NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
Korwin Mikke w Stalowej Woli,
Posty: 3
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2010r. 21:01  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2010r. 21:01  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 10 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2010r. 21:15  
Cytuj
Warto przyjsc, posluchac. Po chwili zastanowienia sie nietrudno jest odniesc wrazenie, ze gosc mowi do rzeczy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 8 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Cze 2010r. 21:29  
Cytuj
W 90% zgadzam się z programem tej partii, jednak zastanowiła mnie pewna spara. Jak wejdziecie na stronę http://partiawip.pl/wspomoz_nas/ jest tam napisane, że konto tej partii jest w banku PKO, zatem, jeżeli państwe firmy jak głosi powyższa pratia, to ucieleśnienie zła,koguty, wudu marnotrastwo pieniędzy, czau, itd, to jak to możliwe, że ta właśnie partia, ma konto w państwowym banku? który tak, rzeczywiście jest jednym z gorszych banków (wchodzisz do banku, a tam las moheros,bo babcie nie umeją wybrać kasy z bankowamtu, a jak już się dostaniesz, to stara 200Kg baba je kanamkę pije kawę i pyta czego psnir js msm przerwe kur.. mam zawółać ochronę sku... jrba... zer.. ci dup..?, itd). Może to mały szczegół, ale zwraca uwagę, więc postanowiłem się tym podzelić umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2010r. 23:59  
Cytuj
jkm ma konto w BZ WBK natomiast konto partii jest w PKO nie wiem czego taki wybór. może taniej umiech Dobry kapitalista wybiera.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Cze 2010r. 01:25  
Cytuj
Lista banków polskich
Banki państwowe
- Bank Gospodarstwa Krajowego
Spółki akcyjne bezpośrednio kontrolowane przez skarb państwa
- PKO Bank Polski SA
Spółki akcyjne pośrednio kontrolowane przez skarb państwa
- Bank Pocztowy SA
- Bank Ochrony Środowiska SA
Banki z przewagą kapitału prywatnego
- Bank Współpracy Europejskiej SA
- INVEST-BANK SA
- Getin Bank SA
Banki zrzeszające banki spółdzielcze
- Gospodarczy Bank Wielkopolski SA
- Bank Polskiej Spółdzielczości SA
- Mazowiecki Bank Regionalny SA
Źródło: NBP
http://www.money(...)275.html

Wybrali "państwowy" bank może dlatego że wszystkie inne "należą" do inwestorów zagranicznych. I tak źle i tak niedobrze uśmiech

Homo res sacra homini /Człowiek człowiekowi świętością/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 8 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Cze 2010r. 11:22  
Cytuj
no ale przecież wolny rynek!!!, niczym nie sktępowany!!, jakie więc znaczenie ma z jakiego kraju pochodzi bank, byle nie państwowy i była wolna konkurencja bez ingerencji państwa. Dlaczego więć WiP ma konto w państwowym banku? to wyklucza się nawzjajem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Cze 2010r. 12:12  
Cytuj
moze dlatego ze wynegocjowal indywidualne korzystniejsze niz w innych warunki ? :] zadzwon i popytaj a najlepiej miales okazje w stalowej zeby zapytac :]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 8 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Cze 2010r. 12:23  
Cytuj
Tz. lepsze warunki czego? przetrzymywania pieniędzy na koncie?, przeciez tu nie chodzi o oprocentowane żeby negocjować warunki, a w stalowej akurat nie byłem jak był Korwin, tak to napewno bym poszedł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Cze 2010r. 12:38  
Cytuj
moze o nizsze prowizje od wplat :] a moze chcial pokazac swoje poczucie humoru :] nie wiem, zapytaj na jego stronie jak cie to morduje :]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Cze 2010r. 15:01  
Cytuj
Takie gdybanie nie ma sensu. To tak jakby nie mógł korzystać z TP czy Poczty Polskiej albo PKP. Taki element zupełnie nie ma znaczenia. Nie chcemy aby Korwin należał do Ultra ideowców niczym wyznawcy Marksa czy Lenina. Korzystają z konta, bo być może tak wygodniej umiech warto ich zapytać ale to naprawdę nie robi różnicy przy wyborze kandydata. Bo gdybyśmy chcieli prześwietlać innych kandydatów tak szczegółowo jak JKM to suchej nitki byśmy po nich nie zostawili umiech

Ja swój wybór już omówiłem. Co prawda nie zgadzam się z jkmem w kwestiach obyczajowych, to w pełni zgadzam się w kwestiach gospodarczych (podatki, wolność gospodarcza itd) I uważam, że ta kwestia jest kwestią najważniejszą. Ja jestem indywidualistą chcącym zarabiać normalnie i bogacić się, od pomagania są instytucje charytatywne i dobrowolne, na które chętnie oddam jakiś kapitał, ale wpierw trzeba mieć wolny kapitał na takie cele, a państwo mi nie pozwala rozwinąć skrzydeł, zatrudniać i nakręcać gospodarki. Bo bogaty obywatel konsumuje więcej i daje zarabiać innym. Jeżeli nałożymy większe podatki na bardziej zamożnych to ten z niższej sfery na tym straci najbardziej.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »