NawigacjaStart » Forum » Okolice » Tarnobrzeg »
Nowy Temat Odpowiedz
Reklamy w telewizji,
Posty: 1
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2011r. 14:16  
Cytuj
Podobno zmowy są przestępstwem, dlaczego więc w telewizji nadają reklamy o jednym czasie, czy to nie jest zmowa. A gdzie jest rzecznik ochrony konsumenta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2011r. 14:16  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2011r. 14:25  
Cytuj
najgorsze jest to, że puszczane są cholernie głośno.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2011r. 14:53  
Cytuj
Co do głośności reklam to KRRiT wydała komunikat
http://www.krrit.gov.pl/bip/LinkClick.aspx?fileticket=Y9cxPsZys_k%3d&tabid=36

Ciekawe czy ktoś tego przestrzega umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4899
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Sie 2011r. 22:32  
Cytuj
Mam pytanie do Pań.Ile z Was nosi zawsze ze sobą butelkę Perwolu aby udowodnić,ze jednak nie kupuje nowych ubrań?
Czy ktos jadł ciasteczka "LU"?W reklamie widziałem panią za kierownicą w jakims samochodzie,która zjadła jedno takie izachowywała się potem jak po amfie.
Tak samo robił facet i tłum wokół niego, kiedy wypił łyk Liptona...Niezły odlot.
Do wygrania jest np.kilka samochodów,z czego,jak wynika z reklamy,wszystkie już wylosowali słuchający pewnej "ambitnej"kulturalnie stacji radiowej.I zupełnie przypadkiem zostało to sfilmowane.
To tylko kilka przykładów,bo rece opadają...
Dlaczego ogólnie reklamy są takie kretyńskie,a w szczególności zawsze musi lecieć debilna piosenka w tle.Oczywiście, obowiązkowo po angielsku,aby większość nic nie kumała.Piosenka i treść filmiku nie mają zresztą nic wspólnego ze sobą.
Większość reklam wygląda jakby było z filmu "made in bollywood"-tańce,śpiewy itp.

IM MNIEJ WIESZ, TYM LEPIEJ ŚPISZ. JEŚLI WIĘCEJ WIESZ, GORZEJ ZASYPIASZ, ALE TYM TRUDNIEJ BĘDZIE IM CIEBIE WYDYMAĆ W CZASIE SNU.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2011r. 23:57  
Cytuj
Oo tak, reklamy Perwola i ogólnie proszków, płynów do naczyń są po prostu świetne... :/


Co do reklam w tym samym czasie widać to szczególnie na wszystkich kanałach Discovery, zawsze w tym samym momencie, zawsze.

A jak stoi sprawa z czasem reklam? Bo miało chyba wejść ograniczenie, ale nie wiem czy w końcu weszło, bo różnic nie widzę.
Na niektórych kanałach cyfrowych są zegary pokazujące ile reklama będzie trwała.

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 18 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2011r. 12:21  
Cytuj
Z reklamami w telewizji jest jak ze wszystkimi innymi.

Nikt nie lubi miec przerywanego filmu półgodzinnymi reklamami.

Nikt nie lubi kiedy idąc przez ulice ulotkarz wciska mu kolejny świstek nadający się do makulatury.

Nikt nie lubi słuchać w radiu swojej ulubionej piosenki, żeby zaraz przerwała ją reklama kredytów.

Nikt nie lubi patrzyć się na gęby polityków na bilbordach przed kampanią.

Na forach internetowych też natykasz się na reklamówki tego typu -> http://.........../site/457news/

Możemy narzekać, ale nic nie zmienimy. Pocieszające jest to jeżeli te irytujące reklamy zaczną stawać się nieefektywne to w końcu przestaną je stosować.

//moderowano// wyciąłem część adresu tej reklamy, bo to zwykłe k....two. Andrzejek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2011r. 19:01  
Cytuj
Ta "strona" - też wyposażyła się w wyskakujące okienka reklamowe..... żenada.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2011r. 19:34  
Cytuj
CYTAT
Ta \"strona\" - też wyposażyła się w wyskakujące okienka reklamowe..... żenada.

Skoro żenada to co tu kolego mirek777 dalej robisz ? Wiadomo, portal jest do zarabiania kasy. Są reklamodawcy jest i kasa. Skoro tego nie akceptujesz to po co tu zaglądasz ? Nie sądzę, że zaglądasz tu bo jest to najbardziej opiniotwórczy z portali umiech Od największych po takie lokalne - tu chodzi tylko o kasę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 18 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2011r. 20:48  
Cytuj
CYTAT
najgorsze jest to, że puszczane są cholernie głośno.

Taaaa a zauwazyliscie jakie wtopy zaliczaja???
Np. reklama rexony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2011r. 21:58  
Cytuj
Są różne sposoby by coś zmienić..... nawet takie cenzurowe bagno.....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2011r. 22:06  
Cytuj
Twoje "wyskakujące okienka" na temat jedynej ukochanej partii też powinny być zabronione umiech Zresztą kilku mamy na tym forum speców starających się jak najbardziej zareklamować swoje partie/poglądy. To ja już wole banery reklamowe jezyk
P.S. Gdzie Ty byś biedaku pisał o swoim wodzu jakby nie istniało to "cenzurowane bagno"...? umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2011r. 22:25  
Cytuj
O Bogu mogę pisać wszędzie. Innego wodza nie mam.

Dla mnie kuriozalne jest to, że ten "portal" sam bardzo intensywnie się reklamuje......bezskutecznie.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2011r. 18:58  
Cytuj
Reklama dźwignią handlu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2011r. 19:08  
Cytuj
CYTAT
Reklama dźwignią handlu.


bez żartów.. hałaśliwe, głupawe reklamy obrażające inteligencję oglądających tylko odstręczają od danego produktu. Odruch wymiotny ma być dźwignią? Hmm... Może zwykła reklama, z fajną muzyką, która reklamuje fajny produkt jest jakąś tam dźwignią. Na pewno nie jest nią jazgot puszczany 100 decybeli głośniej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2011r. 09:12  
Cytuj
znudzona: reklama ma za zadanie wywołać w Tobie emocje - czy negatywne, czy pozytywne - nieważne - ma zapaść w pamięć - nikt tak naprawdę nie żyje światem reklam, 30 sek i już znika z oczu...a te jazgotliwe zostaną w pamięci. Świat się zmienia i potrzeby ludzi także, a co za tym idzie walka o klienta - więc są coraz to bardziej niekonwencjonalne sposoby na reklamy które nie mają być obojętne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2011r. 19:25  
Cytuj
CYTAT
znudzona: reklama ma za zadanie wywołać w Tobie emocje - czy negatywne, czy pozytywne - nieważne - ma zapaść w pamięć - nikt tak naprawdę nie żyje światem reklam, 30 sek i już znika z oczu...a te jazgotliwe zostaną w pamięci. Świat się zmienia i potrzeby ludzi także, a co za tym idzie walka o klienta - więc są coraz to bardziej niekonwencjonalne sposoby na reklamy które nie mają być obojętne.


Tak, wiem słyszałam o tym. Tylko co z tego, że zapamiętam jak na sam widok produktu dostanę alergii? Chodzi nie tylko o zapamiętanie ale o kupno również. A przez napastliwą reklamę nie kupię na pewno być może dobrego produktu, choćby w nadziei na to, że produkt zniknie i razem z nim jazgot.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2011r. 20:01  
Cytuj
znudzona: Daj przykład 3 reklam które rzekomo Cię tak bardzo denerwują swym "jazgotem" - zobaczymy z jakich produktów zrezygnujesz :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2011r. 11:39  
Cytuj
Ja po prostu nie zwracam uwagi na reklamy.....nie czytam ich, tylko zamykam okienka w kompie, a jeśli chodzi o telewizję - robię sobie wówczas przerwę.... spece od marketingo byliby załamani... umiechumiechumiechumiechumiech

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2011r. 11:45  
Cytuj
Kolego mirek777 zainstaluj sobie w przeglądarce jeden z programików blokujących wyskakujące okienka (np. Adblock Plus) i po kłopocie. Będziesz miał wtedy problem z głowy no i więcej czasu na pisanie nowych postów umiech A Ci wszyscy co piszą, że reklamy na nich nie działają są w błędzie. Podświadomie wszystko łykamy jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2011r. 11:51  
Cytuj
Na działania podprogowe podobno nie ma mocnych... Większość wyskakujących okienej blokuje mi przeglądarka..... Nie chcę instalować kolejnego programiku - i tak mam zaśmiecony komputer....

Ja na reklamy po prostu nie zwracam uwagi umiech

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2011r. 17:34  
Cytuj
CYTAT
znudzona: Daj przykład 3 reklam które rzekomo Cię tak bardzo denerwują swym \"jazgotem\" - zobaczymy z jakich produktów zrezygnujesz :-)


ojj tego jest tak dużo.. Zresztą ja w pierwszym odruchu jak zdążę to szybko sięgam po pilota i korzystam z jakże wygodnej funkcji MUTE. Wiadomo, często zdarza się, że telewizję oglądam późno, film ledwo słychać a tu nagle bach reklamy na cały regulator - średnia przyjemność. Bardzo jazgotliwa była reklama jogurtu czy serka z małą dziewczynką, która niemożebnie się wydziera, że zabrała mamie opakowanie i że pyszne i coś tam jeszcze (nie wszystko zrozumiałam). Moje bębenki w uszach za każdym razem puchły. Ja nie twierdzę, że reklama nie jest potrzebna, ale te baje, że steruje mną podprogowo to nie w polskich realiach. Reklama jest ważna, ale tylko taka, która o czymś informuje, np. o promocjach ale w tym przypadku bardziej chodzi o samą informację niż o reklamę. Zwykły pragmatyzm. Nawet jeśli będę nucić przez cały dzień piosenkę z reklamy, nawet jeśli mi się zakoduje w głowie to z prostej przyczyny nie zakupię produktu: a ) jest mi niepotrzebny, b) nie mam kasy. Jakie to proste. Zdaję sobie jednak sprawę, że ja to nie wszyscy, różne mogą być reakcje. Obawiam się, że największe żniwo zbierają wśród dzieci i młodzieży - które z definicji jak coś w TV zobaczą to od razu chcą i męczą tygodniami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Okolice » Tarnobrzeg »