NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Ku przestrodze - palenie śmieciami w piecach,
Posty: 24
Dołączył: 6 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Paź 2009r. 19:47  
Cytuj
Oto przykład pytania i odpowiedzi w sprawie palenia śmieci.

Panie Burmistrzu,
Zbliża się okres zimowy i powróci jak coroczny bumerang problem palenia śmieci w piecach w domach prywatnych. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby mieszkańcy palili tylko papier i inne drewnopochodne materiały. Niestety głupota ludzka bywa zatrważająca i w piecach ląduje najczęściej wszystko to, co powinno wylądować w śmietniku. Od reklamówek foliowych zaczynając, poprzez plastikowe pety, odpady konsumpcyjne, na gumie kończąc. Ja rozumiem, że nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że oprócz potwornego smrodu jakim częstują bliższą i dalszą okolicę, poprzez palenie plastiku rozsiewają dodatkowo substancje rakotwórcze. Nie miałabym nic przeciwko temu, gdyby te substancje wdychali sobie tylko ci którzy je wytwarzają. Niech się trują - na własne życzenie. Nie życzę sobie jednak, aby zarówno ten smród jak i świństwa w nim zawarte docierały do nosa mojego, moich dzieci i innych ludzi którzy zmuszeni są to wdychać. Moje pytania brzmią:

1.Jak powinnam zareagować w przypadku wyczucia smrodu palonych śmieci lub zauważenia smrodliwego kolorowego dymu wydobywającego się z komina domu prywatnego?

2. Pod jaki numer telefonu zadzwonić?

3. Jakie konsekwencje mogą zostać wyciągnięte w stosunku do osoby zatruwającej otoczenie.
Prośba: Proszę mnie nie odsyłać z moim pytaniem do jednostki odpowiedzialnej... itd. Proszę o odpowiedź tutaj. Wierzę, że podanie do publicznej wiadomości konsekwencji tego procederu zniechęci co poniektórych do kontynuacji swoich corocznych nawyków.

Z góry serdecznie dziękuję

Szanowna Pani,
Jeśli jest Pani przekonana, że w palenisku domowym spalane są niedozwolone odpady komunalne, proszę zgłosić swoje obserwacje i podejrzenia do dyżurnego Straży Miejskiej w Cieszynie pod bezpłatny nr telefonu 986 lub do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego, tel. 03334794270-273 – w godzinach pracy Urzędu.

Spalanie odpadów w instalacjach do tego nie przystosowanych, jakimi są paleniska domowe, jest traktowane jako naruszenie zasad gospodarowania odpadami. Nieprzestrzeganie tych zasad zagrożone jest karą grzywny lub aresztu, zgodnie z art. 70 i 71 Ustawy o odpadach. Orzekanie w powyższych sprawa następuje zgodnie z ustawą Kodeks wykroczeń. Wymiar kary grzywny może wynieść od 20,00 złotych do 5.000,00 złotych. Kara aresztu może wynieść od 5 do 30 dni. Zgodnie z art. 225 § 1 Kodeksu karnego, utrudnianie Straży Miejskiej przeprowadzenia kontroli w zakresie ochrony środowiska zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Jednocześnie dodam, iż czuję się dotknięty insynuacjami, iż w swoich odpowiedziach stosuje metodę "spychologii". Po prostu nie udzielam szczegółowych odpowiedzi na pytania związane z tematami, które nie są w kompetencji Burmistrza Miasta.


Pozdrawiam
Bogdan Ficek
Burmistrz Miasta Cieszyna

http://um.ci(...)pic=2523

Ponieważ w Stalowej Woli nie ma straży miejskiej, osoba która poczuje się zatruwana może wykręcić 997.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Paź 2009r. 19:47  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Paź 2009r. 15:59  
Cytuj
Dzięki za wyczerpujące info. Wielu mieszkańców, w tym także ja na pewno z tej opcji skorzysta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 19 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2009r. 21:06  
Cytuj
O tak , to napewno teraz wszystkich poruszyła znieczulica władz.

Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Paź 2020r. 19:36  
Cytuj
Sezon grzewczy a z nim będziemy narażeni na działania tych, którym nie udało się wbić do głowy, że palenie śmieci zatruwa nas wszystkich.
Jak w okolicznych gminach wygląda walka z palaczami śmieci ?

Polecam do przeczytania.

https://smoglab.pl/uprzejmie-informuje-jak-zglosic-ze-sasiad-zatruwa-powietrze-cz-1/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »