NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
Urząd Pracy w St. Woli,
Posty: 101
Dołączył: 28 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2011r. 13:48  
Cytuj
W wywiadzie Antoniego Błądka dla TVM Stalowa Wola usłyszałam że PUP w Stalówce otrzymał w ubiegłym roku 20 000 000 złotych na likwidację bezrobocia w mieście. Ciekawe na co idzie taka kasa.
Ostatnio jak byłam to panie siedzą znudzone i nie proponują nic.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2011r. 13:48  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 19 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2011r. 18:38  
Cytuj
bez sensu ta wypowiedz:a czego ty kobieto oczekujesz???miały ci dac troche z tej kasy,zaproponowac ci swoje miejsce w urzędzie czy moze za tą kasę otworzyc pare firm zebys miała gdzie pracowac??
ludzie z nudów i niewiedzy to takie własnie bzdury wypisuja,żal...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2011r. 23:16  
Cytuj
widocznie masz zle wyksztalcenie mi juz po 3 tyg znalazly prace, a kasa ktora dostal urzad nie idzie na te "znudzone" panie one nie maja z tego ani 1zl, cala kasa idzie na likwidacje bezrobocia czyli m.in staze oraz pieniadze na utworzenie nowej firmy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 28 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2011r. 08:33  
Cytuj
No dzięki za odpowiedź. Przy okazji dowiedziałam się że jestem niewykształcona, nudzę się i nie mam żadnej wiedzy. Ot i forum stalowe miasto - epitety etatowych mądrali.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2011r. 09:44  
Cytuj
CYTAT
Przy okazji dowiedziałam się że jestem niewykształcona, nudzę się i nie mam żadnej wiedzy. Ot i forum stalowe miasto - epitety etatowych mądrali.


Olej to eva5665

Te pieniądze idą do śmietnika, są marnowane, rozdawane na starze, robione są za nie bezsensowne szkolenia, po których jak nie było tak nie ma pracy. Oczywiście ktoś je zarabia, ja wiem kto, a Wy sobie dopowiedzcie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 227
Dołączył: 16 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lut 2011r. 11:05  
Cytuj
uwazam ze skoro tyle kasy jest to powinno byc wiecej szkolen,jakies spotaknia w celu przeszkolenia jak powinny wygladac rozmowy kwalifikacyjne, jakies kursy i przygotowania do zawodu. wykszatalcenie to jedno ,wiedza 2 a praktyka 3. nie wszyscy pracodawcy patrza na wyksztalcenie inni na dosdwiedczenie ajeszcze inni jak obslugujemy klientow to sie dlanich liczy. a urzad niema zadnych propozycji a na szkolenia ciezko sie dostac ,kto ma znalesc prace to zrobi to predzej nawlasna reke.a za to im placa by szukali nam prace ,pomogli szukac anie tylko do podpisu i tyle albo przeczyta mi ogloszenia z neta ofert pracy - i pyta a to? a tamto? eh na stazach robi sie glupia robote najgorsza papierki sie uklada itd a po stazu niema szans na zostanie w firmie.i kto pozniej na taki staz zwraca uwage> znam duzo osob ktore pracy szukalo ok rok czasu lub zwyzsz.wykszt. rozdawalo cv po magaz.i to nikt sie nieodezwal,dopiero zrobili kurs za wlasna kase i maja jakas "jakas" prace

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 227
Dołączył: 16 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lut 2011r. 11:09  
Cytuj
zuberekumiech ty to sie udzielasz odkad pamietam w rozne sprawy spoleczne- (niewiem jakie masz wyksztalcenie,)jestes wygadany-nie kazdy taki jest.nie raz cie gdzies widywalam. wiec jakies zaplacze juz masz a ktos kto np studiowal dziennie od pon do pt i ma tylko te studia i chce zaczac prace pojej skonczeniu to wcale nie jest tak hop siup,



CYTAT
widocznie masz zle wyksztalcenie mi juz po 3 tyg znalazly prace, a kasa ktora dostal urzad nie idzie na te \"znudzone\" panie one nie maja z tego ani 1zl, cala kasa idzie na likwidacje bezrobocia czyli m.in staze oraz pieniadze na utworzenie nowej firmy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2011r. 12:21  
Cytuj
ale ja nie mowie ze z praca jest hop siup, ja tylko odpowiedzaialem na pytanie gdzie sa pieniadze, skoro nie zaproponowali eva5665 zadnej pracy to jaki ma problem zlozyc wniosek o dotacje (aby wlasnie te pieniadze dostac?) pozatym na naszym forum a konkretnie w ogloszeniach jest kilkanascie ofert pracy. chyba ze ktos szuka pracy za min 3tys na reke na dzien dobry wiec wybaczcie ale to chyba nie w stw
PS do eva5665 ja nie mowie ze nie masz wyksztalcenia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 28 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2011r. 12:34  
Cytuj
O tych dotacjach na własny biznes, które są wypłacane przez tyle lat słyszę wciąż, że to cud miód i plaster na rany bezrobocia. Tyle że nie podzielam tego zdania, bo w wielu przypadkach to zmarnowane pieniądze. Znam ludzi, którzy brali dotację a potem to tylko był problem żeby pociągnąć rok i jakoś bez długów zlikwidować. Uczciwe badanie rynku Stalowej Woli pokazuje, że trudno znaleźć branżę usług lub towarów, które by gwarantowały dobre ulokowanie dotacji i sukces w prowadzeniu własnego małego biznesu.
Jeżeli znacie jakieś pozytywne przykłady to proszę napiszcie
o nich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2011r. 12:41  
Cytuj
jest conajmniej 2 firmy ktore ja znam wziely pieniadze z tego programu (14tys) i sa juz na rynku od 3 lat. wiaze sie to z ryzykiem ale nie ty ryzykujesz tylko urzad jesli tobie nie wypali nie tracisz wlasnych pieniedzy bo te 14tys dostajesz z urzedu, nie kazdy upada jak pokazuja statystyki tylko 5% firm z tego programu upada w ciagu 12 msc i ok 20-25% upada w ciagu 24msc czyli ok 70% firm utrzymuje sie na rynku dluzej niz 3 lata czyli na 100firm 70 dziala dluzej niz 3 lata moim zdnaiem dobra walka z bezrobociem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 13 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2011r. 14:43  
Cytuj
CYTAT
uwazam ze skoro tyle kasy jest to powinno byc wiecej szkolen,jakies spotaknia w celu przeszkolenia jak powinny wygladac rozmowy kwalifikacyjne,

Takie spotkania sa organizowane wystarczy zerknac na kwartalny plan zajec aktywizacyjnych (chocby na stronie PUP) Temat zajec:"Twarzą w twarz z pracodawca".
Jak ktos jest zainteresowany to trzeba pytac w urzedzie , zapewne w nastepnym kwartale beda znowu takie spotkania organizowane.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 28 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2011r. 22:06  
Cytuj
Pieniądze na szkolenia oznaczają że kasę bierze prowadzący szkolenie /i to sporą kasę/ a bezrobotny i tak po takim szkoleniu nie ma nic, bo jak na lokalnym rynku nie ma miejsc pracy to po kursie też nadal ich nie ma. Ale forsa zagospodarowana.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2011r. 22:46  
Cytuj
i tu sie nie zgodze gdyz szkolenia prowadza pracownicy PUP i nie otrzymuja z tego tytulu zadnego dodatkowego wynagrodzenia, otrzymuja tylko pensje jako urzednicy PUP. moze zamiast narzekac poszukasz poszukasz pracy m.in na sm w dziale ogloszenia..?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11601
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2011r. 11:00  
Cytuj
PUP w Stalowej Woli to patologia sama w sobie. Nie ma tam motywowania pracowników za pomoc w znalezieniu pracy bezrobotnym, za wyszukiwanie ofert. (Motywacja jest odwrotna - cieszmy się z rosnącego bezrobocia to będzie praca dla nas) Szkolenia - takie jak np AutoCAD - są ukrywane przed zainteresowanymi, bo miejsca są zarezerwowane dla znajomych. (ogłoszenie pojawia się na stronie po zakończeniu rekrutacji) Sami nie wiedzą jakie szkolenia interpersonalne prowadzą, nie są do nich przygotowani. Przerost personelu jest bardziej niz widoczny a kompetencje bliskie zeru. Panuje tam kolesiostwo, układy, znajomości. Brawo Panie Fila - jaka twoja kariera zawodowa, tak wyglądają podległe tobie instytucje.
Czekam na likwidację Starostwa Powiatowego - jest to twoja obietnica wyborcza umiechumiechumiechumiechumiechumiech

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 28 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2011r. 20:04  
Cytuj
CYTAT
Pieniądze na szkolenia oznaczają że kasę bierze prowadzący szkolenie /i to sporą kasę/ a bezrobotny i tak po takim szkoleniu nie ma nic, bo jak na lokalnym rynku nie ma miejsc pracy to po kursie też nadal ich nie ma. Ale forsa zagospodarowana.


żubrstw ty wyjaśnij skąd taką masz wiedzę na temat PUP. A to wypowiadasz się jakby w imieniu pracowników tej instytucji, a to to przytaczasz dane procentowe odnośnie funkcjonujących dotowanych przedsiębiorstw. Skąd wiesz że 70% firm z dotacji utrzymuje się na rynku.
Ponadto mylisz się twierdząc,że biorąc dotacje nic się nie ryzykuje, bo nie trzeba oddawać tych pieniędzy. Owszem po przeciągnięciu roku nie trzeba oddawać dotacji, ale jak biznes nie idzie to ma się inne długi np. czynsz za lokal, prąd, wynagrodzenie pracownika, śmieci, zus-y, i co tam jeszcze. Likwidujesz i co? Z czego oddasz.
Nie rozumiem dlaczego ktoś, kto widać że praktycznie nie ma o sprawie pojęcia, właśnie na temat tej sprawy wypowiada się jakby wszystkie rozumy pozjadał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2011r. 21:20  
Cytuj
eva5665 to ty nie masz o tym pojecia poczytaj sobie wnioski o te dotacje i podstawowym warunkiem otrzymania bezzwrotnej dotacji jest utrzymanie firmy czyli wyrobienie na zus,smieci,lokal itd. ponadto przez rok czasu NIE WOLNO zatrudnic pracownika, tak jest w umowie. do tego do otrzymania tej dotacji koniecznie jest posiadanie 3 zerantow lub zabezpieczenia majatkowego w wys.ok 20tys zl ktore jest blokowane na koncie bankowym. co do danych procentowych to widac ze siedzisz w domu i narzekasz na tyle cie stac, wystarczy pojsc do PUP i popatrzec na tabelki i wykresy ktore wisza na tablicach informacyjnych.

PS co do autocada zgadzam sie z tym ze informacje na www pokazaly sie zbyt pozno a 15 czy 20 miejsc to stanowczo za malo jak na stw

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 28 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2011r. 22:01  
Cytuj
Będziemy musieli zostać przy swoich przekonaniach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2011r. 22:08  
Cytuj
najwidoczniej tak, ja nie mowie ze urzad jest idealny, ale jesli ktos szuka pracy to moze ja znajdzie nie dla kazdego jest ale trzeba szukac ktos za nas nie znajdzie niestety taka prawda

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2011r. 22:36  
Cytuj
Widzę że część ludzi jest przekonana że Urząd Pracy powinien zrobić wszystko za bezrobotnego. Taki Kowalski zarejestruje się w PUPie, wróci do domu, siądzie na dupie przed telewizorem i czeka na telefon z Urzędu że mu robotę znaleźli. A jak nie dzwonią, to złorzeczy że darmozjady nic nie robią.

Szkolenia są dostępne dla wszystkich, wystarczy się zainteresować. Są szkolenia jak pisać CV, jak szukać pracodawcy i z nim rozmawiać itp. Są doradcy zawodowi, można też samemu złożyć wniosek o szkolenie indywidualne itd. Wystarczy się zainteresować.

Urząd pracy nie znajdzie za Ciebie pracy tylko pomoże Ci szukać.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 18 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Lut 2011r. 22:37  
Cytuj
JA akurat znam firme ktora UP zniszczyl..sprawa bedzie glosna juz niedlugo..
tylko tyle powiem.
pozdrawiam umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11601
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2011r. 07:19  
Cytuj
Pracownicy PUP Stalowa Wola nie potrafią przeprowadzać takich szkoleń, jak: pisanie CV, rozmowa z pracodawcą, budowanie własnej samooceny, techniki wyszukiwania ofert pracy itd.... Są to fakty potwierdzone. Osoba aktywnie szukająca pracy nie uzyska od tych niekompetemtnych pierdzistołków na pozałatwianych miejscach pracy niczego. Jeszcze utrudnią życie. Ostatnio próbują podsuwać ludziom szkolenia interpersonalne, których nie potrafią przeprowadzić. Mało tego, nie informując o skutkach odmowy, mają prawo wykreślić z rejestru osobę która odmówi. Jeśli osoba aktywnie szukająca pracy, znajdzie odpowiedni dla siebie kurs w "sąsiednim PuP-ie" stawiają różnego rodzaju przeszkody, i każą się wyrejestrowywac na czas trwania kursu.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »