NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
Fundusze unijne dla zatrudninych, Fundusze unijne dla zatrudninych
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2011r. 13:37  
Cytuj
Pojawił się problem - jestem ztrudniony w ramach umowy o pracę.

Na wstępie zaznaczam, że nie krytykuję odważnych bezrobotnych ubiegających się o fundusze tylko chore prawo!

Chcę rozpocząć działalność gospodarczą (czyt. chcę zostać sam sobie panem) ale brakuje mi pieniędzy na zakup jednak kosztownego sprzętu.

Dzwoniłem do regionalnej izby gospodarczej i du.a zbita.
Jeśli chodzi o fundusze unijne na rozpoczęcie działalności to należą sie tylko bezrobotnym zarejestrowanym w PUPIe.

Z tego widać, że muszę się zwolnić z roboty i ryzykować, że po jakimś tam czasie ileś tam dostanę.

Jako pracujący odprowadzam podatki i nawet nie mogę później z tych pieniędzy korzystać a siedząc w domu na d.pie i korzystając jeszcze z pieniędzy innych podatników, mając czas na myślenie, załatwianie byłbym wtedy dodatkowo uprzywilejowany, ciekawe?

Czy poza zwolnieniem się z pracy jest jakaś możliwość obejścia tego durnego przepisu?, może mogę skorzystać z jakiś innych funduszy unijnych dla zatrudnionych?

Muszę coś wymyślić, jak ktoś ma pomysł to niech pisze, z góry dziękuję.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2011r. 13:37  
Cytuj

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
LOP
LOP
Posty: 160
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2011r. 14:21  
Cytuj
Chlopie to jest Polska, tutaj musisz kombinować, robisz tak - zakładasz firmę na innego bezrobotnego, jak Ci wyjdzie biznes to ten bezrobotny sprzedaje ci ja za jakies smieszne pieniadze. Oczywiscie musi to byc ktos zaufany.

Nigdy nie prowadź dyskusji z debilem... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2011r. 14:37  
Cytuj
Dlaczego "durny przepis"?
Środki na zwalczanie bezrobocia są przeznaczone dla osób bezrobotnych a nie pracujących, chyba logiczne chytry

Musisz albo się zwolnić albo zakładać firmę na kogoś innego.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2011r. 14:37  
Cytuj
LOP, twoją radę właśnie biorę jako jeden z kilku wariantów pod uwagę, ma on tylko tą słabą stronę, że cieżko mi o jakiegoś wiarygodnego i kumatego bezrobotnego bo ten kto taki właśnie jest to z reguły nie jest bezrobotny.

Ale szukam dalej, podobno są też programy dla zatrudnionych tylko na trochę innych zasadach.

Cierpliwością i pracą ludzie się bogacą.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2011r. 14:40  
Cytuj
CYTAT
Dlaczego \"durny przepis\"?
Środki na zwalczanie bezrobocia są przeznaczone dla osób bezrobotnych a nie pracujących, chyba logiczne chytry

Musisz albo się zwolnić albo zakładać firmę na kogoś innego.


środki na zwalczanie bezrobocia w temacie przeze mnie poruszonym są dostępne w PUPie jakieś 20tys.

Jak zgłoszę działalność i się zwolnię z dotychczasowej pracy to zostanie stworzone min. 2 miejsca pracy - moje nowe i moje zwolnione dla kogoś nowego na moje miejsce więc ja jestem szcześliwszy i mój następca też.

Ponadto mam zamiar sam zatrudniać w przyszłosci jeśli uda mi się ruszyć "biznesa"

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2011r. 15:01  
Cytuj
Te środki unijne to też na zwalczanie bezrobocia.
Z tego co się orientuję to można dostać 20k z PUP(stosunkowo łatwo) i 40k unijnych ale tu gorzej bo chętnych nie brak i konkurencja jest spora.
Powodzenia umiech

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2011r. 15:10  
Cytuj
nie wiem co tam myslisz dlubac :] ale przejdz sie do inkubatora, generalnie jest tam pusto ale bodaj w 110 albo 115 jest punkt konsultacyjny www.tql.pl, pogadasz, pani wciagnie cie na liste, nie trzeba posiadac regonu bedziesz widnial jako przyszly przedsiebiorca czy jakos tak :] w tej chwili to dopiero sie to buja jakies szkolenia cuda wianki, ale moze cos wynajda i dadza znac, jak jakies urzadzenia potrzebujesz i do czegos innowacyjnego powiedzmy, to pewnie cos ustrzela, jak nie teraz to w nastepnym :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »