NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Sport »
Nowy Temat Odpowiedz
Sztuki walki dla małych dzieci., Sztuki walki dla małych dzieci
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Wrz 2011r. 12:37  
Cytuj
Jakie sztuki/systemy walki/samoobrony polecacie dla małych dzieci?
Mam 2 dzieci 1,5 i 3 lata i mam zamiar je zapisać (oczywiścia za kilka lat) na coś co odrywa od dziadostwa (gry komp., TV, fajki, alkohol itp.) wypełnia pozytywnie czas i uczy samodyscypliny.
Nie chodzi mi o to żeby się lały w przedszkolu tylko o rozwój, chcę żeby moje dzieci należały do tej będącej w mniejszosci grupy bez wad rozwojowych kręgosłupa itp.

Pytam o coś co można zacząć własnie w wieku ok. 4-6 lat i co będzie dla nich w tym wieku optymalne na początek, wiadomo, że nie zapisze ich tak wcześnie na jakieś sambo bojowe czy boks.
Najlepiej żeby mogły to potraktować na początku jako zwykłą zabawę i/lub nie nadmierny wysiłek fizyczny.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Wrz 2011r. 12:37  
Cytuj

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11601
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Wrz 2011r. 12:41  
Cytuj
Karate.
Pod okiem dobrego instruktora dziecko nie tylko pozbedzie się wad postawy i rozwinie sie fizycznie. Nauczy się dyscypliny i nie będzie nabytych umiejetności wykorzystywać do gnebienia innych lecz do obrony. Instruktor takie pomysły skutecznie wybija z głowy.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Wrz 2011r. 13:08  
Cytuj
Dzięki Mirek, też tak myślałem, chodzi mi między innymi o to, żeby dzieci potrafiły się bronić ale żeby nie wykorzystywały tego do gnębienia słabszych i do robienia jakiś ustawek czym się brzydzę i sam bym za to karał surowo.
Karate jest chyba jedyne w zasięgu możliwości małolatów i bardziej niż na walkach zależy mi na dyscyplinie, karności i odpowiedzialności.
Chcę wychować dzieci na ludzi a nie wychodować bezmyślnych konsumentów "dóbr" serwowanych przez dzisiejsze media, koncerny i szkołę, która coraz mniej spełnia swoją właściwą rolę.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 8 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Wrz 2011r. 13:35  
Cytuj
Podpisuje sie pod powyższym,również mam dwoje dzieci i też myśle o czym podobnym

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11601
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Wrz 2011r. 13:44  
Cytuj
Gdy chodziłem do technikum pod basenem, chodził tam do liceum taki chłopak - nie będę podawał nazwiska. Dobry był w te kolocki, ale miał nasrane w głowie. Nikt go karate nie powinien uczyć.

Kilka lat temu dowiedziałem się że go zaciukali w Irlandii - nie zrobiło mi sie szczególnie przykro.

Dlatego trzeba na to zwracac uwagę, jakie poglady ma instruktor. Odradzam Maziarczyka, polecam Bushido.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2011r. 07:43  
Cytuj
Witam. Czy w Stalowej można zapisać gdzieś 4 latka? Jaka szkoła przyjmuje takie maluchy ?Pozdrawiam umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 4 Marz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2011r. 09:42  
Cytuj
Dlatego trzeba na to zwracac uwagę, jakie poglady ma instruktor. Odradzam Maziarczyka, polecam Bushido.

[/cytat]

Mam pytanie czy orientujesz się czego uczy Pan Maziarczyk i gdzie go można znalezć?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2011r. 13:30  
Cytuj
Witam

Myślę że Aikido byłoby w sam raz, na pewno przez regularne treningi dziecko wzmocni się fizycznie a także nabierze szacunku do innych (duży nacisk na etykietę podczas treningów).
W Stalowej Michał Kraśnicki (http://sagaku.pl/) prowadzi zajęcia, w tamtym roku miał też grupę dzieci, można przyjść i zobaczyć jak wygląda trening.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
mix
mix
mix
Posty: 178
Dołączył: 13 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2011r. 19:20  
Cytuj
Widzialem zajecia AIKIDO bylem pod wielkim wrażeniem, więc dziecko chodzi do dzis dnia,zajęcia uczą wychowania dzieci ,szacunku oraz zdyscyplinowania zdecydowanie polecam Michała Kraśnickiego

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11601
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2011r. 22:14  
Cytuj
Maziarczyk uczy karate w szkole "12"

Jest też bohaterem jednego z odcinków u "Ewy Drzyzgi" gdzie twierdził że jest medium i rozmawia z duchami.....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 137
Dołączył: 22 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 14:41  
Cytuj
Czy ktoś zapisuje lub zapisał 4 latka/latke na karate? Jesli tak prosze podpowiedziec gdzie i jak jest?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 382
Dołączył: 30 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 20:37  
Cytuj
Ja polecam judo umiech kiedys w szkole na Mickiewicza były treningi ale teraz nie wiem czy sa umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 21:44  
Cytuj
Chodziłam dobre pare lat na zajecia do Zbigniewa Maziarczyka jako nastolatka.
Czlowiek ma wiedzę, dobre chęci.
Jest dobrym człowiekiem, nauczycielem.
Po latach nasze drogi znów zeszly się.
Poznalam Go juz jako interesującego mężczyznę z pasjami, o których jako nastolatka nie wiedzialam. Nabral dla mnie innego "znaczenia".
Uważam, ze ma prawo wierzyc w to co wierzy, jak każde z nas. Nie umiejsza to w żadnych wypadku jego wiedzy i doświadczenia.
Ja człowieka polecam...To człowiek z pasjami, nietuzinkowy, z dużym poczuciem humoru wbrew pozorom, z wiedzą i z sporym zaangażowaniem w to co robi.

P.S. PodcZas moich zajęć, majac lat 13, 14..uczył mnie fragmentów Szekspira...
Dziwne?
Po latach dopiero to się docenia :-)

Panie Zbiegniewie jeśli Pan to czyta to pewnie Pan wie kim jestem :-) :-)
Wcale tego nie ukrywam.
Dziękuję za wsZystko, w szczególności za to rykowisko, na które miałam tą przyjemność udać się z Panem.
E.

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Sport »