NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Psycholog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę »
Nowy Temat Odpowiedz
ZA CO KOCHAMY KOŚCIÓŁ ,
Posty: 40
Dołączył: 23 Maja 2008r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lip 2008r. 12:27  
Cytuj
Dlaczego tak trudno krytykować nam instytucje kościoła ? Niechlubna historia kościoła , obecne wydarzenia jakie mają miejsce w szeregach naszych Pasterzy , uzasadniają każdy rodzaj krytyki.. Cokolwiek złego można powiedzieć , to wszystko idealnie pasuje i jest tożsame z Kościołem katolickim . Skandale seksualne , wyzysk ekonomiczny , manipulacja treścią Pisma Świętego , próba dominacji i narzucania wszystkim wartości Watykanu , trudno znaleźć równie agresywny system religijny co katolicyzm . Ktoś powie ortodoksyjni islamiści , oni mam wrażenie tylko się bronią, przed ekspansją kultury zachodu. A jakich metod używał kościół w celu narzucania i ewangelizacji na przestrzeni swojej historii ? Pazerność ,umiłowanie luksu , to przymioty tej instytucji , a dla zachowania ich wiele robili , nie bacząc na wyrządzaną krzywdę .Dziś oblicze kościoła zdaję się być inne , mniej widowiskowe , mniej agresywne , mam nadzieje ,że źródłem tej zmiany jest refleksja nad wstydliwą historią tego tworu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lip 2008r. 12:27  
Cytuj

 
 
 
 
~~gggg
ff
Wysłany: 20 Lip 2008r. 12:28  
Cytuj
korupcja to znowu ty ... Jak tam parada rownosci?

 
 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lip 2008r. 00:17  
Cytuj
wczesniej walczyl z homofobami teraz z kosciolem, tylko czekac az sie wkurwi i peleryne przyodzieje ;]fajny jest ^^

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~ccc23
ff
Wysłany: 21 Lip 2008r. 10:04  
Cytuj
Ja osobiście za czytanie z ambony kolejnych numerów domów i mieszkań do sprzątania kościoła. TOTALNY ABSURD!!!!!!!!!
Księża powinni wreszcie zrozumieć że od sprzatania są sprzątaczki na etacie. Myślę że chętnych nie braknie.

 
 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lip 2008r. 10:05  
Cytuj
Fajnie jest go poczytać dla rozrywki dopóki jakiś napinacz nie podchwyci tematu i nie zacznie toczyć piany i drzeć mordę, że każdy kto uważa inaczej jest, dajmy na to, debilem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 21 Lip 2008r. 15:24  
Cytuj
a mi się w polskim kościele podoba fakt istnienia Radia Maryja. W tym nośniku najczęściej produkuje się mój ulubiony były członek PZPR prof. Bogusław Wolniewicz umiech http://www.radio(...)cz&__a=1

POLECAM KAŻDEMU! umiech

 
 
 
 
~~Vero
ff
Wysłany: 22 Lip 2008r. 17:04  
Cytuj
CYTAT
Dlaczego tak trudno krytykować nam instytucje kościoła ? Niechlubna historia kościoła , obecne wydarzenia jakie mają miejsce w szeregach naszych Pasterzy , uzasadniają każdy rodzaj krytyki.. Cokolwiek złego można powiedzieć , to wszystko idealnie pasuje i jest tożsame z Kościołem katolickim . Skandale seksualne , wyzysk ekonomiczny , manipulacja treścią Pisma Świętego , próba dominacji i narzucania wszystkim wartości Watykanu , trudno znaleźć równie agresywny system religijny co katolicyzm . Ktoś powie ortodoksyjni islamiści , oni mam wrażenie tylko się bronią, przed ekspansją kultury zachodu. A jakich metod używał kościół w celu narzucania i ewangelizacji na przestrzeni swojej historii ? Pazerność ,umiłowanie luksu , to przymioty tej instytucji , a dla zachowania ich wiele robili , nie bacząc na wyrządzaną krzywdę .Dziś oblicze kościoła zdaję się być inne , mniej widowiskowe , mniej agresywne , mam nadzieje ,że źródłem tej zmiany jest refleksja nad wstydliwą historią tego tworu.



Znów się uaktywnił ten wirus. Nawet nie ma go co czytać.

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Psycholog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę »