NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
Ks. Warchol - ideal skorumpowanego ksiedza,
Posty: 198
Dołączył: 15 Sty 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2009r. 15:24  
Cytuj
CYTAT

Wbrew moim wcześniejszym obietnicom jesteś kajko potencjalnym kolesiem, którego chętnie wyprostuję zanim sam zauważysz swoje katastrofalne skrzywienie.


A w jaki sposob chcesz go wyprostowac? Bardzo mnie to ciekawi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2009r. 15:24  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2009r. 16:05  
Cytuj
CYTAT
barry - czlowieku wez sie otrzasnij co ma piernik do wiatraka to ze ten ksiadz komus pomogl to dobrze popieram ze trzeba pomagac, natomiast mnie uczono za mlodu ze jak cos nie jest moje to raczki precz i wychodzi tutaj akcja popierajaca bezprawie jakiego dopuscil sie kosciol (takze ksiezulek Warchol) chlopie wez poczytaj bo moze nie czytales 10 przykazan bozych pkt 7 NIE KRADNIJ i odnies sie do niego lub moze podyskutuj z Warcholem o tym przykazaniu bo moze z powodu podeszlego wieku sie zapomnial chlopina \\\"biedny\\\" jest mlotek takze wez sie w garsc i idz przyciac trawke lub zywoplocik i przemysl dosadnie to co napisalem pozdro 600


Ludzie mówicie że jestescie niewierzący. Ok. Niektórzy powołują się na 10 przykazań jednocześnie najeżdżając na księży. Czy wy wogóle wiecie co piszecie? Wszyscy w głos płakaliście po Janie Pawle II a teraz co? Spójżcie w lustro na swoje odbicie i powiedzcie sobie prosto w oczy: Jestem człowiekiem niewierzącym. Jestem ciekawa czy bedziecie mieli odwage okłamać samych siebie. Bo teraz macie dobrobyt to Boga wam nie trzeba ale chciałabym was widzieć kiedy spotka was nieszczęście. Gdzie wtedy pójdziecie? Gdzie zwrócicie sie o pomoc? Do władz? na pewno nie. Pójdziecie do tych (wg was) okropnych księży. Ale wierzcie mi ten \"wredny\" ks. Warchoł was nie odepchnie tylko wam pomoże bo znam człowieka. Niejednemu życie uratował, ludzio głodującym pomaga. Skoro jesteście tacy znawcy to nie Dekalog jest najważśniejszy a PRZYKAZANIE MIŁOŚCI ofermy. Jak wy sie z tego wywiązujecie? \"Łatwiej dostrzec drzazge w czyimś oku niż belke w swoim\". Odczepcie się od ks. Warchoła bo do pięt mu nie dorastacie. Tacy jesteście odważni stańcie przed nim i porozmawiajcie z nim. Powiedzcie co was boli i wysłuchajcie jego racji bo obsmarowywać za plecami na forum każdy potrafi. Dla mnie to jest tchórzostwo. A tak wogóle to nie ks. Warchol zadecydował o budowie kościoła. On ma tylko nadzorowadż budowe (jeśli wogóle jakaś bedzie). Teraz sie burzycie ze ma tam powstać kościół ale moge sie założyć, że gdyby chcieli tam budować galerie handlową albo hipermarket nawet byście nie bąkneli. A takie galerie i hipermarkety to nic innego jak obozy pracy gdzie wykorzystuje sie ludzi jak zwierzeta. Wiem z własngo doświadczenia. Jak sie nudzicie i niemacie co robić to idzie szykanować domy publiczne które oszukuja państwo (w tym was) uchylając się od płacenia podatków.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2009r. 16:19  
Cytuj
"...A takie galerie i hipermarkety to nic innego jak obozy pracy gdzie wykorzystuje sie ludzi jak zwierzeta. Wiem z własngo doświadczenia. Jak sie nudzicie i niemacie co robić to idzie szykanować domy publiczne które oszukuja państwo (w tym was) uchylając się od płacenia podatków. "


po pierwsze te domy handlowe dają prace czyli pieniadze na chleb !!!! nikt ci nie kaze pracowac dla nich!!!!zawsze mozesz
pojsc do tego swojego,"wspanialego" warchola na plebani popracowac za "szczery"uśmiech!!!!!!
a po drugie domy publiczne płacą podatki bo prowadzą działalność gospodarczą!!!!! kościół nie płaci!!!!
a z ich usług często korzystają księża!!!!przeciez to tez dla nich !!!!!mlotek

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2009r. 16:28  
Cytuj
„Księża i prałaci, wy oczekujecie zbawienia tylko od złota, od kanonu i protokołów, a tych środków, których nie posiadacie, domagacie się od władzy ziemskiej; wy, którzyście powinni podźwignąć i zbawić ziemię, domagacie się od ziemi, żeby ona was podźwignęła i zbawiła. Nie mówcie, że ludy was opuszczają; to wy je opuściliście; one was szukają na posterunku waszym i tam was nie znajdują; one chcą się podźwignąć, a wy je w dół spychacie.”

Adam Mickiewicz

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2009r. 16:44  
Cytuj
CYTAT
\"...A takie galerie i hipermarkety to nic innego jak obozy pracy gdzie wykorzystuje sie ludzi jak zwierzeta. Wiem z własngo doświadczenia. Jak sie nudzicie i niemacie co robić to idzie szykanować domy publiczne które oszukuja państwo (w tym was) uchylając się od płacenia podatków. \"


po pierwsze te domy handlowe dają prace czyli pieniadze na chleb !!!! nikt ci nie kaze pracowac dla nich!!!!zawsze mozesz
pojsc do tego swojego,\"wspanialego\" warchola na plebani popracowac za \"szczery\"uśmiech!!!!!!
a po drugie domy publiczne płacą podatki bo prowadzą działalność gospodarczą!!!!! kościół nie płaci!!!!
a z ich usług często korzystają księża!!!!przeciez to tez dla nich !!!!!mlotek


Jesli chcesz wiedzieć palancie to pracowałam w taki "wspaniałym hipermarkecie" co "daje pieniądze na chleb". Tego nie można nazwać pieniędzmi tylko jamłużna wypłacana 3 miesiące po czasie. Tam trzeba cały czas dopominać sie o pieniądze. Kiedyś szef nazwał nas żebrakami bo poszliśmy do niego po nasza zaległa z 2 miesiecy wypłate. Ciekawa jestem czy ty zapierd... bys za 640 zł m/mies. Za tyle musisz stac albo biegać cały dzien i jeszcze usmiechac sie do klientów a na zapleczu szef wyzywa cie od najgorszych. Jeszce jedno hipermarkety i supermarkety nie płacą podatku albo maja ogromne znizki przez 10 lat!!! Ale na wypłaty nie maja. Domy publiczne natomiast oficjalnie zglaszaja tak naprawde tylko 20% swojego prawdziwego zysku a reszte chowaja na zagranicznych kontach.
A skoro smiesz twierdzic ze ksieza kozystaja z domów publicznych udowodnij to bo ja tez potrafie napisac ze ciebie porwali kosmici i nosisz w sobie gamety meskie i zeńskie. Papier i komputer przyjma wszystko. UDOWODNIJ TO!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2009r. 16:50  
Cytuj
"..A skoro smiesz twierdzic ze ksieza kozystaja z domów publicznych udowodnij to bo ja tez potrafie napisac ze ciebie porwali kosmici i nosisz w sobie gamety meskie i zeńskie. Papier i komputer przyjma wszystko. UDOWODNIJ TO! "

hahahahha
udowadniam!!!!!
widziałem na własne oczy bo bywam czasami w "domach rozpusty"
moze mam ci zdjecia wysłać??????????umiech

i tak jak juz pisałem NIKT CIE NIE ZMUSZA do pracy w supermarkecie.nie moja wina ze dla ludzi takich jak ty czyli po podstawówce!!!nie ma pracy w biurach!!!mlotek

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2009r. 16:56  
Cytuj
CYTAT
\"..A skoro smiesz twierdzic ze ksieza kozystaja z domów publicznych udowodnij to bo ja tez potrafie napisac ze ciebie porwali kosmici i nosisz w sobie gamety meskie i zeńskie. Papier i komputer przyjma wszystko. UDOWODNIJ TO! \"

hahahahha
udowadniam!!!!!
widziałem na własne oczy bo bywam czasami w \"domach rozpusty\"
moze mam ci zdjecia wysłać??????????umiech

i tak jak juz pisałem NIKT CIE NIE ZMUSZA do pracy w supermarkecie.nie moja wina ze dla ludzi takich jak ty czyli po podstawówce!!!nie ma pracy w biurach!!!mlotek



W takim razie współczuje koledze bo musisz być strasznie brzydki skoro korzystasz z domów rozpusty. Bardzo mi przykro. Ale moze operacja plastyczna cie uratuje. Wpłace 1% mojego podatku na operacje dla ciebie. Może być?

Aha jeszcze jedno mam wyższe wykształcenie i teraz pracuje w Urzedzie Skarbowym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2009r. 17:48  
Cytuj
..Aha jeszcze jedno mam wyższe wykształcenie i teraz pracuje w Urzedzie Skarbowym. ..
buhahaha!!!!!!good

to teraz skarbówka zatrudnia pracowników biedronki???????????
no to jak ma byc dobrze w tym kraju?????chytry

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2009r. 18:09  
Cytuj
CYTAT
..Aha jeszcze jedno mam wyższe wykształcenie i teraz pracuje w Urzedzie Skarbowym. ..
buhahaha!!!!!!good

to teraz skarbówka zatrudnia pracowników biedronki???????????
no to jak ma byc dobrze w tym kraju?????chytry


Zeby mieć wyzsze wykształcenie trzeba skończyć studia. Jesli ktoś nie ma bogatego tatusia musi sobie sam zarobić na te studia. Ty pewnie tego nie wiesz bo tatuś ci na prostytutki dawał a nie na nauke żebyś przypadkiem nie był zbyt mądry bo kto wtedy bedzie rowy kopał? Nie martw sie tacy jak ty też sa potrzebni. Ktos też musi machać łopatą. A brak powodzenia w życiu rekompensujesz sobie atakując "Bogu ducha winnych" ludzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2009r. 18:18  
Cytuj
..Zeby mieć wyzsze wykształcenie trzeba skończyć studia. Jesli ktoś nie ma bogatego tatusia musi sobie sam zarobić na te studia. Ty pewnie tego nie wiesz bo tatuś ci na prostytutki dawał a nie na nauke żebyś przypadkiem nie był zbyt mądry bo kto wtedy bedzie rowy kopał? Nie martw sie tacy jak ty też sa potrzebni. Ktos też musi machać łopatą. A brak powodzenia w życiu rekompensujesz sobie atakując "Bogu ducha winnych" ludzi. ..



niestety nie mam "bogatego tatusia"nawet biednego też!!!!
a studia jakoś skonczyłem!
a zę chodzę do "domu uciech"to mój wybór-lubię!!!!!
a atakować zaczęłaś mnie pierwsza!!!cofnij sie w postach to zobaczysz!!
a jakie trzeba mieć studia zeby pracowac w supermarkecie a potem w skarbowym????????
możę teologię na kul-u?????

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 16 Sty 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2009r. 19:44  
Cytuj
CYTAT
..Zeby mieć wyzsze wykształcenie trzeba skończyć studia. Jesli ktoś nie ma bogatego tatusia musi sobie sam zarobić na te studia. Ty pewnie tego nie wiesz bo tatuś ci na prostytutki dawał a nie na nauke żebyś przypadkiem nie był zbyt mądry bo kto wtedy bedzie rowy kopał? Nie martw sie tacy jak ty też sa potrzebni. Ktos też musi machać łopatą. A brak powodzenia w życiu rekompensujesz sobie atakując \"Bogu ducha winnych\" ludzi. ..



niestety nie mam \"bogatego tatusia\"nawet biednego też!!!!
a studia jakoś skonczyłem!
a zę chodzę do \"domu uciech\"to mój wybór-lubię!!!!!
a atakować zaczęłaś mnie pierwsza!!!cofnij sie w postach to zobaczysz!!
a jakie trzeba mieć studia zeby pracowac w supermarkecie a potem w skarbowym????????
możę teologię na kul-u?????



spartan88 ty pusty łbie ona pisząc ...\"Bogu ducha winnych\" ludzi. ..miała na myśli księdza Warchoła a nie siebie albo wino ci ostatnie klepki wypłukało albo coś Ci mózg wyjarało

Nie sprzedawaj duszy diabłu - Bóg da Ci za nią więcej! Mała Fatima Rzeszowszczyzny. https://nowiny24.pl/mazury-mala-fatima-rzeszowszczyzny-cuda-dokonuja-sie-tu-do-dzis/ar/5827669
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 31 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2009r. 15:22  
Cytuj


Recepta na zbawienie ok

Jeśli kłócisz się z idiotą, najprawdopodobniej on robi właśnie to samo...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 15 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2009r. 18:52  
Cytuj
Zupełnie was nie rozumiem (przynajmniej niektórych). Ja na co dzień chodzę do kościoła Opatrzności Bożej i słucham księdza dziekana. Zdarzyło mi się słuchać już wielu księży z naszego miasta i uważam, że ksiądz Warchoł jest najlepszy. Ktoś tu napisał już, że nie można krytykować kogoś zupełnie go nie znając - zgadzam się z tym w 100%. Ksiądz Warchoł jest dziekanem, więc musi się zajmować wszystkim co związane z Kościołem w naszym mieście, m. in. nadzorować budowę kościoła, czy to się komuś podoba czy nie.

Powtórzę jeszcze raz: "Ksiądz Warchoł jest jednym z najlepszych, jeżeli nie najlepszym księdzem jakiego spotkałem".


W związku z tym zupełnie nie zgadzam się z tematem tego forum:
"Ks. Warchol - ideal skorumpowanego księdza" i uważam, że dyskusja na ten temat jest zbędna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2009r. 18:59  
Cytuj
"Ks. Warchol - ideal skorumpowanego księdza"!!!!!!!!

a ja uważam że tytuł jest idealnie trafiony!!!!
i lepszego być nie może!!!!!

"Ks. Warchol - ideal skorumpowanego księdza"!!!!!!!!
sciana

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2009r. 19:19  
Cytuj
http://www.cfaniacy.com/pko/tswr.html :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 30 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2009r. 19:19  
Cytuj
malx5 Ty chyba nie wiele rozumiesz.

Nie można nikogo krytykować jeśli się go nie zna.

Z tego wynika, że nie można krytykować Adolfa Hitlera , Józefa Stalina , ani obecnych polityków, bo przecież mało kto na tym forum ich zna.

Jeżeli trzymać się tego idiotyzmu, to każdy z forumowiczów może krytykować tylko własną rodzinę, jeśli potrzeba krytyki jest u niego nie do opanowania i ma w domu internet.

Twoje lizusostwo wobec księdza jest bardzo odrażające.
Ksiądz jest przepracowanym , znerwicowanym aniołem, który dokarmia biednych, ładne kazania układa, organistkę świetną zatrudnił i dlatego może sobie stawiać krzyże gdzie chce, zajmować bezprawnie grunty, organizować z radnymi przestępczą sitwę w celu bezprawnego wybudowania kościoła.

Ma tylko nadzorować budowę? On ma uprawnienia budowlane? To kto w takim razie jest inwestorem potencjalnego kościoła?

I ostatnie pytanie czy jesteś nienormalny/a ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 15 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2009r. 21:32  
Cytuj
To forum zostało założone przez człowieka który w nosie ma czy zostanie tam wybudowany kościół czy cyrk albo monopolowy. On poprostu nie lubi ks. Warchoła i chce sobie na niego ponajeżdżać w internecie bo chce być cool. A wy ludzie dajecie mu się podpuszczać. Według minie nie ma dalszego sensu ta kłutnia. Kazdy inteligentny człowiek wie że taki ksiądz nie ma uprawnień na to żeby decydować gdzie miasto ma coś wybudować. On jest tylko pionkiem w tej grze tak naprawde. Też ma swoich przełożonych i musi ich słuchać a oni zrobili z niego kozła ofiarnego i śmieją sie teraz wam w twarz.
Nasi żołnierze ostrzelali wioske cywili w Afganistanie. Byli sądzeni przed sądem ale oni musieli spełniać rozkazy przełożonych. Gdyby tego nie zrobili poszli by siedzieć na długie lata za niewykonanie rozkazu.
Część ludzi którzy się tu wypowiadają na pewno pracuje. Czy kiedy szef każe wam coś zrobić muwicie mu \"spieprzaj dziadu\"?
Pisze teraz do tej inteligentnej części internautów: jeśli nie chcecie tam kościoła czy nawet krzyża idźcie z tym do władz miast albo do biskupa a nie wieszajcie psów na jakimś księdzu który ma w tej sprawie tle do powiedzenia co nic.

A teraz pisze do przedmówcy: nie nazywaj nienormalnym kogoś kto ma własne zdanie. Ty też wyraziłeś swoje i kazdy je szanuje wiec nie obrażaj kogos kto sie z nim nie zgadza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 15 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2009r. 21:46  
Cytuj
Zgadzam się z goblinem. Ktoś poprostu nie lubi klechy i sie na nim wyżywa. Ja też mam z kilkoma frajerami na pieńku ale nie obsmarowuje ich w necie tylko ide do nich i załatwiamy to miedzy soba. Spartan skoro jesteś taki ciety idz do niego i pogadaj sobie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2009r. 21:54  
Cytuj
"...On poprostu nie lubi ks. Warchoła i chce sobie na niego ponajeżdżać w internecie bo chce być cool."

a kto lubi tego obłudnego alkoholika?????????
no chyba ze mochery!!!to sie zgodze!!!
niedalej jak 2 mc temu załatwił mojemu koledze chrzest i bierzmowanie....w 3 dni!!!! za jedyne 2500 zł!!!!
kolega chciał mieć ślub kościelny bo "nowa"żona jest katoliczką ze wszystkimi sakramentami a on....niestety syn starego komucha-nie był ochrzczony ani bierzmowany!!!!a już teraz jest!!!
bo przecież kościół katolicki nie da ślubu osobie bez "sztucznie wymuszonych"sakramentów!!!!
no i oczywiscie to była ofiara na kościół!!!
katolikiem mozesz być za kase w przeciągu paru dni!!!!!
........to jest chore!!!!!!!

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 15 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2009r. 23:29  
Cytuj
Nigdy nie chciało mi się tu rejestrować, ale widzę, że nadszedł czas by poświęcić tych kilka sekund...

Spartan czy jak Ci tam... Zupełnie nie ważne. Ważne natomiast jest to, że to co robisz tutaj jest karalne - nazywa się to POMÓWIENIEM i OSZCZERSTWEM...

To pierwsza sprawa.

Sprawa druga... Kościół to również instytucja, która potrzebuje pieniędzy, a pieniądze na utrzymania czerpie nie tylko z tacy,ale również z sakramentów. Czy Ty myślisz i uważasz, że ksiądz ma udzielić Ci chrztu, komunii, bierzmowania, ślubu zupełnie za darmo ? Za komunie i bierzmowanie co prawda nie płaci się, ale kiedy są to sakramenty udzielane wtedy kiedy jest na to czas czyli w 2 klasie szk. podst i w gimnazjum. Później jak komuś zależy no to trudno - musi liczyć się z kosztami ponieważ jakby nie patrzeć jest to swego rodzaju problem czy utrudnienie bo dla jednej osoby trzeba zorganizować uroczystość przyjęcia sakramentu...

Sorry, ale w szkole jak nie rozumiesz czegoś z matematyki i po godzinach idziesz na korki do matematyczki to chociaż w czasie lekcji za naukę nie płacisz to po lekcjach za to samo płacisz.

Poza tym... Stuknij się w łeb, weź na klatę sprawę i przejdź się po parafiach, a później napisz ile znalazłeś parafii gdzie prosząc o sakrament czy zamówienie Mszy ksiądz nie podstawia Ci pod nos cennika ... Otóż w parafii Opatrzności Bożej, gdzie proboszczem jest znienawidzony przez Ciebie nie wiedzieć czemu ks Jerzy Warchoł nie ma cennika, a ludzie z całej Stalowej Woli i okolic przyjeżdżają tu brać śluby i na chrzty żeby uniknąć wysokiego cennika, a czasami nawet jakiejkolwiek zapłaty... Niestety.

Ksiądz Dziekan jest człowiekiem dobrym, niepamiętliwym, mądrym. Pomaga ludziom jak może. Oczywiście tym o których istnieniu wie, bo trudno żeby pomógł komuś o kim nie wie...
Twojemu znajomemu też pomógł - chciał wziąć ślub zależało mu na czasie - ks Warchoł mu pomógł - podejrzewam, że nie mógł samodzielnie udzielić mu brakujących sakramentów, a niestety biskupi mają swoje cenniki i tego nie zmienisz... Nikt tego nie zmieni. Tak samo jak lekarz na prywatnej wizycie bierze pieniądze tak biskup czy ksiądz za prywatne sakramenty pobiera opłatę to całkowicie logiczne.


Rozczaruje Cię - Kościół nie jest instytucją charytatywną... Kapłaństwo to nie tylko powołanie ale jednocześnie praca, która musi dawać pieniądze na utrzymanie i pomoc.


Znam osobiście co najmniej kilka osób, które dawno załamałyby się albo i pożegnały z tym światem schodząc na poziom skrajnego ubóstwa gdyby nie pomoc i wsparcie ze strony ks. Warchoła. Znam osoby, które bez jego pomocy nie byłyby tym kim są.


Ludzie potrafią narzekać - ale nie chce im się wysilić aby zanim zaczną narzekać poznać człowieka, bo prawdą jest, że zanim kogoś skrytykujesz - przydałoby się go najpierw poznać.
I głupie jest Twoje tłumaczenie, że to głupota, bo Tuska, Kaczyńskiego czy Palikota nikt nie krytykuje w kategoriach takich jak : czy jest dobrym ojcem, mężem, przyjacielem, kolegą, synem - bo nie znamy ich na tyle by w tych kwestiach się wypowiadać. Krytykuje się ich postawy, posunięcia, rządy - bo te widzimy na co dzień...

Ty nie obserwujesz codziennie ks Warchoła, nie masz niezbitych dowodów na to, że jest ideałem skorumpowanego księdza... Masz tylko kolegę, któremu za przeproszeniem żal dupe ściska, że musiał wydać 2 500 Kościołowi do którego nigdy nie chciał należeć a ślub kościelny wziął tylko dlatego, że żona albo teściowie nalegali... Chora postawa no ale trudno - zdarza się.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 30 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2009r. 02:11  
Cytuj
CYTAT
I głupie jest Twoje tłumaczenie, że to głupota, bo Tuska, Kaczyńskiego czy Palikota nikt nie krytykuje w kategoriach takich jak : czy jest dobrym ojcem, mężem, przyjacielem, kolegą, synem - bo nie znamy ich na tyle by w tych kwestiach się wypowiadać. Krytykuje się ich postawy, posunięcia, rządy - bo te widzimy na co dzień...


To akurat moja wypowiedz i nie tłumaczenie a lekcja zdrowego rozsądku.

Jak widać lekcja poszła w las co mnie akurat nie dziwi. Katolicy są bardzo opornymi uczniami. Żeby wierzyć w to co religie do wierzenia podają trzeba być na poziomie rozwoju umysłowego dziecka.

Przecież na tym forum Warchoł budzi negatywne emocje z powodu swojego działania, aktywności w przestrzeni publicznej. Jest aktorem , który gra jedną z głównych ról na lokalnej scenie , próbuje zawłaszczyć miejski grunt z pomocą pisowskiej częścią rady miejskiej, angażuje się w lokalna politykę , knuje intrygi i w nich uczestniczy razem z Frankowskim biskupem, któremu marzy się Polska endecka, patologicznie konserwatywna i ordynarnie katolicka.

Warchoł pojawił się na forum z powodu bezprawnie wbitego krzyża a nie dlatego, że jest tylko księdzem Warchołem, którego nikt znać nie musi bo jakie to ma znaczenie dla oceny jego działań, które budzą powszechną krytykę.

Jeśli jakiś przestępca ma bardzo dobre relacje z rodzina i swoim bliskim, jest dobrym mężem , przykładnym ojcem to takie informacje mają jakieś znaczenia dla prawomocności i sensowności krytyki jego przestępczej działalności. Czy jak to będziemy wiedzieć o nim to jego przestępcza działalność stanie się zgodna z prawem i powszechnym poczuciem sprawiedliwości?

Ale możesz mieć racje. Jak np.premier podejmie jakąś decyzję to możesz ją skrytykować z powodu tego ,że jest on złym ojcem i mężem i nie zna Biblii

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2009r. 02:29  
Cytuj
kwiatula nie uwazasz ze troche licho by bulic za przekazanie laski panskiej ? :] placmy jescze za namaszczenie chorego, za rozgrzeszenie jak to dawniej bywalo przeciez to jest zal ;]
wg ciebie posluga kalpanska = usluga kaplanska ? niech i tak bedzie, niech maja swoje cenniki, zakladaja jednoosobowe dzialanosci gospodarcze i rozliczaja sie jak kazdy inny szarak ;]
koscioly z darowizn by sie bez problemu utrzymaly i na pomoc by starczylo, ale to panom w koloratkach zwyczajnie nie wystarcza :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 802
Dołączył: 3 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2009r. 05:10  
Cytuj
CYTAT

To akurat moja wypowiedz i nie tłumaczenie a lekcja zdrowego rozsądku.

Jak widać lekcja poszła w las co mnie akurat nie dziwi. Katolicy są bardzo opornymi uczniami. Żeby wierzyć w to co religie do wierzenia podają trzeba być na poziomie rozwoju umysłowego dziecka.

Nie chcę się wtrącać... Kajko to ty tutaj nauczasz? :szok:

A B O R C J A - holokaust nienarodzonych. WOLNOŚĆ NIE OZNACZA, ŻE MNIE WOLNO WSZYSTKO A TOBIE NIC!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 15 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2009r. 08:18  
Cytuj
Czytajac temat tej dyskusji nie moglem uwerzyc i pogodzic sie z tym co niektorzy tam pisza. Bezpodstawne oszczerstwa, klamliwe oskarzenia pod adresem czlowieka, bez ktorego pomocy materialnej nie moglbym teraz nazywac siebie dumnym absolwentem najlepszej uczelni technicsznej w kraju AGH, uderzaja rowniez we mnie. Ksiadz dziekan jak tylko przyjezdzalem do Stalowej z Krakowa na swieta, zawsze pytal jak soboe radze na studiach, co tam u mie slychac i zawsze kilkaset zloty przeznaczal dla mnie, mowiac: "Masz tu na ksiazke, ucz sie ucz". Szczerze mowie, bez jego obecnosci i pomocy nie wiem czy ukonczylbym studia, gdyz sytuacja materialna w mojej rodzinie jest lekko mowiac nieciekawa. Dlatego nie moge zaakceptowac tego co niektorzy pisza, to zwykle upokarzanie czlowieka, ktorego tak na prawde charakteryzuje wielka madrosc i wielkie serce dla drugiego czlowieka. Zareczam wszystkim szydercom, oskarzajacym ks. dziekana, ze osob ktorym pomaga materialnie jest duzo wiecej.

Pozdro dla kumatych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 15 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2009r. 08:45  
Cytuj
CYTAT

koscioly z darowizn by sie bez problemu utrzymaly i na pomoc by starczylo



Może by wystarczyło gdyby nie kazali im płacić rachunków za ogrzewanie, za ciepłą wodę, za prąd... Ty chyba sobie nie wyobrażasz nawet JAKIE TO są koszty.

Poza tym Kościół podatki swoje płaci...

Co do mojej pomyłki odnośnie autorstwa wypowiedzi to nie ważne czy napisał to Kajko czy Kokosz czy spartan lub jakiś inny fikcyjny wymysł, bo ta wypowiedź jedna pasuje do wszystkich, którzy tu chcą zbudować portret złego ks Warchoła... Wątpię jednak czy Wam się to uda. Przykro mi, ale zbyt wielu ludziom już pomógł i nikt kto choć raz poznał jego dobre serce nie pozwoli na tak niesłuszne oskarżanie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »