NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
13 stki dla nauczycieli,
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2011r. 17:52  
Cytuj
CYTAT
widac w Polsce jest inaczej , bo najlepsi i najzdolniejsi pracownicy fizyczni juz dawno wyemigrowali z tego panstwa , na nauczycieli czekaja juz Niemcy i Norwegowie . W Polsce pozostana jedynie narzekacze i garstka emerytow ;


Szczególnie chyba Ty jesteś tą zdolniachą i tylko podziekować UE ze pozbawia Polske takiego elementu umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2011r. 17:52  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2011r. 17:59  
Cytuj
ktosiku ktosiku moja pensja miesieczna waha sie miedzy 9 a 37 tys. zloty -> 1 rok dzialanosci , uwierz ze moglbym mieszkac (i mieszkam) gdzie tylko chce . Pracuje jako finacial trader - nie ma polskiego odpowiednika tego zawodu ; z tego co wiem w Polsce w tym zawodzie pracuje okolo 200 osob ;] . Zaliczam sie do grupy najlepiej zarabiajacyh Polakow ale nie place tutaj podatkow dzieki takim zasciankowym osobnikom jak ty umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2011r. 18:10  
Cytuj
CYTAT
ktosiku ktosiku moja pensja miesieczna waha sie miedzy 9 a 37 tys. zloty -> 1 rok dzialanosci , uwierz ze moglbym mieszkac (i mieszkam) gdzie tylko chce . Pracuje jako finacial trader - nie ma polskiego odpowiednika tego zawodu ; z tego co wiem w Polsce w tym zawodzie pracuje okolo 200 osob ;] . Zaliczam sie do grupy najlepiej zarabiajacyh Polakow ale nie place tutaj podatkow dzieki takim zasciankowym osobnikom jak ty umiech



Mogłbyś zarabiać 3 razy tyle a i tak rozumu Ci od tego nie przybędzie.

Wsadz sobie tą miesięczną wypłate w buty abyś wyższy troche był bo narazie to straszną płycizną zajeżdza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2011r. 18:51  
Cytuj
cheers wog - to tye w ramach komentarza ;]
Szukalem pracownika z Polski , jedynym wymogiem byla znajomosc jezyka niemieckiego i hiszpanskiego w stopniu bieglym . Praca oczywiscie dodatkowa , 3 godziny dziennie od poniedzialku do piatku , pensja tygodniowa 350 zl . Nie znalazl sie nikt kto znalby jezyk + znal praktyczna wiedze ekonomiczna. Dlatego zatrudnilem Szweda studiujacego we Francji , dostaje 700 euro miesiecznie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2011r. 19:28  
Cytuj
jak nie ma :] przeciez to doradca inwestycyjny, tylko bales sie pewnie napisac zeby cie nie skojarzyli z takim doradca jakich wielu ^^ po kiego piszesz ile zarabiasz to z niedopieszczenia ?
btw jak zes taki swietny to co pytasz sie na stalowym miescie czy ktos gra na forexie ? z jakims stalowowolskim lemingiem chcesz sie doswiadczeniami powymieniac ? czy moze chcesz bysmy pytali, a co to forex ? bys mogl sie wykazac ? :] kolega zrobil papiery doradcy na 3cim zdaje sie roku studiow ale wiedzy szukal w innych miejscach :]
btw 350 tygodniowo za poswiecenie 3h dziennie dla osoby znajacej biegle hiszpanski i niemiecki to bez fajerwerkow :] tlumaczac sobie w wybranych przez siebie godzinach tyle zarobi

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2011r. 19:41  
Cytuj
doradca inwestycyjny to co innego ;] . W Polsce doradcy pracuja w bankach i inwestuja na obligacjach badz gieldzie lokalnej tj. warszawskiej . Szkolenia w kraju nad Wisla prowadzi OSTC , od 2011 roku ma funkcjonowac szkolka przy agh . Znajomy wiec nie szkolil sie na forexie. Kto wie czym jest forex, ten wie, reszta nie musi .
Tlumacz pracujacy w agencji dostaje ok . 4 tys na reke , oczywiscie pracujac dluzszy czas nad tlumaczeniem. Ja oferowalem 1500 zloty za pare godzin , oczywiscie praca dodatkowa bez wychodzenia z domu .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2011r. 20:06  
Cytuj
bez spinek ale polscy doradcy pracuja rowniez tam gdzie im pasuje tak jak ty :] o koledze pisalem tylko ze ma te papiery, nie pisalem gdzie robil, co za instytucje sie tym zajmuja nie mam pojecia :] w kazdym razie jest na tyle zajebisty ze wall street tez polizal i cale miasto o tym nie wie ;]
jak ktos pracuje w agencji to moze i tak, strzelec bez wychodzenia z domu z tymi jezykami na spokojnie tyle samo, a z rekomendacjami o wiele wiecej, 350 to oferowales za godzin 15, 1500 to troche wiecej niz pare, oczywiscie mowimy o tym samym praca dodatkowa bez wychodzenia z domu ;]
pokoj

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 5 Lut 2011r. 20:11  
Cytuj
CYTAT
ktosiku ktosiku moja pensja miesieczna waha sie miedzy 9 a 37 tys. zloty -> 1 rok dzialanosci , uwierz ze moglbym mieszkac (i mieszkam) gdzie tylko chce . Pracuje jako finacial trader - nie ma polskiego odpowiednika tego zawodu ; z tego co wiem w Polsce w tym zawodzie pracuje okolo 200 osob ;] . Zaliczam sie do grupy najlepiej zarabiajacyh Polakow ale nie place tutaj podatkow dzieki takim zasciankowym osobnikom jak ty umiech


Dzięki właśnie takim zaściankowym osobnikom jak Ty na świecie kryzys powstał, a polska jest w finansowej dupie.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2011r. 21:04  
Cytuj
Zboczyliście nieco z tematu o nauczycielach.
A jak widzę nie ma moderatora i posty nie znikają, można podyskutować w spokoju umiech

Aha, i przypominam że fora internetowe bardzo sprzyjają wszelkim przechwałkom, też mogę się pochwalić że pracuję jako konsultant wielkiego koncernu i ostatnio kazałem powymieniać klamki w mojej willi na diamentowe, bo złote mi się znudziły chytry a mój lokaj jeździ Lamborghini i płacę mu 50k na miesiąc hehe smiech2

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2011r. 21:19  
Cytuj
oczywiscie kazdy moze sie chwalic umiech
co do zlota , to w 4 stycznia kosztowalo 1425 $ dolarow za uncje , w piatek kosztowalo 1348 . Widzialem reklame firmy ,ktora zacheca aby klient wysylal m.in stare lancuszki a oni wycenia i odesla pieniadze. Nie polecam takiego zabiegu , bo nigdzie w regulaminie nie pisze o zasadach wyceny produktu i mozna stracic pare dziesiat zloty.
Niezbyt rozumiem jaka jest moja rola w 56% deficycie Polski ale moze ktos mi kiedys wytlumaczy. Chce ktos dorobic na emeryture , to polecam polska gielde . Zyski nie sa astronomiczne bo miedzy 18 a 28 % rocznie ; nie bede wymieniac funduszy bo kazdy ma internet i moze sprawdzic rekomendacje . Dla prostego porownania podam przyklad OFE ktore w 2006 roku zarobilo 17 % na rzecz emerytow , duzo ? malo nie jest , ale gdyby przyszly emeryt zainwestowal indywidualnie na gieldzie , jego konto zwiekszyloby sie o 48%. Dla wiekszosci wada jest stosunkowo dlugi okres czasu , bo z tego co sie orientuje minimalny termin w funduszach to 3 lata .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 5 Lut 2011r. 21:27  
Cytuj
@m87: Sam chwalisz się, że nie płacisz w Polsce podatków. A korzystasz z Polskich dróg? Z Polskich urzędów, polskich latarni itd. za których opłaty są w podatkach? Nie.

Zidiociałeś do reszty, że wyobrażasz sobie normalnego Polskiego emeryta który nie za bardzo wie jak bankomat obsłużyć który gra na giełdzie? Na giełdzie chyba można stracić? Zobaczymy gdy pęknie kolejna bańka spekulacyjna w USA czy będą takie stopy zwrotu gdy kryzys się pogłębi, a protesty rozprzestrzenią na następne kraje.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2011r. 21:44  
Cytuj
ja nie korzystam , nie place podatkow, ale utrzymuje wszystko co wymieniles posrednio. Przesylam rodzinie ,ktora tutaj zosstala spore pieniadze , za co oni kupuja produkty do zycia. Na gieldzie czesciej sie traci niz zyskuje , stad wysokie zarobki ale i przyszlosc niepewna. Nie jest to praca na etacie od 8 do 15 , czesto pochlania 14 godzin dziennie. Zarabia sie na zyskach jak i stratach, trzeba tylko wyczuc odpowiedni moment. Prawie polowa Polakow nie ma konta w banku , a emeryci trzymaja pieniadze w skarpecie . Wspominalem o przyszlych emerytach czyli ludziach ktorzy maja obecnie 40-50 lat. Jezeli przejdzie zmiana w skladkach emerytalnych , dzisiejszy 25 latek zaczynajacy prace bedzie skazany na 500 tys. straty , o ile bedzie zarabiac srednia krajowa badz nawet ciut wiecej. Ja nikogo do niczego nie zachecam, tylko informuje o roznych srodkach utrzymania umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2011r. 22:06  
Cytuj
heh nie korzystasz ^^ teraz to moze i nie ale nie pamietasz jak studiowales ? :] oddales matce polsce to co wylozyla by cie wyksztalcic ? :] uciekles z tonacego okretu zamiast sie odwdzieczyc i odpracowac :] tak posrednio to ile rodzin jest utrzymywanych ? a ile z osob ktore wyjechaly szukac szczescia nie studiowalo? :] ale mniejsza o to moglby to ktos wymoderowac ^^ i cofnac to co na temat usunieto :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Lut 2011r. 22:23  
Cytuj
m87 rodzice są z ciebie dumni:-))) Szczególnie jak czytają twoje wypociny. A może nie przyznałeś się rodzicom że m87 to ty?:-)))

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 637
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: z resortu
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2011r. 14:15  
Cytuj
m 87 to taki stalowowolski Antek Emigrant z onetu umiech

Ataki rasistowskie są częścią życia w wielkim mieście.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2011r. 14:53  
Cytuj
andrzejku robisz cos zeby swiat byl lepszym miejscem do zycia , czy jestes typowym darmozjadem ?;]
bob budowniczy z resortu uposledzonych ups wojakow ,ktorzy na drzwiach od stodoly poleca ale w samolocie panikuja umiech . Jestes jakims polskim wybitnym jeneralem ? bo nie rozumiesz tematu o ktorym mowa ale o czym tu mowa, skoro analfabetyzm wtorny w narodzie polskim jest jednym z najwyzszych w Europie umiech

Nauczyciele maja podwyzki 7 procent rocznie, 4 % zjada inflacja czyli maja 1,8 % na reke czyli kwota pozwalajaca na zakup mieszkania umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Lut 2011r. 15:04  
Cytuj
No tak m87 ty swoją pracą na pewno wnosisz do świata wiele dobrego:-)))) No to się ubawiłem. A na odpowiedź już nie znalazłeś czasu?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2011r. 15:24  
Cytuj
masz racje andrzejku nie mam ochoty odpowiadac na twoje zacne pytania . Moze gdybys byl Ianem Firla bym ci odpowiedzial ale zgaduje ,ze nie jestes nawet czlonkiem Home House , wiec dlaczego mialbym przygladac sie bacznie twoim bezowocnym wypocinom ?umiech
Niech strace, rodzice nie zagladaja na fora typy stalowe miasto , bo tutaj mozna sie dowiedziec ?umiech . Sprzeczki i docinki kilku osobnikow ? , zycie jest zbyt krotkie i piekne by przejmowac sie opiniami kilku ludzikow

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 637
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: z resortu
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2011r. 15:27  
Cytuj
CYTAT
andrzejku robisz cos zeby swiat byl lepszym miejscem do zycia , czy jestes typowym darmozjadem ?;]
bob budowniczy z resortu uposledzonych ups wojakow ,ktorzy na drzwiach od stodoly poleca ale w samolocie panikuja umiech . Jestes jakims polskim wybitnym jeneralem ? bo nie rozumiesz tematu o ktorym mowa ale o czym tu mowa, skoro analfabetyzm wtorny w narodzie polskim jest jednym z najwyzszych w Europie umiech

Nauczyciele maja podwyzki 7 procent rocznie, 4 % zjada inflacja czyli maja 1,8 % na reke czyli kwota pozwalajaca na zakup mieszkania umiech


nie , nie jestem Polskim generałem ale bez wątpienia ty jesteś prostakiem ,którego w dodatku nie stać na lapka z polskimi literami . Wracaj do zarabiania kasy dla twoich rodziców , i pieprzenia , że w Polsce nie ma perspektyw. HA HA HA zgadzam się z tobą , że nieudacznicy sobie nie radzą i muszą stąd spieprzać twierdząc że tu nie mogą się rozwijać.

Ataki rasistowskie są częścią życia w wielkim mieście.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2011r. 15:42  
Cytuj
CYTAT

bez wątpienia ty jesteś prostakiem ,którego w dodatku nie stać na lapka z polskimi literami . Wracaj do zarabiania kasy dla twoich rodziców , i pieprzenia , że w Polsce nie ma perspektyw. HA HA HA zgadzam się z tobą , że nieudacznicy sobie nie radzą i muszą stąd spieprzać twierdząc że tu nie mogą się rozwijać.


Popieram .Jestem jak najbardziej za tym aby ludzie podróżowali , pracowali tam gdzie chcą. Sam jeździłem po Europie i nie tylko, kiedy englishmen czytaj m87 pewnie jeszcze popier...ał z plecakiem do stalowowolskiej szkoły. Za tem mam jakieś rozeznanie. Sam niemam dobrego zdania o naszym rządzie ale nie godze się na to aby taka prostota jak m87 oczerniała nasz naród, szczególnie wkur..a mnie to jezeli odnosi się w tym oczernianiu do naszej historii.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 307
Dołączył: 29 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2011r. 16:21  
Cytuj
CYTAT

Bleyd, dodam jeszcze tylko, że nauczyciel kończy studia ale to nie koniec jego nauki. Aby pracować nadal musi się doszkalać i robi to w swoim prywatnym czasie.


tego by jeszcze brakowało aby doszkalał sie w swoim " nieprywatnym" czasie. Teraz w większości zawodów trzeba się doszkalać.

Andrzejku wszystkich nauczyciel i wrzucam do jedneo wora a prpo 13, jeśli chodzi o wynagrodzenie to jestem jak najbardziej za tym aby było zróznicowaie, bo dla mnie nauczyciel wf nie powinien zarabiac tyle co nauczyciel matmy , fizy czy języka obcego


Tak nawiasem to popieram m87 i cieszę się że odniósł sukces co widze wiekszość w oczy kole- typowa polska mentalnscumiech. Sam jezdziłem troche po Europie i wiem ze pracują tam Polacy, którzy są fachowcami a nie nieudacznikami. Sam gdybym miał do wyboru pracujac u polskiego pseudobiznesmena za 1000 zeta na miesiac wolałbym poszukac cos za granicąumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2011r. 17:03  
Cytuj
CYTAT
Andrzejku wszystkich nauczyciel i wrzucam do jedneo wora a prpo 13, jeśli chodzi o wynagrodzenie to jestem jak najbardziej za tym aby było zróznicowaie, bo dla mnie nauczyciel wf nie powinien zarabiac tyle co nauczyciel matmy , fizy czy języka obcego

wywalili wczesniej to jescze raz napisze odnosnie nauczycieli wfu :] dobry nauczyciel wfu ksztaltuje charakter mlodego czlowieka, ja do tej pory pamietam witka michalskiego z sp10 z kazdego wyciskal ile sie da i kazdy bez wyjatku mial progres czy to w biegach, podciagnieciach itd, dajesz dajesz nie odpuszczaj, stac cie na wiecej :] zrobil fajnych graczy w kosza z osobnikow nie dysponujacych wcale wypasionymi warunkami, zdobywal mistrzostwo wojewodztwa, a sksy organizowal 3 razy w tygodniu i o dziwo chetni byli, a teraz browar, maniura pod pache i jazda :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4951
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 6 Lut 2011r. 21:17  
Cytuj
Ile zarabiają nauczyciele?Dowiedzieć się to nic prostrzego.Wchodzisz na stronę UM w Stalowej Woli lub UG na terenie której mieszkasz.Zakładka"Biuletyn Informacji Publicznej".Obowiazek składania oświadczeń majatkowych mają wszyscy np.dyrektorzy szkół i inni kierownicy podległych placówek(ZOZ itp).Wielu z nich ma małżonków nauczycieli.Praktycznie jest tak,że nauczyciel mianowany zarabia około 45-50 tys.złotych brutto rocznie.Dyrektor szkoły około 60 tys.brutto rocznie.
7 procent podwyżki daje jak łatwo obliczyć ok.3-4,2 tys brutto rocznie.
Czy to dużo?Zapytajcie ekspedientkę albo dyrektora banku.I siebie,bo to z Waszych podatków.

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2011r. 19:12  
Cytuj
Moze by tak 13stki da budowlańców? umiech

Homo res sacra homini /Człowiek człowiekowi świętością/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lut 2011r. 19:36  
Cytuj
Jestem za:-)))))

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »