NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Psycholog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Rozwód,
~~
ff
Wysłany: 16 Kwie 2008r. 09:02  
Cytuj
To chyba Tobie tłumaczył, skoro tak świetnie wiesz!

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2008r. 09:02  
Cytuj

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 16 Kwie 2008r. 14:22  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Małżeństwo jest sakramentem, nierozerwalnym związkiem kobiety i mężczyzny. To wspaniała i piękna droga. Kochać to znaczy być darem dla drugiej osoby. Szczęść Boże wszystkim małżonkom.popieram!!!sakrament to nie żart!,Ślubowałeś na dobre i na złe, a nie tylko na dobre!!!no chyba, że nie masz ślubu kościelnego, ale jeśli masz to zastanów się czy warto decydować się na życie już zawsze bez dostępu do wszelkich sakramentów świętych!!


odkąd to po rozwodzie nie można przyjmować sakramentów?

 
 
 
 
~~Adam
ff
Wysłany: 16 Kwie 2008r. 15:07  
Cytuj
CYTAT
ale to zostało wytłumaczone i zmodyfikowane jakbyś nie wiedział, tłumaczenie tego jest bardziej dogłębne!!, nie można interpretować pisma Św. w taki prymitywny sposób jak robią to Świadkowie Jehowy!!


A to niby jakie jest? Jak nie tłumaczone? Tłumaczone i to dosłownie i tak bylo napisane, taki był sens, a to o czym Ty mówisz, to nie zadne "wytłumaczenie" a zmiana, wynikająca z tego że koścół by padł, jakby nie zmieniał praw napisanych w książce przed pare tys. lat. Ale gdzie tu Bóg?

Natchnienie? dobre sobie, toologowie siadają, kąbinują, tak samo biskupi na synodach (nie ma zadnych nadludzkich "widzeń" i duchów). Normalnie rozmawiają jak byloby lepiej i to uchwalają i takie masz tłumacznie.

A to że katolicy nie czytaja pisma wynika ze średniowiecza, gdzie NIE WOLNO było zwykłemu człowiekowi zwracać się do boga, obcować z Bogiem bezpośrednio. Mogli to robić TYLKO przez osobę pośrednicząca (kapłana, biskupa). Ludzie nie mogli czytać pisma świętego, nie bylo tłumaczeń, tylko ksiądz znal te pisma. Dopiero Luter się wylamal to coś się zaczęło zmieniać.

A apropo tych Twoich "Tłumaczeń", to niedawno czytałem Synod z początku naszej Ery (ok 300 r, nie pamietam dokladnej daty) Bylo tam zapisane min.:

"Kto zabrania biskupom i księżom współżycia z własnymi żonami niech będzie wyklęty"

"Kto daje daninę na biednych lub chorych, bez pośrednictwa biskupa lub osoby przez niego wyznaczonej, niech będzie wyklęty"..

I temu podobne.

itp itd. I wtedy to były takie same prawa jak i dziś, tylko że jeszcze 10 razy ważniejsze. Za 1000 lat ludzie patrząc na to co się teraz działo będą się tak samo stukali w głowy. Prawo ustanawiane przez kościół to ludzkie wymysly a nie Bóg. Tak samo jak ta książka. Jak ktoś nie wierzy to niech przeczyta.

 
 
 
 
~~akcja
ff
Wysłany: 16 Kwie 2008r. 20:16  
Cytuj
i po raz kolejny widzimy, że jest wielka potrzeba aby wszyscy mieszkańcy Stalowej Woli odrzucili wszelki alkohol.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 16 Kwie 2008r. 21:19  
Cytuj
CYTAT
i po raz kolejny widzimy, że jest wielka potrzeba aby wszyscy mieszkańcy Stalowej Woli odrzucili wszelki alkohol


i po raz kolejny widzimy, że odurzanie się zaklęciami szamanów w czarnych sukienkach jest znacznie bardziej niebezpieczne, destrukcyjne i uzależniające, bowiem zaczyna się z chwilą poczęcia a kończy po rozliczeniu finansowym zasiłku pogrzebowego z ZUS-em jezyk

 
 
 
 
~~Ewa
ff
Wysłany: 16 Kwie 2008r. 22:25  
Cytuj
Adam masz rację Husa spalono za to , że przetłumaczył Biblię na czeski i odarł ją z nimbu tajemniczości.

 
 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Psycholog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę »