NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 »
Serwis Rowerowy,
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Lip 2016r. 21:10  
Cytuj
CYTAT
witam, trochę zmiana tematu, czy któryś z wymienionych serwisów rowerowych skupuje rowery używane? mam na myśli tak zwane "górale" wprawdzie są na chodzie, ale już bardzo mocno zużyte.


starego zuzytego złoma ciezko komus wcisnac za darmo nie mowiac o sprzedazy. Rynek jest zalany sprzetem i za dobre pieniadze mozna kupic na prawde wypasiony sprzet.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2016r. 21:10  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2016r. 21:37  
Cytuj
Sam kilku starych rowerów bym się pozbył za pare groszy. Co prawda po cześci niekompletne, ale na złom szkoda, a na dawców organów idealne. W sam raz dla jakiegoś serwisu. Może ktoś zainteresowany lub zna kogoś?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2016r. 21:40  
Cytuj
CYTAT
witam, trochę zmiana tematu, czy któryś z wymienionych serwisów rowerowych skupuje rowery używane? mam na myśli tak zwane "górale" wprawdzie są na chodzie, ale już bardzo mocno zużyte.

Wtórstal umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1960
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Wrz 2016r. 02:24  
Cytuj
Czy w którymś serwisie posiadają przyrząd do centrowania kierownicy względem przedniego koła? Oczywiście mogę naprawić to na oko, ale nigdy w ten sposób nie wycentruję idealnie, co ma znaczenie na bezpieczeństwo przy jeździe sportowej. Czy w serwisie też ustawiają na oko? Może nie w każdym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 12 Wrz 2016r. 07:09  
Cytuj
Wyborco, przy jeździe sportowej? Możesz coś bliżej o swojej jeździe sportowej? Gdzie, co, jak?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 19 Kwie 2015r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 12 Wrz 2016r. 09:22  
Cytuj
miesiąc temu pisał, że trasa 50km na ulanowskim crossie to samobójstwo a teraz szuka serwisu z przyrządami do "centrowania" kierownicy umiech

kabaret zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 12 Wrz 2016r. 09:48  
Cytuj
Nie kabaret. Tylko świadomość. Jedziesz do serwisu, płacisz za usługę i ktoś Ci na oko ustawia kierownicę?! zaklopotany

Za chwilę się okaże, że naciąg szprych będzie też na oko, a o dokręcaniu znaną wartością momentu zapomnieć? To ma być serwis, który bierze pieniądze za usługę?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 12 Wrz 2016r. 10:12  
Cytuj
CYTAT
Nie kabaret. Tylko świadomość. Jedziesz do serwisu, płacisz za usługę i ktoś Ci na oko ustawia kierownicę?! zaklopotany

Za chwilę się okaże, że naciąg szprych będzie też na oko, a o dokręcaniu znaną wartością momentu zapomnieć? To ma być serwis, który bierze pieniądze za usługę?


Czort, czy ty dobrze sie czujesz?

PS. Świadomość? Pamiętaj, że piszesz o gościu który wziął miejski rower do lasu, zepsuł go i odstawił jak gdyby nigdy nic. To nie miał świadomości spartolenia miejskiej własności?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1960
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Wrz 2016r. 11:13  
Cytuj
CYTAT
Wyborco, przy jeździe sportowej? Możesz coś bliżej o swojej jeździe sportowej? Gdzie, co, jak?

Dotychczas cross w Stalowej Woli i Ulanowie. Zanim wyruszę w dalszą trasę koncertową, muszę poćwiczyć. Wszystkie komponenty muszą być sprawne i zapewniać bezpieczeństwo jazdy.

CYTAT
miesiąc temu pisał, że trasa 50km na ulanowskim crossie to samobójstwo a teraz szuka serwisu z przyrządami do "centrowania" kierownicy

Pisałem tak o rzeszowskim rajdzie na 60 km w upale po Pogórzu Karpackim, ale pokonałem trasę z wieloma podjazdami nawet w takich warunkach, kiedy inni prowadzili.

CYTAT
Za chwilę się okaże, że naciąg szprych będzie też na oko, a o dokręcaniu znaną wartością momentu zapomnieć? To ma być serwis, który bierze pieniądze za usługę?

+1

CYTAT
PS. Świadomość? Pamiętaj, że piszesz o gościu który wziął miejski rower do lasu, zepsuł go i odstawił jak gdyby nigdy nic. To nie miał świadomości spartolenia miejskiej własności?

Nie miałem innej opcji. Kiedy umawiam się na rower z kolegą, którego znam od niedawna, to nie rezygnuję jak ostatni frajer. Zapewnił mnie, że trasa jest gładka i cały czas będziemy jechać po ścieżkach. Poza tym rower nie zepsuł się w lesie, a już w parku przy rozpędzaniu. Czortunio ma rację.

Czy w Stalowej Woli centrują kierownicę na oko, czy któryś serwis ma profesjonalne narzędzia?

Chcę też się upewnić, że koła są w pionie i inne komponenty działają prawidłowo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1577
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Wrz 2016r. 13:02  
Cytuj
Wyborco masz w stalowej przecież dwa serwisy które mogą mieć takie coś. Jak ja mialem podobny problem w kilka minut wiedziałem wszystko bo zadzwonilem do jednego i drugiego serwisu. Zadzwon sobie. Bo ja akurat co innego potrzebowalem i nie wiem jak z tym jest co potrzebujesz. A numery telefonow są w internecie.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 19 Kwie 2015r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 12 Wrz 2016r. 17:34  
Cytuj
CYTAT
Pisałem tak o rzeszowskim rajdzie na 60 km w upale po Pogórzu Karpackim, ale pokonałem trasę z wieloma podjazdami nawet w takich warunkach, kiedy inni prowadzili.


I przejechałeś pomimo, że kierownicy nie "centrowałeś" w profesjonalnym serwisie na urządzeniach do tego przeznaczonych.
Regulując siodełko zacisk sztycy dokręcasz kluczem dynamometrycznym?
I może jesteś już po bike fittingu ??

zamiast siedzieć i pisać pierdololo na forum zajmij się jeżdżeniem bo objedzie cię nie jeden amator, na rowerze serwisowanym w piwnicy przy pomocy kombinerek i młotka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 12 Wrz 2016r. 17:54  
Cytuj
nie wiem skąd Ty wynajdujesz takie urządzenia? Czy do odkręcania wentyla też są specjalne przyrządy? Jak taki jesteś skrupulatny to kup sobie mostek zintegrowany i będzesz mial zzawsze idealnie. Mam taki na sprzedaż.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Wrz 2016r. 20:09  
Cytuj
... do dokręcania wentyla np. Mavic stosuje specjalny klucz umiech .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 12 Wrz 2016r. 22:03  
Cytuj
CYTAT
... do dokręcania wentyla np. Mavic stosuje specjalny klucz umiech .


do samej czapeczki? nie sądze. Ja o dziwo radze sobie palcami

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 13 Wrz 2016r. 07:32  
Cytuj
Ale z nas dyletanci, ja np pompuje koła zwykłą pompką i stopień napompowania sprawdzam naciskiem palców ;-)

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 13 Wrz 2016r. 08:06  
Cytuj
CYTAT
Ale z nas dyletanci, ja np pompuje koła zwykłą pompką i stopień napompowania sprawdzam naciskiem palców ;-)


najzwyczajniej podniecacie sie zrobieniem podstawowej rzeczy (którą tak samo dobrze można wykonać bez takiego przyrządu) co śmieszniejsze dyskusja jest prowadzona do rowerów których wartość nie przekracza wartosci klucza. Smiac mi sie chce jak widze takie wywody.
Andrzejek, jasne, te tak mozna zrobic. W swoim rowerze pompujac na oko nie pomyle sie wiecej jak 0,2 atm, bo wiem na jakim cisnieniu jezdze.
Pewne rzeczy mozna zrobic przy rowerze bez specjalnego oprzyrzadowania tak samo dobrze, a pewnych rzeczy nie. Jesli chodzi o ustawienie kierownicy to bez komentarza. Ew jak pisalem wczesniej, kup sobie mostek zintegrowany i juz, bo ustawienie to jedno a trwałosc precyzyjnego ustawienia to drugie. Tu masz zapewnione to i to i zaden klucz o ile cos takiego istnieje tego nie zastapi.
POdniecacie sie z wyborcą że do składaka trzeba koniecznie coś takiego mieć, gdzie na zawodach nawet duże koncerny rowerowe nie używaja takich bzdur. No ale mamy tu kilku specjalistow, forumowych dyletantow od wszystkiego. Od mechaniki po sluzbe zdrowia, konczac na akwarystyce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 13 Wrz 2016r. 08:34  
Cytuj
CYTAT
najzwyczajniej podniecacie sie zrobieniem podstawowej rzeczy (którą tak samo dobrze można wykonać bez takiego przyrządu)


Można. Wszystko można i wiele rzeczy się robi. Ja w garażu tak robię. Ale mówimy o SERWISIE do cholery jasnej. I tam mają mieć ten przyrząd i z niego korzystać. Albo JASNO klientowi powiedzieć, że zrobią to na oko. Są serwisem, biorą pieniądze za usługę to mają mieć i korzystać. Koniec dowodu.

CYTAT
co śmieszniejsze dyskusja jest prowadzona do rowerów których wartość nie przekracza wartosci klucza. Smiac mi sie chce jak widze takie wywody.

Wcale to nie jest zabawne. Jakość serwisu ma być taka sama do roweru za 10 tys jak i do roweru za 200 zł. Tu i tu dokręca się zalecanym momentem śrubki, tu i tu kierownicę ustawia się przyrządem - a nie na oko. Dlaczego? Bo to jest SERWIS i biorą za to pieniądze.

CYTAT
Pewne rzeczy mozna zrobic przy rowerze bez specjalnego oprzyrzadowania tak samo dobrze, a pewnych rzeczy nie

Tak to sobie można w domu robić, nie mając przyrządów. Ale nie w serwisie!

A najgorsze w tym wszystkim jest to, że nieświadomy użytkownik płaci za usługę i nawet nie zdaje sobie sprawy, że została ona wykonana na średnim poziomie garażu.

Jeśli "serwis" wykonuje czynność serwisową nie posiadając/ nie używając narzędzi wymaganych (np. klucza dynamometrycznego) i oddaje klientowi rower, biorąc zapłatę i nie informując, że zostało dokręcone NIEZGODNIE z instrukcją jest OSZUSTEM i należy go wpakować za kratki, stawiając dodatkowe zarzuty za narażanie życia/zdrowia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 13 Wrz 2016r. 08:39  
Cytuj
Szkoda przemobiker , że nie ogarnąłeś szydery ;-) No ale wykazałeś się ;-)

czortunio, mowa była o kluczu do centrowania kierownicy a nie dynamometrycznym. Ten jest używany w serwisach. Podejdź do przyzwoitego rowerka na ulicy i zwróć uwagę na mostek. Tam masz info o sile dokręcania. Nikt tego w serwisie na oko nie robi. No ale ustawienie kierownicy kluczem do centrowania to jeszcze nie słyszałem.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 13 Wrz 2016r. 08:49  
Cytuj
a ten dalej o kluczu dynamometrycznym, hehe
Andrzej_2.0 - nie widzę powodu, że za takie napompowanie koła pójdziesz do więzienia umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2016r. 21:36  
Cytuj
Przyrównianie serwisu roweru za 10 tys zł a za 200zł jest nieporozumieniem . Bo są one zawyczaj zrobione z innych materiałów o innej jakości i wytrzymałości umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2016r. 22:51  
Cytuj
Kultura techniczna w oby przypadkach winna być taka sama.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1960
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 01:28  
Cytuj
Zajechałem do dealera, ale nie było serwisantów. Mogę wypoziomować kierownicę sam, ale boję się utraty gwarancji. Poza tym w serwisie mają klucz dynamometryczny i dokręcą śruby tak, jak producent przykazał.

Niestety różnica między stalowowolskimi a rzeszowskimi sklepami i serwisami rowerowymi jest potężna. W Rzeszowie mają stanowiska do grzebania przy rowerach. W Stalowej Woli kładą jednoślady do góry nogami. Chcecie kupić rower? Tam wybór jest naprawdę duży nawet w mniejszych sklepach. Tu asortyment jest mocno ograniczony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 10:46  
Cytuj
wyborca, w którym serwisie postawili Ci rower do góry nogami? Chyba w rowerku na górce ;-)

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 10:52  
Cytuj
Ciekawa dyskusja, czortunio faktycznie ma trochę racji, jak oddaje do serwisu to w sumie płacę za jakość i mogli by mieć taki sprzęt bo bez to w domu można za darmo.

Swoją drogą istnieje takie coś do ustawiania kierownicy?? Ja tam całe życie koło w kolana wsadzałem, popuszczałem mostek i na oko aż będzie idealnieumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 11:00  
Cytuj
Klucz dynamometryczny jest używany. Czort nigdy nie był w żadnym serwisie to nie wie. A czy jest coś takiego jak klucz do centrowania kierownicy to nie wiem. Nigdy sie nie spotkałem ;-)

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »