NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
3 maja przeniesione święto ,
Posty: 43
Dołączył: 23 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2009r. 12:31  
Cytuj
Wczoraj w kościele ksiądz mówił że święto 3 maja (święto Konstytucji) zostaje przeniesione na poniedziałek 4 maja. Czy w innych parafiach też coś takiego jest. Czy dzień 4 maja jest wolny od pracy i szkoły.

Nawet na stronie parafii jest napisane:

8. Uroczystość NMP Królowej Polski - Głównej Patronki Polski - jest przeniesiona w tym roku na poniedziałek - 4 maja.

źródło http://stalowawola-michalici.pl/


Proszę o rzeczowe odpowiedzi nie interesują mnie typu:
nierobie jest kryzys idź do pracy bo tak czy siak i tak będę miał wolne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2009r. 12:31  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2009r. 16:08  
Cytuj
Nie widzę konsekwencji w Twojej wypowiedzi, najpierw twierdzisz, że święto konstytucji zostało przeniesione, a na dowód tego podajesz informacje o obchodach jakiegoś święta matki boskiej jakiejś tam... co ma piernik do wiatraka? Ksiądz sobie może przenosić co mu się podoba w zakresie własnych świąt, pewnie gdyby im pasowało, przenieśliby nawet Boże Narodzenie na 20 lipca bo jest cieplej i można zorganizować pielgrzymkę... Konstytucja została uchwalona 3 maja i pewnie gdybyś tylko pomyślał/a już byś wszystko wiedział/a. Rzeczowo? :]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 18 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2009r. 17:42  
Cytuj
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski zostaje przeniesiona na poniedziałek 4 V z racji niedzieli Okresu Wielkanocnego. Tyle znalazłam w Internecie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2009r. 20:01  
Cytuj
Uroczystość kościelna jest przeniesiona, ale to nie ma nic wspólnego ze Świętem Konstytucji. Tego dnia pokrywa się święto państwowe z kościelnym. Gdy święto kościelne wypada w niedzielę, wówczas przenosi się je na kolejny dzień tygodnia. Pracujemy wówczas normalnieumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 102
Dołączył: 27 Gru 2008r.
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2009r. 20:44  
Cytuj
Ja myślę, że mogliby w niedzielę do mszy dodać pare tych elementów dot. tego święte i by był spokój, więc nie wiem po co tak kombinują. U mnie nie ma tak chociarz fajnie by było gdyby było więcej wolnego. jezykjezyk

Nie
jestem
pokemonem!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2009r. 21:58  
Cytuj
jashu weź ty mi wytłumacz o co ci chodziło w twoim poscie nie wiem? Jak cię nie ma to cię nie ma, a jak się pojawiasz to od razu zaczynasz nadrabiać dwumiesięczne zaległości smiech2.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
cr7
cr7
cr7
Posty: 27
Dołączył: 26 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2009r. 00:45  
Cytuj
3 maja wypada w niedziele, wiec jak to jest z tym swietem jesli chodzi o prace? czy jest to dzien do odebrania?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2009r. 01:47  
Cytuj
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/314902,za_3_maja_nie_przysluguje_dzien_wolny.html
Wklejam linka aby więcej razy w tym roku ani w każdym następnym ów pytanie się nie pojawiło .....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »