NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
Czy Vivo sie rozkręca czy ....,
Posty: 28
Dołączył: 24 Marz 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2016r. 18:55  
Cytuj
witam
jak myślicie czy nasza największa stalowowolska galeria vivo to sie rozkręca czy tylko żyje z dnia na dzień. jak waszym zdaniem rysuje sie jej przyszłość

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2016r. 18:55  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2016r. 17:20  
Cytuj
Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.
Z jednej strony jest to największy kompleks handlowy w dosyć dużej okolicy (St.Wola, Nisko, Tarnobrzeg, Sandomierz) bez jakiejkolwiek konkurencji.
Cały czas w jakiś sposób poszerza ofertę, czyli niby się rozwija.
Ale... Cały czas jest sporo pustych lokali, nawet takich o dużych powierzchniach, które w normalnych warunkach są najmowane w pierwszej kolejności. To, że po takim czasie dalej stoją puste, ewentualnie robi się w nich tymczasowe palce zabaw czy inne wystawy, nie najlepiej świadczy o VIVO.
Brak dużego DIY to również ogromna wtopa. Niby ma być Agata i Helios, ale fakt, ze powstaną (o ile w ogolę) grubo rok po otwarciu to również duży minus.

Kolejna kwestia to strefa food court. Początek obiecujący (znane sieci jak Subway czy Olimp), ale jeden lokal cały czas pusty, a jedna restauracja padła zanim zdążyła na dobre zacząć. I zero jakichkolwiek ruchów, żeby to zmienić.

Tak więc bez sporej konkurencji (galeria na dworcu ewentualnie czegoś w ościennych miastach), która byłaby bodźcem do działania nie spodziewałbym się istotnych zmian na lepsze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2016r. 18:58  
Cytuj
" Brak dużego DIY to również ogromna wtopa. Niby ma być Agata i Helios, ale fakt, ze powstaną (o ile w ogolę) grubo rok po otwarciu to również duży minus."

Dlaczego duży minus?? moim zdaniem fajnie, że powstaną.. to, że później niż VIVO... co z tego? Nie bądźmy zachłanni ;)

To że jest Vivo, jest ok, a jeżeli ktoś oczekiwał galerii na miarę "rzeszowskich" czy "krakowskich" no to sorry... od tego mamy Rzeszów, nie każdy ma potrzebę spędzania połowy życia 'chodząc' (nie mylić z robić zakupy) po galeriach..

a Vivo spełnia swoją funkcję według mnie i trzymam kciuki za dalszy rozwój...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
cdn
cdn
cdn
Posty: 302
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Lip 2016r. 19:13  
Cytuj
Tak ze szok.Czy sie rozkreca czy nie?Szpulke sobie rozkrec .Nawet galeria zamkowa w Lublinie caly tydzien stoi pusta i nieliczni ja odwiedzaja.Nawet w Warszawie Galeria Mokotow to samo.A was glowa boli ze i tu czasem niewiele ludzi?Ogarnijcie sie.To nie bazar w Indiach tylko galeria handlowa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2016r. 21:59  
Cytuj
CYTAT
Dlaczego duży minus?? moim zdaniem fajnie, że powstaną.. to, że później niż VIVO... co z tego? Nie bądźmy zachłanni ;)


Bardzo fajnie, że powstaną tego nie neguję. A to, że później to nie niestety przez cały ten czas obniża atrakcyjność galerii, co z kolei rzutuje na frekwencje.

CYTAT
To że jest Vivo, jest ok, a jeżeli ktoś oczekiwał galerii na miarę "rzeszowskich" czy "krakowskich" no to sorry... od tego mamy Rzeszów, nie każdy ma potrzebę spędzania połowy życia 'chodząc' (nie mylić z robić zakupy) po galeriach..


A czy gdziekolwiek napisałem, że oczekiwałem galerii "rzeszowskich"?? Powstała galeria na miarę naszego miasta, nawet całego regionu to jest super. Pisałem tylko, że nie wykorzystuje potencjału czego dowodem są m.in. pustostany.

CYTAT
.Nawet galeria zamkowa w Lublinie caly tydzien stoi pusta i nieliczni ja odwiedzaja.


Nie ma czegoś jak galeria zamkowa, ewentualnie Tarasy Zamkowe, których inwestorem jest ta sama firma, co VIVO.
Co się tak ekscytujesz????
Nikt nie pisze o słabej frekwencji, tylko o słabym wykorzystaniu potencjału tej galerii. Proponuję zacząć czytać powoli, ze zrozumieniem, a potem zabierać głos. Była szansa na fajną merytoryczną dyskusję, ale przy takim poziomie argumentacji to ręce opadają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 8 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2016r. 09:48  
Cytuj
Brak mi tu tylko bershki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 16 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2016r. 14:39  
Cytuj
Moim zdaniem w Stalowej woli jest za dużo "galerii". Chyba mamy więcej pseudo galerii niż Rzeszów. Jakby była jedna ale konkretna to by to miało sens, a tak to sklepy rozsiane są po całej stalowej i często wybierając się na zakupy trzeba jechać z jednej galerii do drugiej. Ja osobiście cześciej do Vivo jeździłem na Chińczyka niż na zakupy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sie 2016r. 15:10  
Cytuj
CYTAT
Co się tak ekscytujesz????

A Ty co sie tak rzucasz?

Przejdź się po Stalowowolskich galeriach i powiedz gdzie nie ma i gdzie nie było pustostanów. Pustostany były, są i będą... i nawet nie zaczynaj gadek typu "A w Warszawie.... A w Nowym Jorku.... a tata marcina powiedział...". Galeria Stal, Prima, City Park, Centrum... raczej powinieneś się martwić o te galerie (galeryjki?) niż o VIVO które poprostu ma się dobrze.

Na stalowowolskie standardy galeria jest poprostu OK... rewelacji nie ma, ale lipy też nie ma. I najważniejsze, że będzie rozbudowywana o wspomniane przez Ciebie wcześniej obiekty. Sam przyszły Helios uważam za naprawde duży sukces jeśli chodzi o STW.

Cały czas tak sie pastwisz nad tym "niewykorzystywanym potencjale" ale chyba nie myślisz, że będzie tam cały czas każdy lokal zajęty i galeria będzie pękała w szwach? Bądźmy realistami... to ciągle nasza wielowieś Stalowa Wola. Raptem kilka wolnych przestrzeni na kilkadziesiąt zajętych przecież o niczym nie świadczy, a Ty robisz z tego sensacje.

Takie były lamenty, hejty i narzekania na tą galerię przed, podczas i nawet po budowie, a jak przejeżdżam tamtędy w weekend to nie widzę miejsca wolnego na parkingu...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2016r. 17:06  
Cytuj
CYTAT
Przejdź się po Stalowowolskich galeriach i powiedz gdzie nie ma i gdzie nie było pustostanów. Pustostany były, są i będą...


Nie masz racji. Najlepszy przykład to City Park. Tam pustostanu już dawno nie widziałem. Nawet jak stracili najemców na rzecz VIVO to w ekspresowym tempie znaleźli nowych. Czyli się da.

CYTAT
i nawet nie zaczynaj gadek typu "A w Warszawie.... A w Nowym Jorku.... a tata marcina powiedział...".


Trochę szacunku dla Marcina, czym sobie zasłużył na małą literę. Nigdy nie porównywałem VIVO do galerii z dużych miast, tak więc nie wiem skąd takie domysły.

CYTAT
Galeria Stal, Prima, City Park, Centrum... raczej powinieneś się martwić o te galerie (galeryjki?) niż o VIVO które poprostu ma się dobrze.


Nigdy w życiu nie martwiłem się o żadną galerię - nie twórz dramaturgi.

CYTAT
Na stalowowolskie standardy galeria jest poprostu OK... rewelacji nie ma, ale lipy też nie ma.


Dokładnie taki był sens mojej wcześniejszej wypowiedzi, myślałem że łatwo to było odczytać.

CYTAT
Cały czas tak sie pastwisz nad tym "niewykorzystywanym potencjale" ale chyba nie myślisz, że będzie tam cały czas każdy lokal zajęty i galeria będzie pękała w szwach? Bądźmy realistami... to ciągle nasza wielowieś Stalowa Wola. Raptem kilka wolnych przestrzeni na kilkadziesiąt zajętych przecież o niczym nie świadczy, a Ty robisz z tego sensacje.


"pastwisz", "sensacje" - rozumiesz znaczenie siodło tych słów? Bo pasują do tej dyskusji jak świni siodło. Nie będę po raz n-ty powtarzał dlaczego uważam, że może być lepiej zagospodarowana. Porównaj sobie galerie w Zamościu i Przemyślu. Poza tym VIVO to nie tylko "wielowieś" Stalowa Wola, ale cały region z Tarnobrzegiem i Sandomierzem - tak więc całkiem spora docelowa grupa nabywców.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sie 2016r. 18:50  
Cytuj
@ja_30 i Ty człowieku chcesz z kimkolwiek prowadzić merytoryczną dyskusje? Takiej butności i ignoranctwa dawno nie spotkałem. Jak chcesz podżynac takiego cwaniure co to zawsze ma rację to kolokwialnie spytam "po kiego chuja" zaczynasz tutaj jakiekolwiek dyskusje? Napisałeś pare zdań i ktokolwiek chociażby w najmniejszym stopniu podważy twoje słowa to odrazu jest atakowany i Ci "ręce opadają" no cóż za elokwencja... jak Ci ludzie mają czelność podważać twoje słowa?

CYTAT

Nie masz racji. Najlepszy przykład to City Park. Tam pustostanu już dawno nie widziałem. Nawet jak stracili najemców na rzecz VIVO to w ekspresowym tempie znaleźli nowych. Czyli się da.


To my chyba mieszkamy w innych miastach. Swoją drogą wiedziałem, że za przykład podasz City Park... poprostu na to czekałem. Ale skoro tak... to nie pamiętasz jak pół roku 40% lokali stało tam pustych po otwarciu VIVO? bo ja świetnie ten czas pamiętam, były swojego czasu nawet tematy o tym na forum. Mimo wszystko po części się z Tobą zgodzę. City Park sobie całkiem dobrze poradził z "ucieczką" kilku najemców. Jednak weź pod uwagę dwa niesamowicie istotne fakty. Lokalizacja City Parku oraz CENY WYNAJMU. Wtedy troszkę Ci się rozjaśni sytuacja.

CYTAT

Trochę szacunku dla Marcina, czym sobie zasłużył na małą literę. Nigdy nie porównywałem VIVO do galerii z dużych miast, tak więc nie wiem skąd takie domysły.

Z tym Marcinem to... poprostu żałosne. Ot literówka, a Ty oczywiście musiałeś się czepić.

I napiszę w Twoim stylu Przecież nie napisałem, że porównujesz więc o co Ci chodzi? Oczekujesz od VIVO niewiadomo jakiego poziomu, a jak obaj wiemy to, jakie miasto taki potencjał. Młodych ludzi u nas zaczyna być jak na lekarstwo, ale nie chce mi się nawet zaczynać tego tematu....

CYTAT

Dokładnie taki był sens mojej wcześniejszej wypowiedzi, myślałem że łatwo to było odczytać.


Człowieku chcesz prowadzić z ludźmi jak sam napisałeś "fajną i merytoryczną dyskusję" więc wyraziłem swoją opinie na temat VIVo to o co Ci chodzi? Swoją drogą nikt nie ma zamiaru domyślać się "sensu twojej wypowiedzi". Nigdzie wcześniej nie napisałeś, że galeria jest OK. Pierwszy twój post polegał na wypisaniu wszystkich (twoim zdaniem) wad owej galerii i nic więcej. Później jak ktoś Ci na to zwrócił uwagę to nagle piszesz:
CYTAT

A czy gdziekolwiek napisałem, że oczekiwałem galerii "rzeszowskich"?? Powstała galeria na miarę naszego miasta, nawet całego regionu to jest super. Pisałem tylko, że nie wykorzystuje potencjału czego dowodem są m.in. pustostany.


A no właśnie, zjechałeś galerie "od góry do dołu" bez żadnego pozytywnego zdania o niej i dziwisz się, że każdy odebrał negatywnie twoje zdanie o galerii? To albo jej wszystkiego brakuje, a w szczególności tego niesamowitego "niewykorzystanego potencjału" albo jest to super galeria. Zdecyduj sie człowieku.

CYTAT

Nigdy w życiu nie martwiłem się o żadną galerię - nie twórz dramaturgi.

A zaraz:
[cytat] A to, że później to nie niestety przez cały ten czas obniża atrakcyjność galerii, co z kolei rzutuje na frekwencje.

Co Cie obchodzi frekwencja? Przecież Cie to nie martwi... Ja nawet wolę chodzić gdy nie ma ludzi i nie musze patrzeć na buraczane zawistne japy.

Zresztą... już mi się nawet nie chce pisać. Pocytuj troche moich tekstów. Napisz, że ja nie mam racji tylko Ty i wszystko wróci do normy.
Zluzuj troche człowieku ;) pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sie 2016r. 18:57  
Cytuj
CYTAT
@ja_30 i Ty człowieku chcesz z kimkolwiek prowadzić merytoryczną dyskusje? Takiej butności i ignoranctwa dawno nie spotkałem. Jak chcesz podżynac takiego cwaniure co to zawsze ma rację to kolokwialnie spytam "po kiego chuja" zaczynasz tutaj jakiekolwiek dyskusje? Napisałeś pare zdań i ktokolwiek chociażby w najmniejszym stopniu podważy twoje słowa to odrazu jest atakowany i Ci "ręce opadają" no cóż za elokwencja... jak Ci ludzie mają czelność podważać twoje słowa?

CYTAT

Nie masz racji. Najlepszy przykład to City Park. Tam pustostanu już dawno nie widziałem. Nawet jak stracili najemców na rzecz VIVO to w ekspresowym tempie znaleźli nowych. Czyli się da.


To my chyba mieszkamy w innych miastach. Swoją drogą wiedziałem, że za przykład podasz City Park... poprostu na to czekałem. Ale skoro tak... to nie pamiętasz jak pół roku 40% lokali stało tam pustych po otwarciu VIVO? bo ja świetnie ten czas pamiętam, były swojego czasu nawet tematy o tym na forum. Mimo wszystko po części się z Tobą zgodzę. City Park sobie całkiem dobrze poradził z "ucieczką" kilku najemców. Jednak weź pod uwagę dwa niesamowicie istotne fakty. Lokalizacja City Parku oraz CENY WYNAJMU. Wtedy troszkę Ci się rozjaśni sytuacja. Nie wypowiesz się o Stali? O centrum? O primie?

CYTAT

Trochę szacunku dla Marcina, czym sobie zasłużył na małą literę. Nigdy nie porównywałem VIVO do galerii z dużych miast, tak więc nie wiem skąd takie domysły.

Z tym Marcinem to... poprostu żałosne. Ot literówka, a Ty oczywiście musiałeś się czepić.

I napiszę w Twoim stylu Przecież nie napisałem, że porównujesz więc o co Ci chodzi? Oczekujesz od VIVO niewiadomo jakiego poziomu, a jak obaj wiemy to, jakie miasto taki potencjał. Młodych ludzi u nas zaczyna być jak na lekarstwo, ale nie chce mi się nawet zaczynać tego tematu....

CYTAT

Dokładnie taki był sens mojej wcześniejszej wypowiedzi, myślałem że łatwo to było odczytać.


Człowieku chcesz prowadzić z ludźmi jak sam napisałeś "fajną i merytoryczną dyskusję" więc wyraziłem swoją opinie na temat VIVo to o co Ci chodzi? Swoją drogą nikt nie ma zamiaru domyślać się "sensu twojej wypowiedzi". Nigdzie wcześniej nie napisałeś, że galeria jest OK. Pierwszy twój post polegał na wypisaniu wszystkich (twoim zdaniem) wad owej galerii i nic więcej. Później jak ktoś Ci na to zwrócił uwagę to nagle piszesz:
CYTAT

A czy gdziekolwiek napisałem, że oczekiwałem galerii "rzeszowskich"?? Powstała galeria na miarę naszego miasta, nawet całego regionu to jest super. Pisałem tylko, że nie wykorzystuje potencjału czego dowodem są m.in. pustostany.


A no właśnie, zjechałeś galerie "od góry do dołu" bez żadnego pozytywnego zdania o niej i dziwisz się, że każdy odebrał negatywnie twoje zdanie o galerii? To albo jej wszystkiego brakuje, a w szczególności tego niesamowitego "niewykorzystanego potencjału" albo jest to super galeria. Zdecyduj sie człowieku.

CYTAT

Nigdy w życiu nie martwiłem się o żadną galerię - nie twórz dramaturgi.

A zaraz:
CYTAT
A to, że później to nie niestety przez cały ten czas obniża atrakcyjność galerii, co z kolei rzutuje na frekwencje.


Co Cie obchodzi frekwencja? Przecież Cie to nie martwi... Ja nawet wolę chodzić gdy nie ma ludzi i nie musze patrzeć na buraczane zawistne japy.

Zresztą... już mi się nawet nie chce pisać. Pocytuj troche moich tekstów. Napisz, że ja nie mam racji tylko Ty i wszystko wróci do normy.
Zluzuj troche człowieku ;) pozdrawiam



Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 5 Kwie 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 19 Sie 2016r. 19:41  
Cytuj
plac zabaw dla dzieci jest plaza rozne zabawki 2017 ma byc kino mozna isc z dziecmi tam siedziec dzieic sie bawia na placu zabaw tam na piaskua rodzice zakupy desery kawa lody plotki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 8 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2016r. 23:38  
Cytuj
Miasto inkasuje dodatkowe pół miliona rocznie, w dodatku powstał nowoczesny obiekt na nieużytkach przy obwodnicy. Jeśli.znajdzie się chętny - niech buduje kolejną. Tak działa wolny rynek. Kto nie lubi galerii handlowych i tak robi zakupy na hali.

Co nie zmienia faktu, że jeśli Kołkowie przebiją się przez biurokrację w naszym urzędzie i zbudują galerię na dworcu z prawdziwego zdarzenia, to wyjdziemy na tym lepiej niż na interesie z Austriakami.

Chcący szuka rozwiązania, leniwy - wymówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 89
Dołączył: 10 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 20 Sie 2016r. 05:32  
Cytuj
VIVO jako duży skład materiałów jest ok. Ale myślę że idąc ul. Poniatowskiego to jak to mówią... Jak cię widzą tak cie PISa więc... Pięknie zarasta....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sie 2016r. 12:05  
Cytuj
~Kosmitier
Do takiego wpisu aż ciężko się odnieść. Powiedzmy, że masz rację, ja nie i zakończmy naszą dyskusję.
Dzięki za pozwolenie cytowania.

CYTAT
Miasto inkasuje dodatkowe pół miliona rocznie, w dodatku powstał nowoczesny obiekt na nieużytkach przy obwodnicy. Jeśli.znajdzie się chętny - niech buduje kolejną. Tak działa wolny rynek. Kto nie lubi galerii handlowych i tak robi zakupy na hali.


Dokładnie w zupełności się zgadzam. Tylko pamiętajmy komu to zawdzięczamy, bo kto inny inwestorów sprowadza, a kto inny przecina wstęgi.

CYTAT
Co nie zmienia faktu, że jeśli Kołkowie przebiją się przez biurokrację w naszym urzędzie i zbudują galerię na dworcu z prawdziwego zdarzenia, to wyjdziemy na tym lepiej niż na interesie z Austriakami.


Najważniejsze, że okolica zyska na estetyce, bo projekt jest przepiękny.


CYTAT
VIVO jako duży skład materiałów jest ok. Ale myślę że idąc ul. Poniatowskiego to jak to mówią... Jak cię widzą tak cie PISa więc... Pięknie zarasta....


Faktycznie póki co okolica nie wygląda zbyt schludnie, ale myślę, że jak powstanie obwodnica (o ile) to cała okolica zmieni swoje oblicze. Myślę, że kwestią czasu jest powstanie jakiejś stacji benzynowej i może dużego DIY.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Sie 2016r. 15:04  
Cytuj
Proszę się zwrócić do UM o udostępnienie informacji, jakiego rodzaju zakład - sklep - usługa mogą powstać przy VIVO to usłyszycie - żadne umiech

A ty piszesz, że kiedyś będzie ładnie, heeee

Proszę jechać gdzieś na zachód, to takie inwestycje maja obok siebie dziesiątki sklepików, usług itd by ludziska mieli jak w niebie, a tu jak napisał poprzednik - zarośla ... i nie chwalcie tak ciągle Pana prezydenta tylko go nakręcajcie złymi wpisami, wówczas będzie coś robił.

Teraz są czasy by wszystko chwalić, że dzięki nowej władzy tyle dobrego jest.. ale czy VIVO to jest to? myślę, że jest fajnie, ale ...heeee

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »