NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Kiedy skończy sie obywatelska cierpliwość??,
Posty: 14
Dołączył: 24 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2010r. 14:17  
Cytuj
Polacy, naród uciskany ale i głupi, gdzie polityk, urzednik i klerykał rządzą wespół, przez spory i kłutnie wewnętrzne jest i zawsze był łatwym celem dla wrogów...
Dzisiejsze partie polityczne nie potrafią sie porozumieć i działać na rzecz zwykłego Kowalskiego, a wiekszość ustaw pisanych jest z myślą o wpływowych kapitalistach, nikt nie walczy z korupcją na szczeblach władzy tak miejskiej jak i państwowej,nie sposób ukryć faktu ze większość przetargów jest ustawiana, że kolesiostwo i manipulanctwo stało sie czymś powszechnym.
Sporo mozna było zarzucić rządom PiSu ale też sporo można zarzucić włądzy PO, jeden i drugi wybór był i jest zgubny dla polaków.
Jakie wiec polak ma wyjście??
By godnie żyć w wolnym gospodarczo kraju polak ma wyjście na ulice,koktajle mołotowa, kamienie, wieszanie polityków na latarniach i słupach, może nawet zamachy bombowe...
Czy powtórzy sie w polsce sytuacja z grecji?? czy Polacy wujdą ramie w ramie na ulice aby pozbyć sie ciemiężycieli??
Kto postawi tamę kapitalistom, instytucjom finansowym, kto jeśli nie sami obywatele??
Co musi sie wydażyć aby władza zrozumiała że istnieje z woli obywateli i im ma służyć a nie własnym ciemnym antyspołecznym interesom??!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2010r. 14:17  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Gru 2010r. 14:24  
Cytuj
W przyszłym roku wybory. Głosuj na Korwina.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 24 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2010r. 14:28  
Cytuj
nie widze na dzień dzisiejszy możliwości, by korwin miał siłe przebicia i jestem zwolennikiem rozwiazań siłowych.
polska ciemnota jest manipulowana i głosuje tak jak chca tego rządy, w innym wypadku wszyscy dawno byli by na ulicy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 24 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2010r. 15:21  
Cytuj
Jak podaje "The Guardian", fundacja Prince's Trust oraz Royal Bank of Scotland sporządziły raport dotyczący wpływu kryzysu kapitalizmu na Brytyjczyków zaczynających dorosłe życie. Właśnie młodzi ludzie są najbardziej dotknięci bezrobociem...

Dokument zatytułowany "Koszt wykluczenia" przytacza dane, z których wynika, iż od początku obecnego kryzysu gospodarczego czterokrotnie zwiększyła się liczba Brytyjczyków w wieku od 16 do 24 lat pobierających przez ponad rok zasiłki dla bezrobotnych. Rzeczywistość przedstawia się tak, że Wielka Brytania liczy o wiele więcej młodych bezrobotnych niż pozostałe państwa europejskie, pozostawiając daleko w tyle Niemcy, Danię, Austrię, Norwegię i Holandię. Liczba młodych ludzi pobierających zasiłek dla poszukujących pracy wzrosła z 5840 w 2008 roku do ponad 25,8 tysięcy w roku 2010.

Nędza i brak perspektyw rodzą przestępczość. Według obliczeń naukowców z London School of Economics, w przeciągu lat 2004-2008 o ponad 20% wzrosły koszty przestępstw popełnianych przez osoby wkraczające w dorosłość. Magazyn dodaje: "Chociaż liczba młodych ludzi skazanych za przestępstwa spada, coraz więcej z nich jest karanych wyrokami więzienia. Dla państwa oznacza to koszty w wysokości 23 milionów funtów tygodniowo. Biorąc pod uwagę obecną skalę recydywy, trzy czwarte z tych młodych ludzi w ciągu zaledwie dwóch lat ponownie popadnie w konflikt z prawem." Strażnicy więzienni w rozmowach z prasą przyznają, że obecnie wsadza się do cel dzieci tych ludzi, którzy odsiadywali wyroki, gdy klawisze dopiero zaczynali swoją ścieżkę kariery.

Oczywiście fundacja Prince's Trust chwali się, że "pomogła w znalezieniu pracy" 44 tysiącom młodych ludzi. Jeśli wierzyć kalkulacjom panów z Prince's Trust, odsetek osób, którym udało się znaleźć pracę, wzrósł z 31 do 36%. Szefowie fundacji nie wspominają jednak, że większość zatrudnionych pracuje na umowach na czas określony, często z nienormowanym czasem pracy, bez gwarancji stałego zatrudnienia czy też uzbierania środków na emeryturę, za to mając zapewniony bezlitosny wyzysk.

Brendan Barber, sekretarz generalny związków zawodowych TUC, bije na alarm: "Podczas gdy rząd koncentruje całe swoje działania na cięciach wydatków, perspektywa skazania pokolenia młodych ludzi na bezrobocie i pracę poniżej możliwości wydaje się coraz bardziej realna."

Brzmi znajomo? Owszem, bo podobne warunki panują we wszystkich krajach kapitalistycznych. Już Marks odkrył, że wraz z akumulacją kapitału i wzrostem bogactwa burżuazji, część ludności robotniczej nieuchronnie staje się dla wyzyskiwaczy "zbędna", wypchnięta z produkcji i skazana na głód oraz nędzę. Przecież robotnik nie może żyć, jeśli nie sprzeda swej siły roboczej. A więc wyrzucony z przedsiębiorstwa, lub też w ogóle niezatrudniony, staje w ostateczności przed widmem śmierci głodowej i bezdomności, nie będąc w stanie opłacić noclegu nawet w ruderach wielkich miast. Burżuazja okazała się więc niezdolną do zapewnienia najemnym niewolnikom kapitału nawet niewolniczego poziomu życia. Stworzyła przez to wielomilionowe rzesze swoich własnych grabarzy, pełnych poczucia krzywdy i zdeterminowanych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Gru 2010r. 15:54  
Cytuj
CYTAT
nie widze na dzień dzisiejszy możliwości, by korwin miał siłe przebicia i jestem zwolennikiem rozwiazań siłowych.
polska ciemnota jest manipulowana i głosuje tak jak chca tego rządy, w innym wypadku wszyscy dawno byli by na ulicy


Chcesz większość ludzi w Polsce zmusić do swoich poglądów przy pomocy koktajli Mołotowa?:-))
Przekonuj znajomych do Korwina oni swoich znajomych i tak dalej. Może się uda i Korwin wejdzie do parlamentu z taką siłą że będzie blokował głupie ustawy i zapędy władzy. Ja akurat jestem zwolennikiem demokratycznych zmian władzy.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 24 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2010r. 16:27  
Cytuj
kORWIN?? A KIM JEST KORWIN?? w czym lepszy jest od innych?
tylko wtedy kiedy władza bedzie czuła respekt prze obywatelami bedzie w polsce lepiej!! tylko wtedy bedzie czuła respekt kiedy ich trupy bedą wisiały na drzewach i latarniach wielkich miast!! czy taki scenariusz jest możliwy??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Gru 2010r. 16:44  
Cytuj
Teraz już pojechałeś szeroko. Zajrzyj na stronę WiP. Tam jest program partii Korwina.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 248
Dołączył: 15 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2010r. 17:55  
Cytuj
Polacy to taki naród że wytrzyma długo... i chyba sobie tłumaczy nie jest zle bo niestrzelaja do nasumiech moze być jeszcze gożej. Polacy są zapatrzeni w POmyleńców bo kazdy chiałby takim być, bogatym wpływowym, zwykły szarak chciałby kmims takim byc i mysli ze jak bedzie głosował na PO to takim bedzieumiech. Polacy zostali ogłupieni i nadal są poprzez media itd.
Nie jestem za Pisem ale wyobrazam sobie jaka byłaby nagonka w mediach na pisiorów jakby wyprawial to co wyprawia Po , media normalne szczekałyby non stop o podwyzkach aferach itd. Rzadzi PO media milcza

Pytam się rudy gdzie te cuda?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2010r. 18:25  
Cytuj
Towarzysz Winnicki już dawno trafnie określił nasze społeczeństwo. Nie ma się co dziwić, czemu są takie a inne wybory. Chodzi o pierwszą wersję nagrania.



PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2010r. 18:56  
Cytuj
".... przemyslane działanie...."
kurs dolara umiech po 2 zeta umiech mi sie przypomniał umiech
i wszystkie firmy przenoszace produkcje do USA , bo tam taniej umiech, podpisujace długoterminowe kontrakty umiech, bez mozliwości wycofania sie umiech
gospodarka podskoczyła , dolar tez umiech


TO BYŁO PRZEMYŚLANE DZIAŁANIE umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 6 Maja 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2010r. 19:44  
Cytuj
manuhao jesteś, jak czytam, za rewolucją październikową. Rozwiązania siłowe... Historia lubi się powtarzać. Oby nie doszło do przelewu bratniej krwi w naszej ojczyźnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Gru 2010r. 19:47  
Cytuj
Tak słucham że takie są wybory, ludzie ślepo wierzą. PO wygrała 1 raz wybory do parlamentu. Następne wybory są za rok. A jak słucham niektórych to mam wrażenie że przed PO nic nie było, nikt nie rządził. Wczoraj się urodziliśmy i już mieliśmy PO :-))))
Ja w przeciwieństwie do niektórych tu na forum nie mam ludzi za idiotów i wierze że w przyszłym roku wybiorą zgodnie ze swoim sumieniem. Myślę że frekwencja będzie dość wysoka bo pójdą Ci którzy dotąd nie chodzili.
Jestem skłonny nawet uwierzyć że do parlamentu wejdzie Korwin ze swoją partią. Pewnie nie wygra wyborów ale w parlamencie się znajdzie.
Kapitalizm mamy od 21 lat a wymagania takie jak w Niemczech. Pituch ma rację co do Irlandii. To była wiocha i życie tam nie było lekkie. EU wpompowała tam miliardy euro i gówno to dało. Byli pastuchami i będą pastuchami za 10 lat wrócą do tej biedy którą mieli a ostatnie 10 lat będą tylko wspomnieniem.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2010r. 19:48  
Cytuj
Nie chcę was martwić, ale mimo kryzysu itp. na krwawą rewolucję nie ma co liczyć.
Ani tą Jarka ani tą Korwina. Całe szczęście zresztą.

Jak czytam posty niektórych to mi się przysłowiowa kosa w kieszeni otwiera. Nasi ojcowie użerali się z PRL, dziadkowie siedzieli w okopach,a tu trafiają się młoty parowe które robią aferę bo vat poszedł w górę. Zgroza. Jak wam tak tu źle to przypominam że od 1989 granice już są otwarte.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 248
Dołączył: 15 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2010r. 20:03  
Cytuj
fractal nie strasz kosąumiech tylko argumentami:0 jak Ty wolisz wydawac kase dla państwa prosze Cie bardzoumiech mozesz cała wypłate zaniesc do skarbówki

Pytam się rudy gdzie te cuda?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4944
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 17 Gru 2010r. 20:48  
Cytuj
CYTAT
Polacy, naród uciskany ale i głupi, gdzie polityk, urzednik i klerykał rządzą wespół, przez spory i kłutnie wewnętrzne jest i zawsze był łatwym celem dla wrogów...

....Jakie wiec polak ma wyjście??
By godnie żyć w wolnym gospodarczo kraju polak ma wyjście na ulice,koktajle mołotowa, kamienie, wieszanie polityków na latarniach i słupach, może nawet zamachy bombowe...
Czy powtórzy sie w polsce sytuacja z grecji?? czy Polacy wujdą ramie w ramie na ulice aby pozbyć sie ciemiężycieli??
Kto postawi tamę kapitalistom, instytucjom finansowym, kto jeśli nie sami obywatele??
!!

Nie wiem co myśleć.
To coś w rodzaju skrzyżowania \"Manifestu komunistycznego\"Mein Kampf\"jakiejś odezwy a nawet wzywania do samosądów.
Najbardziej zastanawia mnie jednak nastawienie do Polaków jako ludzi i obywateli.Założenie odgórne o naszej głupocie,braku patriotyzmu itp.
Nie tak przecież dawno,słyszałem zbliżone w treści wypowiedzi pewnego zakompleksionego polityka,który zarzucał takim jak ja m.in brak mądrości,wiary w Boga,patriotyzmu i stanie w miejscu dawnego ZOMO.Sobie natomiast przypisywał monopol na to co najlepsze.
Wolałem jak brał leki,chyba że jest odwrotnie i teraz coś bierze.Traumą wszystkiego nie da się wytłumaczyć.Nienawiść jest jednak bardzo zarazliwa...Komunizm dawno umarł,poprawniej jest ,że nigdy w praktyce takiego jak w teorii nie było.
Na szczęście i Ty i ja,żyjemy w takim kraju gdzie istnieje wolność wypowiedzi.
Szykując rewolucję pamiętaj,że każda z nich"zjadała" potem swoje dzieci.

NAJSZYBSZE ZWIERZĘ ŚWIATA, TO KURA W PALESTYNIE .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 24 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 08:05  
Cytuj
nie widze inne możliwości by zmusić panoszaca się władzę do zaprzestania blokowania rozwoju społeczeństwa, wielokrotnie słyszeli hasła typu, nic nie dawajcie tylko przestańcie przeszkadzać!!
Gdzie wyborcze obietnice, gdzie ten kawałek dobrego tortu który miał zostać wykrojony dla obywateli, w tym nie chodzi o nic wiecej jak tylko by Polak uczciwie pracujacy mógł zyć godnie, mieć dach nad głową a nie ciagle bywał celem pasożytujacych banków i kredytodawców, którzy to z kolei naliczają sobie wartość umowną jaką są odsetki od umownej wartosci jaką stanowia bilety narodowego banku polskiego, a wszystko po to by okradac przy pomocy komnorników i za przyzwoleniem rządu, obywateli polskich!!!
na takie rozwiazania sie nie godze,
kto pracuje tem ma prawo do normalnego zycia!
wiec nie widze innej mozliwości niż powiesic kilku cwaniaków, kilku prezesów czy włscicieli banków, cwanych kapitalistów!!
Chcą by szanować ich prawo do własności? , niech szanuja prawo obywateli do godnego zycia!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 24 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 08:17  
Cytuj
http://efakta.w.interia.pl/jalmuzna.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 10:52  
Cytuj
CYTAT


Jak czytam posty niektórych to mi się przysłowiowa kosa w kieszeni otwiera. Nasi ojcowie użerali się z PRL, dziadkowie siedzieli w okopach,a tu trafiają się młoty parowe które robią aferę bo vat poszedł w górę. Zgroza.



Zapewne Ci co robią tą afere pamiętają ze obecny rząd obiecywał zmniejszenie podatku a jest na odwrót.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 11:15  
Cytuj
Załóżmy, że dojdzie do rewolucji. Kto wtedy przejmie władzę? Na pewno nie Jarek ani Korwin, choć ten pierwszy ma większe szanse. Do koryta dojdzie lewica, bo ona obieca naprawić szkody wyrządzone przez kolejne rządy i pomóc najbiedniejszym. Strzelam, że SLD + Samoobrona + nowe lub mniej znane ugrupowania. Istnieje lepszy scenariusz, że PiS + PJN + inne partie prawicowe połączą siły i zdobędą większość w kolejnych wyborach.

Na to nie ma co liczyć - PO ma za silną propagandę

Zamiast głosować na konkretnych ludzi bijemy się o partie mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 11:21  
Cytuj
Ja to się obawiam, że po takiej rewolucji w Polce nastał by zamordyzm i komuna.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 24 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 12:41  
Cytuj
Załóżmy, że dojdzie do rewolucji. Kto wtedy przejmie władzę? Na pewno nie Jarek ani Korwin, choć ten pierwszy ma większe szanse. Do koryta dojdzie lewica, bo ona obieca naprawić szkody wyrządzone przez kolejne rządy i pomóc najbiedniejszym. Strzelam, że SLD + Samoobrona + nowe lub mniej znane ugrupowania. Istnieje lepszy scenariusz, że PiS + PJN + inne partie prawicowe połączą siły i zdobędą większość w kolejnych wyborach.



zapewniam was ze chodzi właśnie o to by ŚWINIOM KORYTO ZABRAĆ!!
jest marchewka, potrzebny i kij, należy rozliczać polityków, sędziów, bankierów i każdego urzędnika za wszelkie akty korupcji!!
czy to istotne kto bedzie u władzy jeśli presja społeczna będzie na tyle silna by wymuszać na politykach dobre, prospołeczne decyzje....?
dziś takie decyzje wywierają grupy kapitałowe załatwiające w ten sposób swoje własne interesy ze szkodą dla obywateli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 24 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 12:41  
Cytuj
Załóżmy, że dojdzie do rewolucji. Kto wtedy przejmie władzę? Na pewno nie Jarek ani Korwin, choć ten pierwszy ma większe szanse. Do koryta dojdzie lewica, bo ona obieca naprawić szkody wyrządzone przez kolejne rządy i pomóc najbiedniejszym. Strzelam, że SLD + Samoobrona + nowe lub mniej znane ugrupowania. Istnieje lepszy scenariusz, że PiS + PJN + inne partie prawicowe połączą siły i zdobędą większość w kolejnych wyborach.



zapewniam was ze chodzi właśnie o to by ŚWINIOM KORYTO ZABRAĆ!!
jest marchewka, potrzebny i kij, należy rozliczać polityków, sędziów, bankierów i każdego urzędnika za wszelkie akty korupcji!!
czy to istotne kto bedzie u władzy jeśli presja społeczna będzie na tyle silna by wymuszać na politykach dobre, prospołeczne decyzje....?
dziś takie decyzje wywierają grupy kapitałowe załatwiające w ten sposób swoje własne interesy ze szkodą dla obywateli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 13:06  
Cytuj
To ty chcesz po prostu anarchii. To się nigdzie nie sprawdza. Anarchia zawsze się kończy wojskowym zamordyzmem. Czyli powrót o 30 lat do tyłu.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 13:10  
Cytuj
Należy zacząć od likwidacji finansowania partii i kampanii z budżetu. Nadal największe szanse będą mieć wielkie partie, jednak te, co są już w sejmie, nie będą kraść, ile wlezie.

CYTAT
zapewniam was ze chodzi właśnie o to by ŚWINIOM KORYTO ZABRAĆ!!
Jasne, że o to chodzi - każdy rząd to obiecuje, ale liczba urzędników i złożoność struktur władzy rośnie wraz z kolejnymi zmianami ekipy rządzącej. Nie można od tak wyrzucić połowy urzędasów, bo nastąpi paraliż. Trzeba przygotować warunki, uprościć procedury, zbudować na nowo administrację, wprowadzić nowe rozwiązania - czy to do końca możliwe?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2010r. 14:08  
Cytuj
aby spoleczenstwo moglo sie rozwijac umiech

przyklad umiech

moja ciocia z zagranicy umiera , dostaje spadek milion baksow !
pracowala na to cale zycie, placila podatki itd.
ja w polszy musze zaplacic podatek i to nie maly !
(od darowizny tez, jeden h...)

od miliona baksow podatek, hmm niezla firme mozna za to rozkrecic
oprocz tego gdy wplace na konto znowu podatek od osczednosci !

a wpada jakis zagramaniczny biznesmen
iii ma ulgi !
np 5 lat zwolniony z podatku, 5 lat nie placi ZUS za pracownokow! aby dal prace ludziom !
potem nachapie sie i za 5 lat znika, lub sprzedaje firme bratu i ten potem corce itd. i tak wkoło wojtek ! i zaś ulgi !


a czy zwykly podlak po spadku, darowiznie cioci, dostanie taka ulge, i zwlonienie z podatku ?
ni h...a !!!!


podatek od podatku opodatkowany podatkiem ! to jest polska !

wracajac do IRL, moj boss doslat kredyt jakies 1mln euro, na rozkrecenie firmy !
warunek i jesli utrzyma firme 10 lat kredyt bezzwrotny umiech
niestety sie syplo, a kredyt 3a splacac, lub oddac !!!
z zalogi 180 0sob zostalo moze 30,
i zeby mieli młotki robić, to będa robić, niestety nie moze upadłości firmy ogłoscic, i sie wypiac na wszystko i wszystkich !
bo milionek do oddania

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »