NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
plan zmniejszenia pijanych kierowców na drogach, mniej pijanych kierowców
Posty: 120
Dołączył: 15 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Sie 2010r. 18:19  
Cytuj
Plan zmniejszenia liczby pijanych kierowców:
Każdy pijany kierowca złapny na gorącym uczynku miałby zabierane prawo jazdy i samochód nie ważne czy on byłby jego właścicielem czy osoba trzecia. Auto trafiało by na policyjny parking który byłby komisem samochodowym. Każdy obywatel (oprócz dotychczasowego kierowcy) mógłby kupić sobie taki samochód w atrakcyjnej cenie zaś pieniądze z takiej transakcji trafiałyby do budżetu państwa. Zmniejszyła by się dziura budzetowa a pijanych kierowców było mniej.
JAKIE JEST WASZE ZDANIE NA TEN TEMAT

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2010r. 18:19  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 14 Sty 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2010r. 18:51  
Cytuj
nom i kolejny powod ze czesto pijani kierowcy nie jezdza swoimi autami i właściciele nie mają wplywu lub też wiedzy o tym ze ktos moze jechac po % i byłoby to dla nich krzywdzące ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2010r. 20:32  
Cytuj
Ale o czym mowa. kolega bierze moje auto i nie wiem czy jest trzeźwy. i niby moje auto ktoś sprzeda bez mojej zgody ?? Doczytaj kolego bo w takim przypadku płąciłby równowartość. Ale to i tak nie wejdzie bo jest sprzeczne z prawem

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 14 Sty 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2010r. 05:31  
Cytuj
no wlasnie o tym mowilem..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
LOP
LOP
Posty: 160
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2010r. 07:31  
Cytuj
a ja mam inny pomysl, po pierwsze to podniesc limit z 0,2 promila do 0,5 tak jak to jest w wiekszosci krajow europejskich. A teraz tak, jak ktos jedzie po pijanemu i zlapia go pierwszy raz to z automatu dostaje grzywne 20 tys pln i nie moze sie nigdzie odwolac , jak nie ma to komornik i cala sprawa ma byc zalatwiona w ciagu miesiaca. Jak klienta zlapia po raz 2 to zabieraja prawko dorzywotnio i daja 50 tys grzywny, tez z automatu bez zadnych sadow. A jak klient jest uparty i jedzie po raz 3 po pijaku i w dodatku bez prawka to wsadzaja goscia z automatu na rok do wiezienia itez bez odwolan i innych zagiebgow umozliwiajacych wymiganie sie. Jestem pewien ze liczba pijanych kierowcow po wcieleniu tego systemu spadla by o 50% conajmniej.

Nigdy nie prowadź dyskusji z debilem... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2010r. 07:57  
Cytuj
Pierwsza jazda po pijaku 10 tys złotych i publiczna chłosta na goły tyłek na stadionie piłkarsakim przed meczem z odczytaniem danych osobowych.
Druga jazda - yyy jaka druga jazda good

Taki wstyd skutecznie zahamowałby pijaństwo

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2010r. 09:27  
Cytuj
czytajac ostatnie statystyki, to swierzakow bardzo nie ma, ale recydywy to przybyło
prowadzil pojazd pomimo zakazu

no i h... mu zrobia!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Sie 2010r. 10:04  
Cytuj
1. Policja nie jest od handlu autami.
2. Wydaje mi się że konfiskata samochodu osoby trzeciej byłaby sprzeczna z konstytucyjnym prawem do posiadania. Konfiskata może nastąpić jedynie w czasie zagrożenia państwa i to chyba też jest w konstytucji określone.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2010r. 09:03  
Cytuj
najlepiej od razu roztrzelać mlotek. Przecież grono tych pijanych kierowców to rowerzyści - ale na ten temat statystyki milczą .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 22 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2010r. 17:13  
Cytuj
areszt czy kara pieniezna cokolwiek byleby pomoglo ale skoro nic nie dziala to moze i konfiskata by pomogla, nigdzie chyba na swiecie nie ma tylu ludzi tak niemyslacych jak w Polsce statystyki mowia same za siebie, to straszne, ze ludzie gina z winy takich idiotow bez wyobrazni....

I\'d rather be hated for who I am, than loved for who I am not.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 173
Dołączył: 22 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2010r. 19:36  
Cytuj
Zabijają siebie i innych w 85% trzeźwi.
Kiedyś kierowcę traktowano normalnie - gdy był pijany to o tym pisano. Teraz traktuje się jak pijaka - podstawowa informacja to - kierowca był trzeźwy. Nieważne ile osób ucierpiało.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2010r. 19:49  
Cytuj
Mój pomysł jest następujący:
Tydzień sprzątania miasta w kamizelce z napisem. "To ja po pijaku mogłem zabić twoje dziecko", dla złodziei "Jestem złodziejem zginęło ci coś?" itp. itd.

Homo res sacra homini /Człowiek człowiekowi świętością/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »