NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
Czy chcecie aby w Polsce rządził ksiądz?, to głosujcie za Prawem i Sprawiedliwością
~~Precz z PiSem
ff
Wysłany: 2 Cze 2009r. 06:36  
Cytuj
Wyrosną wam pod oknem kapliczki, krzyże. Diecezje będą zawłaszczać ziemie, domagać się odszkodowań z naszych podatków. Księża traktują dziś Kościół nie jak Dom Boży, tylko jako instytucję rządową w kraju. To zamknięta klitka wpuszczająca do siebie tylko tych, którzy popierają ich.

Koniec budowy kapliczki przy krzyżu, zdaniem prezydenta to komunistyczne metody

Jak nas poinformował internauta, na osiedlu Młodynie, na wzgórku, od rana stawiana jest drewniana kapliczka przy dębowym krzyżu. O godzinie 15.30 ma tu przybyć Obraz Matki Bożej Częstochowskiej.



Budowa kapliczki wiąże się z dużymi emocjami. Kapliczka stanęła przy krzyżu, który - zdaniem prezydenta Andrzeja Szlęzaka - wbity został nielegalnie na miejskiej działce. Ma tam stanąć kościół.

W poniedziałek doszło do ostrej wymiany zdań między kilkoma kobietami z okolicznych bloków i osobami, które budują kapliczkę. - Idźcie sobie budować pod swoimi blokami - krzyczała jedna z kobiet. - Pokrzyczą i przestaną - powiedział ksiądz z parafii Opatrzności Bożej, który tam przybył.

Jak się dowiedzieliśmy w starostwie, nie ma zgłoszenia na postawienie tego obiektu w Wydziale Architektoniczno-Budowlanym.

- Mam wrażenie, że kapliczka jest ołtarzem czyli obiektem tymczasowym. Jeżeli Ołtarz zostanie rozebrany po uroczystości, to problem sam zniknie. Jeżeli nie, to będzie to inna sytuacja niż z postawieniem krzyża, bo kapliczka ingeruje w krajobraz - powiedział nam Marian Pędlowski, inspektor nadzoru budowlanego.


Prezydent Andrzej Szlęzak, który zaskarżył postanowienie inspektora nadzoru budowlanego o tym, że postawienie krzyża nie jest samowolą budowlana, teraz ma równie ostre komentarze na to, co się stało.

- To mi przypomina szamańskie praktyki. Ktoś myśli, że jak zostaną wypowiedziane jakieś zaklęcia, to może się coś uda uzyskać - powiedział nam prezydent Szlęzak. - Tam kościół nie powstanie - zapewnił.

- Dochodzi do łamania prawa, tak jak to robiła komuna. Metody zostały te same, tyle tylko, że sierp i młot zastąpił krzyż. To pogarda dla cudzej własności, tak jak to robiła komuna, to nie liczenie się z prawem i brak jakichkolwiek zahamowań, właściwy dla władzy komunistycznej - ocenił prezydent.



Niech żyje Prawo i Sprawiedliwość, niech żyją radni z Prawa i Sprawiedliwości (Sagatowska, Gargaś, Nadbereżny, Majgier, Chojnicka, Kozielewicz, Sibiga, Cisek oraz Kolasa, Rehorowska, Kotulski, niech żyje starosta Siembida. Może postawimy na ich osiedlu zamiast boiska czy drogi właśnie kapliczkę i krzyż?)

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2009r. 06:36  
Cytuj

 
 
 
 
~~Katolik
ff
Wysłany: 2 Cze 2009r. 06:40  
Cytuj

Obrazek


 
 
 
 
~~książeNIEksiądz
ff
Wysłany: 2 Cze 2009r. 06:47  
Cytuj
To my tu rządzimy, siedzimy, pierdzimy i brzuchy nam rosną

Obrazek

 
 
 
 
Posty: 405
Dołączył: 17 Lip 2007r.
Skąd: z czeskich filmów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2009r. 07:01  
Cytuj
CYTAT
- Mam wrażenie, że kapliczka jest ołtarzem czyli obiektem tymczasowym. Jeżeli Ołtarz zostanie rozebrany po uroczystości, to problem sam zniknie. Jeżeli nie, to będzie to inna sytuacja niż z postawieniem krzyża, bo kapliczka ingeruje w krajobraz - powiedział nam Marian Pędlowski, inspektor nadzoru budowlanego


Mam wrażenie :szok: że kapliczka jest ołtarzem sciana I to jest opinia faceta, który zobowiązany jest egzekwować prawowykrzyknik A ja natomiast mam nieodparte wrażenie, że ktoś tu robi ze mnie wałamlotek
ps
Czy zgodnie z prezentowaną linią nadzoru budowlanego z postawieniem namiotu (zdecydowanie obiekt tymczasowy) na dziedzińcu kościelnym również nie będzie problemuchytry

Jutro To Dziś Tyle Że Jutro
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 4 Marz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2009r. 09:02  
Cytuj
taaa.... niedługo to na dwa bloki przypadać będzie jeden kościół... a w niedziele w "ogłoszeniach duszpasterskich" będzie: Zocha, Waldek - w tym tygodniu wasze sprzątanie...
Po co ten kościół? nie ma lepszych inwestycji? z tego co widać jeżeli chodzi o "obłożenie" w świątyniach... to miejsca jest dość... wszyscy mają gdzie siedzieć... zacznie się niedługo rywalizacja między księżmi o parafian... może jakaś kampania? - za którą oczywiście wyłożyć będą musieli wierni...
komedia... zamiast kościół, to prace dajcie ludziom do jasnej cholery...zaklopotany

Prawdziwy Mężczyzna nie je miodu - on żuje pszczoły ;]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2009r. 10:24  
Cytuj
Co za obłuda POkemomonów? A kto jeździ na rekolekcje do Łagiewnik? A kto wziął ślub przed wyborami? A które osoby z pramatki PO (Suchocka, Rokita) negocjowały konkordat? Takich pytań można zadać wiele. To właśnie PO zadaje się z episkopatem, natomiast PiS z tymi księżmi na dole, którzy mają jeszcze w sobie trochę powołania i rzeczywiście chcą dobrze dla ludzi, czego nie zawsze można powiedzieć o tych na górze w hierarchii kleru. A z tą górą właśnie trzyma PO.
Chcesz być plebsem? Głosuj na PO. To ta partia dzieli społeczeństwo na warstwy i klasy, jak w XIX wieku i wcześniej. Będzie pan, wójt i pleban i reszta hołoty mamiona kolorowymi obrazkami w durnej tv przy akompaniamencie arcy utalentowanej Dody i (pedo)feela.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2009r. 13:00  
Cytuj
a czy to wazne czy obluda nazywa sie po czy pis - to sa wciaz ci sami ludzie ktorzy rzadzili w polsce 10 lat temu, przewijaja sie te same nazwiska - zmieniaja sie tylko nazwy partii... dopoki ciemny narod nie bedzie widzial ze w nowych ciuszkach chodza wciaz ci sami nieudacznicy - nie zmieni sie nic...

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Karino
ff
Wysłany: 2 Cze 2009r. 13:05  
Cytuj
Maryjan,Maryjan,moze cos takiego postwimy obok naszego ,,bialego domu,, jest tyle miejsca,zniesiemy place zabaw i bedzie kwita,,,,,

 
 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 27 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2009r. 23:56  
Cytuj
Ja sie dziwie ze w tym temacie sie spartan88 jescze nie wypowiedzial

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Adolf
ff
Wysłany: 3 Cze 2009r. 01:20  
Cytuj
CYTAT
Ja sie dziwie ze w tym temacie sie spartan88 jescze nie wypowiedzial

Moze juz go pokaralo pan Bog nie rychliwy ale sprawiedliwy.zarumieniony

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »