NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Psycholog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę »
Nowy Temat Odpowiedz
Modlę się do Jana Pawła II, powstaje nowa religia
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Paź 2008r. 12:30  
Cytuj
Proszę państwa, oto na naszych oczach powstaje nowa religia. Krakowski kardynał Dziwisz publicznie wyznał, że modli się do Jana Pawła II. Ciekaw jestem, kiedy trójca święta zmieni się w czwórcę? Przecież to jawne bałwochwalstwo. Dwa serwisy internetowe o tym piszą, więc nie można posądzić o manipulację medialną.

- Przynajmniej kilka razy w tygodniu modlę się do Jana Pawła II - ujawnia w rozmowie z TVP INFO kard. Stanisław Dziwisz.
http://fakty.interia.pl/raport/papiez_30_rocznica/news/kard-dziwisz-modle-sie-do-jana-pawla-ii,1193113

http://wiadomosci.onet.pl/1842409,11,item.html

W ten sposób wiara katolicka upada. Ja też nieraz widziałem, idąc koło stalowowolskiego pomnika JPII, jak niektóre osoby klękały przed nim i się modliły.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Paź 2008r. 12:30  
Cytuj

 
 
 
 
~~*****
ff
Wysłany: 12 Paź 2008r. 12:36  
Cytuj
kazdy sie modli do kogo chce i wcale nie musi to oznaczac upadku wiary.... to samo co wierzacy ale nie praktykujacy...

 
 
 
 
~~Jurek
ff
Wysłany: 12 Paź 2008r. 12:59  
Cytuj
Ty Prawdziwy Oryginalny dbasz o czystość religii jak Hitler o czystość rasy.

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Paź 2008r. 14:12  
Cytuj
Jerzy, ani myślę o eugenice, jak kiedyś kościół w USA przed wojną.

Obejrzyj sobie ten film i zobaczysz, skąd Hitler zaczerpnął inspirację do swoich szatańskich pomysłów. Zaczęło się, jak zawsze, od imperium zła, czyli USA.
http://video.google.com/videoplay?docid=-5739634563260751371

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Nowy
ff
Wysłany: 12 Paź 2008r. 14:20  
Cytuj
ja slyszalem ta wypowiedz dziwisza ale ja slyszalem ze modli sie za wstawiennictwem JPII

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Paź 2008r. 14:38  
Cytuj
Cytat jest przytoczony dosłownie. To raz. A dwa, co to za polityka modlić się przez czyjeś wstawiennictwo? Biblia mówi, że jest jeden pośrednik do Boga - Jezus Chrystus.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~ojciec
ff
Wysłany: 12 Paź 2008r. 17:53  
Cytuj
CYTAT
Proszę państwa, oto na naszych oczach powstaje nowa religia. Krakowski kardynał Dziwisz publicznie wyznał, że modli się do Jana Pawła II. Ciekaw jestem, kiedy trójca święta zmieni się w czwórcę? Przecież to jawne bałwochwalstwo. Dwa serwisy internetowe o tym piszą, więc nie można posądzić o manipulację medialną.

- Przynajmniej kilka razy w tygodniu modlę się do Jana Pawła II - ujawnia w rozmowie z TVP INFO kard. Stanisław Dziwisz.
http://fakty.interia.pl/raport/papiez_30_rocznica/news/kard-dziwisz-modle-sie-do-jana-pawla-ii,1193113

http://wiadomosci.onet.pl/1842409,11,item.html

W ten sposób wiara katolicka upada. Ja też nieraz widziałem, idąc koło stalowowolskiego pomnika JPII, jak niektóre osoby klękały przed nim i się modliły.
JEST TYLKO JEDEN "BóG" bez żadnych pośredników typu Chrystusus,Maryja zawsze dziewica i całe tabuny świętych.Modlę sie do "Boga Abrachama,Izaaka,Jakuba" i TYLE.A do tego nie potrzebny mi jest bezczelny,bogaty,bezideowy,buńczuczny i zakłamany kościól rzymsko-katolicki.:wśceikły:

 
 
 
 
~~*****
ff
Wysłany: 12 Paź 2008r. 18:18  
Cytuj
goodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgood
OJCZE MASZ RACJE goodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgood

 
 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 23 Wrz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Paź 2008r. 23:05  
Cytuj
Powiem szczerze, że nigdy nie rozumiałem wynoszenia na ołtarze... Jak ludzie, nieważne czy świeccy, czy też duchowni mogą przypisywać sobie prawo do uznawania kogoś świętym. Dla mnie jest to pozbawione sensu.

Muzułmanie nie są zacofanymi fundamentalistami, po prostu taką mają tradycję, ty niepoprawna politycznie świnio! (c) nonsensopedia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Paź 2008r. 23:06  
Cytuj
CYTAT
Powiem szczerze, że nigdy nie rozumiałem wynoszenia na ołtarze... Jak ludzie, nieważne czy świeccy, czy też duchowni mogą przypisywać sobie prawo do uznawania kogoś świętym. Dla mnie jest to pozbawione sensu.


gdyby nie oni to by pewnie w ogóle świętych nie było bo kto by się tym zajął?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 102
Dołączył: 27 Gru 2008r.
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2008r. 20:17  
Cytuj
Może i modli się w sensie takim jak gdyby rozmawiał z przyjacielem?
Zresztą niekoniecznie modli się "do" niego więcej niż do Boga Jedynego, może do Pana Boga modli się kilkanaście razy tygodniowo?, więc nie musi być to odrazu zanik wiary...

Nie
jestem
pokemonem!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~hehe
ff
Wysłany: 30 Gru 2008r. 20:22  
Cytuj
A ja się modlę do gorącego kaloryfera. Do zimnego się nie modlę bo to pogański bożek...zaklopotany

 
 
 
 
Posty: 405
Dołączył: 17 Lip 2007r.
Skąd: z czeskich filmów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2008r. 20:47  
Cytuj
CYTAT
gdyby nie oni to by pewnie w ogóle świętych nie było bo kto by się tym zajął?


A myślisz, że ta „robota” jest komukolwiek potrzebna do szczęścia poza arcykapłanami. . .
ps
Na marginesie powiem, że jak dla mnie Karol Wojtyła był całkiem zacnym człowiekiem – a przyznacie że jak na heretyka to chyba dość odważna opinia chytry

Jutro To Dziś Tyle Że Jutro
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Maciej
ff
Wysłany: 30 Gru 2008r. 21:05  
Cytuj
A tak na marginesie. Może warto byłoby wcielić w życie powiedzenie, zamiast się modlić, pomyśl.

Pozdrawiam

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 31 Gru 2008r. 01:21  
Cytuj
Oczywiste podtrzymywanie kultu jednostki. Zaczęło się od pomników, ulic, przedszkoli, lotnisk - to i się mózg kapłanowi zlasował i pomylił adresatów modlitw umiech
Ale mimo to zgadzam się, że pomimo kontrowersji dotyczących wpływu na kościół za jego pontyfikatu, Karol Wojtyła przewietrzył tę watykańską kruchtę. Wiadomo, że nie przesadził z reformami, no ale był prezesem firmy, która nie dokońca rozumie pojęcie biegu czasu i wydaje decyzje o 400 lat za późno umiech Zrobił tyle, co mógł. I za to powinien browar dostac w zaświatach.

 
 
 
 
~~Tadeusz R.
ff
Wysłany: 31 Gru 2008r. 02:32  
Cytuj
Wy bezboznicy jedni! Jakim prawem nazywacie sie katolikami jak nie umiecie uszanowac wielkich? Za to powinni do wiezenia wsadzac - i jak wygra PiS to ziobro was wszystkich powsadza!

 
 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 22 Lip 2008r.
Skąd: Kraków, Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2008r. 10:07  
Cytuj
Hipokryci z episkopatu kilka miesięcy temu na siłę podciągali działania minister Kopacz jako podlegające ekskomunice wg prawa kościelnego.
Tu sprawa jest oczywista: Stanisław Dziwisz za głoszenie herezji jest ekskomunikowany. Dlaczego żaden biskup tego głośno nie powie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~katolik
ff
Wysłany: 31 Gru 2008r. 10:31  
Cytuj
CYTAT
Wy bezboznicy jedni! Jakim prawem nazywacie sie katolikami jak nie umiecie uszanowac wielkich? Za to powinni do wiezenia wsadzac - i jak wygra PiS to ziobro was wszystkich powsadza!



pałuj sie moherze idż ojca rydzyka sobie zapuść i odpłyń w rozmyślaniach jak pomóc mu kupić nowego mejbacha

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Psycholog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę »