NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Po godzinach - Restauracje, Kawiarnie, Dyskoteki »
Nowy Temat Odpowiedz
Dobre chińskie jedzenie - jest takowe?,
Posty: 117
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2010r. 09:22  
Cytuj
Czy ktoś może wie coś na temat dobrej restauracji chińskiej w Stalowej? Nie mam na myśli baru, gdzie podają sklejony ryż z Biedronki albo makaron wyciągnięty z chińskich zupek... Godny polecenia, smaczny i najbliżej zbliżony jedzeniem do oryginału lokal by mi pasował. Do tej pory kosztowałam chińszczyznę w Rzeszowie i w Sandomierzu (nie wspominając całkiem odległych restauracji), ale to jednak kawałek stąd, lepiej by było na miejscu. Od razu dzięki na info :-)

Mijaj zdrów otwarte okna !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2010r. 09:22  
Cytuj

Mijaj zdrów otwarte okna !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd: RST
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2010r. 09:35  
Cytuj
CYTAT
Czy ktoś może wie coś na temat dobrej restauracji chińskiej w Stalowej?
Do tej pory kosztowałam chińszczyznę w Rzeszowie i w Sandomierzu

A w Sandomierzu to gdzie?
I czy warto?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 117
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2010r. 09:55  
Cytuj
Nie wiem jaka ulica w Sandomierzu, ale boczna od rynku, taka mała knajpka ale jedzenie dość smaczne. Prawie naprzeciwko tej restauracji chińskiej jest Cafe Mała - pyszna kawa tak przy okazji ;) Tak do końca to nie wiem czy Chińczyk jest kucharzem czy może to jakiś Wietnamczyk - oni wszyscy tacy są podobni :-) Ale ogólne wrażenie w porządku. Byłam tam już jakiś czas temu, nawet spory kawałek czasu temu, mam nadzieję, że lokal nadal istnieje i że nic się nie zmieniło na gorsze.

Mijaj zdrów otwarte okna !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 26 Marz 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2010r. 10:59  
Cytuj
Polecam Fix do potraw chińskich Knorr umiech Cena ok 3 zł. Tanio, szybko, i co najważniejsze we własnym domu jezyk (Kryzys mamy! W domu siedzieć! jezyk )

Polecam ich, bo ich znam i uważam, że są świetni: www.piksarstudio.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 344
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2010r. 11:13  
Cytuj
No w Stalówce to raczej proponuje samemu zaopatrzyć się w produkty i do dzieła.

Najprościej jak pisała Michaśka, ryż, fix, kurczak, i warzywa na patelnie chińskie.

Jednakże ja polecam Sajgonki, makaron sojowy z mięskiem i brokułami, a składniki takie jaki grzybki mun, papier ryżowy, makaron sojowy bądz ryżowy, sos sojowy itd znajdziesz nawet w naszym tesco! A i jeszcze w woka można się zaopatrzyć i takie pyszności można wyczarować ze ho ho

Samodzielne przygotowanie sushi też nie jest karkołomneumiech

Pozdrawiam i smacznego życzę umiech


Ps. Aby zjeść na prawde smacznie, trzeba się wybrać do prawdziwej chińskiej, japońskiej bądź wietnamskiej restauracji, Niestety sama takiej z prawdziwego zdarzenia poszukuje. Bo to co wszelkie bary szybkiej obsługi jak np ThaiExpress czy inne tego typu chińczyki stawiają na ilość a nie na jakoś. Ostatnio próbowałam tam Sajgonki, no niestety wyglądało to jak nasze krokiety w papierze ryżowym... ;/

Pozdrawiam


Ps. A restauracja Sajgon w Rzeszowie jeszcze istnieje? Bo ja tam jakieś ok 10 lat temu byłam...umiech Ale dobra zupę rybną mieliumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 117
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2010r. 11:55  
Cytuj
No właśnie w Rzeszowie w restauracji Saigon byłam, też trochę czasu upłynęło, ale pamiętam że podawali dobry makaron sojowy z warzywami i kurczakiem :-) ech... smaka mam strasznego

Mijaj zdrów otwarte okna !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2010r. 11:58  
Cytuj
A jak tam jest w Sandomierzu, je się tylko pałeczkami czy tolerują barbarzyńców i podają jakiś widelec? Pałeczkami jadłem jakieś 10 lat temu, trzymać je jako tako umiem, ale mimo to nie chciałbym zostawić połowy jedzenia na podłodze, a możliwe, że będę w Sandomingo wkrótce i wybrałbym się tam umiech.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 344
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2010r. 12:04  
Cytuj
Buuu przez Ciebie się głodna zrobiłam jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2010r. 13:16  
Cytuj
roznica miedzy Chinczykiem (jeszcze ktory region kraju bo to panstwo niemal wielkosci USA) a Wietnamczykiem to mniej wiecej taka jak miedzy Polakiem a Rosjaninem ;) . Tez nabralem smaku na kuchnie azjatycka, moze ktos cos polecic w promieniu 400 km ?smiech2 . Jadlem w kilku miejscach tzw. chinszczyzne i byly to nasze polskie warzywa wymieszane z ryzem z tesco w niektorych przypadkach Uncle Bens ;d . 1 kg dobrego ryzu kosztuje 3 tys. $ wiec nie sadze zeby jakas restauracja w kraju serwowala cos prawdziwie chinskie. Jesli ktos mialby szczescie i szuka smacznej zakaski do meczu przy piwie to polecam frog porridge- przysmak Singapuru

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 117
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2010r. 14:41  
Cytuj
Ja niestety nie potrafię jeść nie-widelcem :-) Podejrzewam, że sporo jest osób, które z pałeczkami miałyby problem, więc ułatwiają nam sprawę podając sztućce :-)))

Mijaj zdrów otwarte okna !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 13 Kwie 2010r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2010r. 16:53  
Cytuj
W Sandomierzu jest to bodajże ulica Rynek. W każdym razie parkując na parkingu pod Brama Opatowską lub w okolicy,droga na lewo od Bramy w kierunku centrum Starego Miasta zaprowadzi wprost do Restauracji HA-NOI ( po lewej stronie uliczki).Jedzenie-smaczne i niedrogie.

I nie jestem w żaden sposób powiązany z tą restauracją.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2010r. 20:26  
Cytuj
witam jezeli moge wtracic swoje dwa grosze to powiem Wam ze bylem takze ostatnio w ha noi w sandomierzu , tak przypadkowo wszedlem tam bo wszedzie bylo duzo ludzi mialem tylko wypic kawe a najadlem sie do syta co nie miara, wszystko pyszne lekkostrawne i naprawde w przystepnej cenie. Zamawialem jakies warzywa do tego oczywiscie ryz i pycha sosy jeden ostry a drugi slodki chetnie tam jeszce wpadne jak tylko bede w sandomierzu. polecam goodgoodgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 78
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2015r. 09:41  
Cytuj
Odświeżam, znajdują się takowe knajpki w okolicy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2015r. 10:18  
Cytuj
Nie znajdują. Na pewno nie w grodzie nuncjusza

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Po godzinach - Restauracje, Kawiarnie, Dyskoteki »