NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Kiedy skończy sie obywatelska cierpliwość??,
Posty: 248
Dołączył: 15 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 14:15  
Cytuj
Pituch masz rację w 100%

Pytam się rudy gdzie te cuda?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 14:15  
Cytuj

Pytam się rudy gdzie te cuda?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 15:20  
Cytuj
Jestem przeciwko spadkom. Umiera babcia/dziadek, chałupa pusta, cała rodzina skłócona, każdy chce zagarnąć cały majątek - taka jest wizja przeciętnej sprawy spadku po trupach w przeciętnej wiosce, a nawet mieście (!). Sądy są zawalone bezsensownymi procesami i nie mają czasu na poważne przestępstwa i przekręty. Po śmierci właścicieli nieruchomości oraz wszelkie majątki powinny przejść do budżetu gminy albo państwa. Niesie to też inne zalety - opuszczone zaniedbane działki będzie można za 20-30 lat zamienić na przyzwoite osiedla mieszkalne w przypadku miast i okolic (miasto może samodzielnie budować i przekształcać lub przekazać fundusze spółdzielni).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 24 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 16:02  
Cytuj
Nadzy na świat przyszliśmy, nadzy odejdziemy, nikt nic do grobu nie zabierze
tu chodzi o prawo do godnego życia!!
precz z oligarchią i zakłamanymi kapitalistami...
Tylko wiekszość jest w stanie uwolnić sie od tego chorego systemu!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 16:16  
Cytuj
CYTAT
Jestem przeciwko spadkom. Umiera babcia/dziadek, chałupa pusta, cała rodzina skłócona, każdy chce zagarnąć cały majątek - taka jest wizja przeciętnej sprawy spadku po trupach w przeciętnej wiosce, a nawet mieście (!). Sądy są zawalone bezsensownymi procesami i nie mają czasu na poważne przestępstwa i przekręty. Po śmierci właścicieli nieruchomości oraz wszelkie majątki powinny przejść do budżetu gminy albo państwa. Niesie to też inne zalety - opuszczone zaniedbane działki będzie można za 20-30 lat zamienić na przyzwoite osiedla mieszkalne w przypadku miast i okolic (miasto może samodzielnie budować i przekształcać lub przekazać fundusze spółdzielni).


No co Ty, a dlaczego gmina lub skarb państwa ma zabrać majątek osoby która całe życie pracowała płaciła podatki i dorabiała się? Jak się rodzina nie może dogadać i stać ją na procesy sądowe to ich sprawa. A państwo już przez całe życie tej zmarłej osoby wystarczająco zabrało w podatkach i opłatach. Majątek pozostawiony pozostaje w rękach spadkobierców.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 19:06  
Cytuj
wyborca

NO TYPOWY POLAK !!
takie zycie rodzina sie sadzi, ale dalem prosty i konkretny przyklad !
a ty gdybasz palcem w dupie ! co by jeszcze jakies gowno wyciagnac
to moze byc 50 baniek w lotto i co z tego 5 musisz oddac , komu i na hu...

"Po śmierci właścicieli nieruchomości oraz wszelkie majątki powinny przejść do budżetu gminy albo państwa"
ktos tyral cale zycie aby zapewnic radosc i luxus potomnym i ma do panstwo zagarnac
ok, ku..a ale nie place podatku ani nic w tym stylu ani grosza do skarbu panstwa, ok niech idzie po smierci na wlasnos panstwa !

ps wkoncu dotarla do pl hipoteka wsteczna !
jakies rozwiazanie jest !!!
65 lat tyram pozostale zycie praze dupe na bachamach !
i to nie do konca bo wyplacaja ci miesiecznie nie calosc :(

Andrzejek
czasami mam wrazenie ze tu wiekszosc na marysi jedzie !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 19:39  
Cytuj
CYTAT
ktos tyral cale zycie aby zapewnic radosc i luxus potomnym i ma do panstwo zagarnac
Może skończy się tyranie dla sąsiadów i rodziny. Zauważ, że szczytem marzeń Polaków są:
1. Wielkopowierzchniowy dóm na obrzeżach miasta (może być zwykła chałupa, byle ładna)
2. Luksusowa bryka
3. Dużo kasy - na sztuczne luksusy z reklam

Tylko po to, aby pochwalić się sąsiadom i znajomym. Nie widzę sensu tyrać ciężko przez 50 lat na obczyźnie nawet w nadgodzinach, by nam wszyscy zazdrościli. Po śmierci tego wszystkiego nie zabierzemy. Lepiej mieć jakiś pomysł na życie, cele, idee...

Kompromis w prawie spadkowym jest trudny do osiągnięcia, ale nikt mi nie powie, że obecnie jest dobrze. Jeżeli w domu lub mieszkaniu ktoś nadal mieszka i to od dawna, trudno go przejąć. Natomiast istnieje wiele innych sytuacji. Lokum to nie wszystko - a co ze zgromadzonym majątkiem, udziałami, stanowiskami?

Korwin chce zlikwidować podatek dochodowy. Za coś jednak trzeba utrzymać policję, administrację, wojsko i miasta/wsie. To tylko jeden przykład, jak zwiększyć budżet i jeszcze poprawić stan miast.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 24 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 19:49  
Cytuj
Czy wy wszyscy ocipieliście?! we wszystkim chodzi nie o luksusy a o godne zycie dla tych którzy chca uczciwie pracować, dzis zyski ciągną albo kapitalisci , albo kurwa i złodziej, zreszta to prawie to samo...
Bat na rząd, kontrola społeczna nad sprawowaniem władzy a przedewszyskim uczciwość..
Każdy system sprawdził by sie gdyby nie chciwosc tych którzy chcą jeszcze wiecej!!
a dzis co?? zazdrość, chciwość i głupia polska mentalność zeby atakować tych co mają lepiej, tu chodzi tylko o to aby nasze pieniądze nie były marnotrawione i nikt nie wkładał nam na plecy wiecej niż szry człowiek może unieść, a tak niestey sie dzieje...
Kapitalisci robią z nas niewolników i każdy płaci dziś wiekszy haracz niż chłop pańszczyżniany.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 19:51  
Cytuj
Wyborca jak chcesz to oddaj swój majątek do skarbu państwa. Napisz testament i oddaj nikt ci tego nie zabroni. Ja jednak chciał bym by moje mieszkanie odziedziczyło moje dziecko lub dzieci.
Co do podatku dochodowego. Sprawdź jakie wpływy do budżetu są z podatku dochodowego i z jakiej stawki najwięcej. A potem sprawdź ile wpływów jest z Vatu i akcyzy. Jak by jedynym problemem kraju i budżetu była policja:-)))
Administrację można by ograniczyć do 10% dzisiejszego stanu wystarczy wyciąć przepisy socjalne i urzędników nie będziemy potrzebowali.
PUP, ZUS, KRUS, US. W tych instytucjach pracuje masa ludzi. A ci ludzie i ich szefowie co dzień kombinują jak udowodnić że są potrzebni.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 24 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 19:55  
Cytuj
Andrzejek zgadzam sie z tobą, ale nic samo sie nie zmieni, tort już dawno został podzielony i choć nie jestem zwolennikiem przemocy, jedyne co pozostaje to, tym wszystkim władcom i urzedasom tort z gardeł wyrwać siłą!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 21:19  
Cytuj
To na co czekasz? Masz jakiś konkretny pomysł? Zaprezentuj go na forum.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 24 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Gru 2010r. 10:40  
Cytuj
jedynym co można zrobić to wyczekiwać aż cierpliwość społeczna sie skończy i ludzie wyjdą na ulice...
trzeba głośno mówić o wszelkich przejawach niesprawiedliwości i prawach jakie daje polakom konstytucja a jakie wladza przekręca na własną korzyść by jeszcze bardziej szkodzić Kowalskiemu...( a może dobrym pomysłem jest zastrzelić Kaczora i Ryzyka??)
Stalowa Wola jest przykładem miasta które powoli ale sukcesywnie jest zabijane i niszczone, co z tego że remontuje sie drogi, co z tego że buduje się centra handlowe,czy oddaje wyremontowany wiadukt, a gdzie miejsca pracy za godne pieniadze?? gdzie uprzejmi urzednicy, gdzie szybko i sprawnie działające sprawiedliwe sądy?? W Polsce pozwala sie na budowanie przepaści społecznej w ten sposób dzieli się ludzi i państwo staje sie bezbronne...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Gru 2010r. 10:59  
Cytuj
CYTAT
Po śmierci właścicieli nieruchomości oraz wszelkie majątki powinny przejść do budżetu gminy albo państwa.


Jak przyjdzie czas ze na wszystko sam ciężko zapracujesz i będziesz miał rodzine to nie będziesz już taki rozrzutny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Gru 2010r. 12:02  
Cytuj
manuhao, O tej Stalowej to pojechałeś szeroko. Wymieniłeś inwestycje a później napisałeś o braku miejsc pracy za godne pieniądze. To kto wykonuje te inwestycje jakieś roboty? Kto pracuje w tych galeriach handlowych, roboty?

Co do godnych zarobków to jaki wpływ ma władza w Stalowej Woli na pensje. Proszę o przykład skoro napisałeś takie zdanie:

CYTAT
Stalowa Wola jest przykładem miasta które powoli ale sukcesywnie jest zabijane i niszczone, co z tego że remontuje sie drogi, co z tego że buduje się centra handlowe,czy oddaje wyremontowany wiadukt, a gdzie miejsca pracy za godne pieniadze??


To chyba wiesz co pisałeś i wiesz jak władze miasta (prezydent) powinien zmusić pracodawców do godnych zarobków.

A po tym zdaniu
CYTAT
( a może dobrym pomysłem jest zastrzelić Kaczora i Ryzyka??)
to już wiem na pewno że powinieneś się leczyć.


A tego nie zrozumiałem
CYTAT
W Polsce pozwala sie na budowanie przepaści społecznej w ten sposób dzieli się ludzi i państwo staje sie bezbronne...
. Możesz wyjaśnić bo brzmi to jak sen pijanego psychopaty.
To że są różnice, że społeczeństwo się dzieli na biednych i bogatych to chcieli wszyscy po 89 roku. No chyba że nie wiedzieli po co robią przewrót. Za komuny wszyscy mieli po równo czyli nic nie mieli. No i końcówka "państwo staje się bezbronne"????

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 19 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Gru 2010r. 12:37  
Cytuj
Andrzejku ty chyba nie wiesz o czym piszesz....?
Toż to najprawdziwsza prowkoacja mająca na celu zmusić ciemnote do myślenia, do zastanowienia sie nad swoijm losem zamiast narzekania i akceptowania niegodnego życia...
od początku nie chodziło mi o szukanie politycznych rozwiązań ponieważ takie już nie mają sensu,
chemioterapia dawno przestała działać wiec tym co pozostaje to całkowite wyciecie wszystkich komórek rakowych póki jest co ratować zamiast godzić sie z losem....
pojmujesz to?, czy nie? ach wiem, "Korwin" jest rozwiazaniem i Ty mnie nazywasz psychicznym

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 19 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Gru 2010r. 12:39  
Cytuj
chcesz odpowiedzi?? zacznij myśleć i sam jej poszukaj!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Gru 2010r. 13:32  
Cytuj
wyborca

"Tylko po to, aby pochwalić się sąsiadom i znajomym"
typowy amerykanin jezyk
!!!!

puknij sie w łeb ( bez obrazy)
te czasy mineły
dolary teez !!!

manuhao
"Kapitalisci robią z nas niewolników ..."

dam prace 2tysia ludziom "jako polak"
tez jetem zafajdanym kapistalistą ???

"Andrzejek"
10%
jeeeebło Cie ?

50%

komputeryzacja "" mowiac
wszystko
pare tylko milionow
ale tylko pare !!!!
i wychodzimy z tej dupy !!!

wyborca
To na co czekasz? Masz jakiś konkretny pomysł? Zaprezentuj go na forum.


daj swój jezyk

to na 4 rano bo chyba awaria była umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Gru 2010r. 13:40  
Cytuj
PROPONUJE ZAŁOŻYĆ TEMAT !!!

Pomysł na dzisiaj !

jak zmienic naprawic poprawic cokolwiek, aby bylo lepiej !
zaznaczam KAŻDEMU !

niecenzurowany temat !!!
niech kazdy pisze swoje "idee"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Gru 2010r. 13:46  
Cytuj
PITUCH
CYTAT
"Andrzejek"
10%
jeeeebło Cie ?

50%


Po co nam tylu urzędasów. 90% jest do wycięcia tylko trzeba socjal ograniczyć. Bo to tak działa, że państwo nam zabiera żeby dać "potrzebującym" ale dla siebie bierze lwią część tych naszych wpłat. I o jest chore administracja rośnie, rosną podatki. Wszyscy chcą brać a coraz mniej jest tych co chcą dawać.


A Ty Manuchao jak chcesz ludzi mordować to faktycznie powinieneś się leczyć. Jaka ta władza będzie jak będzie przejęta siłą? Skończy się powrotem do 1981 roku, a mi to nie odpowiada.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Gru 2010r. 13:57  
Cytuj
sorka do !!!
zle przeczytałem !

az tak sie nie da , sadze !
do 50% sie da !

tak czy siak co zrobic z 50% ludzmi ?
i ot znowu problem !
na ulice nie wyrzucisz !
co 5ty/a znajdzie prace a co z 35% ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Gru 2010r. 14:17  
Cytuj
CYTAT
sorka do !!!
zle przeczytałem !

az tak sie nie da , sadze !
do 50% sie da !

tak czy siak co zrobic z 50% ludzmi ?
i ot znowu problem !
na ulice nie wyrzucisz !
co 5ty/a znajdzie prace a co z 35% ??


PITUCH a co Cie to obchodzi:-)? A co Ty chcesz być ich opiekunem?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Gru 2010r. 14:38  
Cytuj
Andrzejek

nom znowu mnie bijesz !

moge powiedziec tak
1. mam to w dupie ale, jakis swir wpadnie i wystrzela moja rodzine lub mnie
2. moge pomoc w znalezieniu pracy jakies dodatki na czas okreslony
3. kolesiostwo i układy , ps kazdy ma fuche umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Gru 2010r. 16:08  
Cytuj
Nie biję Cię:-)))
Po prostu mam to w dupie gdzie oni prace znajdą. Mną też się nikt nie interesuje. Państwo wykłada kasę na PUP i uważa temat za załatwiony. PUP robi jakieś lipne kursy, jakieś staże, dofinansowanie stanowisk i bezrobocie nie spada. Kasa w błoto a my dalej w czarnej dupie.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Gru 2010r. 16:21  
Cytuj
Andrzejek
i znowu konkretny temat do dyskusji PUP
jak dla mnie nie potrzebna instytucja
wole agencje pracy ""
ci biora kase , w sensie jakis %
ale wiedza za co !
i my wiemy dlaczego !
bo mamy prace!
na dzien, 2,4, miesiac rok !

a PUP
kur..a ich mać !
zapytalem o prace zagramanicą !
bo oferta w mordeczke jak dla mnie !
no to Panie kazały mi dzwonic do rzeszowa, bo to inna "firma: sie tym zajmuje
wiec z deka wk..., jak to w moim stylu (ADHD jak niektorzy twierdzą)
i text do Pań :

ale ja z daleka, autobusem przyjechałem nie mam telefonu i nie stać mnie na telefon, nie mam internetu (bo taka insynuacja wyszła, co by se na www sprawdzic)
to co mam zrobić ?

- no nic panu nie poradzimy
- to dajcie jakas karte na telefon, albo czy moge skorzystac z waszego zadzwonie do tej "firmy" (posrednika RZE, nie UK)
i sie zapytam umiech
-niestety to niemozliwe , nie mozemy udostepniac telefonu osobom "postronnym"


SUPER!! POZDO DLA PUP !!!

(ps wyslij pan list [cv??] damy adres - ale na znaczek tez nie mam kasy) i takie tam , bidola z siebie zrobiłem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 29 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Gru 2010r. 20:35  
Cytuj
Manuchao Ale Ty masz zryty beret chłopie. Ale ciekawe bo zalatujesz mi zapaszkiem takiego łysawego pana ... dobrodzieja .. takiego ze wschodu ... wiesz ... ten z kozią bródką ... pierwszy maj itd ... A co tam ...


Niech żyje rewolucja!!! I Towarzysz Manuchao!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 19 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2010r. 18:56  
Cytuj
Nigdy nie chciałem władzy, tylko rozliczenia obecnej i porządku, ukrócenia korupcji i kolesiostwa, takich samych praw i szans dla wszyskich( pomijam trutni społecznych)zamiast podziału na równych i równiejszych
i bede upierał sie przy swoim.
Z obecną władzą trzeba zrobich porządek zeby zaczeli czuć smród przy dupie i to poczynając o zwykłego wynoszącego sie nad innych urzednika a skończywszy na nieudolnym premierze i prezydencie!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »