NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
VAT, a przedsiębiorcy,
Posty: 245
Dołączył: 8 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2010r. 11:04  
Cytuj
Prowadzę firmę od 5 lat, mam program do wystawiania faktur gdzie nie ma opcji 23% czy więcej procent VAT, oznacza to, że muszę kupić nowy program który kosztuje jakieś 700 zł, zatrudnić na miesiąc może dwa pracownika, który od nowa wklepie mi wszystkie pozycje do programu, około 6000 pozycji, zmienić ofertę cenową, ceny dla klientów, itd. Wyobrazcie sobie teraz mały sklep który zaczął swoją działalność np 3 miesiące temu, a teraz znowu koszty, praca, musi kupić nowy program, wklepać nowy Vat na kasę, o wyższych cenach już nie wspomnę. Jak widać politycy myślą tylko o sobie , w sesie od strony kosztów pastwa o przedsiębiorcach już nikt, no ale przecież jak będzie trzeba kupić program to gospodarka się nakręci, a ludzi będą mieli pracę

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2010r. 11:04  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2010r. 11:22  
Cytuj
Dzięki mydleniu nam oczu "sprawą z krzyżem", bezszelestnie wprowadzono "nowy" Vat - aż boję się co nam jeszcze rząd wniesie w zbliżającym się czasie. Narazie bogaty się wzbogaci, a biedny zbiednieje.

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 20 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2010r. 11:22  
Cytuj
z tymi programami to bym nie przesadzał, jęśli masz legala to na pewno będzie aktualizacja, ja taki mam i przy każdym otwieraniu sprawdza dostępność nowej wersji, nowe wersje druków itp itd, gorzej z tonami druków papierowych, ich się nie da wykorzystać no chyba że będzie powrót do 22% choć znając naszych pożal się Boże polityków to prędzej będzie 32%!
no i gorzej z kasa fiskalną 31grudnia 23:59 stawka 22 dwie minuty później trzeba liczyć 23 konia z rzędem kto przeprogramuje kase (o północy w sylwestra)a na marginesie to cieszą się tylko serwisy kas fiskalny oj bedą mieli żniwo!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 8 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2010r. 13:11  
Cytuj
Właśnie o to chodzi, że mam legala i nie da rady aktualizować , jakbym wiedział to kupiłbym inny program poprozttu ale teraz to pózno.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2010r. 14:07  
Cytuj
CYTAT
z tymi programami to bym nie przesadzał, jęśli masz legala to na pewno będzie aktualizacja, ja taki mam i przy każdym otwieraniu sprawdza dostępność nowej wersji, nowe wersje druków itp itd, gorzej z tonami druków papierowych, ich się nie da wykorzystać no chyba że będzie powrót do 22% choć znając naszych pożal się Boże polityków to prędzej będzie 32%!
no i gorzej z kasa fiskalną 31grudnia 23:59 stawka 22 dwie minuty później trzeba liczyć 23 konia z rzędem kto przeprogramuje kase (o północy w sylwestra)a na marginesie to cieszą się tylko serwisy kas fiskalny oj bedą mieli żniwo!!!



zmiana w kasie i drukarce fiskalnej stawki z 22 na 23% to odpowiednio w kasie do 1 minuty roboty, w drukarce fiskalnej do 2 minut - wystarczy otworzyć książeczkę z instrukcją obsługi.. a i od razu piszę zapobiegliwie, że nie ma przymusu aby operację zmiany stawek miał możliwość dokonania tylko wyłącznie serwis, takie operacje są dozwolone dla użytkownika


pytanie do Janka23; jaki masz ten program ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2010r. 15:57  
Cytuj
I jeżeli masz legalny system typu fpp będzie aktualizacja, jednakże będą jaja z podatkiem 23% od zakupów za 22% w firmie ale to juz sprawa dla księgowych

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2010r. 13:21  
Cytuj
lukaszm
twoj przyklad zmiany vat w kasie fiskalnej, owszem, jesli masz vat dla grupy towarow, a nie wszystkie madre kasy maja taka opcje
musisz klepac dla kazdej grupy towarow a wyobraz sobie jak ktos ma 100 pozycji to juz troche zejdzie !

a co aktualizacji jesli program, sam nie nie aktualizuje wystarczy zadzwonic do producenta, czy takowa aktualizacja dojdzie poczta przed 01.01.11, czy dostepna jest np przez internet.

co powinno byc zawarte gdzies w umowie, czy aktualizacje ci sie nalezą bezplatnie , czy odplatnie, co sadze nie jest duzym kosztem .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 25 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2010r. 13:29  
Cytuj
CYTAT
pytanie do Janka23; jaki masz ten program ?

Hehehe, Janek nie ma żadnego programu tylko tak sobie postanowił pojechać po rządzie dla poprawy humoru ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »