NawigacjaStart » Forum » Okolice » Tarnobrzeg »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
cb radio jakie?,
Posty: 221
Dołączył: 21 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2010r. 22:01  
Cytuj
Witam, Potrzebuje CB radio. Kompletnie sie na tym nie znam a widze ze jedne sa tansze a drugie drozsze wiec roznica musi byc. Dodam jednak ze nie jezdze na dalekie trasy jezdze co 2 tyg ze Stalowej do Rzeszowa i ze Stalowej do Tarnobrzega. Zalezy mi tylko aby zapytać czy kolegow niebieskich nie ma na drodze. Zalezalo by mi aby antena nie byla za dluga i zeby byla na magnes, prosilbym kogos kto sie zna, aby mi doradzil ewentualnie radio + antene zeby spelniala moje wymagania i zeby nie byla droga bo jak juz napisalem kompletnie sie na tym nie znam umiech Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2010r. 22:01  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2010r. 22:40  
Cytuj
jeżeli chodzi o cenę/jakość to tylko Uniden XL520 PRO oraz antena do tego Sirio AS100 1 metrowa - niesamowity zasięg super sprawuje się z radiem. Miałem już kilka radii oraz do czynienia z Presidentami jeśli nie chcesz ładować w zestaw ponad 600-700zł doradzałbym Ci kupić powyższy. Naprawdę będziesz zadowolony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 267
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2010r. 22:54  
Cytuj
Nic dodac nic ujac JAK WYZEJ chyba najlepszy stosunek ceny/jakosci.
Obecnie mam hustlera100 ale sirio as100 jest lepsza i w media w stw maja dobra cene 115zeta a z radyjkiem mozesz miec problem bo jest zakaz ich sprzedazy ale w rzeszowie na gieldzie trafisz jak dobrze poszukasz ;D

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 221
Dołączył: 21 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2010r. 22:57  
Cytuj
to podajcie mi jakies z ktorym nie bede mial problemu z kupnem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2010r. 23:00  
Cytuj
http://allegro.pl/uniden-520-pro-xl-nowe-nie-uzywane-i1350664297.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 221
Dołączył: 21 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2010r. 23:09  
Cytuj
uuu ale jak teraz jest 230 to jak licytacja dojdzie do konca to ladna kwotka sie uzbiera. Nie ma tanszych dobrych ? umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 221
Dołączył: 21 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2010r. 23:11  
Cytuj
http://allegro.pl/cb-radio-uniden-520-xl-pro-520xl-sprawdz-i1369304930.html to bedzie o ten ? umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2010r. 23:22  
Cytuj
tak kupuj dobra cena. Dawniej były tańsze ale teraz to taniej wątpie byś kupił z gwarancjąumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 1 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2010r. 23:25  
Cytuj
zaponieliście państwo mu powiedzieć żeby przypadkiem nie skracał przewodu od anteny , a jesli juz to niech mu to zrobi ktos kto sie zna na tym i na mierniku SWR umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 221
Dołączył: 21 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2010r. 23:34  
Cytuj
tzn? a i jak kupie to radyjko to jego trzeba chyba jakos wystroic nie ? jak tak to gdzie co i jak i za ile ;p?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 1 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2010r. 23:44  
Cytuj
Jedyne dostrojenie dotyczy anteny a właściwie kabla . Obecnie sprzedawane są z odpowiednią długościa przewodu (dla Swr itp) ale dostroić możesz również przy pomocy załączonego kluczyka Imbusa (potocznie)wysuwając lub chowając bata ze stopki . To czasami jest tylko kwestia milimetra lub dwóch. Reszte dopowiedzą pozostali fachowcy umiech
Oczywiscie jak juz wyzej wspomnialem , dostrojenie nie jest konieczne bo nowy zestaw poprostu podinasz i "jedziesz" chyba że ktos jest nadgorliwy .Pamietaj nie skracaj przewodu bez potrzeby !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2010r. 23:59  
Cytuj
złoczyńca warto jednak wystroić antenę nawet jak kupisz nową ja Ci mogę wystroić posiadam miernik.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Gru 2010r. 07:55  
Cytuj
Pamiętam że masz diesla na common rail to do niego?? jak tak to powodzenia nowe diesle nie lubią cb radyjek i radia kosztują swoje - uniden nie nada się do nowoczesnego diesla będą trzaski

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2010r. 08:23  
Cytuj
Z tańszych radyjek dobrze sprawuje się Yosan Pro-120, natomiast antena to Sirio AS-100 lub Sirio Omega 27.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 28 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2010r. 08:41  
Cytuj
Proponuję postawić na Maxon CM70. Znakomite radio. Opis można przeczytać tutaj:

http://www.cb-ra(...)ypy.html

A tu małe porównanie automatycznej blokady szumów tego cb-radia na tle innych radiotelefonów.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 1 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2010r. 09:34  
Cytuj
~toxic A o czym pisalem wyzej ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 221
Dołączył: 21 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2010r. 11:34  
Cytuj
a co inni na ten temat sadza , ktore radyjko lepsze ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2010r. 14:31  
Cytuj
możesz wziaść jakiegoś "no name" Maxona albo postawić na sprawdzoną jakość unidena... Ja bym się nawet nie zastanawiał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 3 Wrz 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2010r. 14:49  
Cytuj
http://www.stalowawolacity.pl/profil-firmy/serwis-auto.htm

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 28 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2010r. 14:54  
Cytuj
CYTAT
możesz wziaść jakiegoś \"no name\" Maxona albo postawić na sprawdzoną jakość unidena... Ja bym się nawet nie zastanawiał.


Człowieku, najpierw sprawdź o czym chcesz pisać, a potem się wypowiadaj.
Chcesz podważyć jakość marki "Maxon" nazywając ją "no name"??

Dla Twojej wiadomości wpisz w sobie w google "Maxon". Robisz tylko zamęt.
Na pewno nie jest to zachwalany Taiwan ;)
Jeśli potrafisz, to sobie poczytaj czym zajmuje się ta firma:

http://www.maxoncic.co.uk/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2010r. 15:30  
Cytuj
Viceroy trafiłes w bardzo słaby punkt smiech2 Bo dla gwoli ścisłości pracowałem w fabryce dla tej również firmy - i napewno nie powiesz że są radiami zbliżonymi do produkcji Presidentów ?? Najpierw rozkręc - zobacz a potem się wypowiadaj. Fakt firma jest znana może za bardzo pojechałem "no name" ale elektronika nie należy do super jakości.

I napewno nie polecałabym tego własnie radia jako alternatywy dla Unidena. Z tego co nawet pamiętam panel miał bodajże dotykowy. Jeśli jednak znasz przynajmniej 20 użytkoników tego radia od 2 lat w różnych warunkach atmosferycznych i każdy powie że jest zadowolony to okej uwierze umiech Bo co do unidenów moge to śmiało powiedzieć bo sam mam w 3 samochodach to własnie radyjko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2010r. 17:14  
Cytuj
Jezeli chodzi o MAXON'a to jesteem zadowolony w 100% (w kazda aure i w kazdych warunkach) ja mu takowe polecam!!za 230zl lepszego radia niemoglem kupic i niezaluje ani grosza wydanego na nie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Gru 2010r. 18:40  
Cytuj
toxic ty sprzedajesz te radia?? co post zachwalasz tylko ta firme

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2010r. 20:52  
Cytuj
Rally a to Twój n-ty post który piszesz do jakiegoś użytkonika że coś sprzedaje %-)

Cholera chce pomóc, doradzić to spotykam się z naganą smiech2smiech2 mało tego jeszcze chce za darmo koledze zestroić antene ale i tak jestem sprzedawczykiem radii smiech2 No ale żeby nie było - nie sprzedaje i polecam Presidenta zawsze ale wątpie by chciał przeznaczyć taką kasę na tak rzadkie jeźdzenie więc myśle że najlepszym rozwązaniem jest uniden. Chyba że ten Maxon też jest okej bo też ludzie zachwalają ;]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 28 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2010r. 02:02  
Cytuj
Nie lubię dyskutować w \"jedynie słusznych\" kwestiach - jakim ten temat zaczyna się okazywać.
Ja niczego nie negowałem i to sobie zastrzegam (!!), jednak \"toxix\" uzurpuje nad-wyższość pewnej \"firmy\" bez zdania racji i wyczucia taktu.
Q..wa!! po co mi każesz rozkręcać urządzenie, które od ponad 30 miesięcy nie stwarza mi problemów, a fonia jest o niebo lepsza od Twojego \"Unidena\" czy inaczej zwanego \"Presidenta\". Obaj tacy sami tylko puszka inna, a środek ten sam - z tą różnicą, że elektroniką odstają o 100 lat za na korzyść Maxona?? ;)
Na innym przykładzie:
kupując dziś w jakimś sklepie np.: najnowszy komputer, jest OK, jesteś zadowolony - jednak wychodząc ze sklepu już jesteś właścicielem bardzo starego komputera!! Taki jest dzisiaj postęp w elektronice ;)
Dawniej komputer (idąc tokiem myślenia kolegi \"toxic\")zajmował powierzchnię boiska sportowego - ok, przesadziłem, ale chodzi mi tylko o porównanie. Dziś \"komputer\" jest laptopem bądź notebookiem - potrzebne jest rozbieranie sprzętu na strzępy, by sprawdzić jakiej jest klasy??
A w ogóle co nam to da?? Chodzi jedynie o niezawodność, poprawność działania i długowieczność pracy. I tak jest w tym przypadku, jest mniej bebechów, jednak możliwości i wydajność jest o wiele większa - to jest po prostu postęp!! (gdyby ktoś nie wiedział ;) )
- Ja akurat mam (miałem) 3 sztuki CM70. Wszystkie kupione mniej, więcej w tym samym czasie. Jednego sprzedałem z samochodem i wiem na pewno, że działa do dziś bez problemów tak samo jak moje pozostałe 2 szt. Mam kumpla w Moskwie, który też ma ten sam model i jest zadowolony.

- Powiem tak - stosunek jakość / cena jest nieporównywalny do chwalonych przez kolegę \"toxic\" ;) - wystarczy poszukać w google różnych porównań, ewentualnie popatrzeć jak inne modele z wyższej półki działają - tzn. \"jak je słychać\" ;)
- Legenda to nie wszystko ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Okolice » Tarnobrzeg »