NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
OFE cała prawda jak jest,
Posty: 7
Dołączył: 11 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2011r. 21:30  
Cytuj

Składka w części przekazywana do OFE, a po zmianach do ZUSu będzie dziedziczona z zastrzeżeniem. Obecnie w przypadku OFE emeryt w wieku 63 lat, zarówno jego żona jak i dzieci dostaną jego składki emerytalne na swoje konto tylko wówczas gdy ten nie umrze niż w 3 lata po przejściu na emeryturę. Później składki przepadają. Nowy projekt zakłada inaczej, zawsze będzie dziedziczony czy to wam przeszkadza ??



co wówczas ze składkami ? przepadają, rząd chce zrobić inaczej, zawsze mają być dziedziczone !


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2011r. 21:30  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Sty 2011r. 21:38  
Cytuj
Uczciwie by było gdyby rząd uwolnił te składki chcesz to dzisiaj możesz je wypłacić i zacząć sam decydować co z nimi zrobisz. Możesz założyć fundusz, możesz upychać do skarpety, możesz przekazać do ZUS. Jak na razie to rząd sobie wymyślił że sam za nas zadecyduje. To są moje pieniądze i to co się teraz dzieje bardzo mi się nie podoba. Do tej pory utrzymywałem nauczycieli, górników i inne uprzywilejowane grupy zawodowe a teraz rząd się nie pier....li i zabiera całość.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »