NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Psycholog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3
Czy leci z nami psycholog???,
Posty: 392
Dołączył: 6 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2009r. 10:48  
Cytuj
CYTAT


Po drugie tak jak pisałem może się kiedyś starać o dofinansowanie do założenia działalności. Zu UE jakby dostał 40 tys i jakoś skołował ze 20 dodatkowych to mógłby kupić nienajgorszą uzywaną koparko ładowarke i szukać zleceń na budowach, albo bezpośrednio uklientów, albo jako podwykonawca. Zawsze łatwiej znaleźć pracę operatorowi z koparką niż oberatorowi bez koparki umiech


Pozdrawiam i powodzenia zycze.


Rok 2007 juz minoł i z jedną maszyną to nie nawojujesz.Poza tym serwis i czesci kosztują, a jak chcesz wziąść konkretną robote to napewno nie na maszynie za 60 tyś. Poza tym miec 60 tys i wydac je w całości na maszyne tzn .spłukac się do "suchej nitki".nie wiem ( ropa, opłaty,zycie) to za mało.

Zmeczona jak syn szuka fachu jako operator niech składa papiery do duzych firm budowlanych - narazie i tak jest cisza, ale gdy by mu się udało ( wiosna, lato) to moze miec szanse( w przyszłości) ze firma wysle go na zmiane klasy, delegacje a z tym idzie większa kasa i zdobywanie doświadczenia!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2009r. 10:48  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2009r. 11:17  
Cytuj
blackvader, wszystko o czym piszesz, jest piękne w teorii. W praktyce jest chaos. Aby to wszystko hulało jak trzeba potrzebne jest ekonomiczne centralne planowanie (nie chodzi o planowanie jakie było w minionym systemie), czyli już od szkoły. Ile mniej więcej potrzeba takich zawodów, a ile innych. Jakiś centralny komputer musiałby koordynować to wszystko. Dziś ludzie stąpają po omacku i dla wielu kończy się to tragedią. A jeśli nie wprowadzać centralnego zarządzania to dla ludzi błądzących MUSI być godny socjal. Innego wyjścia nie ma.
Tzw. niewidzialna ręka rynku traktuje człowieka jak towar, a wiadomo, że towary bywają wybrakowane. Nie można ludzi traktować przedmiotowo.
Dziwi mnie jeszcze jeden fakt, mianowicie obecnie rządzący, jak i właściwie wszystkie ekipy od 1989 roku w mniejszym lub większym stopniu powoływały się na Jana Pawła II, na jego naukę, nierzadko nazwały się pokoleniem JPII, a o czym on nauczał? Każdy człowiek musi być traktowany podmiotowo. Czy obecny system to gwarantuje?
I jeszcze jeden mit, o którym napisałeś, że każdy rodzi się wolny i ma takie same szanse. Bzdura do potęgi n. Można porównać szanse na dobrą edukację i opiekę dla dziecka urodzonego w rodzinie lekarzy, biznesmenów, z dzieckiem z rodziny np. patologicznej, alkoholowej, czy bezrobotnej. Żadne dziecko nie jest niczemu winne. Które z tych dzieci ma większą szansę w życiu? Tego nie wolno zostawiać niewidzialnej ręce rynku. Ludzie to nie dzikie zwierzęta w dżungli, gdzie silniejsze jednostki zabijają słabsze, a do tego sprowadza się lansowana przez Ciebie ekonomia, czyli jazda "bez trzymanki".
Od tego powinno być mądrze rządzone państwo, na które łożymy podatki. Dziś odnoszę wrażenie, że polskie państwo prawie nie istnieje. Wszystko dzieje się samo - wolna amerykanka dla bogatych (jest kasa na łapówki). Dlatego dla większości jest tak źle, dlatego tyle milionów stąd wyjechało i następni chcą opuścić ten "raj".

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Psycholog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę »