NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 26 27 28 29 30 31 32 ... » »»
Wieści z frontu na Ukrainie,
Posty: 666
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Lis 2022r. 21:28  
Cytuj
Fałszywa flaga smiech2 w Przewodowie.USA I Polska wyrazily zgodę na wystrzelenie rakiety na terytorium Polski w celu OSKARZENIA Rosji . Strzelali ukraincy od siebie.Wybuch w miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim. Zginęły dwie osoby, na miejscu są służby, a także przedstawiciele władz lokalnych i wojska. Na razie nie wiadomo, jakie są przyczyny eksplozji. - Udaję się właśnie na miejsce, ale jednocześnie sprawdzamy, czy to nie było zdarzenie losowe - przekazał I..... wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2022r. 21:28  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Lis 2022r. 21:35  
Cytuj

Pewnie rosyjski satelita wojskowy sfotografował duże hale tuż przy granicy polsko - ukraińskiej, i tam w sztabie w Moskwie ktoś powiedział:

- Co oni myślą, że jak gromadzą broń i amunicję dla "terrorystów" z Kijowa, pięć kilometrów po polskiej stronie to my będziemy bali się uderzyć ?

A tymczasem to był skład zboża.
O i tyle narobili że zniszczyli ciągnik rolniczy + zabili dwóch pracowników gospodarczych.
O i "zdemaskowali tajny skład uzbrojenia NATO".

@ maszynista

Oczywiście, istnieje też możliwość że to prowokacja ze strony Ukrainy, ponieważ już był przypadek że ukraiński dron-kamikadze z napędem turboodrzutowym rozbił się na przedmieściach Zagrzebia.
Wbił się w ziemię i eksplodował na terenie kampusu studenckiego.
Ale wtedy szybko okazało się, że stała za tym strona ukraińska (jedyny aktualny operator takich właśnie ex-radzieckich dronów z napędem turboorzutowym).


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 30 Lip 2019r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2022r. 22:12  
Cytuj
Niemożliwe aby Rosyjska rakieta przeleciała tyle kilometrów nad Ukrainą i spadła na naszym terytorium. Chyba że NATO ma dziurawą OPL lub ktoś pozwolił aby tak się stało.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Lis 2022r. 22:21  
Cytuj

@ rodzynek

1. Ukraina nie jest członkiem NATO i NATO nie zwalcza rosyjskich manewrujących pocisków rakietowych latających nad Ukrainą.
2. Z tą obroną przeciwlotniczą, to różnie bywa:
Ukraiński dron-kamikadze o którym wspomniałem, najpierw wleciał nad Rumunię, potem leciał nad Węgrami, wreszcie wleciał nad Chorwację... i jakoś nikt nie zestrzelił tego drona.
Był śledzony przez stacje radarowe, ale wiesz jak jest:
- A, to znad Ukrainy, pewnie nic groźnego...
- A, to znad Rumunii, pewnie rumuński...
- A, to znad Węgier, pewnie węgierski...


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 15 Lis 2022r. 22:35  
Cytuj
Jest więcej maszynistów na tym świecie zaklopotany


Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Lis 2022r. 22:46  
Cytuj

Tymczasem ja 13 Grudnia mam odbiór ostatniej transzy zasiłku z Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu (dostałem na rok, w Grudniu 2021 roku).
Kiedy wreszcie będzie dla mnie praca ?

@ madras

Moim zdaniem to wygląda raczej na rosyjskie manewrujące pociski rakietowe typu 3M-14... ale atak był politycznie chybiony.
Rosyjski wywiad wojskowy spodziewał się wybuchu dziesiątek, jeżeli nie setek ton amunicji i broni przeznaczonej dla ukraińskiej armii... a tymczasem to była zwykła suszarnia zboża ze zbożem.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 666
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Lis 2022r. 22:48  
Cytuj
Tak rakieta radziecka -rosyjska tylko że wystrzelona z teryetorium Ukrainy .Rekami wiadomo jakimi.Prezydent Zełenski chce żeby wojsko polskie natychmiast stawiło się na front ukkrainsko -rosyjski.Polacy mają skakać z radości w końcu możemy iść na wojnę z Rosją ,bo nas zaatakowali pierwsi.Tyle miesięcy propagandy anty rosyjskiej w telewizji mają nam wmowić że to Rosja nasz największy wróg.uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Lis 2022r. 23:04  
Cytuj

@ maszynista

1. Ukraińska armia nie dysponuje manewrującymi pociskami rakietowymi (cruise), a w każdym razie nigdy nie słyszałem żeby dysponowała.
2. Generalnie sytuacja wydaje się być stabilna.
Tam w sztabie w Moskwie pewnie jest im "łyso", że to była zwykła suszarnia zboża. Wygłupili się.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 15 Lis 2022r. 23:05  
Cytuj
Nasi forumowi eksperci goodgoodgood

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Lis 2022r. 23:09  
Cytuj

@ madras

To jest eksperckie forum, a nie "strefa dla miłośników memów".
Precyzja ataku i zniszczenia wskazują na kierowane satelitarnie, manewrujące pociski rakietowe z głowicami burzącymi.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 666
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Lis 2022r. 23:17  
Cytuj
Dobre to jest że nie zbadali tego co tam spadło a już media oglosily że to Rosja te rakiety ,miny czy drony wysłała.Media ogłupiają dlatego nie oglądam telewizorni ,a o tych dronach co spadły ktoś napisał na forum Y,T.smiech2 Mamy iść na wojnę i nie zadawać głupich pytań co am spadło i kto to zrobił.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Lis 2022r. 23:25  
Cytuj

@ maszynista

1. Ja z wykształcenia jestem politologiem.
To nie jest takie proste że "coś spadło" i już.
To coś:
- spadło i wybuchło;
- trafiło w konkretny obiekt infrastruktury gospodarczej;
- w dodatku z doniesień wynika że spadły, trafiły w ten sam obiekt i wybuchły... dwie rakiety, a nie jedna.

2. Nic nie wskazuje aby Federacja Rosyjska miała wypowiedzieć wojnę Polsce i chyba nawet nie przyzna się do tego ataku, z uwagi na rezultat.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 904
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2022r. 23:25  
Cytuj
CYTAT

Tam w sztabie w Moskwie pewnie jest im "łyso", że to była zwykła suszarnia zboża. Wygłupili się.


Raczej się śmieją bo Amerykanie teraz sra.ą w gacie bo nie wiedzą co zrobić. Bo przecież nie wyślą na front żołnierzy bo niby co to da a i na ruskich rakiet też nie wystrzelą. Pewnie znowu jakieś sankcje typu zakaz wjazdu córki Generała do UE.
Mieli chronić każdego cala NATO a już 2 osoby nie żyją.
Najważniejsze że UE jest z nami solidarna i składa kondolencje, cały świat nas wspiera tylko niby czym? Gdzie te wojska?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1238
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Lis 2022r. 23:32  
Cytuj
CYTAT

@ maszynista

1. Ukraińska armia nie dysponuje manewrującymi pociskami rakietowymi (cruise), a w każdym razie nigdy nie słyszałem żeby dysponowała.
2. Generalnie sytuacja wydaje się być stabilna.
Tam w sztabie w Moskwie pewnie jest im "łyso", że to była zwykła suszarnia zboża. Wygłupili się.




Już sie czytać nie da tego jakie ty tu brednie wypisujesz( jakies skladdy amunicji, jakies pociski 3M14, jakieś uspokojenia frontu, pierdolety i własne wynurzenia plus jakaś część przetłumaczony treści z neta).
Przestań.

Ruscy nawalali dziś we wszystko co zwiazane ze strukturą energetyczną.
40 km w linii prostej od Przewodowa znajduje się węzeł energetyczny Dobrotvirska.
Albo ruscy nie trafili, albo zadziałala OPL ukrów.

Skąd możesz wiedzieć czym dysponuje ukraina, skoro wepchane tam jest tyle dolarów w sprzęcie, że móglbyś tymi banknotami ogrzewać całe Szuwsko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Lis 2022r. 23:32  
Cytuj

@ bzk

Trzeba wysłać do Przewodowa mobilny zestaw przeciwlotniczy typu "POPRAD" - to nasza rodzima konstrukcja, już na wyposażeniu Wojska Polskiego.
Samochód opancerzony z wyrzutnią rakiet przeciwlotniczych krótkiego zasięgu "Piorun" na dachu.

@ Neptun

Pisałem dzisiaj o 16:36 że:

"Strona rosyjska przeprowadziła dzisiaj serię ataków przy użyciu manewrujących pocisków rakietowych (cruise) typu 3M-14 przeciwko elementom sieci energetycznej Kijowa i Lwowa.
Nadleciało około 90, spośród których ukraińska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła około 70, jednak pozostałe 20 dotarło do celów.
Rosyjski wywiad wojskowy zasugerował że to odwet za dewastowanie przez ukraińską artylerię polową miast na obszarze Donieckiej Republiki Ludowej."


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1238
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Lis 2022r. 00:02  
Cytuj
CYTAT

@ bzk

Trzeba wysłać do Przewodowa mobilny zestaw przeciwlotniczy typu "POPRAD" - to nasza rodzima konstrukcja, już na wyposażeniu Wojska Polskiego.
Samochód opancerzony z wyrzutnią rakiet przeciwlotniczych krótkiego zasięgu "Piorun" na dachu.

@ Neptun

Pisałem dzisiaj o 16:36 że:

"Strona rosyjska przeprowadziła dzisiaj serię ataków przy użyciu manewrujących pocisków rakietowych (cruise) typu 3M-14 przeciwko elementom sieci energetycznej Kijowa i Lwowa.
Nadleciało około 90, spośród których ukraińska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła około 70, jednak pozostałe 20 dotarło do celów.
Rosyjski wywiad wojskowy zasugerował że to odwet za dewastowanie przez ukraińską artylerię polową miast na obszarze Donieckiej Republiki Ludowej."



No. I napisałeś też, że celowo i zamierzenie walneli w miejscew Polsce, bo myśleli ze to sklad amunicji.

Weź sie do roboty, bo ci wolny czas pierze głowe.

Bez odbioru

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 16 Lis 2022r. 00:23  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Lis 2022r. 01:32  
Cytuj

1. Poniżej link do informacji podanej przez Interię:

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-ap-na-polska-miejscowosc-przewodow-spadly-dwie-rakiety-zgine,nId,6413052

Potraktowałem tę informację jako tekst źródłowy, o który oparłem moje dalsze konkluzje.

2. Jeżeli mają Państwo jakieś pytania, to chętnie odpowiem.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 904
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2022r. 08:54  
Cytuj
CYTAT

1. Poniżej link do informacji podanej przez Interię:

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-ap-na-polska-miejscowosc-przewodow-spadly-dwie-rakiety-zgine,nId,6413052

Potraktowałem tę informację jako tekst źródłowy, o który oparłem moje dalsze konkluzje.

2. Jeżeli mają Państwo jakieś pytania, to chętnie odpowiem.




Czyli innymi słowy : na forum napisze co w radiu usłysze"
Ot taki ekspert

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 384
Dołączył: 9 Wrz 2009r.
Skąd: RST-LU
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2022r. 09:08  
Cytuj
CYTAT

1. Poniżej link do informacji podanej przez Interię:

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-ap-na-polska-miejscowosc-przewodow-spadly-dwie-rakiety-zgine,nId,6413052

Potraktowałem tę informację jako tekst źródłowy, o który oparłem moje dalsze konkluzje.

2. Jeżeli mają Państwo jakieś pytania, to chętnie odpowiem.



gówno nie rakiety i tyle w temacie ! , kto miał do czynienia z suszarniami, zbożem i tym podobnym od razu domyślił sie co sie stało. Śpieszno Wam do wojny bo mnie nie ... ten rząd nas na siłe do niej pcha a ja nie bedę sie bił za ukraine

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 12 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2022r. 09:31  
Cytuj
CYTAT

1. Poniżej link do informacji podanej przez Interię:

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-ap-na-polska-miejscowosc-przewodow-spadly-dwie-rakiety-zgine,nId,6413052

Potraktowałem tę informację jako tekst źródłowy, o który oparłem moje dalsze konkluzje.

2. Jeżeli mają Państwo jakieś pytania, to chętnie odpowiem.



@Thomas: chyba nie sądzisz aby ruscy byli aż takimi idiotami, że ich wywiad nie odróżnia obiektu wojskowego od rolniczego?
Wg ostatnich ustaleń wybuch spowodowała zabłąkana rakieta(y) ukraińskiej obrony przeciwlotniczej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Lis 2022r. 09:57  
Cytuj

Dzień Dobry.

Zrobiło się dużo zamieszania w mediach i władze Stanów Zjednoczonych - po konsultacjach ze środowiskami wywiadowczymi - zdecydowały że sprawę należy "zamieść pod dywan". I to szybko.
Wersja oficjalna jest taka, że na Polskę spadły rakiety ukraińskiej obrony przeciwlotniczej które chybiły rosyjskie cele powietrzne.
Zdarzył się zwyczajny wypadek.
To były rakiety ziemia-powietrze ukraińskiej obrony przeciwlotniczej.
Sprawa jest zamknięta.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 904
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2022r. 10:05  
Cytuj
Pierwsze informacje są zawsze najbardziej prawdziwe bo są od osób które się na tym znają (wojskowi). Kolejne informacje są od polityków po konsultacjach z ważniejszymi politykami. Teraz należy spodziewać się ze ruskie przestaną atakować ukraińskie elektrownie. Coś na zasadzie pomyliliście się - ok. My nie zrobimy odwetu w zamian wy zaprzestacie czegos

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 16 Lis 2022r. 10:14  
Cytuj
CYTAT

Dzień Dobry.

Zrobiło się dużo zamieszania w mediach i władze Stanów Zjednoczonych - po konsultacjach ze środowiskami wywiadowczymi - zdecydowały że sprawę należy "zamieść pod dywan". I to szybko.
Wersja oficjalna jest taka, że na Polskę spadły rakiety ukraińskiej obrony przeciwlotniczej które chybiły rosyjskie cele powietrzne.
Zdarzył się zwyczajny wypadek.
To były rakiety ziemia-powietrze ukraińskiej obrony przeciwlotniczej.
Sprawa jest zamknięta.




ale żełeński mówił przed nato amerykanami że to ruskie pociski ??? pomylił się czy to próba prowokacji ?????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Lis 2022r. 10:22  
Cytuj

@ mark

W rzeczywistości to były dwa rosyjskie manewrujące pociski rakietowe (cruise), które zniszczyły suszarnię zboża w Przewodowie jako domniemany skład uzbrojenia przeznaczonego dla ukraińskiej armii.
Prawda nie jest jednak bezpieczna, więc nie może zostać ujawniona oficjalnie.
Wersja oficjalna jest taka, że to były rakiety ukraińskiej obrony przeciwlotniczej które przez przypadek spadły na terytorium Polski.
Zwykły wypadek.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 26 27 28 29 30 31 32 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »