NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »
Nowy Temat Odpowiedz
Nowy hyundai i20,
Posty: 34
Dołączył: 16 Lut 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Lip 2016r. 15:57  
Cytuj
Witam.
Jakie są wasze opinie o nowym hyundai i20 ?
Oczywiście interesują mnie opinie ewentualnych użytkowników lub osób, które miały styczność z tym samochodem.
Czy ktoś z Was posiada ten model?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2016r. 15:57  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Lip 2016r. 22:19  
Cytuj
co tu pisac o tym modelu. jest kierownica i 4 koła i jezdzi do przodu. Wiecej o nim rozpisac sie chyba nie mozna. Podobnie jak tico czy matiz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 18 Kwie 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2016r. 23:18  
Cytuj
CYTAT
co tu pisac o tym modelu. jest kierownica i 4 koła i jezdzi do przodu. Wiecej o nim rozpisac sie chyba nie mozna. Podobnie jak tico czy matiz.

Mamusia nie kazała umyć ząbków i iść spać,tą swoją opinią nie zaniżaj poziomu i tak już niskiego tego forum.A co do prośby autora radziłbym poszukać opinii na forum hyundaia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 20 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2016r. 10:06  
Cytuj
Jeżdżę i20 prod. przed liftingiem (2010), fajne autko, na plus zaskoczył mnie silnik benzyna 1.25 - naprawdę daje radę mimo braku turbiny, ale to pełne 4 cylindry a nie jakieś eko 3-cylindrowe "pierdziawki". Należy tylko zapomnieć o niskim zużyciu paliwa, na trasie przy spokojnej jeździe ok. 5/100 da się zrobić ale na autostradzie 7 - 7,5 i więcej w zależności od prędkości. Przy dłuższej jeździe brakuje skóry na kierownicy (pocą się dłonie).
Trochę ma słaby lakier i wychodzą niedoróbki w okolicy zamków drzwiowych.
Na minus poziom hałasu na autostradzie (powyżej 120 km/h trudno rozmawiać przez telefon komórkowy) - ale to przecież auto miejskie głównie.
Niezbyt podoba mi się kokpit - ale to kwestia gustu - za to oglądałem w salonie nowszy model po liftingu - o wiele ładniejszy. Chętnie zamieniłbym starszy na nowszy ;)
Nie wiem jak teraz z silnikami do tej wersji - trzeba by sprawdzić.
Zaskakuje również na plus ilość miejsca w kabinie jak na nieduże auto , ale za to bagażnik - jak widać - ale nie jest źle.
Ogólnie mogę polecić to autko, więcej opinii można poczytać na forum
Niestety nie ma już salonu w Stalowej Woli - pozostaje Rzeszów albo Lublin.
Jak masz jakieś szczegółowe pytanie - pytaj.

pozdrawiam,
Ryszard

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 16 Lut 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Lip 2016r. 11:46  
Cytuj
słyszałem, że starsze modele i20 miały problemy z katalizatorem....

jak kształtują się ceny części zamiennych ?
jak z dostępem do tych części ?
jaki są ceny serwisu w aso w okresie gwarancji?

p.s.
nowy i20 jest w kręgu mojego zainteresowania ....alternatywnie biorę pod uwagę nowe Tipo ale tu pojawiają się inne aspekty: większa cena ( przy większej pojemności wnętrza)
jeśli Tipo to tylko hatchback ( w sprzedaży dopiero na przełomie sierpnia i września ; potężna ilość chętnych - długi czas oczekiwania)
brak informacji n/t cen wersji hatchback ( mają być nico wyższe niż wersji sedan)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lip 2016r. 12:01  
Cytuj
Unikaj silnika turbo słabszego ma skrzynie 5 biegów a nie 6 jak mocniejsza wersja i poza miastem pali litr więcej niż mocniejsza wersja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2016r. 21:57  
Cytuj
CYTAT
Witam.
Jakie są wasze opinie o nowym hyundai i20 ?
Oczywiście interesują mnie opinie ewentualnych użytkowników lub osób, które miały styczność z tym samochodem.
Czy ktoś z Was posiada ten model?


Ja mam styczność z i20 1.1 diesel 2016. Jako autko dla kobiety do miasta, wyśmienite umiech Nie wiem ile kosztuje to autko, ale 35-40 jest warte.
Wykonanie porządne (wygląd i jakość materiałów), mimo że mały silniczek to daje radę (140 mykał ładnie).
Jak coś konkretnego cię interesuje to postaram się odpowiedzieć na bazie swoich doświadczeń z autem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 16 Lut 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Lip 2016r. 19:59  
Cytuj
Chyba niewielu tu użytkowników i20...
może właściciele i30 wypowiedzą się na temat swoich pojazdów?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lip 2016r. 07:32  
Cytuj
CYTAT
Chyba niewielu tu użytkowników i20...
może właściciele i30 wypowiedzą się na temat swoich pojazdów?


Ale co chcesz wiedzieć? Nie jest to jakiś samochód premium, więc będzie on na podobnym poziomie cenowym jak inne miejskie autka, nie ma się tu co rozpisywać o tym chyba.

Tipo a i20 to zupełnie różne auta, różnica wielkości spora, jedno to autko kompaktowe, a drugie to małe autko miejskie.

Osobiście nie dałbym za takie autko więcej niż 35 tyś PLN, ale pewnie kosztuje to dużo więcej...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 30 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 5 Lip 2016r. 12:40  
Cytuj
i20, Renault Clio, Fiat grande Punto = Opel Corsa wszystkie te autka są na płycie Opla.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lip 2016r. 19:14  
Cytuj
CYTAT
i20, Renault Clio, Fiat grande Punto = Opel Corsa wszystkie te autka są na płycie Opla.


Chyba nie bardzo, bo Hyundai ma swoją płytę, razem z KIA.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 16 Lut 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Lip 2016r. 20:49  
Cytuj
vielitz :
a jaki samochód nowy w tej cenie proponujesz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2016r. 07:20  
Cytuj
CYTAT
vielitz :
a jaki samochód nowy w tej cenie proponujesz?


Niestety, ja jestem z drugiej strony barykady, uważam, że nie opłaca się kupować nowego auta. Na takiego "pryszcza" trzeba wydać 50 tyś na jakiś znośny model wyposażenia, a za taką kasę masz już oczywiście używany, ale naprawdę wygodny i dający frajdę samochód.

Nie wiem co szukasz i jakie będzie przeznaczenie tego auta oraz jaki masz budżet, to jest tutaj bardzo ważne.

Jeśli budżetowy zakup, to ten i20 jest naprawdę fajny ale dla mnie taki kobiecy. W tej cenie przyglądał bym się jednak temu Tipo (widziałem tylko, nie jeździłem). Może dołożyć i kupić Aurisa?

Temat rzeka, i zdecydowanie tutaj każdy ma inny gust i upodobania umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »