Paź 2011r. 13:56  
Cytuj
ja tez sprobuje ta salatke z kurczakiem i zupką chińską jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 30 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Paź 2011r. 15:41  
Cytuj
Polecam stronę http://pychotka.pl/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 30 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Paź 2011r. 15:44  
Cytuj
Polecam też stronę http://gotow(...)zka.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 18:26  
Cytuj
a może ktoś jeszcze ma wypróbowany przepis na sałatkę lub placka zbliżaj ie święta wiecumiech warto oczarowaci rodzinę czym nowym

bzzzzzz
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 18:50  
Cytuj
Sałtka meksykańska - włąściwie robi się sama:
- dwa słoiki sałatki meksykańskiej
- dwie puszki groszku
- dwie puszki kukurydzy
- jedna średnia cebula
- 3-4 jajka (na twardo)
- majonez rzymski
- musztarda, sól, pieprz

Cebulę w kosteczkę i posolić, warzywa odsączyć, jakja w kosteczkę, - wszystko to delikatnie wymieszać, na osobnym półmiski zrobić "sos" - wymieszać majonez z musztardą (z tą druga ostrożnie - traktowac jako regulator kwaśności umiech - dodać sól i pieprz - do smaku - wszystko wymieszać, dorobić np "różyczki" z szynki.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 19:24  
Cytuj
Moja sałatka będzie najprostsza ze wszystkich tu podanych - uwielbiam sałatki owocowe i tylko takie jadam - kto che moze zrobic bez wiekszego wysilku:
2 banany
3 brzoskwinie
3 jabłka
7 śliwek
1 pomarańcza
2 gruszki
gałązka winogron.

Polecam ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 504
Dołączył: 15 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 21:34  
Cytuj
sałatka portugalska

-dwie piersi z kurczaka
-puszka kukurydzy
-2 pory
-majonez
makaron jakiś bardzo malutki np łódeczki albo kółeczka
-kapusta pekińska


kurczaka panierujemy w przyprawach jakie mamy np curry,przyprawa do kurczaka,oleju,sól pieprz itp i odstawiamy na 2 godzinę,potem kroimy w kostki i podsmażamy

gotujemy z pół opakowania makaronu tego malutkiego

kapustę pekińską kroimy cienko

pora kroimy w paski ale tylko części zielona ta biała nie

mieszamy wszystko z kukurydza majonezem o niech się przeżre ale sałatka miodzio super!!! dużo wychodzi jej!! mniam mniam


teraz sałatka z zupek chińskich:

- 5 zupek chińskich ostrych z vifonu w garnku mieszamy razem z przyprawami i zalewamy 2 szklankami wody przykrywamy aż makaron podrośnie

-cały słoik korniszonów kroimy w kostkę
-2 szczypiorki kroimy
-3 cebule -mogą być marynowane to na pół przekrawamy
-15 jajek w kostkę
-majonez kielecki
-może być jedna papryka czerwona w kostkę
mieszamy wszystko i niech się przeżre przez parę godzin no miodzioumiech

przystawka :jajka faszerowaneumiech


-około 20 jajek gotujemy przekrawamy na pół żółtka oddzielamy
-pół kilo lub kilo pieczarek kroimy dusimy z cebula i mielimy przez maszynkę razem z żółtkami i potem tym farszem uzupełniamy połówki jajek ,przed samym podaniem układamy przykrywamy majonezem kieleckim i szczypiorkiem i pieprzu trochę mniam mniam

ale można więcej jajek bo to szybko znika

mamy taka piękną twarz,za woalem gęsto tkanym z kłamstw ...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 114
Dołączył: 11 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 21:52  
Cytuj
[cytat]ktos ma wyprobowany przepis na torta smacznego i nie trudnego dla poczatkujacych- myslalam cos z serkiem mascarpone i orzechami i zwykly biszkopt. to sa rzeczy co lubiesmiech2,
salatke bardzo dobra jest z yunczyka i gyros ale juz nam sie znudzily
deser- tiramisu najlepszy ktos zna tez jakis dobry?
a przekaske to tylko kurczak panierowany w platkach z dipami
czekam na propozycje cos w tym stylu [/cytat http://www.wielkiezarcie.com/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 188
Dołączył: 24 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 15:43  
Cytuj
Moja żona ostatnio zrobiła tą sałatkę i bardzo mi smakowała...

1 brokuł (ok. 50 dag)
1 podwójny filet z kurczaka (ok. 50 dag)
1 ½ łyżeczki przyprawy do kurczaka
ok. 2 łyżki oleju słonecznikowego
6 jajek
por
1 puszka kukurydzy
7 łyżek majonezu
sól
pieprz

Zagotować wodę z solą i wrzucić do niej podzielonego na różyczki brokuła. Gotować na małym ogniu pod przykryciem przez około 7 minut. Następnie odcedzić, ostudzić i pokroić w kostkę. Filet z kurczaka opłukać, pokroić w kostkę i przełożyć do garnka. Dodać do niego przyprawę do kurczaka i olej słonecznikowy. Wymieszać, zrumienić kawałki kurczaka i ostudzić. Jajka ugotować na twardo, ostudzić i pokroić w kostkę. Por również pokroić w kostkę. Kukurydzę osączyć z zalewy.

Do miski przełożyć brokuł, kawałki kurczaka, jajka, por i kukurydzę. Dodać majonez, sól i pieprz do smaku. Wszystko razem dokładnie wymieszać i włożyć sałatkę na około 30 minut do lodówki.

Smacznego.

Wchodząc do tej Europy musimy pamiętać, ze tam są plusy dodatnie i ujemne. /Lech Wałęsa/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 118
Dołączył: 25 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 16:57  
Cytuj
Mogę podać przepis na sałatkę, wypróbowana i szybka do zrobienia. Ja ją nazywam "zieloną sałatką"

Składniki:
- seler naciowy - myjemy i kroimy drobno
- podwójna pierś z kurczaka ugotowana i pokrojona na drobne kawałki
- groszek konserwowy - odsączyć z zalewy
- ogórek świeży- obrać ze skórki i pokroić w kosteczkę
- majonez i jogurt naturalny (pół na pół) wymieszać

Składniki połączyć, przyprawić solą i pieprzem. Wymieszać z sosem.
Najlepsza na drugi dzień.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 28 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 20:29  
Cytuj
???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Okolice » Tarnobrzeg »