NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Ortodonta - Bara czy Szeląg? , Opinie, ceny, czas oczekiwiania na wizytę itp.
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2011r. 13:08  
Cytuj
Witam,
Wyszukałam na forach, że najbardziej polecanymi ortodontami w Stalowej Woli są Bara i Szeląg. Interesują mnie opinie na temat tych dwóch osób. gdzie przyjmują? Ceny za aparat ortodontyczny, ceny za wizytę, inne koszty, czy coś jest objęte NFZ? Czy pierwsza wizyta jest płatna? Czas oczekiwania na wizytę, itp.? Czy najpierw trzeba wyleczyć zęby u jakiegoś innego dentysty? Proszę o informacje.
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2011r. 13:08  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 22 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2011r. 15:41  
Cytuj
Ja chodze do Zasowskiej więc chyba Ci nie pomogę.

I\'d rather be hated for who I am, than loved for who I am not.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 57
Dołączył: 11 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2011r. 16:20  
Cytuj
Witam, moge sie wypowiedzieć o Bara, bo u niej pare miesięcy temu zakładałam aparat na górną szczęke. Za aparat kosmetyczny (troche mniej widoczny od tego metalowego) płaciłam 1800zl ,jest możliwość płatności ratami, za każdą wizyte, mi pani każe przychodzic co 2- 3 miesiace (u wiekszosci chodzisz co miesiąc) i płace wtedy 50 zł. Na pierwszą konsultacje to mozna powiedziec ze sie wepchałam w kolejkeumiech chciałam tylko zasięgnąć opini, nie zapłaciłam nic, aczkolwiek moja kolezanka płaciła( wiec nie wiem od czego to zależy) Ja jak narazie jestem zadowolona, choć nie podoba mi sie to że pani wciska mi jeszcze aparat na dolną szczęke , hmmm nie mam tam krzywych zębów ale ona twierdzi ze tak musi byc bo na górze wyrywałam jednego zęba wiec na dole tez trzeba wyrwac i założyc aparat. Najlepiej to idz na konsultacje i do jeden i do drugiej, chociaż wiem ze to kosztuje, ale jak masz zakładać aparat uwierz mi lepiej zasięgnąć opini jeszcze innej ortodontki. pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 28 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2011r. 17:40  
Cytuj
...

A wracając do tematu, to u PANI Bary to trzeba czekać, by się do niej zapisać bo ma strasznie dużo klientów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 28 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2011r. 18:59  
Cytuj
Orientuje się ktoś ile kosztuje wizyta u Szeląg?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 5 Lip 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2011r. 20:21  
Cytuj
CYTAT
Orientuje się ktoś ile kosztuje wizyta u Szeląg?



80 zł

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 28 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2011r. 22:17  
Cytuj
A po założeniu aparatu, comiesięczne wymienianie gumek itp?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2011r. 22:36  
Cytuj
Ja dawno temu robiłem góre i dół w ortomixie jeszcze za czasów Walawskiej.
Zapomniała dodac tylko że zęby na których są główne mocowania dostają spore przeciążenia. Po 10 latach od zdjęcia mcoowań 3 leczyłem kanałowo, kolega miał aparat i to samo tyle że u niego zwykłe plombowanie - tam się latwo gnieździ próchnica niewiem czemu.

ps. poczyściłem

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 5 Lip 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2011r. 23:37  
Cytuj
CYTAT
A po założeniu aparatu, comiesięczne wymienianie gumek itp?



Ja wybrałam ten droższy aparat i teraz na wizytę chodzę co 6 tygodni (płacę 80 zł za każdą). Jak zdarzyły mi się drobne "sytuacje awaryjne" i byłam, żeby coś poprawić to za te wizyty nic nie płaciłam.

Na samym początku trzeba jeszcze zrobić zdjęcia (kosztują ok. 100 zł). Za wyciski i założenie separatorów (jeszcze przed aparatem) - z tego co pamiętam - nie płaciłam dodatkowo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 291
Dołączył: 10 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2011r. 08:41  
Cytuj
Hej, ja Ci niestety nie pomogę w temacie ale mogę się wypowiedzieć na temat pani Zasowskiej. I to negatywnie;] Chodziłam do niej jakieś 8 lat temu jak przyjmowała jeszcze w domu, miałam założony aparat na górną szczękę i pamiętam że za aparat zapłaciłam 800zł - nieźle ceny poszły w górę :szok: i dziś zastanawiam się nad ponownym założeniem aparatu bo niestety zęby mam nadal krzyweneutralny jeszcze pół roku przed zdjęciem aparatu na prawdę miałam proste ząbki uśmiech ale kazała mi nadal przyjeżdzać i tak przykręcała te śrubki że przeholowała... sympatyczna i miła ale zdecydowanie nie polecam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2011r. 14:16  
Cytuj
ja moge sie wypowiedziec na temat Pani Bary. Ja do niej chodze od 2,5 roku i mam aparat stały. Za pierwsza wizyte, wtedy mialam robiony odlew, zaplacilam 100 zł przed tą wizyta, musialam zrobic zdjecie szczeki, i tez za zdjecie 100 zł kazda inna wizyta, zalezała od tego co ona mi poprawiala, i czasami kosztowalo to 50 zl a czasami nawet 150!! nosze aparat juz 2 i pół roku i mam juz go dosc, mam proste zeby i chce zeby mi juz go sciagnela, ale jej cos nie pasuje i trzyma mi go. Po 20-tym ide znowu do niej i sie zapytam kiedy wkoncu, ona mi go zdejmie. A aparat kosztowal na góre 1200 zł i na dół tyle samo, wiec trzeba miec kase na ortodonte.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 28 Lis 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2011r. 14:28  
Cytuj
ja chodziłem do Bary i jestem bardzo zadowolony.. Efekt jest bardzo dobry, i moge ją z czystym sumieniem kazdemu polecić i zapewnić ze bedzie zadowolony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 7 Paź 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2011r. 15:07  
Cytuj
Powiem tak, ani tu, ani tam...

Od pół roku korzystam z usług ORTODENT Rzeszów i to są na prawdę zawodowcy. Doświadczenie, najnowszy sprzęt i sympatyczna obsługa.
Mam 26 lat i myślałem że jest już za późno na prostowanie ząbków, a tam spotykam ludzi w wieku 35-40 lat, którzy prostują zęby!

Noszę aparat clear aligner (mam do zrobienia 6 etapów, obecnie jestem na 5). Postępy są rewelacyjne!!! Już mam piękny uśmiech, a za miesiąc będzie powalający!! Na prawdę warto!!

Zęby są 1 na całe życie więc warto o nie zadbać!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 15 Kwie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2011r. 08:25  
Cytuj
Bara konsultacja 30 zł konkretna osoba

margo
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 31 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2011r. 18:50  
Cytuj
Polecam Barę. Wizyty wcale nie są takie drogie w porównaniu z innymi miastami... ja płaciłam od 40 do 80 zł, tak jak ktoś już wcześniej pisał, w zależności od tego co robiła. Zdjęcie można sobie zrobić gdzie się chce, ja robiłam ostatnio i płaciłam 50 zł tam koło szpitala, więc nie wiem gdzie byli ludzie którzy płacili 100... lekka przesada, tym bardziej, że można je zrobić za 35zł.
A co do samego leczenia. Też się wkurzałam, że muszę nosić tak długo ten aparat, bo wydawało mi się, że jest już okej. Ale uwierzcie, pani doktor się na tym lepiej zna i wszystko co robi, robi z głową. Dziś, rok po zdjęciu aparatu wiem, że dół mogłam nosić dłużej (nosiłam trochę ponad pół roku) bo się pokrzywiło :/ za to góra (ponad 2 lata) piękna! smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 171
Dołączył: 2 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Cze 2013r. 16:53  
Cytuj
hej mam pytanie ile teraz kosztuje wizyta u Bary? jesli chodzi o osoby, które mają założone na górne i dolne zęby?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 23 Maja 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2013r. 20:12  
Cytuj
100 zł za dwa łuki co 2 lub 3 miesiące wizyta.Ale są straszne kolejki ja czekałem 5 miesięcy na pierwszą wizyte więc zadzwoń do pani i się zapytaj.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 1 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 18 Cze 2013r. 08:58  
Cytuj
Nie polecam Szelagowej !!! jak juz cie zakuje w aparat to chodzisz jak bałwan 3-4 lata w aparacie i gdybym sie sama nie upominała o zdjecie to chdziłabym dalej.Jak wyczuje kase to bedzie darła z ciebie latami.Miało byc 1,5 -2 lata max potem bylo 3 i w 4 roku powiedziałam dosc-tak mi rozciagneła szczeke ze miałam wrazenie ze za chwile usta beda mi sie zaczynały przy uszach.Ogólnie co z tego ze milutka jak pazerna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2013r. 19:11  
Cytuj
Napisze tak, zapisujesz się na wizytę do Szelagowej, a później chodzisz na wizyty do jej synalka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 113
Dołączył: 5 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Paź 2013r. 12:29  
Cytuj
Ma ktos może jakiś kontakt do tej Pani Bary? i czy rzeczywiście da się z nią umówić na płatność w ratach? Bo niestety ale nie stać mnie na wydanie 3 tysi na raz.. :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 9 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2013r. 18:13  
Cytuj
Ja też polecam Bare smiech2 chodziłam do niej w prwawdzie przez krótki czas ale naprawde jest kobieta warta polecenia!
a co do Pani Szeląg to słyszałam że ma jedna klientke która chodzi tam już chyba z 6-8 lat i nosi przez ten czas aparat ;o bo podobno ma jakiś wyjątkowy przypadek a czy to rzeczywiscie taki wyjątkowy przypadek to nie wiem bo owa pani lubi naciągać ludzi... za czasów kiedy ja chodziłam do Barowej miałam wizyte jedną która kosztowała 50 złoty i miałam podkręcany i dól i góre w aparacie.. zaś u pani Szeląg znajoma chodziła dwa razy w miesiącu raz na góre raz na dół i musiała płacić za każda wizyte po 60 czy tam 70 złoty smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 7 Lut 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Paź 2013r. 22:42  
Cytuj
oczywiście Bara. u Szelągowej nosiłam aparat 6,5 roku, żaden skomplikowany przypadekumiech Bara jest konkretna, czasem ostra a noszenie aparatu książkowe!!! Polecam!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 4 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2013r. 19:05  
Cytuj
Czy orientuje sie ktos czy w Stalowej Woli, ktorys ortodonta leczy zeby za pomoca clear aligner ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 163
Dołączył: 3 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2013r. 19:10  
Cytuj
akurat rozmawiałam na ten temat,i na dość duży nasz region tylko jeden lekarz stosuje tą metodę w Rzeszowie
http://www.krawd(...)gner.php

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 4 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2013r. 20:29  
Cytuj
Na stronie Ortodent z Rzeszowa, napisane jest ze zajmuje sie tym dentystka z Sandomierza, ktos słyszal?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »