NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Niemiecki czy Japoński samochód?,
Posty: 302
Dołączył: 25 Lis 2015r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2016r. 21:02  
Cytuj
Bez konkretnych marek.
Taki dowolny temat bo muszę już w końcu zdecydować się na swój osobny samochód.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2016r. 21:02  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 382
Dołączył: 30 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2016r. 21:23  
Cytuj
Japończyk umiech chyba że podasz jeszcze przedział cenowy to zastanowimy sie nad konkretniejszym autkiem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 15 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2016r. 21:26  
Cytuj
zdecydowanie japoński

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 3 Paź 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2016r. 21:32  
Cytuj
A może warto rozważyć jeszcze francuski. Sam jestem przed takim dylematem. Za porównywalne pieniądze kupujemy auto francuskie kilka lat młodsze od Niemca czy Japończyka. A czy czymś odbiega?? moim zdaniem nie wręcz przeciwnie jest zdecydowanie lepiej wyposażone.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 14 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2016r. 21:58  
Cytuj
Jeśli samochód to tylko Niemiecki!!! ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2016r. 22:03  
Cytuj
Marka jest mało istotna, ważny stan samochodu umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 302
Dołączył: 25 Lis 2015r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2016r. 23:30  
Cytuj
Możecie mi w skrócie wyjaśnić głowne wady i zalety
niemieckich i japońskich samochodów.
Bo w sumie jest jakaś zażarta rywalizacja pomiędzy zwolennikami tych motoryzacji.
Bardzo mnie ciekawi czym to się różni- poza emocjami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2016r. 23:49  
Cytuj
CYTAT
Możecie mi w skrócie wyjaśnić głowne wady i zalety
niemieckich i japońskich samochodów.
Bo w sumie jest jakaś zażarta rywalizacja pomiędzy zwolennikami tych motoryzacji.
Bardzo mnie ciekawi czym to się różni- poza emocjami.


Jeżeli kupujesz samochód używany to przede wszystkim liczy się jego ogólny stan. Masz konkretnych kandydatów?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 374
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 08:51  
Cytuj
mój mechanik twierdzi, że z nowych nie poleci ani jednego, takie teraz robią dziadostwo!

Uwielbiam dzieci!!! zwłaszcza te płci męskiej pomiędzy 20 a 40 rokiem życia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 382
Dołączył: 30 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 09:22  
Cytuj
Wszystko zalezy od przedziału cenowego, przy używanym jak piszą poprzednicy liczy sie ogólny stan możesz kupic super japońca jak i super Niemca umiech bez większych konkretów kupuj japońca np. Lexusa umiech good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 302
Dołączył: 25 Lis 2015r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 10:00  
Cytuj
To będzie albo samochód nowy albo 20 letni.
Nowy do 50 tyś na raty
Stary do 5 tyś

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 10:03  
Cytuj
To w Japonii jeszcze robią samochody? Podobno w 2010 Mazda jako ostatnia przeniosła produkcję do Chin i Turcji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 371
Dołączył: 24 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 14:01  
Cytuj
Japończyk smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 14:48  
Cytuj
CYTAT
To w Japonii jeszcze robią samochody? Podobno w 2010 Mazda jako ostatnia przeniosła produkcję do Chin i Turcji.


Mało wiesz umiech A pewnie każdy niemiecki jest w DE produkowany umiech?

kryśka60 - ale nowy za 50 tyś to jakiś goły miejski wozik. Powiedz do czego ci to auto potrzebne i co najważniejsze dla ciebie.

Francuza kupisz najtaniej, z wyposażeniem lepszym i w lepszym stanie niż niemca. Japoniec zawsze będzie najdroższy, bo zwykle najwytrzymalsze, ale gorzej wyposażone i specyficzne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 15:06  
Cytuj
Walnij sobie aygo, yariske albo troche dorzuc i np aurisa. Aso po reka, samochod w benzynie nie do zajechania chyba ze rozbijesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
mix
mix
mix
Posty: 178
Dołączył: 13 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 15:14  
Cytuj
Zdecydowanie Japończyk.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 15:16  
Cytuj
CYTAT
mój mechanik twierdzi, że z nowych nie poleci ani jednego, takie teraz robią dziadostwo!


Bo Twój mechanik:
1) nie zarobi gdy nasz przez pierwsze x lat gwarancję w ASO
2) nie podejdzie do nowszego auta bez odpowiedniego sprzętu - czasy młotka i przecinaka się skończyły więc trzeba zainwestować w sprzęt, oprogramowanie itp. A przy takim golfie 20 letnim to młotek i jakiś klucz zupełnie wystarczy.

Fakt, że w nowym aucie jest więcej mechanizmów ulegających awarii ze względu na wyższy stopień skomplikowania samochodu ale komfort jazdy to jest przepaść pomiędzy 10 letnim autem, a nowym.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 15:28  
Cytuj
no właśnie.. myślę, że ważne jest pytanie do czego potrzebujesz tego auta?
bo kupić 20 latka za ok. 5tyś. nie sztuka.. tylko żebyś nie musiała kilka tygodni po zakupie dołożyć do niego kolejnych 5 tyś.

niedawno stałam przed tym samym "problemem".... miał być Opel, a jest Peugeot.. szukałam auta oszczędnego na dojazdy do pracy, no i udało się, jestem zadowolona. Kupiłam auto za 11 tys. Jest z grudnia 2009 r.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 302
Dołączył: 25 Lis 2015r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 18:57  
Cytuj
CYTAT
no właśnie.. myślę, że ważne jest pytanie do czego potrzebujesz tego auta?
bo kupić 20 latka za ok. 5tyś. nie sztuka.. tylko żebyś nie musiała kilka tygodni po zakupie dołożyć do niego kolejnych 5 tyś.

niedawno stałam przed tym samym "problemem".... miał być Opel, a jest Peugeot.. szukałam auta oszczędnego na dojazdy do pracy, no i udało się, jestem zadowolona. Kupiłam auto za 11 tys. Jest z grudnia 2009 r.



Zwiedzanie miast w kraju i codziennia niezależność od taksowek, mks

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 20:11  
Cytuj
Inaczej, na ile kilometrów Ciebie stać miesięcznie, ewentualnie czy wydatek 50 tyś to dużo ?
Według mnie, jeżeli będziesz robić 3000km rocznie, to nie opłaca się kupować nowego samochodu, przy 10000tys rocznie należy liczyć kilka stów na paliwo ale warto pomyśleć o kupnie nowego autka umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 20:28  
Cytuj
Pierwszym autem jakim jeździłem dłużej to Opel Astra IV. Wrażenia nazwałbym neutralne. Była dość zrywna i się nie psuła. Ale cena moim zdaniem trochę zbyt wysoka.

Drugie to Skoda Octavia. Jak dla mnie świetne auto (jedyny minus - brak tempomatu w używanej wersji). W trasie pali mało ok. 5l ON / 100 km. Od nowości nigdy nie była w serwisie tj. 2 lat, a ma już 120kkm. Bardzo wygodne fotele. Polecam zamiast japończyków i niemców (choć skoda to i tak grupa VW).

Teraz jeżdżę VW Golfem VII. Ten samochód to dramat! Średnio raz na 2 miesiące ląduje w serwisie, ciągle coś nie działa, albo czujniki siadają i trzeba resetować. Ponadto ma niewygodne fotele.

Dlatego też jeśli zależy ci na tanim w eksploatacji, wygodnym aucie pomyśl nad Skodą, zamiast japońca czy niemca.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 6 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 12:44  
Cytuj
Ja też się opowiadam za japończykami. Kiedyś jeździłam mazdą, teraz toyotką. Tylko moim zdaniem najlepiej kupić takiego japońca, który był wyprodukowany w Japonii (wiem, wiem... tylko stare roczniki, bo dzisiaj już "japończyki" to tylko z nazwy są.. niestety)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 302
Dołączył: 25 Lis 2015r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 20:00  
Cytuj
Dzięki Wszystkim!

CYTAT (vielitz)
Francuza kupisz najtaniej, z wyposażeniem lepszym i w lepszym stanie niż niemca. Japoniec zawsze będzie najdroższy, bo zwykle najwytrzymalsze, ale gorzej wyposażone i specyficzne.


Co masz na myśli mówiąc specyficzne?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 5 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 20:17  
Cytuj
auto obojętnie jakiej marki ale wyprodukowane w Japonii zgodnie z ich standardami i precyzją i solidnością wykonania zawsze będzie krok do przodu przed resztą świata -kiedyś dotrzymywały im kroku wyroby Niemieckie - ale produkowane jeszcze przez tzw starą gwardię - robotników i inżynierów rodowitych Niemców ... teraz w dobie Burdelmakrelli i wskutek różnych innych niekorzystnych czynników auta produkowane w Niemczech stale acz nieubłaganie obniżają swoja jakość i trwałość..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 20:31  
Cytuj
Tylko Japończyk. Mamy Hondę i VW - Honda zasuwa, a szrotwagen co chwilę się psuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »