NawigacjaStart » Forum » Okolice » Tarnobrzeg »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Która stacja w okolicy ma najlepszy gaz LPG, Która stacja w okolicy ma najlepszy gaz LPG
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2011r. 14:34  
Cytuj
Zachęcam do dyskusji na temat jakości gazu LPG na stacjach w okolicy Stalowej Woli i Niska. Sam chciałbym poznać opinie na ten temat. Wpisujcie wasze spostrzeżenia. Jakie stacje polecacie a jakie odradzacie. Krótko - kto w okolicy sprzedaje najleprzy gaz LPG do samochodów? Sam posiadam w swoim samochodzie od niedawna nowo założoną instalację sekwencyjną Landi Renzo Omegas więc zależy mi na tankowaniu dobrego gazu a nie śmieci.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2011r. 14:34  
Cytuj

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2011r. 14:50  
Cytuj
Najlepsza na statoilu i lotosie.
Osobiście nie wiem bo mam diesla, i kupuję ropę od kolegów smiech2 ale jak już tankuję to tylko lotos albo statoil nigdy sie nie zawiodłem na tym paliwie,
Gaz jest tam droższy o te pare groszy ale warto dać i jezdzisz spokojnie

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 16 Lis 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2011r. 15:01  
Cytuj
Najlepiej tankować na Bliskiej w Agatówce, ponieważ jest najtaniej a tankując na Orlenie czy Statoil nie ma różnicy w ilości przejechanych kilometrów a jest zaoszczędzone w portfelu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 88
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Cze 2011r. 15:36  
Cytuj
CYTAT
Najlepiej tankować na Bliskiej w Agatówce


Nie wiem jak z gazem, ale paliwo to tam mają syfiaste, to samo w Nisku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
no1
no1
Posty: 423
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2011r. 15:48  
Cytuj
Jakościowo chyba najlepszy gaz jaki tankowałem, to naprzeciwko CPN-u w Zaklikowie - jadąc od Stalowej Woli po prawej stronie.
Najlepszy stosunek jakość - cena, to (jak mi się wydaje) w Rzeczycy, na trasie Stalowa Wola - Kraśnik. Ostatnio jak tankowałem był za 2,39.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 11 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2011r. 16:09  
Cytuj
Nie wiem czy dalej tak jest ale kiedys czytalem artykul ze Statoil w Polsce ma paliwo z Orlenu. A co do gazu w Agatowce na Bliskiej i w Stalowej na orlenach to jest ten sam z tego samego transportu. Cysterna najpierw jedzie np na bliska a pozniej na orleny w stalowej. A jezeli chodzi o jakosc to na wszystkich stacjach w stalowej jest dokladnie to samo. Tzn tych markowych. Nigdy nie mialem roznicy w pracy silnika ani w ilosci przejechanych kilometrow. A na bliskiej w agatowce jest tanszy o ponad 25 groszy na litrze!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2011r. 17:47  
Cytuj
Tylko ciekawe czego jak mialem rok temu toyote yaris D4D 2006r czyli diesla i jezdzilem na ruskiej ropie wszystko bylo ok, raz zalałem na bliskiej i po kilku km zaswiecil mi sie "check engine" co świadczy o gorszej jakości paliwa.
Więc dziękuję za ropę z bliskiej.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 29 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2011r. 18:00  
Cytuj
CYTAT
Tylko ciekawe czego jak mialem rok temu toyote yaris D4D 2006r czyli diesla i jezdzilem na ruskiej ropie wszystko bylo ok, raz zalałem na bliskiej i po kilku km zaswiecil mi sie \"check engine\" co świadczy o gorszej jakości paliwa.
Więc dziękuję za ropę z bliskiej.


od kiedy to check engine swiadczy o gorszej jakosci paliwa?...

check engine moze byc spowodowany tyloma roznymi czynnikami, ze posadzanie o to paliwa bez sprawdzenia jest nie na miejscu umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Cze 2011r. 18:35  
Cytuj
CYTAT
Najlepiej tankować na Bliskiej w Agatówce, ponieważ jest najtaniej a tankując na Orlenie czy Statoil nie ma różnicy w ilości przejechanych kilometrów a jest zaoszczędzone w portfelu.


Popytaj mechaników co sądzą o tym paliwie z Agatówki. Mój diesel klekotał jak traktor i dymił na tym paliwie. Teraz leje werwę z orlenu lub golda ze statoil i silnik pracuje równiutko i nie dymi. Jak przeliczyłem ile przepalam i jaka jest różnica w cenie, a ile kosztują wtryskiwacze i inne rzeczy które mogą polecieć przez fatalne paliwo to wolę tankować lepsze paliwo.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 16 Lis 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2011r. 20:21  
Cytuj
CYTAT


Popytaj mechaników co sądzą o tym paliwie z Agatówki. Mój diesel klekotał jak traktor i dymił na tym paliwie. Teraz leje werwę z orlenu lub golda ze statoil i silnik pracuje równiutko i nie dymi. Jak przeliczyłem ile przepalam i jaka jest różnica w cenie, a ile kosztują wtryskiwacze i inne rzeczy które mogą polecieć przez fatalne paliwo to wolę tankować lepsze paliwo.


Ale ten wątek jest o LPG a nie o oleju napędowym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
NEC
NEC
Posty: 76
Dołączył: 4 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2011r. 20:59  
Cytuj
Moim "maluszkiem" (segment B) przejechałem na LPG w ciągu ostatnich 7 lat ponad 160 tys. km bez awarii instalacji. Wtrysk 1-punktowy, bo sekwencja kosztowała wtedy 4-5tys zł. Od początku, jeśli chodzi o Stalową, tankuję u Słowika na Przemysłowej. Nie znaczy to, że nie sprawdzałem innych w okolicy, od Słowika wydaje mi się najlepsze i dalej będę tam tankował. Zaznaczam, że jakość jest dla mnie ważniejsza od ceny. Jeśli chodzi o stacje dalsze, to na terenie od Rzeszowa do Lublina i na zachód do Staszowa najlepszy gaz znalazłem na małej stacji przy wjeździe do Biłgoraja po lewej stronie, a najgorszy zaraz za radarem po lewej przy wjeździe do Kolbuszowej od strony Nowej Dęby. Takie są moje subiektywne opinie o jakości LPG na różnych stacjach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2011r. 21:40  
Cytuj
Odnośnie jeszcze check engine i ropy z Bliskiej, na szczęście nie wlałem jej dużo ale check sie zaswiecił, jak za kilka dni wlałem na orlenie koło tesco check zgasł, wiec swiadczy to o dupiennej jakosci paliwa na bliskiej.
A wie ktoś może jaki jest gaz na Brandwicy?

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2011r. 23:05  
Cytuj
A co z jakością gazu na stacji GASPOL koło LOKu na Energetyków?, słyszałem, że ma dobrego dostawcę i nie ma problemów z jego jakością.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2011r. 23:15  
Cytuj
CYTAT
Najlepiej tankować na Bliskiej w Agatówce, ponieważ jest najtaniej a tankując na Orlenie czy Statoil nie ma różnicy w ilości przejechanych kilometrów a jest zaoszczędzone w portfelu.

widac ze nie tankujesz lpg, ja tankuje conajmniej raz w tyg i musze stwierdzic ze na bliskiej maja kiepskiej jakosci gaz, ciutke lepszy maja na "tartaku" jadac od agatowki w kierunku rozwadowa to przed muzeum, co do gazu na orlenach to najlepszy maja pod tesco na orlenie i przynajmniej nie kantuja na liczniku. zamierzam jeszcze sprawdzic gaz u slowika i na statoil ponoc najlepsze w stw, na statoil tankuje diesla (busa) i powiem ze jest duza roznica silnik chodzi rowno i cicho

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 11 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2011r. 07:03  
Cytuj
po czym tak wnioskujesz ze nie tankuje?? Jestes takim super specjalista ze potrafisz wyczuc ze gaz jest ciutke lepszy?? A kazdy orlen w stalowej i bliska to jest gaz z jednego transportu. Kiedys na jednym z orlenow tankowal gosc i mowil ze na innym orlenie w stalowej jest gorszy gaz. Gosc odjechal a pracownik sie smial i opowiadal ze dziwne bo to wszystko idzie z jednej cysterny hehehe. Takze skoro dla Ciebie jest roznica no to niezle!! Hehe pseudospecjalisci..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 46
Dołączył: 7 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2011r. 08:11  
Cytuj
Gniesku, oczywiście, że wożą paliwa w cysternach z logo Orlen i na Bliską i na inne stacje, bo w jakich innych mają wozić? Wszystkie paliwa produkowane są w petrochemii płockiej lub w lotosie gdańskim. Różnica polega na tym, że w tych zakładach dodaje się różne komponenty zastrzeżone w specyfikacji dla poszczególnych koncernów (dla Statoil jest inna receptura, dla Shell inna i dla BP też inna). Więc nie jest to to samo paliwo co na bliskiej. Jest to stacja serwująca niższą cenę dla kierowców, którzy chcą kupić tańsze, ale niestety nie tej jakości niż na stacjach droższych paliwo. Jeżeli masz starą instalację na tzw. "śrubę" bez elektroniki, to podczas jazdy nie wyczujesz gorszego gazu. Natomiast nowsze instalacje z elektroniką wychwytują to od razu. Z resztą tematy te są opisywane często w prasie motoryzacyjnej- warto poczytać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2011r. 08:31  
Cytuj
Przychylam się do opini JurkaII. Taki np. Shell pewnie bierze paliwo z Płocka ale to Shell w opini kierowców uchodzi za jeden z najlepszych a nie Orlen czy Bliska. A tak na marginesie - taka cysterna posiada pewnie wewnątrz grodzie tzn. jest podzielona na kilka zbiorników i mogę uwierzyć, że paliwa z każdego z nich są dla różnych stacji, nie mam pewności ale nie zaprzeczam.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2011r. 12:52  
Cytuj
Jakieś 4 lata temu jak miałem 125p na gaz to na Agatówce gość wlał mi więcej gazu niż wynosiła poj. butli. Od tamtego czasu nie tankowałem niczego na tej stacji. Podejrzane jest to, że mają ceny wyraźnie niższe niż reszta konkurencji. Pomimo, że przez 3 lata nie korzystałem z LPG niesmak do tej stacji pozostał.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2011r. 17:11  
Cytuj
Da się zauważyć różnicę jeśli jeździsz dużo poprostu czuć czy samochód przyśpiesza jak trzeba i ile pali. Tankowałem na bliskiej i nie palił mniej niż 13,5 na tartaku spalał mi ok 11,5 do 12 l/100km tankuję na orlenie i pali ok. 10l/100km, niestety nie na każdym orlenie bo na jednym w stw kręcą na liczniku mam butle 40l a oni leja mi 39,8l jak to możliwe? i tylko na tej stacji a jak już pisałem często tankuję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2011r. 20:48  
Cytuj
Najlepszy Statoil i Lotos i tego będę się trzymał zawsze, umiech
Na bliskiej benzyna zwykła kosztuje 5.02 o ile się nie mylę ale ma ona nie więcej jak 80oktan i to może nie.
Zatankowałem tam swojego golfa i rano nawet teraz latem problemy przy odpalaniu rano, kreci i kreci i kreci w końcu złapie, a jak zaleje na statoilu elegancko odpala od "ząbka" rano i o każdej innej porze dnia.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 114
Dołączył: 5 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2011r. 22:45  
Cytuj
Ja poki co na trasie Stalowa Wola - Sandomierz tankuje na Stacji Paliw w Turbi umiech Cena duzo nizsza i wszystko dziala jak nalezy ;]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Rod
Rod
Rod
Posty: 2
Dołączył: 27 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2011r. 11:00  
Cytuj
Jeśli chodzi o Lotos to całkiem nie dawno zmienili dostawce gazu na koncern BP. Zresztą jak dla mnie to tylko te dwie stacje wchodzą w grę co do jakości LPG. Jestem przedstawicielem handlowym i tankuje co 2 dni, więc miałem już okazje potestowac wszystkie okoliczne stacje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2011r. 14:45  
Cytuj
No a BP jest ponoć najlepszą stacją niestety drogie paliwa tam mają..
Lotos o kilka groszy taniej zawsze ma

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2011r. 15:11  
Cytuj
A gdzie jest najlepsza PB 95 w Stalówce ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2011r. 20:09  
Cytuj
Statoil jeśli chodzi o PB95 i 98 też

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Okolice » Tarnobrzeg »