NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Biznes »
Nowy Temat Odpowiedz
jaki biznes otworzyc?,
Posty: 25
Dołączył: 18 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2010r. 12:00  
Cytuj
witam wszystkich jak myślicie co można otworzyć za biznes w dobie"kryzysu".Może macie jakieś pomysły-na czym najlepiej by sie wyszło????Stalowa jest tak mała a konkurencja coraz wieksza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2010r. 12:00  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2010r. 12:09  
Cytuj
stworz w dziedzinie w ktorej nie ma konkurencji badz jest slaba badz zostan jeszcze lepszym produktem. Musisz sama rozpoznac rynek , wykazac sie pomyslem i zaczac tworzyc . Proste ?umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 13 Lip 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2010r. 12:26  
Cytuj
Mam pomysł na biznes ale oczywiście jak to w sprawach biznesowych należy dyskrecji i rozwagi po więcej szczegółów zapraszam na PW i oczywiście interesuje mnie tylko wspólne przedsięwzięcie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Gru 2010r. 15:36  
Cytuj
@ewela: Jak nie chcesz otworzyć biznes, a nie masz na niego nawet pomysłu to lepiej nie otwieraj żadnego bo nie wróżę Ci sukcesu. W biznesie pomysłowość i rzetelność to rzeczy najważniejsze, tą drugą pewnie posiadasz ale z pierwszą kiepsko.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2010r. 16:48  
Cytuj
musisz mieć naprawdę dobry pomysł, bo dzisiaj to coraz trudniej działać. Nasze Państwo polskie ukochane zamiast ułatwiać prowadzenie własnego biznesu to jeszcze je utrudnia, zresztą raport Banku Światowego mówi sam za siebie, jesteśmy pod tym względem nawet za jakimiś "Kirgistanami" itd.

Od nowego roku idzie Vat do góry, znika możliwość odliczania vatu od paliwa do aut firmowych, znika możliwość odliczenia vat na zakup auta firmowego, itd itd ... a paliwko w górę, prąd w górę, czynsze w górę - jedno wielkie badziewie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 18 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2010r. 17:21  
Cytuj
no tak tu to masz racje wszystko przeciwko ludziom którzy chca cos robic w zyciu...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 99
Dołączył: 6 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Gru 2010r. 17:30  
Cytuj
Bo Polacy to taki narod ktory porafi tylko zalic sie na internecie.

W innych krajach wiele takich numerow jakie wyprawia wladza u nas byloby nie do przyjecia - bylyby (są) strajki na ulicach, zadymy, pala samochody itp.

Ja jestem zdania ze w tym kraju nic sie nie zmieni dopoki nie wybuchnie wojna domowa :(
Wojna podczas ktorej zawisnie na latarniach wiekszosc tych pseduobiznesmanow (majacych potezne firmy), ktorzy dorobili sie na okradaniu Panstwa, na ukladach SBckich, UBckich itp. A ich caly majtek przejmie nowe Panstwo.
Panstwo bez rzadzacych i nierzadzacych w obecnym czasie politykow.
:(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 527
Dołączył: 15 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2010r. 17:38  
Cytuj
CYTAT
no tak tu to masz racje wszystko przeciwko ludziom którzy chca cos robic w zyciu...

myslisz ze jesli ktos mialby pomysl na biznes ktory wypali na 100 % to sam by go nie realizował?
najlepiej zajmij sie czyms co lubisz i w czym jestes dobra. masz wtedy najwieksza szanse na sukces.
powodzenia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2010r. 17:39  
Cytuj
ludzi na strajki nie brakuje, tylko brak bądź niedobór jest ludzi którzy wzięli by ten ciężar organizowania takowych przedsięwzięć. Jednak co my tu będziemy o strajkach dyskutować, skoro ponad 40% popiera kochane PO, sam na tych debili głosowałem; miało być liberalnie, okazało się .... sami widzicie; wyłącznie same podwyżki, nic dobrego, totalne nieróbstwo!!! LENIE LENIE LENIE !!!! nie będę już używał mocniejszych słów , szkoda moich nerwów już. Trzymajcie się.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 99
Dołączył: 6 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Gru 2010r. 17:58  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
no tak tu to masz racje wszystko przeciwko ludziom którzy chca cos robic w zyciu...

myslisz ze jesli ktos mialby pomysl na biznes ktory wypali na 100 % to sam by go nie realizował?


I tutaj sie mylisz.
Na kazdy biznes potrzebny jest kapital.
Na jeden mniejszy na inny duuzy.

Wiec sa tez ludzie z pomyslami ktorzy poszukuja inwestorow i sa tez tacy, ktorzy maja kapital a nie maja pomyslu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 307
Dołączył: 29 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2010r. 18:38  
Cytuj
Niestety Polacy mają zaćmę na oczach i ślepo wierzą mediom. W ostatnich wyborach głosowałem na POpaprańców bo miało być liberalnie , miało żyć się lepiej. W zamian otrzymalismy wyższe podatki i drożyznę. Raz się naciołem i nigdy więcej. Niestety nadal jest ponad 30% społeczeństwa które łyka kłamstwo i chłam PO. w normalnym kraju taka partia w nastepnych wyborach nie łykneła by nawet kilku %.

Jaki biznes hm cięzko powiedzieć bo szeregowy Polak ma coraz mniej kasy w kieszeni a jak sie domyslam byłby to raczej mniejszy biznes a nie produkcja autumiech. Tak jak powiedziano wyzej w tym kraju niszczy sie małych i drobnych przedsiębiorców oraz klasę średnią.!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2010r. 20:23  
Cytuj
CYTAT


W innych krajach wiele takich numerow jakie wyprawia wladza u nas byloby nie do przyjecia - bylyby (są) strajki na ulicach, zadymy, pala samochody itp.

Ja jestem zdania ze w tym kraju nic sie nie zmieni dopoki nie wybuchnie wojna domowa :(
Wojna podczas ktorej zawisnie na latarniach wiekszosc tych pseduobiznesmanow
:(


Zaczynam wierzyć ze jest to nierealne, społeczenstwo podzieliło się dzięki wiadomym partią i medią które przedstawiało to we wszystkich, możliwych kolorach.

Wybuchnie wojna domowa, to ci co są przy władzy wprowadzą coś na styl stanu wojennego, obiecają podwyżki tym co mają stłumić strajki i wszystko wróci do normy umiechJedyna nadzieja to wpełni solidarny naród, oraz sprawiedliwe rozliczanie polityków - tylko kto miał by to robić umiech


A co do biznesu to orginalny pomysł jest połową sukcesu umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4899
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 12 Gru 2010r. 00:48  
Cytuj
Z biznesem się trochę spózniłaś.Wybory już były.To dopiero biznes...Startuj w przyszłym roku.Powodzenia.

IM MNIEJ WIESZ, TYM LEPIEJ ŚPISZ. JEŚLI WIĘCEJ WIESZ, GORZEJ ZASYPIASZ, ALE TYM TRUDNIEJ BĘDZIE IM CIEBIE WYDYMAĆ W CZASIE SNU.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 4 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2012r. 20:18  
Cytuj
Na tej stronie jest kilka fajnych artykułów jaki biznes otworzyć

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 24 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2012r. 13:20  
Cytuj
Pomysł, to dużo, ale to tylko narzędzie.

Każda działalność ludzka - biznesowa albo nie- jest prowadzona w jakimś celu.
Nie ma celu- nie ma sensu. Jest wegetacja.
Skąd wiesz, jaka drogą iść, skoro nie wiesz dokąd idziesz?

Po pierwsze musisz znać swój cel, czyli krótko mówiąc wiedzieć czego chcesz, albo inaczej, co chcesz osiągnąć (każdy z nas ma inny cel i dlatego wybiera inną drogę).

Potem weź pod uwagę czym dysponujesz (to się nazywa zasoby: materialne, czyli np. kasa, pomieszczenia, pojazdy, sprzęt...i niematerialne: np. wiedza, umiejętności, znajomości itp ale też pomysł)i zastanów się, czy masz to, co Ci potrzebne do osiągnięcia tego celu.

Wtedy się okaże czy jesteś w ogóle w stanie osiągnąć swój cel, a może trzeba go zmienić na inny, bo po prostu nie masz do tego zasobów.

Twoim celem może być też np. zdobycie sposobu na biznes, ale znowu musisz ustalić jakie masz do tego zasoby i zaplanować działania- dokładnie krok po kroku. I wykonać swój plan, a na pewno Ci się uda, jeśli plan jest dobry i realny.

A później wszystko od nowa, aż osiągniesz to, czego chcesz.

W innym wypadku - czekaj na gwiazdkę z nieba, to też jakiś sposób na egzystencję. Ale wtedy nie miej żalu do nikogo...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 3 Wrz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2012r. 15:38  
Cytuj
napisz do mnie na pw spotkamy się to podzrucę ci parę pomysłów

Awwf
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 16 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2012r. 20:01  
Cytuj
CYTAT
I tutaj sie mylisz.
Na kazdy biznes potrzebny jest kapital.
Na jeden mniejszy na inny duuzy.


Od kapitału, to są banki.

Ale im pomysł nie wystarczy. Do tego potrzebny jest bussinesplan.
I to dobrze wykonany.
Załóżmy, że mam kasę, a ty masz pomysł.
Myślisz, że zaryzykuję bo "masz pomysl" ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 26 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2012r. 20:26  
Cytuj
ja pomysłów mam kilka, lecz jeden problem to potrzebny całkiem spory kapitał, a pozatym to nie pomysły na rynek stalowowolski, w większym mieście prędzej by wypaliło, no może jeden by jakoś pociągnał w stalowej woli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Biznes »