NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 51 52 53 54 55 56 57 ... » »»
Wieści z frontu na Ukrainie,
Posty: 250
Dołączył: 5 Sty 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Lut 2023r. 16:58  
Cytuj
Tomaszu jaki rodzaj intymnego zbliżenia preferujesz ? A może jaką pozycję lubisz najbardziej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2023r. 16:58  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 20 Lut 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Lut 2023r. 20:43  
Cytuj
CYTAT
@ starsky

1. Cały czas jestem zarejestrowany w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jarosławiu, i gdy mnie gdzieś wysyłają ze skierowaniem to jadę.
Podróżuję po okolicy rowerem.


Czyli idziesz do potencjalnego pracodawcy tylko wtedy jak cię urząd zmusi skierowaniem?

Sam z siebie nie szukasz ofert pracy ani nie wysyłasz nigdzie swojego cv?

Mała rada ode mnie, byłem na bezrobociu, co prawda że ze dwa razy dawno temu i to na krótko, ale oni ani razu nie znaleźli mi pracy, czekać na konkretną ofertę z pupu to jak na śmierć czekać, powodzenia.

Jak chcesz znaleźć robotę to musisz wykazać się inicjatywą a nie liczyć na urzędników.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 10 Lut 2023r. 21:24  
Cytuj

Dobry Wieczór.

1. W dniach 20 - 22 Lutego Prezydent USA Joe Biden odwiedzi Polskę, i prawdopodobnie ogłosi nowy pakiet pomocy wojskowej dla ukraińskiej armii.
Osobiście wolałbym aby Stany Zjednoczone ogłosiły pakiet pomocy dla mnie - bo ukraińska armia dostała już pomoc o wartości blisko 30 miliardów USD, a kiedy wreszcie będzie pomoc dla mnie ?

2. Moim zdaniem kluczowe znaczenie dla ukraińskiej armii ma Luty 2023 roku - jeżeli ukraińska armia utrzyma Bakhmut do końca Lutego 2023 roku, to prawdopodobnie odzyska inicjatywę na froncie.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 5 Sty 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Lut 2023r. 22:53  
Cytuj
CYTAT

Dobry Wieczór.

1. W dniach 20 - 22 Lutego Prezydent USA Joe Biden odwiedzi Polskę, i prawdopodobnie ogłosi nowy pakiet pomocy wojskowej dla ukraińskiej armii.
Osobiście wolałbym aby Stany Zjednoczone ogłosiły pakiet pomocy dla mnie - bo ukraińska armia dostała już pomoc o wartości blisko 30 miliardów USD, a kiedy wreszcie będzie pomoc dla mnie ?

2. Moim zdaniem kluczowe znaczenie dla ukraińskiej armii ma Luty 2023 roku - jeżeli ukraińska armia utrzyma Bakhmut do końca Lutego 2023 roku, to prawdopodobnie odzyska inicjatywę na froncie.



H.j nas obchodzi wizyta Bidena i twoje zdanie.
I to że nie masz kasy i że jesteś bezrobotny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 11 Lut 2023r. 06:19  
Cytuj
CYTAT
Tomaszu jaki rodzaj intymnego zbliżenia preferujesz ? A może jaką pozycję lubisz najbardziej?

Jazda z trzymanką na zaciągniętym "ręcznym"?sciana
Tomciu, wytłumacz jak to się robi na"autopilocie".chytry
Podobno Airbus-a A380 można obsługiwać jedną ręką.good
Ty masz dwie.chytry
Dwie "lewe",jeśli chodzi o pracę.mlotek

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 588
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2023r. 08:37  
Cytuj
Ani drzewa nie nanosi,
kiedy mama o to prosi.
Ani kotom nie da mleka
droga jemu za daleka.
Gdy do sklepu trzeba iść
mówi:" chory jestem dziś".
A gdy sprzątnąć trzeba pokój,
powie:"dajcie mi dziś spokój".
Zamiast zrobić z mamą pranie
woli jeśc drugie śniadanie.
Tacie pomóc by na roli?
on chce wyspać się do woli.
Nic nikomu nie pomaga
czy to gapa czy łamaga?
Chyba kim jest,ja już wiem
to jest nierób, no i leń.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Lut 2023r. 14:05  
Cytuj

Dzień Dobry.

1. Są już najnowsze szacunki strony ukraińskiej odnośnie strat rosyjskich wojsk inwazyjnych na Ukrainie:
- około 136 000 zabitych żołnierzy / bojowników pro-rosyjskich milicji ludowych / pro-rosyjskich najemników;
- 6.5 tysiąca lekko opancerzonych pojazdów bojowych (BMP i BTR);
- 3.3 tysiąca czołgów;
- 2.3 tysiąca haubic samobieżnych;
- 463 wielolufowe wyrzutnie rakiet ziemia-ziemia;
- 295 samolotów bojowych;
- 286 helikopterów;
- 234 samobieżne zestawy przeciwlotnicze.

2. Po stronie ukraińskiej jest około 31 500 zabitych żołnierzy.

3. Armia ukraińska próbuje odbić dzielnice Krasnej Hory które zostały opanowane przez wojska rosyjskie.
Poszczególne dzielnice przechodzą wielokrotnie z rąk do rąk.

4. Rosyjskie szturmy na Bakhmut, Avdiivkę i Wuhledar zostały odparte.

5. Poniżej widać stos zwłok które rosyjscy żołnierze próbowali spalić na ulicy zanim wycofali się z Buczy, na północ od Kijowa:

Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 5 Sty 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Lut 2023r. 15:55  
Cytuj
Po co się produkujesz to wszystko jest w internecie i telewizji powtarzane 100 razy dziennie.

Weź się do roboty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Lut 2023r. 17:12  
Cytuj

Tymczasem minęła już 17:00:

Warto przyjrzeć się wielozadaniowym samolotom bojowym jakie NATO może zaoferować ukraińskiej armii, w kontekście wartości:

1. F-35 - Stany Zjednoczone oferują po cenie 121 milionów USD za jeden samolot.
To zubożona, eksportowa wersja samolotu F-22.
Coś jakby F-16 w wersji stealth;

2. Dassault Rafale - wielozadaniowy samolot bojowy wyposażony w zaawansowany system ochrony antyradarowej SPECTRA, oferowany przez Francję po 115 milionów USD za sztukę;

3. Eurofighter Typhoon - cena dla krajów członkowskich Unii Europejskiej wynosi 50 milionów USD od sztuki.
Jeżeli jakiś kraj nie należy do Unii Europejskiej, to cena będzie wyższa (do negocjacji).
Eurofighter Typhoon oferowany jest przez spółkę niemiecko - brytyjsko - włosko - hiszpańską i promowany jako podstawowy samolot bojowy Unii Europejskiej (jakkolwiek Wielka Brytania opuściła Unię Europejską w 2020 roku);

4. F-16C/D/E/F/ - nowe kosztują 25 milionów USD za sam samolot (+ 50 milionów USD za pakiet serwisowo-szkolno-treningowy), natomiast używane chodzą po 15 milionów USD za sztukę.
Wyciągnięte z egipskiego skupu złomu na przedmieściach Kairu egzemplarze w wersji F-16A/B można kupić po około 100 000 USD.
Eksperci są zgodni, że F-16 odniósł sukces eksportowy - same Turcja, Izrael i Egipt mają razem około 600 samolotów serii F-16.
Stany Zjednoczone aktywnie użytkują około 700 samolotów serii F-16, a po różnych magazynach i parkach maszyn wala się około 500 w stanie demobilu / rezerwy.

5. Panavia Tornado - nowych już nigdzie nie dostaniesz, egzemplarze z demobilu mogą być zaoferowane ukraińskiej armii po około 100 000 USD od sztuki.
Ale władze brytyjskie ostrzegają że stały na zewnątrz przez cztery lata.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 302
Dołączył: 25 Lis 2015r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2023r. 22:13  
Cytuj

Obrazek



good idealna dla autora tych nudnych wklejek smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 5 Sty 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Lut 2023r. 22:39  
Cytuj
Ja to jestem ciekawy co tego nieroba rodzice mówią. Chyba że są tacy nadopiekuńczy że do dziś mu dupkę pudrują i mają za "synusia". Lata lecą głąb czeka na urząd pracy, a później ?? Na zapomogę z mopsu bo emerytury nie dostał. I tak na koszt państwa chce swoje gówniane życie przetrwać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Lut 2023r. 23:26  
Cytuj

Dobry Wieczór.

Zbliża się już północ.
W ciągu ostatnich 48 godzin przebieg linii frontu nie zmienił się.
Można zaobserwować wyraźny "klincz".
W szerszej perspektywie czasowej - powiedzmy miesiąca - armia ukraińska przegrywa, ponieważ straciła Soledar.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 5 Sty 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Lut 2023r. 00:47  
Cytuj
CYTAT

Dobry Wieczór.

Zbliża się już północ.



To idź spać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 12 Lut 2023r. 04:26  
Cytuj
Eliminacja sportowej konkurencji w wydaniu fjutinowskim?co

https://demot(...)niej-231
------------
Dekluzaklopotany
Nie pisz w komentarzach"powiedzmy",bo to może sugerować ze twoje brednie,są zgodne z naszymi poglądami.mlotek

PS.Domyślam się,że zgodnie z moją sugestią, zrobiłeś siku,wstałeś z wyrka i udałeś się do łazienki.
Uprać pościel.potluczony

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 20 Lut 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Lut 2023r. 08:26  
Cytuj
Dzień dobry.

Zaraz minie 8:30.

Tomasz wstanie, siądzie do kompa i nie wyjaśni nam, dlaczego nie wysyła żadnych podań o pracę tylko rusza 4 litery jedynie, kiedy urząd go do tego zmusi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 12 Lut 2023r. 09:35  
Cytuj

Dzień Dobry.

Władze Stanów Zjednoczonych i Kanady poinformowały że nad Alaską i kanadyjską prowincją Jukon wielozadaniowe samoloty bojowe typu F-22 należące do lotnictwa wojskowego Stanów Zjednoczonych, zestrzeliły dwa chińskie drony typu "tic-tac" z napędem anty-grawitacyjnym*.
W obu przypadkach zestrzelenia dokonano przy użyciu pocisków rakietowych powietrze-powietrze typu AIM-9X o zasięgu 18 kilometrów.

* "tic-tac" napędzany jest dwoma silnikami anty-grawitacyjnymi zainstalowanymi po bokach kadłuba:

Obrazek

W tym drugim przypadku do akcji wysłano dwa kanadyjskie F-18, ale F-18 ma limit pułapu do 15 000 metrów.
Ostatecznie zestrzelenia dokonały dwa F-22 należące do USA, które mogą osiągnąć pułap do 17 000 metrów*.

* wcześniej pisałem że do 18 000 metrów, ale w rzeczywistości F-22 zaczyna ulegać "przeciągnięciu" (stall warning) od 17 600 metrów w górę.

Przeciętna prędkość przelotowa "tic-tac'a" to 1.6 Macha, ale F-22 rozwija do 1.8 Macha, zaś rakieta AIM-9X rozwija do 2.5 Macha.
Wersja "X" wyposażona jest w trójkolorowy czujnik termowizyjny wysokiej rozdzielczości i układ naprowadzania "chwyta" "tic-tac'a" mimo że jego silniki nie generują śladu termicznego.
Wystarczy że powierzchnia drona odrobinę nagrzewa się w wyniku tarcia o powietrze, a więc pod wpływem prędkości obiektu względem powietrza.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 302
Dołączył: 25 Lis 2015r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2023r. 10:03  
Cytuj
co to jest silnik antygrawitacyjny?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 12 Lut 2023r. 11:50  
Cytuj

@ kryśka

Silnik anty-grawitacyjny jest zasilany elektrycznie i wytwarza pole elektromagnetyczne które znosi efekt grawitacji.
Obiekt może lewitować, a więc unosić się i latać w powietrzu nie mając tradycyjnych silników śmigłowych lub odrzutowych.
Stany Zjednoczone były pierwszym krajem który skonstruował drony z napędem anty-grawitacyjnym: TR-3A, TR-3B Mod. 1 i TR-3B Mod. 2
W oparciu o technologię pozyskaną z dwóch pozaziemskich statków kosmicznych które rozbiły się na przedmieściach Los Angeles w 1942 roku oraz w Roswell w 1947 roku.
Były to szalupy ratunkowe (około 60 metrów średnicy) z jakiegoś większego statku kosmicznego, a spośród tych dużych statków kosmicznych od Ziemi dotarł tylko jeden - dzisiaj znany jako "Phoenix Lights".
Aktualnie ukrywa się na orbicie okołoziemskiej, okresowo wchodząc w atmosferę i stosując interaktywny kamuflaż kadłuba.
Od roku 1942, załoga statku "Phoenix Lights" porwała i zabiła tysiące ludzi na obszarze kontynentalnych Stanów Zjednoczonych i Kanady.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 20 Lut 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Lut 2023r. 12:04  
Cytuj
Tiktaki zasilane antygrawitacyjnie.
Ufole i porwania.

Tomaszu, chyba zapomniałeś wziąć leków dziś rano.
Weź je wg zaleceń lekarza, odczekaj z godzinę, pogoda dzisiaj w sumie ładna, idź może na jakiś spacer albo co zanim znowu siądziesz do kompa.

Albo przejedź się rowerem, którym jeździsz do pracy, a raczej byś jeździł, jakbyś jakąś podjął.
Nieużywany całkiem zardzewieje i w końcu się rozleci.

Wypocznij i zbierz siły aby jutro od rana wrócić do twojego głównego zajęcia czyli unikania pracy ok

Kto wie, może zły urząd przyatakuję cię jakąś ofertą, będziesz musiał znowu się spiąć i jakoś się wymigać.

Ciężka sprawa, bycie takim zawodowym bezrobotnym, to wymaga wysiłku i starań.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 12 Lut 2023r. 12:14  
Cytuj

@ starsky

1. Określenie "tic-tac" UFO wzięło się od nazwy popularnych miętówek "tic-tac".
Takie porównanie po raz pierwszy zastosowało lotnictwo wojskowe Stanów Zjednoczonych, a od Sił Powietrznych przejęła je społeczność wywiadu Stanów Zjednoczonych.
I teraz mówi się na to: chińskie drony typu "tic-tac".

2. Tymczasem ja pozostaję zarejestrowany w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jarosławiu jako bezrobotny.
Ale pod każdym moim postem widoczny jest numer mojego konta bankowego.

P.S. Średnio raz w miesiącu czyszczę i oliwię rower.
Mam też założone opony anty-przebiciowe, a w Październiku 2022 roku kupiłem nową, grubszą linkę do przypinania.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 171
Dołączył: 6 Kwie 2012r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2023r. 12:42  
Cytuj
Większość linką zapina ale nawet gruba może zostać przecięta szczypcami. Ja swojego elektrycznego rowera przypinam łańcuchem który poddaje się tylko szlifierkom.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 12 Lut 2023r. 12:53  
Cytuj

@ Ajwonka

Ale wcześniej używałem stalowej linki o grubości 4 mm, a teraz o grubości 1 centymetra.
Zależy kto jaki ma rower.
Jeżeli dałaś za rower np. 5000 złotych, to może i ma sens przypinanie łańcuchem.
Ja dałem 525 złotych... dwa lata temu.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 171
Dołączył: 6 Kwie 2012r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2023r. 14:03  
Cytuj
CYTAT

@ Ajwonka

Ale wcześniej używałem stalowej linki o grubości 4 mm, a teraz o grubości 1 centymetra.
Zależy kto jaki ma rower.
Jeżeli dałaś za rower np. 5000 złotych, to może i ma sens przypinanie łańcuchem.
Ja dałem 525 złotych... dwa lata temu.



No zgadza się.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 176
Dołączył: 9 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2023r. 14:18  
Cytuj
Tomaszu dlaczego dostałeś "słabą" kategorie na komisji wojskowej ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 12 Lut 2023r. 14:33  
Cytuj

Zbliża się 15:00 i są już najnowsze informacje prosto z frontu:

Pro-rosyjscy najemnicy od Wagnera zajęli Krasną Horę na północ od Bakhmut'u:

https://www.google.com/maps/@48.6607411,38.016125,2074m/data=!3m1!1e3

Stawia to ukraińską obronę Bakhmut'u w dużo trudniejszym położeniu.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 51 52 53 54 55 56 57 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »