NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
walka z chrześcijaństwem, walka z chrześcijaństwem
Posty: 11765
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2024r. 09:23  
Cytuj
Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2024r. 09:23  
Cytuj

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 489
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2024r. 13:58  
Cytuj
CYTAT
"Ale wstyd". Musk skomentował doniesienia o Trzaskowskim

Jak się okazuje, decyzja prezydenta Warszawy o zakazie symboli religijnych w stołecznym urzędzie odbiła się echem również na Zachodzie. Doniesienia te skomentował Elon Musk.
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał zarządzenie w sprawie wprowadzenia "standardów równego traktowania" w stołecznych urzędach. Decyzja oznacza nie tylko zakaz wieszania krzyży w budynkach warszawskich urzędów, ale także zabrania pracownikom urzędów eksponowania symboli religijnych na swoich biurkach.
W dokumencie wskazano też, że stołeczni urzędnicy powinni zwracać się do osób transpłciowych lub niebinarnych, używając preferowanych przez nich zaimków.
Decyzja Trzaskowskiego wywołała sprzeciw strony kościelnej oraz konserwatywnych polityków. Sprowokowała także dyskusję na temat świeckości państwa. Przeciwnicy usuwania krzyży z przestrzeni publicznej wskazywali, że jest on nie tylko symbolem religijnym, ale także elementem polskiej tożsamości. Z kolei popierający pomysł prezydenta stolicy argumentowali, że urzędy muszą być neutralne światopoglądowo, choć z ust polityków lewicy padały także mocniejsze argumenty.

Zarządzenie Trzaskowskiego zostało również dostrzeżone na Zachodzie. Organizacja Free Speech Union opublikowała na swoich stronach obszerny artykuł na ten temat. Jego fragment zamieścił w serwisie X jeden z użytkowników, stwierdzając, że Polska staje się ekstremalnie woke'owa. Woke to określenie używane w sposób sarkastyczny wobec skrajnie lewicowych pomysłów.
Wpis skomentował właściciel platformy X, Elon Musk. Stwierdził, że Polska "bezwstydnie kopiuje głupie rzeczy z Ameryki"
"Ale wstyd" – dodał Musk.





Kim jest z pochodzenia prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski

W 2018 r. w toku kampanii samorządowej pojawiły się jednak zarzuty dotyczące współpracy matki Rafała Trzaskowskiego z Służbą Bezpieczeństwa. - Teresa Trzaskowska, matka kandydata na fotel prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, była tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Justyna, wynika z akt IPN - napisała "Gazeta Polska". Matka prezydenta zmarła w 2019 roku.

Ciotka, siostra matki Izabella Skrońska z domu Arens
Nazwiska wywodzą się z jednego z wielu różnych źródeł. Czasami może być więcej niż jedno wytłumaczenie tego samego imienia. To nazwisko rodowe jest toponimem (pochodzi od nazwy geograficznej miasta, miasta, regionu lub kraju). Nazwiska oparte na nazwach miejscowości nie zawsze świadczą o bezpośrednim pochodzeniu z tego miejsca, ale mogą wskazywać na pośredni związek między nosicielem imienia lub jego przodkami a miejscem, takim jak miejsce urodzenia, czasowe miejsce zamieszkania, handel lub krewni rodziny.

Istnieje kilka niemieckich miast, z którymi Arendt mógł być związany, wśród nich Arnstein w dolnej Frankonii, północno-zachodnia Bawaria; Arnsdorf w Saksonii; Arnsberg w Westfalii; Ahrensburg w Szlezwiku Holsztyn; i Arendsee w Saksonii. Jako imię żydowskie może to być również nazwisko patronimiczne wywodzące się od imienia osobowego męskiego przodka, w tym przypadku pochodzenia biblijnego. Arens jest również jednym z niemieckich odpowiedników hebrajskiego Aharon/Aaron. Aaron/Aharon, syn Amrama i Jochebeda, z pokolenia Lewiego, był starszym bratem Mojżesza, pierwszego arcykapłana Żydów i przodkiem Cohanim. Z tym bratem, rzecznikiem i doradkiem Mojżesza są związane liczne nazwiska osobowe i nazwiska rodowe, wśród nich Aron, Aren, Oren, Horn, Goren, Oron i Baron.
https://dbs.a(...)me/ARENS



Rafał Trzaskowski ZAKAZUJE KRZYŻY!
https://m.you(...)vEQx4MgQ

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Maja 2024r. 21:43  
Cytuj
PiSu-ary wyciągają temat zastępczy.Aborcja się wypaliła,smoleński padł,tak więc należy zabrać się za kolejny,"dyżurny".good

To jest reakcja na decyzję Trzaskowskiego o usunięciu wszystkich symboli religijnych z urzędów państwowych w Warszawie,jakby nie było, państwa bezwyznaniowego.

Każdy urząd(budynek) państwowy to nie kościelna kaplica,synagoga, meczet ect.
Urzędnik państwowy ma być w pracy neutralny światopoglądowo.zdegustowany
Każdy z nas religię ma w sobie i nie potrzeba mu przypominać.nie wiem
Tym bardziej,że nie interesuje mnie religia jaką wyznaje urzędnik z którym rozmawiam.jezyk
Nie oceniam np.Adama Małysza,że jest wyznania...No właśnie?Jakiegoco
Oceniam go jako Człowieka sportu,a narty nie mają symbolu religijnego.

Po co krzyże w urzędzie skarbowym,policji,wojsku,szpitalu...?sciana

Państwo polskie ma się nie mieszać do spraw wiary bo tak mówi kler,to dlaczego klechy włażą na "teren"neutralny z zasady światopoglądowo, czyli nasze życie zawodowe.chytry

Oddzielić należy "sacrum" od "profanum".3m sie

Sacrum to sfera świętości, wszystko, co przynależy do porządku duchowego.

Profanum dotyczy tego co jest materialne, ziemskie, zwyczajne i codzienne.neutralny

PS.Co dzieje się z krzyżem z lasku przy Okulickiego?Księndzowi przeszła "chęcia"do budowy kościoła,bo ludzie nie dadzą kasy na jego fanaberie?chytry

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2024r. 15:54  
Cytuj
CYTAT
.....Każdy urząd(budynek) państwowy to nie kościelna kaplica,synagoga, meczet ect.
Urzędnik państwowy ma być w pracy neutralny światopoglądowo.zdegustowany
Każdy z nas religię ma w sobie i nie potrzeba mu przypominać.nie wiem.......
Cała prawda, nic dodać nic ująćok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10608
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Maja 2024r. 18:28  
Cytuj
Wykluczanie ekskluzywnie katolików to nowa świecka tradycja @tygrysku.

Obrazek

Europa nigdy nie była świecka, od zarania dziejów, świat nigdy nie był świecki baranie, to wymówka "rewolucjonistów". Wystarczy spojrzeć dookoła co się wyrabia w tym " robta co chceta" szambie ( dla kogo korzyści) i wiesz, kto nie wierzy i dlaczego chcą eksterminacji ci którzy wierzyć nie pozwalają. To zbyt duży wysiłek żeby chcieć być przyzwoitym, postępowość jest łatwiejsza i próżniejsza.

Sam napisz dlaczego Tobie tak ciężko ze się radujesz umiech ok


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3195
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2024r. 05:42  
Cytuj
Polska była wierząca od dawna. Naszą rodzimą wiarę wypleni krzyżacy. Mordując pradziadów i gwałcąc i paląc świątynie.

Dlatego wszytko w rękach Peruna aby przywrócić ład i tradycję.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11765
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2024r. 07:25  
Cytuj
Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 284
Dołączył: 24 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2024r. 16:44  
Cytuj
Fajna pisowska propaganda, taka niewymagająca intelektualnie.
Taka tworzona przez debili dla debili.

Powiedz chociaż czy się to opłaca?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2024r. 17:03  
Cytuj
CYTAT (art2deco)
,,,,,Wykluczanie ekskluzywnie katolików to nowa świecka tradycja @tygrysku......
Nikt nikogo nie wyklucza a tym bardziej nie jest to żadną tradycją.
CYTAT (art2deco)
,,,,Europa nigdy nie była świecka, od zarania dziejów, świat nigdy nie był świecki baranie,,,,,

Świecka, nie ale pogańska już tak owco.
CYTAT (art2deco)
Sam napisz dlaczego Tobie tak ciężko ze się radujesz umiech ok

Raduje się bo mam lekkie i przyjemne życie trollu.
CYTAT (Progres)
Polska była wierząca od dawna. Naszą rodzimą wiarę wypleni krzyżacy. Mordując pradziadów i gwałcąc i paląc świątynie.

A krzyżacy to przecież byli rycerze z Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie i to pod tym znakiem mordowali, zabijali , gwałcili itp.

Tak mirek777 pamiętaj o śmierci. Mam nadzieje, że tam gdzie trafisz odzyskasz zdolność czytania i pisania i wygrzebiesz się z tej ery jaskiń i pisma obrazkowego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11765
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2024r. 19:49  
Cytuj
Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 489
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2024r. 04:59  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
.....Każdy urząd(budynek) państwowy to nie kościelna kaplica,synagoga, meczet ect.
Urzędnik państwowy ma być w pracy neutralny światopoglądowo.zdegustowany
Każdy z nas religię ma w sobie i nie potrzeba mu przypominać.nie wiem.......
Cała prawda, nic dodać nic ująćok


Każdy w coś wierzy - chrześcijaństwo z historii Polski było bardzo ważnym czynnikiem jednoczącym Polaków. W czasie zaborów , które trwały 123 lata to min. Kościoły podtrzymywały kulturę i naukę naszego narodu. Wielu księży zostało zamordowanych w walce z komunizmem . Trzaskowski i jego świta pchają naród w europejską utopię, która już od kilku lat się rozpada i próbuje nas w to wciągnąć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 489
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2024r. 05:09  
Cytuj
Upadek zachodu postępuje :

Mary Wagner do Polaków

….

Co się z tobą działo po ostatnim pobycie w więzieniu? To było w Vancouver, prawda?
Kontynuowałaś swoją misję na Zachodnim Wybrzeżu. Zostałaś ponownie aresztowana.
– Zostałam aresztowana wiosną 2019 roku i oskarżona o to samo. Mischief. Czekałem na proces. Prawnik z Hamilton Peter Boushy przyleciał i zrobił to pro bono. Bronił mnie i oczywiście zostałam uznana za winnego. Odsiedziałam tam sześć miesięcy w więzieniu Alouette a potem zostałam zwolniona, wróciłam do rodziców na jakiś czas; myślałam, że będzie kilka miesięcy, ale ostatecznie stało się to nową ścieżką, na którą mnie Pan Bóg zaprosił.
Przez ostatnie kilka lat, cztery i pół roku, jestem mamą dwójki maluchów, które od urodzenia były wychowywane przez moich rodziców.
Razem jest czworo rodzeństwa Dwóch braci, to ta sama biologiczna matka i ojciec. Chłopcy trafili do mnie pod opiekę rodziców, gdy byli bardzo mali. Są teraz nastolatkami. Dziewczynki urodziły się kilka lat później i od razu ze szpitala trafiły pod opiekę moich rodziców do mojej mamy i taty, wychowujemy je. Miejmy nadzieję, że uda nam się je wychować. Moi rodzice są teraz starsi. Małe dzieci, Potrzebują kogoś z odrobiną energii. I tak nawiązałam już więź.

….

– Ale nadal jesteś aktywna w ruchu pro-life.
– Teraz naprawdę jestem mamą i to jest moja misja. Dla mnie to jasne. Uczę dziewczynki w domu. Mam okazję pomodlić się w szpitalu, w którym giną dzieci. Raz w tygodniu idę i modlę się z przyjaciółmi. Ale podjęłam zobowiązanie wobec dzieci, więc aby móc im matkować nie stawiam się w sytuacji, w której istnieje prawdopodobieństwo, że zostanę aresztowana.
Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że w Stanach Zjednoczonych ludzie powstali. Przyjaciele i przyjaciele przyjaciół przebywają obecnie w areszcie za zasadniczo te same czyny, za które Linda i ja byłyśmy aresztowane w Kanadzie. Tak więc w Stanach Zjednoczonych mamy teraz do czynienia z narastającą falą. Jestem bardzo wdzięczna, że tak się dzieje.

Jaki jest zatem najlepszy sposób ochrony nienarodzonych w naszym zwariowanym świecie? Sytuacja zmieniła się w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Żyjemy w czasach przewrotu, rewolucji społecznej, zmieniającej rozumienie prawa. Próbowałaś bronić nienarodzonych na gruncie konstytucyjnym, prawda? Co jest, jak sądzę, obecnie niemożliwe. Sędziowie są upolitycznieni, sądy są upolitycznione. Jaki jest więc najlepszy sposób na skuteczną ochronę nienarodzonych dzieci w Kanadzie i być może w Stanach Zjednoczonych, gdzie sytuacja jest nieco inna?
– Dla tych, którzy są bezpośrednio zagrożeni, dzieci, które są w niebezpieczeństwie, najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, to być tam dla nich, aby w jakiś sposób interweniować, dotrzeć do ich matek.
– Czy doradztwo jest dobrym sposobem?
-Moi przyjaciele w Stanach Zjednoczonych zostali aresztowani za pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie po tym, jak próbowali doradzać rodzicom w pełen miłości sposób. Kiedy nie udaje się stanąć między matką a dzieckiem, a tymi, którzy chcieliby skrzywdzić to dziecko, zabić je, jest to zdecydowanie najlepsza rzecz, jaką można zrobić, gdy w bezpośrednim niebezpieczeństwie są nasi nienarodzeni bracia i siostry.
– Czujemy, że mamy coraz mniejszy wpływ na to, co dzieje się w polityce. Nawet głosowanie na tę lub inną partię lub tego lub innego człowieka nie oznacza to, że program ochrony życia zostanie zrealizowany, ponieważ we wszystkich krajach zachodnich cywilizacja śmierci staje się normą.
– Absolutnie.
– Ostatnim razem, kiedy rozmawialiśmy, w Kanadzie nie było jeszcze eutanazji. Obecnie rozważa się eutanazję osób chorych psychicznie. Więc tak, naprawdę to duży kolejny krok.
– My, chrześcijanie, mamy szczególną odpowiedzialność i skarb. Jako chrześcijanie mamy ten skarb, aby głosić ewangelię życia. I to właśnie uważam za najlepszą odpowiedź na problem aborcji, eutanazji, tych wszystkich ideologii, które się rodzą, jest głoszenie ewangelii Chrystusa naszym życiem.
– Zacznijmy od siebie samych?
– Absolutnie. Na samym początku Jezus powiedział: “Pokutujcie i wierzcie”. Pokutuj i wierz. Wszyscy osobiście musimy dokonać bilansu i wyeliminować obszary naszego życia, które są nam przeciwne.
– A więc dawać dobry przykład.
– Tak. Skupmy nasze oczy na Chrystusie i Ewangelii. A świat jest głodny i spragniony miłości i prawdy Jezusa. I w takim stopniu, w jakim my, chrześcijanie, wcielamy tę miłość i tę prawdę w nasze własne życie, a następnie żyjemy zgodnie z nimi, inni są przez to przyciągani i również Go odkrywają. Matka Teresa powiedziała, On jest naszym pokojem, Więc to jest odpowiedź.


Czy oznacza to, że odpowiedź nie leży w polityce, w ruchach społecznych?
– Nie znaczy to, że nie powinniśmy angażować się w politykę czy ruchy społeczne. Powinniśmy tam być, ale jako ludzie zaangażowani w te obszary powinniśmy promieniować chrześcijańskim świadectwem. Więc to może być mądrość krzyża, gdzie powstajesz, aby dokonać zmiany politycznej. Ale być może Bożym celem dla ciebie jest to, abyś ostatecznie poniósł porażkę, ponieważ gdzieś zająłeś stanowisko. To rodzaj świadka, co może wydawać się sprzeczne z intuicją ludzi, którzy ograniczają się tylko do tego świata, ponieważ lubimy myśleć, że musimy być w pozycji władzy, aby dokonać zmian. A w rzeczywistości ludzie, którzy są w pozycji, w której pozbywają się władzy, są tymi, którzy faktycznie mają wpływ, ponieważ żyją prawdą.
– Dla ludzi mówiących o depopulacji, przeludnieniu, eutanazja i aborcja są narzędziami regulującymi społeczeństwo. I to jest jak inżynieria społeczna. Jest to bardzo nieludzki program, który dominuje w całym zachodnim świecie. Jak więc to zmienić? Jak wychować nowe pokolenie ludzi z nowymi wartościami i, cóż, starymi wartościami, ale nie tymi, które są teraz pompowane do ich głów, ponieważ obecnie szkoły indoktrynują, społeczeństwo jako całość jest indoktrynowane.
– Tutaj w Kanadzie, widzisz ludzi, którzy stają w obronie w różnych obszarach, jak, pewien ojciec w BC, który był – nie chcę pomylić szczegółów – ale on i jego żona byli rozwiedzeni, a ich nastoletnie dziecko zdecydowało, że chce wcielić się w płeć przeciwną i identyfikować się w ten sposób. Sprawa trafiła do sądu. Powiedziano ojcu, że jeśli nadal będzie upierał się przy nazywaniu swojego dziecka zaimkami, które były prawdziwe, to będzie musiał stawić czoła oskarżeniu o przemoc domową. On jednak zdecydował się pozostać w prawdzie i ponieść tego konsekwencje. Przeprowadzono z nim wywiad i zapytano dlaczego, czy uważa, że było warto. Odpowiedział, że ma nadzieję, że kiedy jego dziecko osiągnie dorosłość i zacznie kwestionować podjęte decyzje, zobaczy, że ojciec naprawdę go kochał. I to jest rodzaj świadectwa, w którym myślisz, że wszystko stracisz, ale w rzeczywistości wszystko zyskujesz.
– Musimy więc być przygotowani na to, by żyć inaczej niż kiedyś, w konsumpcyjnej cywilizacji przeszłości. Musimy być świadkiem tego, w co wierzymy? Tak.?
– Tak. Ale to zawsze było nasze powołanie. Spójrzmy na naszych braci i siostry na całym świecie, którzy są nawet czasami prześladowani za chodzenie na msze.
Kościół, to nie tylko cywilizacja zachodnia, jak mam na myśli Europę.
Wygląda na to, że poza nią Kościół kwitnie. W biedniejszych materialnie krajach ludzie mają poczucie tego, co naprawdę się liczy. Możemy poczuć się zbyt komfortowo z wieloma materialnymi wygodami, które mamy i pozwolić im przeważyć nad naszym zobowiązaniem pozostania wiernym Chrystusowi i Jego wierze. Powinniśmy więc spodziewać się prześladowań. Jezus sam nam powiedział, jeśli chcesz być moim naśladowcą, będziesz musiał podjąć swój krzyż.
To normalne, że cierpimy jako chrześcijanie, ale ostatecznie to nie Bóg chce, aby ludzie cierpieli. Ale taki właśnie jest nasz świat i Chrystus zdecydował się przyjść do tego świata cierpienia, aby go odkupić. Wiemy więc, że nie mamy tego życia, tylko to, dla którego żyjemy, i że możemy oddać nasze życie. A ponieważ obiecał nam wieczność i radość. Więc. Krzyż jest nieunikniony. Jeśli będziemy od niego uciekać, tylko pogorszymy sytuację.
Ostatecznie my powinniśmy więc być przygotowani, aby kontynuować…


Jaka jest Twoja rada dla Polaków? W Polsce jesteśmy świadkami kwestionowania starych wartości i nasza wiara katolicka jest kwestionowana na wiele, wiele sposobów i atakowana na wiele sposobów. Co powiesz społeczeństwu, które kiedyś było, „wygodnie katolickie”, powiedziałbym?
– Myślę, że na początek dobrze byłoby, gdyby ludzie naprawdę uważnie przyjrzeli się temu, co dzieje się w Kanadzie i wolnościom, które są nam odbierane. Czy chcesz podążać tą samą drogą? Można by pomyśleć.
– Spójrzcie na Kanadę jako przykład?
– Tak, jako na niefortunny przykład. I zdajcie sobie sprawę, że tam, gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy, nie ma więcej wolności, więcej praw nie ma lepszego społeczeństwa. To symbol chorego społeczeństwa. Uważnie więc przyglądaj się temu, co się dzieje, mów prawdę. Spójrzcie na to, co poprzednie pokolenia wycierpiały z powodu skarbu wiary i skarbu wolności.
Myślę, że młodsi muszą to odkryć na nowo. Myślę, że muszą mieć lekcje z własnej historii, aby zobaczyć, ile inni dla nich poświęcili i nie odrzucać tego przez to, co wydaje się być większą wolnością, a nie jest autentyczną wolnością.
– Dziękuję bardzo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 489
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2024r. 05:11  
Cytuj
Linda Gibbons ponowie została aresztowana w czwartek rano gdy stała ze swym znakiem z rysunkiem płaczącego dziecka i podpisem: „Dlaczego mamo, skoro mam do zaoferowania tak dużo miłości?”, spacerując tam i z powrotem po chodniku.

Policja przybyła po około trzech godzinach . Trzymali ją w radiowozie przez godzinę, po czym zabrali ją na komisariat w północnym Toronto. (Prawo w Kanadzie ogranicza swobodę sprzeciwiania się aborcji w miejscach publicznych, nawet przy użyciu tak pokojowych środków jak w przypadku Lindy).

W 2016 roku Linda wycofała się ze świadectwa przed klinikami aborcyjnymi aby zaopiekować się nią starsza przyjaciółka, Mary Burnie, która zmarła pod koniec 2022 roku. Linda ma obecnie ponad 70 lat i postanowiła, że ​​będzie nadal w ten sposób walczyć o naszych najmłodszych braci i siostry, dopóki nie będzie w stanie tego zrobić, ponieważ Linda milczy podczas aresztowania i przez cały czas postępowania sądowego, oczekuje się, że nie zostanie zwolniona do czasu rozprawy/wyroku.

(za inf. od Mary Wagner)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2024r. 10:39  
Cytuj
CYTAT (mario1938)
Każdy w coś wierzy - chrześcijaństwo z historii Polski było bardzo ważnym czynnikiem jednoczącym Polaków. W czasie zaborów , które trwały 123 lata to min. Kościoły podtrzymywały kulturę i naukę naszego narodu. Wielu księży zostało zamordowanych w walce z komunizmem . Trzaskowski i jego świta pchają naród w europejską utopię, która już od kilku lat się rozpada i próbuje nas w to wciągnąć.
To nie znaczy, że w urzędach, biurach czy szkołach mamy wieszać krzyże, pod którymi dzieją się takie rzeczy jak korupcja, oszustwa i tym podobne rzeczy, a o szkole nawet nie wspomnę.
Jeżeli wieszamy czy ktoś powiesił ten krzyż to zachowujmy się pod nim godnie, a nie brońmy go bo tak pasuje i podoba się to innym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11765
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2024r. 20:20  
Cytuj
Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2024r. 21:50  
Cytuj
Miliarder powiadaqsz? Kto się liczy z człowiekiem tylko dlatego, że jest miliarderem? Odpowiedz po twojej wklejce nasuwa się sama,,,,a brzmi tacy ludzie jak ty czyli mirek777

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 489
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2024r. 02:52  
Cytuj
Kibice Legii Warszawa wywiesili podczas meczu baner, krytykujący prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, który zakazał obecności krzyży w warszawskim ratuszu.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał w tym miesiącu zarządzenie, które zakazuje eksponowania krzyży w urzędach i zabrania stołecznym urzędnikom eksponowania symboli religijnych na biurkach. Urzędnicy mają też zwracać się do tzw. osób transpłciowych lub niebinarnych w formie, jakiej te osoby sobie zażyczą, czyli używając preferowanych przez nich zaimków. Sprawa wywołała burzę w przestrzeni publicznej i liczne komentarze, jak również sprzeciw ze strony kościelnej oraz środowisk konserwatywnych.

W sobotę kibice Legii Warszawa podczas meczu z Zagłębiem Lubin wywiesili baner, odnoszący się do tej sprawy.

„Trzaskowski łapy precz od krzyża” – głosi napis na transparencie, wywieszonym na stadionie Legii Warszawa. Na profilu “LegionisciCom” na X zdjęcie zamieszczono z komentarze: “Kilka słów od Żylety do prezydenta Trzaskowskiego”.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 489
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2024r. 02:59  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (mario1938)
Każdy w coś wierzy - chrześcijaństwo z historii Polski było bardzo ważnym czynnikiem jednoczącym Polaków. W czasie zaborów , które trwały 123 lata to min. Kościoły podtrzymywały kulturę i naukę naszego narodu. Wielu księży zostało zamordowanych w walce z komunizmem . Trzaskowski i jego świta pchają naród w europejską utopię, która już od kilku lat się rozpada i próbuje nas w to wciągnąć.
To nie znaczy, że w urzędach, biurach czy szkołach mamy wieszać krzyże, pod którymi dzieją się takie rzeczy jak korupcja, oszustwa i tym podobne rzeczy, a o szkole nawet nie wspomnę.
Jeżeli wieszamy czy ktoś powiesił ten krzyż to zachowujmy się pod nim godnie, a nie brońmy go bo tak pasuje i podoba się to innym.


Jakoś nie ma problemu z promowaniem flag LGBT przez Trzaskowskiego i namawiani ludzi by w tą całą propagandę wierzyli ? Trzaskowski też chętnie pali chanukę więc jest wielkim hipokrytą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2024r. 11:32  
Cytuj
CYTAT
Jakoś nie ma problemu z promowaniem flag LGBT przez Trzaskowskiego i namawiani ludzi by w tą całą propagandę wierzyli ? Trzaskowski też chętnie pali chanukę więc jest wielkim hipokrytą.
Ale czy LGBT czy palenie chanuki promuje w urzędach? A tak naprawdę to czy Trzaskowskiemu chodziło tylko i wyłącznie o krzyże czy symbole religijne, bo to jest zasadnicza różnica.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Maja 2024r. 04:18  
Cytuj
CYTAT


Każdy w coś wierzy - chrześcijaństwo z historii Polski było bardzo ważnym czynnikiem jednoczącym Polaków.


Wolę słyszeć dzwon kościelny niż "skowyt"ciapatego muezina z minaretu.zdegustowany

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 20 Lut 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2024r. 08:08  
Cytuj
CYTAT

Wolę słyszeć dzwon kościelny niż "skowyt"ciapatego muezina z minaretu.zdegustowany


A ja tam bym wolał po prostu ciszę rano.

Żadnego wycia z minaretu czy napie%$lania dzwonami o szóstej rano.

Po co to komu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 489
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2024r. 13:40  
Cytuj
Linda Gibbons działaczka pro-life, która prowadzi od lat cichy protest przed torontońskimi przychodniami aborcyjnymi miała w poniedziałek zostać zwolniona z więzienia po tym, jak za pośrednictwem wideołącza uczestniczyła rano na rozprawie w sprawie kaucji. Gibbons została aresztowana i uwięziona w ubiegły czwartek. za świadczenie przed kliniką aborcyjną w Toronto.

John Bulsza, potwierdził LifeSiteNews, że jej zwolnienie następuje po tym, jak zgodziła się na „warunki, które były dla niej akceptowalne” i nie naruszyły jej sumienia.

W piątek została „przewieziona do Vanier Centre for Women w Milton”, gdzie spędziła weekend.

Ontaryjska ustawa o bezpiecznym dostępie do usług aborcyjnych weszła  w życie  1 lutego 2018 r. i została uchwalona rok wcześniej przez liberalny rząd ówczesnej premier Kathleen Wynne. Prawo zabrania wszelkich działań pro-life, w tym modlitwy, poradnictwa i okazywania „dezaprobaty” dla aborcji, w promieniu 50 metrów od ośmiu placówek aborcyjnych w Ontario.

W sumie za działalnośćna rzecz życia Linda Gibbons spędziła prawie 11 lat w więzieniu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Maja 2024r. 18:13  
Cytuj
Mam pytanie do wierzących w Kościele katolickim,tych np. z diecezji obejmującej Stalową Wolę-Dlaczego jesteście"drugim sortem"?chytry

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 389
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2024r. 19:47  
Cytuj
CYTAT
Mam pytanie do wierzących w Kościele katolickim,tych np. z diecezji obejmującej Stalową Wolę-Dlaczego jesteście"drugim sortem"?chytry


To Ty tak uważasz 3m sie

Może kiedyś zmienisz zdanie i obyś przekonał się na własnej skórze good

Z Panem BOGIEM

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10608
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Maja 2024r. 20:02  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Jakoś nie ma problemu z promowaniem flag LGBT przez Trzaskowskiego i namawiani ludzi by w tą całą propagandę wierzyli ? Trzaskowski też chętnie pali chanukę więc jest wielkim hipokrytą.
Ale czy LGBT czy palenie chanuki promuje w urzędach? A tak naprawdę to czy Trzaskowskiemu chodziło tylko i wyłącznie o krzyże czy symbole religijne, bo to jest zasadnicza różnica.



@tygrysku Udajesz czy nie wiesz potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »