NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 2 3 4 5 6 7 8 ... » »»
Kler okrada ludzi metodą "na boga", Co o tym sądzicie?
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2017r. 11:28  
Cytuj
CYTAT
Mówię Ci to jako wielki miłości tematyki s-f i wszelkich nowinek kosmiczno - technologicznych.


Świadkom OBE wierzysz czy uważasz ze się poprostu lansują?

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2017r. 11:28  
Cytuj

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2017r. 11:29  
Cytuj
CYTAT
setki lat nauki, miliony książek, miliardy obliczeń, dziesiątki nauk, fizyka, matematyka, chemia, biologia
@SzoPeN
to jest kropla w oceanie umiech
Podpierasz się nauką, a nawet nie wiesz w jakim stopniu została ona odkryta i w każdym momencie nowe odkrycia mogą tej dotychczasowej zaprzeczyć albo diametralnie zmienić.

Ja nie mam niezbitych dowodów na istnienie Boga.
Gdybym je miał każdy by uwierzył, ale wtedy to nie byłaby wiara tylko wiedza. A może nie każdy by nawet uwierzył..?
Ja widzę i zbieram takie dowody na istnienie Boga, które Ciebie nie przekonają dopóki na prawdę sam nie zechcesz się przekonać o istnieniu Boga. Wiele osób niewierzących lub wątpiących stało się głęboko wierzącymi. Znajdź ich, poczytaj ich historie.
Nie podam Ci tego na tacy, bo znajdziesz tysiąc powodów, aby temu zaprzeczyć.
Sam zacznij szukać Boga jeśli chcesz się dowiedzieć czy naprawdę istnieje...
Zacznij zadawać pytania...
Zacznij szukać głębszego sensu życia...
Zacznij myśleć nad tym co dalej po śmierci...

A może istnieje dalej inne życie, które naukowcy jeszcze nie odkryli?
A może odkrywają? Kiedyś czytałem, że są robione na ten temat badania...

Zwierzę nie odróżnia dobra od zła, ono ma instynkt.
Człowiek rozróżnia i wybiera... po co?

Nic nie stracisz szukając Boga ale możesz wiele zyskać albo możesz wiele stracić upierając się, że go nie ma ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11751
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2017r. 11:29  
Cytuj
CYTAT
mirek 777- co się takiego stało ,że raptem w 960 roku zapałałeś wielką wiarą do nieznanego Ci Jezusa a nie Mochameta czy Buddy ?
A przecież w/w maja 2/3 wyznawców na świecie umiech tzn. ze oni pójdą do piekła?


Vegitto....

Czytaj uważniej.... Kolega napisał, że "wyżej wymienieni" czyli Islamiści i Buddyści to 2/3 ludzkości.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2017r. 11:30  
Cytuj
CYTAT
Przepraszam, ale temat nie jest o tym czy Bóg istnieje czy nie, bo to bez znaczenia, tylko o złodejskich łapach kleru.


Wiadomo że są ksieża którzy stawiają życie duchowe ponad materialne a i tacy którzy wykożystają wiarę na wygodne życie w dostatku materialnym

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11751
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2017r. 11:34  
Cytuj
CYTAT

Świadkom OBE wierzysz czy uważasz ze się po prostu lansują?


A kto to jest?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 12 Lis 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 20 Sty 2017r. 11:35  
Cytuj
Jak to mawia Dawkins, "wszyscy jesteśmy ateistami, różnice polegają na tym, kto w ilu bogów nie wierzy".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2017r. 11:36  
Cytuj
Mirek oni twierdzą że potrafią wyjść poza ciało swoje i wrócić?
Piszą blogi nagrywają filmy na youtube opowiadając o tym

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 12 Lis 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 20 Sty 2017r. 11:38  
Cytuj
Polecam przeczytać jego książki, a w szczególności "Bóg urojony", można ściągnąć np. z chomika.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Sty 2017r. 11:39  
Cytuj
CYTAT

Nic nie stracisz szukając Boga ale możesz wiele zyskać albo możesz wiele stracić upierając się, że go nie ma ...

Czas tracę. A mam go tyle, ile tu i teraz. Ot co umiech

Wiara i logika w pewnym sensie się wykluczają. W stosunku do jednego zjawiska nie mogą współistnieć. Albo czegoś nie rozumiemy i przyjmujemy to na wiarę, albo tłumaczymy to sobie logicznie. O ile oczywiście WIERZYĆ LOGICE.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2017r. 11:47  
Cytuj
CYTAT (Klemens_Maria)
wykożystają


smiech2

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2017r. 11:53  
Cytuj
My tu tak daleko sięgamy, a podstawowej logiki, nauki i wiedzy nie rozumiemy.
W książkach naukowych i medycznych jest napisane, że życie zaczyna się w momencie poczęcia, a ludzie mówią, że po kilku godzinach, dniach, tygodniach, a nawet miesiącach po zapłodnieniu to nie jest człowiek i można go uśmiercić. Wystarczy, że go nie widzą - może nie wierzą, że tam w brzuchu mamy jest dziecko?

Ludzie, nawet Ci niewierzący, ateiści jeżeli kierujecie się tym co mówi nauka, faktami medycznymi i naukowymi to dlaczego samym sobie przeczycie i mówicie, że to nie jest morderstwo?

Czy świadome odebranie drugiemu życia nie jest zabójstwem?

W tym momencie nie opieram się wcale na wierze, tylko na faktach naukowych i medycznych!waznewaznewazne

Mówicie, że księża okradają ludzi. Jeżeli tak jest to zgłoście to na policję i nie wypisujecie takich głupot!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11751
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2017r. 12:14  
Cytuj
CYTAT
Mirek oni twierdzą że potrafią wyjść poza ciało swoje i wrócić?
Piszą blogi nagrywają filmy na youtube opowiadając o tym


Czyli to jakaś sekta tak?

Szopen - nie wszystko da się wytłumaczyć logicznie... np Obraz Matki Bożej z Guadelupe.
Włókno Agawy na którym widnieje, powinno się rozpaść setki lat temu, a barwnik nie istnieje - nie ma składu chemicznego. Na obrazie próżno szukać śladów pędzla.....

Jak to wytłumaczysz LOGICZNIE?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 16 Kwie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2017r. 12:23  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
mirek 777- co się takiego stało ,że raptem w 960 roku zapałałeś wielką wiarą do nieznanego Ci Jezusa a nie Mochameta czy Buddy ?
A przecież w/w maja 2/3 wyznawców na świecie umiech tzn. ze oni pójdą do piekła?


Vegitto....

Czytaj uważniej.... Kolega napisał, że "wyżej wymienieni" czyli Islamiści i Buddyści to 2/3 ludzkości.


Wiem co napisał.

Ale chodziło mu o to, że dlaczego 1/3, a nie reszta czyli 2/3.

Typowe czepianie się, a nie odpowiadanie na pytanie z twojej stronysmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11751
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2017r. 12:27  
Cytuj
No nie wiesz co napisał. Przeczytałeś połowę, nie doczytałeś reszty i myk! Szybko odpowiedziałeś, bo myślałeś, że coś możesz wytknąć.

A danych które zacytowałem, być może w ogóle nie czytałeś.

Szkoda, że nie potrafisz się przyznać. Ale to niestety pokazuje Twój poziom.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Sty 2017r. 12:37  
Cytuj
CYTAT

Szopen - nie wszystko da się wytłumaczyć logicznie...

Mirek777 - WSZYSTKO da się wytłumaczyć logicznie.
Jak mamy dyskutować w taki sposób? I przede wszystkim - po co?

Równie dobrze mógłbym Cię poprosić, byś opisał mi szczegółowo procedurę zabiegu przeszczepu serca. Nie zrobisz tego, co nie oznacza, że przeszczep nie jest możliwy. Tak samo razem z rsta wymagacie ode mnie, żebym wyjaśniał Wam kwestie naukowe, na których się nie znam. Jeżeli chcesz poznać logiczne wytłumaczenie pewnych zjawisk, kieruj swoje kroki do specjalistów w danej dziedzinie. Powtarzam, nie zjadłem wszystkich rozumów. Chcesz, żebym wytłumaczył jak powstał obraz, którego nigdy nie widziałem i nie badałem? Bzdura. Nie mam materiałów, środków, wiedzy. Nie podejmę się tego, co nie oznacza, że uznam w takim razie, że został stworzony w jakiś cudowny sposób.

Ja zatem zapytam. Skoro Bóg stworzył ziemię, to powiedzcie mi jak? Powiecie, że nie wiecie, bo to boska tajemnica. Cóż, z takim podejściem to można po dziś dzień uważać, że pioruny to gromy rzucane przez Boga, który strzela do złych ludzi, a huragan powstaje wtedy, gdy Bóg dmucha spod wąsa na ziemię.... mnie takie pojmowanie świata nie satysfakcjonuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11751
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2017r. 12:43  
Cytuj
Naukowcy światowej sławy badali ten obraz. Nie znaleźli wytłumaczenia.

Czemu czasami tak spłycasz swoje wypowiedzi?
Bóg spod wąsa dmuchając wywołuje huragany?
Please......

good

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2017r. 12:44  
Cytuj
Obe to taka jakby medytacja. W internecie pełno o tym.

Jak ktoś lubi takie ciekawostki to jeszcze takie cośstrzalka https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Hełm_boga

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2017r. 12:46  
Cytuj
@SzoPeN
ja też nie studiowałem teologii, żeby Ci to dokładnie i bezbłędnie wytłumaczyć, trzeba by sięgnąć do doktorów Kościoła.

Ale nie to jest najważniejsze jak został stworzony świat, tylko co się z nami stanie po naszej śmierci.
I to jest najważniejsze ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Sty 2017r. 12:46  
Cytuj
CYTAT
Czemu czasami tak spłycasz swoje wypowiedzi?
Bóg spod wąsa dmuchając wywołuje huragany?

Aby podkreślić śmieszność tej teorii.... teorii, w którą zapewne jeszcze w XVIII wieku wierzyło 90% mieszkańców podkarpackich wsi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11751
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2017r. 12:48  
Cytuj
Ale dziś KK nie głosi takich rzeczy. I nie sądzę by wtedy głosił. Człowiek zawsze dążył do poznania. Nie mieszaj ludzkiego zacofania z wiarą w Boga.

Bóg stworzył wszelką materię. Stworzył prawa fizyki. Dziś już z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy stwierdzić, że Wszechświat ewoluował i nadal to robi.

Nasza planeta ukształtowała się, dzięki prawom fizyki i zapewne woli Stworzyciela. a już na pewno iskra życia pojawiła się na Ziemi, dzięki jego woli.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Sty 2017r. 12:52  
Cytuj
CYTAT
Ale nie to jest najważniejsze jak został stworzony świat, tylko co się z nami stanie po naszej śmierci.

Po śmierci się nie żyje. To strach nie pozwala Wam w to UWIERZYĆ czy może brak wyobraźni, bo wszak ciężko jest sobie wyobrażać stan, w którym się nie istnieje... jest to zrozumiałe. Dlatego śmierć jest taka zagadkowa.


CYTAT
Ale dziś KK nie głosi takich rzeczy. Człowiek zawsze dążył do poznania. Nie mieszaj ludzkiego zacofania z wiarą w Boga.

Dziś już nie. Ale wczoraj tak. Nie wiesz co będzie głosił jutro. Nie nazywaj ludzi zacofanymi tylko dlatego, że nie mieli okazji poznać faktów i wytłumaczenia jak się okazuje prostych i logicznych zjawisk pogodowych.

CYTAT
Nasza planeta ukształtowała się, dzięki prawom fizyki i zapewne woli Stworzyciela. a już na pewno iskra życia pojawiła się na Ziemi, dzięki jego woli.

Iskra życia... a cóż to takiego? Bo widzisz, proboszcz na tej XVIII wiecznej wsi mówił o tym, że człowieka Bóg ulepił z gliny i ludzie w to ochoczo wierzyli. Dziś uznajesz to za przenośnię, metaforę. Piszesz o iskrze życia. Już łatwiej mi uwierzyć w przypadek niż Bożą Iskrę Życia zesłaną przez Boga na ziemię. Ewolucja czy kreacjonizm???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11751
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2017r. 13:15  
Cytuj
Szopen - ręce opadają.

I kreacjonizm i ewolucja - te dwa pojęcia świetnie się uzupełniają!
KK naucza, że księga Genesis jest metaforą.

Wiesz.... Polecam Ci Vlogi o. Adama Szustaka.

Może jak posłuchasz go kilka razy, zrozumiesz czym jest Pismo Święte.

I nie obraź się, ale wypowiadasz się jakbyś nie miał otwartego umysłu.

Mam umysł ścisły i takimi też sprawami zajmuję się zawodowo.
To kompletnie nie stoi w sprzeczności z wiarą w Boga, w Życie Wieczne. Nie ma żadnego konfliktu pomiędzy logiką a wiarą.

To osoby niewierzące jak widzę, taki konflikt próbują wymyślić, żeby czymś uzasadnić swój brak wiary.

A przecież nikt Was nie zmusza do wierzenia w Boga. Nie musicie się z tego tłumaczyć. Wystarczy wzajemny szacunek - a nie nazywanie księży szamanami. To z szacunkiem nie ma nic wspólnego.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2017r. 13:16  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Ale nie to jest najważniejsze jak został stworzony świat, tylko co się z nami stanie po naszej śmierci.

Po śmierci się nie żyje. To strach nie pozwala Wam w to UWIERZYĆ czy może brak wyobraźni, bo wszak ciężko jest sobie wyobrażać stan, w którym się nie istnieje... jest to zrozumiałe. Dlatego śmierć jest taka zagadkowa.

Udowodnij skoro jesteś taki pewny!
Ok, ciało umiera, ale co dzieje się z duszą człowieka?

A może Ty się boisz życia po śmierci, że będzie trzeba odpowiedzieć za swoje postępowanie?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Sty 2017r. 13:33  
Cytuj
CYTAT
A może Ty się boisz życia po śmierci, że będzie trzeba odpowiedzieć za swoje postępowanie?

Spokojnie, nie czuję się w niebezpieczeństwie.

Mirek777, umysł mam otwarty, ale dla własnego bezpieczeństwa mam zamontowany odpowiedni filtr, żeby nie robił się w nim bałagan umiech Niczego też nie muszę usprawiedliwiać. Przed nikim umiech Ja doskonale rozumiem Twój tok rozumowania, ale najzwyczajniej w świecie go nie podzielam i tyle.

I też nie lubię kiedy ktoś nazywa księży szamanami, ludzi wierzących religijnymi fanatykami. A ludzi, którzy popierają WOŚP - fanatykami Owsiaka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11751
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2017r. 13:41  
Cytuj
Fanatykami Owsiaka nazywam ludzi, którzy w dyskusji wspomagają się obrażaniem tych, którzy śmią skrytykować ich guru. Nie popieram tu obrażania żadnej ze stron.

Myślę też, że nazwanie księdza szamanem, to dużo cięższy kaliber niż nazwanie kogoś fanatykiem Osiaka.

Mało tego - nigdy bym nie używał takich określeń wobec kapłanów innych religii. To kwestia wzajemnego szacunku.


Więc Twój argument jest nie na miejscu.
Co innego dyskutować w materii tak delikatnej jak religia i wiara, a co innego sprzeczać się, czy Owsiak jest uczciwy czy nie.

Ale to chyba inny temat prawda?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 2 3 4 5 6 7 8 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »